PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 26

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user Ewa 2018-12-03 13:58:19
Do uczciwej pracy by się zabrali, zamiast zarabiać na krzywdzie i mordowaniu innych stworzeń. Ekologiczne ..bawełna i wełna także są ekologiczne i nie trzeba przy tym nikomu odbierać życia. Że też taki odrażający proceder ktokolwiek w tym wieku może nazywać luksusem. Ludzie naprawdę są najgorszym i najgłupszym gatunkiem na ziemi. A co do tego artykułu "dobrzy ludzie" w przemyśle futrzarskim to jakiś oksymoron.
user Hodowca i rolnik 2017-12-19 14:51:07
Minęło trzy lata i ten sam Szczepan Wójcik w wywiadzie dla gosc.pl twierdzi, że hoduje razem z żoną tylko 30 tysięcy norek. Widocznie ta hodowla się nie opłaca lub wcześniej opowiadał bajki. Może mówił o nie swojej farmie?
user Olaff44 2016-10-09 23:35:54
Jestem hodowcą od dwóch lat i jestem bardzo z niej zadowolony. Na biofeed ostatnio zamawiałem premiksy i płynne witaminy dla zwierząt i są bardzo dobre. pozdrawiam wszystkich hodowców!
user Dawid 2016-03-18 08:10:44
Zespół polskich żywieniowców i informatyków z LPDsoft opracował nowy program komputerowy do optymalizacji mieszanek paszowych o nazwie OptiPasz. Program ten przeznaczony jest m.in. dla hodowców, żywieniowców, technologów i jednostek akademickich. OptiPasz łączy w sobie prostotę użytkowania ze złożonymi algorytmami optymalizacyjnymi, których wynikiem jest zbilansowana receptura o najniższym koszcie mieszanki paszowej (ang. least cost optimization). W efekcie OptiPasz umożliwia poprawę opłacalności produkcji zwierzęcej poprzez obniżenie kosztów wytwarzanych pasz. Program OptiPasz zawiera rozbudowaną przykładową bazę danych polskich surowców paszowych, składników pokarmowych oraz zaleceń żywieniowych. OptiPasz umożliwia tworzenie optymalnych pasz, premiksów, koncentratów, przedmieszek i dodatków paszowych dla dowolnych gatunków zwierząt i grup produkcyjnych. Autorzy programu OptiPasz świadczą jego użytkownikom wsparcie informatyczne oraz żywieniowe. Więcej informacji oraz darmowa wersja demonstracyjna programu znajdują się na stronie www.optipasz.pl.
user Sati_2005 2015-03-11 19:17:03
Ciekawe czy zastanawialiście się skąd sa finansowane takie organizacje jak np.Otw.klatki ...no własnie przeciez utrzymanie kosztuje....poczytajcie trochę ludzie ...zwierzeta gospodarskie choduje sie przez człowieka dla człowieka!!!!! A dyr.unijnie wprawadziły postepowania w uboju i usmiercaniu tych zwierzat!!!! Bede chodziła zawsze w skórze i futrach naturalnych a nie chińskim badziewiu i dostawała uczulenia itp......
user Grzegorz 2014-11-07 19:35:08
Popieram w 100 procentach. Same zalety, fałszem jest to, że to "mord na zwierzętach". Przecież to nieprawda! Chyba lepiej, żeby nie zabijać dzikich zwierząt tylko je hodować w przyjaznych warunkach, nie zagrażając naturalnej populacji. Popyt na ten luksusowy towar jest, więc wspierajmy nasza polską gospodarkę zamiast prostestować i ją niszczyć. Pozdrawiam.
user rol-nick 2014-03-04 21:18:34
śmiejcie się jeśli chcecie ale znajome kobiety zauważyły, ze coraz więcej gejów chodzi w naturalnych futrach. A przecież podobno to co gejowskie jest dobre, jak głosi propaganda
user Badylek 2014-03-04 19:16:45
Pozwolę sobie zauważyć, że nie mówiłem nic o tym, że pracuję lub pracowałem na fermie, że posiadam takową lub w jakiś inny sposób jestem z nią związany. Znam jedynie właścicieli trzech ferm. Ja wyrażam jedynie swoją opinię . Ludzie pochodzą od zwierząt- nie ma się co oszukiwać. I rzeczywiście skóry były kiedyś zdobywane w naturze. Rozwój cywilizacji doprowadził do tworzenia takich ferm. Oprócz ferm rozwinęły się też fermy innych zwierząt, fabryki pełne chemicznego jedzenia, zanieczyszczenia , leki (które w większości wcale nie są dobre), przeludnienie, i wiele wiele wiele innych. To wszystko oczywiście prowadzi do samozniszczenia naszej cywilizacji w przyszłości. Ale fermy zwierząt futerkowych są w tym wszystkim najmniej groźne. Wiadomo, że fermy norek produkują dużo groźnych odpadów, ale pod tym względem trzeba kroków naszego państwa, by to wyeliminować prawnie. Także wielcy obrońcy tego świata, niech się lepiej zabiorą za poważne problemy zagrażające ziemi, bo w walce z nimi jakoś was słabo widać.
user tyle 2014-02-27 19:54:02
Badylek ?a to zwierzeta musza placic swoja smiercia i skora za ustroje polityczne i los ktory ludzie sami sobie zgotowali?Za pazernosc i chec posiadania wiecej i wiecej ?za wymyslony wyznacznik bogactwa przez ludzi jaki jest futro? Obys nigdy nie zmyl krwi ze swoich rak
user tyle 2014-02-27 19:12:41
Te badylek te hodowle to nie zaklada sa z biedy bo do gara nie ma co wlozyc a bo to lukratywny i szybki interes opierajacy sie na zdzieraniu futra ze skory.I dziwi mnie ze w roku 2014 masz takie zacofane myslenie bo nawet jaskiniowcy zabijali zwierzyne wylacznie dla przezycia a bylo to w erze paleolitycznej,a dzis zabija sie dla czystego zysku .Wniosek :durniejszy jestes razem z tymi hodowcami od naszych prapra przodkow sprzed milionow lat
user AA 2014-02-18 04:20:46
Napiszcie (pracujący na farmach) jaką metodą są uśmiercane zwierzęta?
user AA 2014-02-18 02:45:19
Badylku, ja sie nie dziwię , że pacujesz tam gdzie jest praca. I dobrze, bo jesli nie Ty to będzie ktoś inny, a zawsze masz mozliwość tak pracować by jak najmniej zwięrząta cierpiały. A najrozsądniejszy sposób likwidacji cierpienia to redukować popyt nawet uregulowaniami prawnymi. Bo żaden interes nie może usprawiedliwiać cierpienia niewinnych. Wiadomo ,że dobrze nie będzie, jesli pieniądze idą na kosztowne i rosnące w koszta igrzyska zamiast na zwalczanie ubóstwa
user JS. 2014-01-09 11:56:51
Malwina, i co, pojawił się film w wiadomościach? Bo my wiemy, że to nikt, kto "uciekł" od ogranizacji zajmujących się ochroną zwierząt. Mamy za to spore podejrzenia, że to któryś z panów hodowców. Nakręcić można wszystko, ale akurat Otwarte Klatki mogą potwierdzić autentyczność miejsc, czasu w swoich materiałach. Film, o którym piszesz jest tak głupi, że aż śmieszny. Jeśli tak martwi Cię sytuacja matek z dziećmi to może załóż grupę, która będzie pomagała takim osobom, to bardziej pożyteczne niż wypisywanie niesprawdzonych informacji w Internecie.
user rol-nick 2013-12-28 11:37:45
Taaaa jak macie pełne brzuszki to możecie głosić zasadę peace, love and rock & roll Nie hodujmy zwierzątek futerkowych, nie jedzmy mięska, kochajmy wszystkie stworzenia ale jak ktoś nie ma na chleb to jest głupi, mało zaradny i nie ma co się nad nim litować! LUDZIE!!! Ogarnijcie się i nie zajmujcie się bzdurami!!! Nie bądźcie hipokrytami! Zawsze i wszędzie ludzie czynili sobie Ziemię poddaną Chodzi nie o to, by wyeksploatować bogactwa naturalne ale by je sensownie wykorzystywać! Czy bardziej eko jest produkcja sztucznego futra w Chinach czy Indiach gdzie pracownik dostaje 0,3 zł za godzinę pracy? Jak to się ma do cierpienia tego człowieka? A może stwierdzicie, ze niech się cieszy, ze ma pracę?
user Malwina 2013-12-26 16:24:12
Może kolega z otwartych klatek powie coś na temat filmiku, który krąży w sieci a już niedługo zostanie pokazany w wiadomościach. Filmik ten dotyczy tego jak naprawdę powstają materiały filmowe obrazujące życie zwierząt na fermach futrzarskich. Na tym filmie jest jeden z waszych byłych już pracowników, który po prostu od was uciekł, był długo przez was zastraszany a właśnie ten człowiek ujawnił jak w nocy włamujecie się na fermy, straszycie zaspane zwierzęta tak żeby te były przerażone i kręciły się w koło siebie i wtedy wmawiacie ludziom jak te zwierzęta cierpią. W Polsce ludzie są zbyt biedni i zbyt mało zarabiają żeby były ich stać na ekologię i ekooszołomstwo. W firmie w Nowym Tomyślu "Phoenix Contact" tuż przed Wigilią zwolnili kobietę, która samotnie wychowuje 5-letnie dziecko. Może tym się zajmiecie, bo skoro chcecie zrównać ludzie ze zwierzętami to chyba żadnej różnicy nie ma dla was pomiędzy tym 5-letnim dzieckiem a jakąś np. norką. W końcu 5-letnie dziecko to takie ludzkie zwierzę. Co?
  • 1
  • 2