PARTNERZY PORTALU

Komentarze 11

user chemik 2014-01-24 08:03:56
O znalazl sie niedouczony hejter, pozdrawiam kubusia domyslam sie ze nie jestes tramwajarzem bo one jezdza w duzych miastach a poziom wypowiedzi na to nie wskazuje ale jako ze Twoje ego duze a klosek maly to mam recepte. Zastosuj azot N wtedy urosnie tylko pamietaj nie za duzo bo wylegnie wtedy ratuj sie chemia, nastepnie potas K jako ze maly klosek to rzadko maczany to pamietaj na okres suszy tylko potas K zachowa turgor komorek w czasie stresu, w razie gdybys kloska uzyl to niezbedny bedzie fosfor P pomoze w kwitnieniu a wraz z mikroelementamu zawiaze ziarniaki kto wie moze nie tylko w klosie a w przyszlosci i w kolbie aha bym zapomnial pamietaj o wapniu Ca co by Ci ten klosek od chorob nie odpadl bo wtedy nawet nie pohejterzysz :-) swietny wyklad to jest poziom gratuluje i pozdrawiam wszystkich milosnikow tenatu i pododnie jak poprzednik polecam ksiazki napisal juz kilka jeszcze raz szacuneczek dla wykladu i pozdrowionka :-)
Zgłoś
user T.B. 2014-01-14 13:18:20
@Kuba. Jak poziom nie odpowiada to przeczytaj dwutomowy podręcznik Prof. Grzebisza "Nawożenie Roślin Uprawnych". Już nie napiszę na jakim poziomie jest twój komentarz
Zgłoś
user piotereks 2014-01-14 12:20:34
Pierd..... Ludzie. Kto nie mial do czynienia z wykladami Profesora na zywo niech siedzi cicho. Raptem pare wykladow jak zaczynalem w pewnej firmie nawozowej a wszystko podane jak na dloni. prosto po chlposku zrozumiale a to sztuka tak umiec przekazac wiedze. Wielki szaunek dla Profesora.
Zgłoś
user kuba 2014-01-14 12:12:38
prosze panstwa! wykład na poziomie kursy dla tramwajarzy ! żałosny facio !
Zgłoś
user Wujcio 2014-01-13 11:30:23
Z tym potasem to faktycznie prof. za każdym razem o nim wspomina, ale czy nie ma w tym racji? Ma, i to dużą, nawet widząc jak sprawa wygląda na wsi, większość (nie mówię oczywiście że wszyscy tak robią) rolników jeździ dumna że posypał trochę tej saletry wiosną, ale gdy przychodzą jesienne zasiewki to w błyskawicznym tempie pole jest zaorane i zasiane, A wtedy mało który się chwali jak dużą tą przysłowiową łyżką nakarmił wtedy glebę. A co do dr Szczepaniaka i jego wiedzy to fakt ten może wynikać z tego, że więcej jeździ po rolnikach i więcej kilometrów po polach przejdzie, ale trzeba jednak pamiętać kto go wszystkiego nauczył:)
Zgłoś
user kicaj 2014-01-13 10:23:41
Tak Wujcio masz racje że tyko ci dwaj panowie mają największe pojęcie na temet odżywiania roślin,nawet powiem więcej bo uważam że dr.Szczepaniak przerósł mistrza.Jeżeli chodzi o prof. Grzebisza to twierdze ,że jego wykłady i art. są tendencyjne-mało potasu,dlatego pisałem żeby przeczytac jego poprzednie wypowiedzi.
Zgłoś
user Wujcio 2014-01-13 08:18:12
@kicaj, chyba nie wiesz koleś o czym piszesz, bo zrozumiałem że według Ciebie Grzebisz każę nam na siłę kupować tony soli potasowej? Otóż własnie przez takich staroświeckich i bez jakikolwiek podstaw wiedzy z chemii rolnej i biochemii Polskie rolnictwo tak wygląda jak wygląda. Otóż każdy z rolników kto jest ogarnięty z nawożenia roślin to powie Ci że w Polsce tylko prof. Grzebisz i dr Szczepaniak mają zarówno teoretyczne podstawy a zarazem praktyczne podejście do tych spraw, inni "psedo specjaliści" tylko powtarzają w kółko jakieś wykwintne regułki z książek z poprzedniej epoki, które w tych czasach już nie pomogą prostemu rolnikowi i mam tu na myśli tez samego Siebie....
Zgłoś
user kicaj 2014-01-12 21:43:40
sorki ale wypowiedż prof.Grzebisza jest jak bełkot dilera jakiejś marki np.NH tylko to jest naj.Pewnie nie wiecie,że nasz szanowny profesor pracuje dla Austryjackiego Instytutu Potasowego?Teraz przez pryzmat tej informacji spójżcie na poprzednie art. profesora,zacznijcie wreszcie myślec,bo mają nas za stado baranków ktore można strzyc do woli.
Zgłoś
user Podlasiak 2014-01-12 14:49:09
Naprawde świetny wykład, warto obejrzeć
Zgłoś
user jarki 2014-01-11 13:42:18
jest to również w wersji papierowej FARMERA z stycznia
Zgłoś
user mrówka123 2014-01-11 11:57:35
bardzo fajny wykład. Polecam!
Zgłoś