PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • żuławiak 2014-01-15 11:54:28
  nigdy nie będzie dobrze tam gdzie rządzą socjaliści, na siłę chcący doprowadzić do równania poziomu tak to może być w pomocy socjalnej a nie w gospodarce,mocniejszy i obrotniejszy przedsiębiorca obojętnie w jakiej branży nie może być hamowany i zmuszany do czekania aż słabszy dorówna do niego, słabszy jest słabszy nie bez powodu, a ten mocniejszy również sam na to zapracował,precz z socjalizmem w gospodarce
 • Vader 2013-11-25 19:15:03
  Tyle postów na mój temat, aż się wzruszyłem.

  @s
  Szanowny @s, nie wiem dlaczego tak się na mnie uwziąłeś. Do twojej żony się nie dobierałem ani psa nie zabiłem. Do Ciebie nic nie mam, ot jeden z wielu użytkowników i czytelników tego portalu. Nawet Cię polubiłem. Ale chyba ty mnie nie:(
  I nie podszywam się pod rolnika tylko nim jestem. To ty na lewo i prawo głosisz, że się podszywam bo chyba nie możesz znieść, uwierzyć, że ktoś inaczej myśli niż kasta rolników. Jak widzisz może sam nie jestem. Chyba, że to forum trollują mieszczuchy.

  @west
  I z tego co obserwuję, w wielu przypadkach ten sentyment do roli i uważanie się pępek świata gubi rolnictwo w Polsce jak i Europie. Najlepszy przykład to wywindowane ceny ziemi. W jednej wsi są po 60 tys za ha a 10km dalej po 20tys nie ma komu już dać.
 • west 2013-11-25 18:26:22
  Vader wnosi do dyskusji trochę inne spojrzenie, czasami warto posłuchać kogoś kto stoi z boku. Nawet jeśli nie ma racji to zmusza do refleksji. My rolnicy czasem czujemy się jakbyśmy byli pępkiem świata, jakby cała gospodarka opierała się na rolnictwie, a swoja pracę traktujemy jak misję. Może to wynika z tego że tak duży procent społeczeństwa polskiego nadal pracuje w rolnictwie (przynajmniej tak deklaruje), natomiast w krajach zachodniej Europy to jest zaledwie kilka procent.
 • zzz 2013-11-25 17:50:35
  Oczywiscie odrobina przyzwoitosci to nakazuje , baca czy Ty jej nie masz??? bo podawanie sie za kogos innego to dyshonor dla mnie i dla kazdego uczciwego człowieka
 • s 2013-11-25 17:23:05
  @baca56
  Z całym szacunkiem kolego-nie przeszkadza mi to, że@vader nie jest rolnikiem.
  Przeszkadza mi to, ŻE SIĘ ZA NIEGO PODAWAŁ!!!
  Przeczytaj se jego wcześniejsze posty.
  A że jest wrogiem rolników - to pewne.
 • baca56 2013-11-25 01:21:58
  @s
  Też Cię proszę - wyluzuj z tym @Vaderem.
  On ma inny punkt widzenia (i zapewne siedzenia), ale to co pisze nie jest całkiem bez sensu, choć oczywiście w wielu miejscach nie można się z nim zgodzić. Ale musimy dyskutować przede wszystkim z tymi, którzy myślą trochę inaczej, w przeciwnym wypadku będzie to bezpłodne kółko wzajemnej adoracji.
  To że Vader nie jest rolnikiem to nie jest przecież żadna zbrodnia. I wcale niekoniecznie jest naszym (rolników) wrogiem...
 • Vader 2013-11-25 00:05:15
  @s
  Tak Cię interesuje moja osoba, że aż punktujesz? Czy nie masz argumentów żeby ze mną rozmawiać więc czepiłeś się mnie, że to ze mną jest problem? Trochę ta nasza rozmowa przypomina kampanię wyborczą PO i PiS. Ty jak PO, próbujesz wygrać dyskusję nie na argumenty tylko próbując ośmieszyć przeciwnika i rzucając w niego epitetami.
 • s 2013-11-24 15:15:58
  Reasumując-Vader-zdemaskowałeś się :
  -podajesz się za rolnika, choć nim nie jesteś.
  -zabierasz głos na temat wyższości ciągników produkowanych (rzekomo) w Polsce, choć w życiu nie siedziałeś nawet w traktorze.
  -prowadzisz jakąś jednoosobowa DG (pewnie wciskasz rolnikom ubezpieczenia,lub kredyty), z której nie możesz utrzymać rodziny
  -masz kłopoty z US i ZUS.
  -uważasz ,że żródłem twoich niepowodzeń jest fakt, że rolnicy Polscy dostają dopłaty
  -uważasz, że w jednym systemie mogą funkcjonować i spokojnie ze sobą konkurować podmioty obficie dotowane, jak i pozbawione dotacji
  -w/g ciebie Węgry- to kraj ekonomicznej szczęśliwości, a Rosję do WTO wciągnięto wbrew jej woli
  -twierdzisz, że ukraińska pszenica "pójdzie
  do polskich miast po 400zł/t (dawaj mi jej każdą ilość, bo mi moja się kończy po 800 zł/t netto. Zrobię interes stulecia)
  -chcesz wypowiedzieć WTO i wyjść z UE
  Wierz mi-nie chcę cię obrażać, dlatego traktuj te słowa jako diagnozę:
  JESTEŚ KOMPLETNYM EKONOMICZNYM I POLITYCZNYM IMBECYLEM.
  Ja jestem rolnikiem, bo żyję tylko z rolnictwa, dlatego biorę to do siebie co piszesz na portalu rolnym. Ty jesteś gryzipiórkiem, który próbuje rolnikom radzić jaki sprzęt mają kupować ,czy po ile powinni sprzedawać swoje płody podszywając się pod jednego z nas.
  Jeszcze raz ci mówię-zajmij się pracą-a od mego psa się odczep, bo jego pchły mądrzejsze są od ciebie.
 • Vader 2013-11-24 00:57:32
  Szanowny @s
  Uspokój się i wyluzuj bo chyba za bardzo do siebie bierzesz to co piszę. Nie masz innych zmartwień w życiu?

  Odpisałeś, że DG bardzo dobrze funkcjonowała i funkcjonuje. Ale napisałeś także to:
  "Dodam, że dlatego, że wg mnie człowiek winien zajmować się jednym, a dobrze"
  Czyli wychodzi, że na wsi Ci nie wychodziło i zostawiłeś DG aby zająć się swoimi polami. Czy coś pokręciłeś?

  "Tłumaczyłem ci tumanie jak "chłop krowie na rowie" że jestem za zniesieniem dopłat w całej Unii- a nie tylko w Polsce."
  Ale czy zwracałem się bezpośrednio do Ciebie? Chyba nie, pisałem ogólnie, o wiejskim elektoracie.

  "Jeśli, według ciebie, miastowi mają decydować o dopłatach dla rolnika. to wieś powinna decydować o poborach dla miastowych."
  Pamiętaj, że w założeniach dopłaty finansują w większości mieszczanie a w zamian żywność miała być tańsza. Więc dlaczego nie mieliby mieć prawa głosu?

  A od popaprańców, głupków wyzywaj dzieci, żonę czy psa.
 • s 2013-11-23 17:50:52
  Vader- popaprańcu- pisałeś przecież:
  "Marzy mi się @s, żebyś spróbował szczęścia w mieście, założył DG i z niej próbował utrzymać rodzinę. Płacił podatki jak reszta społeczeństwa, nie miał żadnych dopłat czy dotacji, użerał się ze US czy ZUS".
  Odpisałem ci wyrażnie i czytelnie:
  "Napisałem ci, że moją DG przekazałem członkowi rodziny i nadal funkcjonuje bdb".
  Jeżeli coś funkcjonuje NADAL BDB -to dla najgłupszego dziecka znaczy, że funkcjonowało bdb.
  "Ale czy hasła "znosimy dopłaty, finansowanie maszyn" znajdą chętnych? Wśród miastowych na pewno" Tłumaczyłem ci tumanie jak "chłop krowie na rowie" że jestem za zniesieniem dopłat w całej Unii- a nie tylko w Polsce.
  Jeśli, według ciebie, miastowi mają decydować o dopłatach dla rolnika. to wieś powinna decydować o poborach dla miastowych. Włazisz na forum rolnicze, udajesz rolnika ,przekręcasz każde zdanie adwersarza i twierdzisz, że "Albo głupi jesteś albo szalony". Mnie niech ocenią rolnicy - ale ty na pewno jesteś i jedno i drugie.
 • jarki 2013-11-23 16:39:16
  wyłącz Caps Lock .
 • rolno 2013-11-23 05:15:29
  DO@s to prawda ,rolnik już teraz na nic nie ma wpływu .Tu pierwsze w swoim gospodarstwie radzić sobie trzeba i być jak ruska stal odporny na wszystko .GLOBALIZACJA WYBORY ,PRZEPRASZAM TU POWINNI BYĆ ROLNICY POWAŻNI @vader FILOZOF RÓB TO CO UMIESZ JEDNO . JA MYŚLĘ OBY DOPŁATY JAK NAJSZYBCIEJ DOSTAĆ DŁUGI, SPŁACIĆ JAŁÓWKĘ RP KUPIĆ I DO GOSPODARSTWA RÓŻNE TAKIE OBY POKAZAĆ ARIMR ŻE JAKOŚ RADZE SOBIE I DOBRZE DZIECI WYCHOWUJE .POLITYKA ,WYBORY ,GLOBALIZACJE ZOSTAWIAM RZĄDZĄCYM
 • Vader 2013-11-23 01:07:07
  @s
  Ale nie obwiniam rolników za obecną sytuację, że to UE to ich pomysł. Czy nie mamy wpływu? Mamy. Raz co kilka lat odbywają się wybory. Wystarczy wybrać osoby, które chcą zniesienia dopłat, polityków którym UE w obecnym stanie się nie podoba i chcą tego zmienić. Więc bezsilni nie jesteśmy. Ale czy hasła "znosimy dopłaty, finansowanie maszyn" znajdą chętnych? Wśród miastowych na pewno. Ale na wsi już nie. Prędzej takie jak PSL czyli więcej dopłat, więcej na ciągniki. I znowu będzie ten sam scenariusz, wybory się zbliżają, Kalemba uruchomi kilka programów, wypłaci dopłaty szybciej i znowu w mediach będzie sukces, że gdyby nie PSL to polski chłop by koniem orał. Jestem ciekawy co się stanie, gdy po 2020 Polska będzie więcej wpłacała do UE niż brała. Czy do tego czasu te pieniądze pójdą w rozwój, poprawią naszą konkurencyjność czy będą służyły jako kiełbasa wyborcza. Oczywiście, zaraz napiszesz że to od nas nie zależy, że gówno możemy, że to globalizacja. Ale powiem Ci, że możemy. Spójrz chociażby na Węgry.

  I nie walczę z rolnikami. To jest forum, są tu osoby z różnymi poglądami. Ja wyrażam swój, w wolnym czasie sobie zaglądam i czytam, ty wyrażasz swój. I cała tego filozofia, której ty nie potrafisz zrozumieć, bo nie wyobrażasz sobie tego, że ktoś może inaczej myśleć.

  "Napisałem ci, że moją DG przekazałem członkowi rodziny i nadal funkcjonuje bdb..Dodam, że dlatego, że wg mnie człowiek winien zajmować się jednym, a dobrze"

  To, że ty nie potrafisz to nie znaczy, że inni nie potrafią. Miałeś bardzo dobrze prosperującą DG, zostałeś rolnikiem a, że za dobrze Ci to nie wychodziło to postanowiłeś zostawić DG? Albo głupi jesteś albo szalony.

 • s 2013-11-22 16:12:26
  @vader
  "Wykonuję jeden z wolnych zawodów a moją DG jest właśnie rolnictwo"
  A więc jesteś pasożytem. My u siebie takich nazywamy -"fryzjer" - bo strzyże chłopa do krwi. Kiedy ty człowiecze zrozumiesz, ze nie my rolnicy wymyśliliśmy ten system dopłat i nie my jestesmy w stanie go zmienić (mnie się też nie podoba dotowanie ziemi, a nie produkcji). Kiedy ty zrozumiesz, że walcząc z rolnikami na forum jesteś pomylonym Don Kichotem .Marnujesz swój czas, energię i siły na walkę z wiatrakiem .
  Żeby to pojąć ,musiałbyś zrozumieć , że my nie mamy wpływu w globalnym świecie, ani na ceny produktów, ani na system dopłat, czy dotacji. Niestety zaślepiony nienawiścią gryziesz tego, kto bliżej. Przy takim podejściu do rolników nie dziwię się, że ci ta DG związana z rolnictwem nie idzie. Gryziesz rękę, która cię karmi.Nie tylko ty masz DG związaną z rolnictwem, a tylko ty śmierdzisz na portalu rolnym- i nie daje ci to do myślenia?.
  Oczywiście Rosja nie chciała, ale wzięto ją do WTO z łapanki.
  Ty zostaw myślenie (bo to nie twoja domena) i weż się za robotę bo ci dzieci popadają z głodu.
  Co do "okazji" - nie będę ci się spowiadał,boś za głupi, żeby zrozumieć .
  Napisałem ci, że moją DG przekazałem członkowi rodziny i nadal funkcjonuje bdb..Dodam, że dlatego, że wg mnie człowiek winien zajmować się jednym, a dobrze.Ty zajmujesz się wieloma na raz - i efekt gówniany.
  Jesteś odporny na wiedzę -jak osioł, i trudny do zaje....a - jak qrwa -więc dyskusja z tobą nie ma sensu.
 • jarki 2013-11-21 22:58:21
  nie prowadzę kampanii wyborczej :)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.174.225.82
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.