PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 20

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user STANISŁAW 2014-01-15 10:15:19
-- POWIATY w całej Polsce - rolnicy w gminach i powiatach muszą się zjednoczyć ,,i małe i duże ,zweryfikować produkty ,, przekażę technologie i jak leczyć dietą , -- do mojej dyspozycji nauka dała środki na wyposażenie i zakup produktów ,leży miliard euro , u M ROLNICTWA ogłosił ,,,na stare gatunki,, , szpitale bankrutują , każdy powiat pomaga gminie,poniosą kary ,, nic nowi urzędnicy nie zrobili , podlegają pod naukę światową , zlikwidują karnie ,jak komisje lekarskie ,biegłych sądowych ,ekologów innych ,ale pracują bez uprawnień , wnioski kierujemy do gminnych wydziałów rolnictwa i leśnictwa ,wszystkie dyrektywy znam są ustalane wg mojej wiedzy dla nauki światowej jest niepodważalna , rząd narusza prawa leśników i rolników , nałożą kary , nauka nie ma wyjścia ,nie może dopuścić do głodu na świecie ,koncerny nie wyżywią zwiększającej się populacji ,zabiegają o region na centrum nauki ,odbudują wszystko ,,,,,,
user STANISŁAW 2014-01-15 09:52:38
fermy a gospodarstwa - przestawia się teraz ewolucyjnie na ekologiczne i po co politycy z dziennikarzami zlikwidowali rolnictwo i rozdali koncernom i przemysł ? i handel ,nie płacą podatków , żeby mieć rynki zbytu ,,swoich śmieci ,, rolnictwo to trudna i strategiczna i olbrzymia dziedzina gospodarki , produkcja mięsa na świecie będzie spadać ,, to wina naszych urzędników , -- nauka dała środki ,teraz dodatkowo, na informatyzację ,,bo w gminach żyją jak w średniowieczu , wnioski im wysłałem ,zatwierdzili wszystkie ,, brakuje nam specjalistów do prowadzenie spółdzielni i innych ok 200 tys , to podstawa rozwoju przemysłu ,, nie komuna i są naszymi wzorcami ,,i dla naszego rolnictwa i medycyny ,, są zarezerwowane dodatkowe środki ,, tylko ja mam wiedzę jak je uruchomić ,, koncerny nie będą produkować żywności ,,!!!!!!!!! -- polscy rolnicy jako jedyni na świecie mają wiedzę ; jak upiec pieczywo ,gotować potrawy i przetwory i wielkie cywilizacje padają i muszą w Polsce się uczyć ,,dziwne i śmieszne ,,,,,,
user mazowsze 2014-01-07 14:35:42
@ar - nie ma czego gratulować, teraz do US na wizę turystyczną może lecieć każdy, nawet jarki. Nie próbuję grać cwaniaka. Po prostu denerwują mnie takie uogólnienia jakie stosuje się w dyskusji o wielkotowarowej produkcji rolnej. Wielki fermy dla większości polskich drobnotowarowych rolników są bardzo konkurencyjne, ale nie potrafią przyznać, że te przedsiębiorstwa są od nich lepiej dostosowane do warunków rynkowych i to bez wsparcia z PROW, tylko muszą podrzucać tematy z cyklu duży to redukuje koszty i w związku z tym produkuje szybko, na steroidach, pędzi chemią no i żarcie alergenne albo zchemizowane. A już kompletnie śmieszne jest to, że Ci duzi producenci próbują udowadniać, że ich produkcja nie jest na tym samym rynku co produkcja z gospodarstw niskotowarowych - to jest bzdura. Ich produkcja jest na tym samym rynku i nie ma w tym nic zdrożnego - tak ma być. Amen.
user jarki 2014-01-07 14:10:26
@mazowsze polecam film korporacyjna żywność smacznego http://www.youtube.com/watch?v=I8qFkZ8jhgs
user ar 2014-01-07 13:07:16
@mazowsze, ty mierzysz ludzi własną miarą? byłeś, jadłeś w us? pięknie, pogratulować! to ze byłeś w 3 oborach/ chlewniach w pl, nie znaczy ze wiesz JAK SIE PRODUKUJE. grasz cwaniaka przy gościach którzy od małego byli przy produkcji żywności, i ty twierdzisz ze wiesz... chcesz powiedzieć ze w polsce giganci produkują ektensywnie? mamy styczeń, nie 1 kwietnia
user mazowsze 2014-01-07 11:27:24
@jarki - wcale nie muszę się wysilać bo w stanach byłem i wiem jakie jest tam jedzenie. Tak smacznego stejka z T-bone'a jak w US nigdzie nie zjesz, no może w Argentynie. Bydło rzeźne produkowane na dużą skalę - ekstensywnie. Nigdzie nie byłeś - poczytałeś jakieś artykuły lewaków, albo obejrzałeś kolejny "paradokumentalny" film Michaela Moora i myślisz, ze wiesz jak się produkuje w Stanach. To jest żenujące, że ludzie z taką powierzchowną wiedzą jak wielu tu komentujących nie jest zawstydzonych przedstawiając tu stanowisko. Nie jest wam po ludzku wstyd, że robicie sobie opinię Ryśka z Klanu.
user jarki 2014-01-07 10:49:32
@s jak tak dalej pójdzie to będzie jeszcze gorzej będziemy szamać wyroby mięsopodobne ze wschodu a tam nikt tego nie kontroluje począwszy od pestycydów, antybiotyków mączek nie wspominając o dobrostanie itp. itd.
user z. 2014-01-06 22:51:36
.....bierze mnie na wsteczny, przypomina mi się Felek (prosiak) u Dziadka ...i nici ze schabowego....był jak sympatyczny członek rodziny...czuje się jak kanibal.... zjadam wtedy tylko sałatę...jak tu wuja ugryźć w tyłek, pogryźć... potem widzę całą plejadę wujów w szpitalu pod kroplówkami... i to... prosektorium, do tego świadomość podobnego genotypu,....i może ona też sobie myśli. Sorry hodowcy. A w ogóle po co ludziom tyle mięcha wymamlanego w maszynach z wątpliwego pochodzenia dodatkami. Lew poluje i je jak jest głodny a człowiek nie myślący żre jak........
user s 2014-01-06 21:56:30
@gościu - sam się też uaktywnij i wspieraj rolników, a nie tylko oczekujesz , aż inni zrobią wszystko za ciebie. Inaczej będziesz szamał holenderską i duńską doxsycyklinę w postaci szynki i schabu, aż ci zęby poczarnieją i wątrobę wydalisz.
user gość 2014-01-06 21:15:40
Panowie od narzekania nic się nie poprawi. Duże firmy mają swoich lobbystów wpływających na kształt przepisów, rolnicy tez powinni się uaktywnić i wpływać poprzez polityków na kształt przepisów, m.in. dotyczących sprzedaży bezpośredniej.
user oporny swiniopas 2014-01-06 20:58:02
bylem w Holandii na fermie Doxycylina 50 sypana bezposrednio do pasnika na pasze granulowana 1 kg na 8 automatow. To trzeba widziec te maciory chowajace glowy pod koryta bojace sie szczepienia i te ropnie na szyjach. U nas doprowadza sie do likwidacji stad swin i upraw burakow ziemniakow itp. Polska widziana jest jako odbiorca importer. A Polacy jako parobki za granica bo u nas nic nie oplaca sie produkowac, 5zl za kilo zwca to juz 15 lat temu bylo i jest do dzis. Nawet wedzic nam zabronia bo chca nasze zniszczc i pozbawic nas smaku. NIE dajmy sie zwariowac!
user OBSERWATOR 2014-01-05 20:39:56
Miejsce zlikwidowanych ferm to przejal import ktory prowadza ci nie nazarci zysku przetworcy i posrednicy , a swinie te ktore produkuje sie na pozostalych to faktycznie od malenkosci faszeruje sie antybiotykami i hormonami.A co najlepsze to za takiego tucznika placi sie 10-15% wiecej niz rolnikowi.Przeciez trzeba fermie zaplacic za te extra dodatki ktore stosuja.!!!!!
user jarki 2014-01-03 20:45:06
my rolnicy mając własną paszę musimy sobie z tym radzić sami hodujmy na własne potrzeby świnki,kurczaki,króliki i co tam jeszcze uprawiajmy dla siebie warzywa sadźmy drzewa itp. itd. wystarczy że ja i moja rodzina pijemy mleko z kartonu nie od krowy;)
user Prawdziwy rolnik 2014-01-03 19:44:05
Fermy nas wykończą ,ja nosząc wiaderka z paszą dla 150 sztuk ,wiem jak wygląda mój każdy tucznik ,czy nie ma jakichś plam przebarwień czy dobrze je ,czy nie choruje ,a będąc na fermie widziałem jak to wygląda od małego antybiotyki, szczepienia itd itd,,nie mówiąc o sterydach które są stosowane tylko pod inną nazwą ,tam jest produkcja taśmowa ,nie jest ważne zdrowie konsumenta ,widziałem jak ładuje się tuczniki które nie umieją jeszcze chodzić ludzie wpychają je do samochodów odbierających tuczniki ,kontrole weterynaryjne są tylko u małych gospodarzy ,na fermach to fikcja ..z zachodu sprowadza się półtusze po 1e,69 centów a nam nie chcą płacić za zdrowe tuczniki hodowane przeważnie na swojej paszy po 5 zeta gdzie tu logika i kto kręci na tym lewe interesy dużo by pisać ale szkoda moich nerwów ,mam tylko nadzieję że po zamyka się to cholerstwo i przestaną truć ludzi ..
user arszczecin 2014-01-03 17:31:25
@tata, ojciec ma zawsze rację ;) podejście " nie lubię wsi" zamyka oczy na normalność. oni nie widzą ze gdybyśmy mogli sprzedawać bezpośrednio mieli by prawdziwe żarcie w cenie dzisiejszego syfu.
  • 1
  • 2