PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 24

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user żona miastowego 2014-01-12 20:06:00
oj panowie drodzy, dzięki za uznanie. coś czuje ze stary zawału dostanie, już biega po domu jak zranione zwierze, wpada do sypialni, a ja w łóżku leżę, więc pora zwolnić rymowane wywody, bo miastowemu mężowi zaraz pękną wrzody.
user Jarecki21 2014-01-12 19:07:06
A skąd ten wzrost 5% kukurydzy na CBOT?
user komandos 2014-01-12 18:17:39
@zona miastowego- pisz więcej - w tej szarej szarości zycia codziennego czasami potrzebna jest rozrywka- dobra rozrywka
user rol-nick 2014-01-12 18:12:49
@żona miastowego chylę czoła
user z. 2014-01-12 17:36:52
To poniżej miało być na innej stronie pod protestującymi. Zagubiło się w przestworzach.
user z. 2014-01-12 17:27:06
Miałam nie pisać, bo nie mam ochoty boksować się z tymi co szukają dziury w całym. Jednym przeszkadzają kropki, innym rąbek u spódnicy. Chłop butę wyssał z mlekiem matki, ale potem każdy poszedł do szkoły, aby nabrać rozumu, a i w międzyczasie łapiemy doświadczenie życiowe i co...... i nic fakt, że jesteśmy rolnikami przed nikim nie stawia ŻADNYCH zobowiązań. Świat w zasadzie powinien się kręcić na żywioł (to dawno temu udowodnione prawidła polityki i ekonomii) ale możni (lub rządni władzy i pieniądza nad miarę) burza, robią interesy a maluczcy cierpią. Tak jakoś przypomniał mi się fragment literatury, " zbuntujcież wy się chłopy przeciwko swemu sobaczemu losowi", nie miejsce i potrzeba na wypracowania szkolne, problem był i jest, kto inny pociąga za sznurki. Sytuacja ta się nie zmieni. Jest niewidzialna granica wyzysku (tak wyzysku, zawsze będzie, bo zasilamy te dolne szeregi). Cały czas idzie o przesuwanie tej granicy, tam będzie leżała dokąd damy sobie ja wrzucić. A czy macie 10 hektarów, czy 50 nikt o to nie pyta."Mało" pojęcie względne to tylko kompleksy, można na " mało" robić dużo. Człowiek zakompleksiony czuje mocniej to co go boli. Jeśli do wykształconego powiesz ty nieuku, uśmiechnie się i powie rzeczywiście nie doczytałem. Jeśli to samo powiesz do nieuka przykryje się pianą. Dopóki chłop, rolnik czy producent rolny (?jak go tam zwał -mnie żadna nazwa nie przeszkadza, nie boli) będzie solidarny, dopóty w/w granica będzie przesuwać się w nasza stronę, wiedza o tym rządzący, więc rzucają poróżniające ochłapy i różnią małych z dużymi, dużych z małymi, Odnieśli sukces.
user zona miastowego 2014-01-12 17:19:25
Jam nie wsiowy poeta, a zdradzona kobieta, miałam męża fajnego, lecz wraz z latami, wstydził się , że w młodości też latał z widłami, za ojca świniaki, nauki pobierał, na studiach pochodzenia się swego wypierał, ja jestem miastowy, wieśniakami gardzę, aż krew mu płynęła po przegryzionej wardze. Ojcowiznę bratu sprzedał, czego dziś żałuje, i twierdzi, że rolnicy to są duże C..., Za dawniejszych czasów, świniaki dawali, lecz dzisiaj w miastowych się rolnicy pozmieniali, już dosyć mam tego, już dosyć i basta, za tydzień na zawsze wyjeżdżam z miasta. Będę kury trzymał, będę orał rolę, i bratu zabiorę tatowe pole. Lecz brat mu pokazał akt notarialny, zrozumiał miastowy, że zrobił interes marny, w złości zaczął krzyczeć, jestem okradany, i stale do was dokładam, wy wsiowe barany. Mój drogi miastowy, możesz krzyczeć stale, możesz tu na forum wylewać swe żale, jesteś cienki bolek, sprzedawałeś swe pola, teraz tylko jęczysz, a twój brat je ora,
user obserwator 2014-01-12 16:56:50
Te miasteczkowy. A co ty myślisz że ludzie na wsi to nie umieją liczyć. Też dobrze widzą że są okradani. Bo żarcie madzie za półdarmo. A jeśli tego nie ogarniasz w całokształcie czyli od myszy do cesarza to się z łaski swojej dokształć, a jak to zrobisz to zabieraj głos. Bo jak na razie to widzisz tylko jeden koniec kija. Otwórz szare komórki daj im powietrza i rozejrzyj się dookoła. Ty po propagujesz nienawiść do społeczności wiejskiej, i nie dopuszczasz myśli że ludzie na wsi mogą żyć godniej niż ci miastowi (choć jest jeszcze przepaść miedzy nami), że ludzie na wsi aby przetrwać pracują dokształcają się korzystają z pomocy rozwijają i idą do przodu. Mnie osobiście to jest żal że tacy ludzie chodzą po ziemi, po prostu strugasz mądrego szlachcica który w du..... był i g..... widział. I uważasz że ja mam rację bo przecież ja umiem myśleć a inni już nie.
user . 2014-01-12 16:55:13
@miastowy lepiej być "wsiowym poetą" niż "miastowym głupkiem" a okradła, to cię "matka natura", ale z rozumu.
user miastowy 2014-01-12 16:40:38
do zony miastowego: ludzie w miescie doskonale wiedza że sa okradani i zadne twoje czestochowskie rymy tego nie zmienią wsiowy poeto
user jeszcze zona miastowego 2014-01-12 15:12:38
Mój Drogi miastowy, agresja ci wzbiera, czyżbyś nie miał z czym iść do fryzjera, czyżbyś swe kompleksy, nieustanne żale, wylewał na chłopów, chciałbyś topić w kale, kiedy Ukraina o życie wojuje, Ty krzyczysz, że ona miastowych uratuje, straszysz chłopów z rana, straszysz wieczorami, zamiast się zająć przyjemniejszymi rzeczami, zamiast żonie zrobić kolacje wystrzałową, Ty ciągle przeglądasz swą umowę śmieciową, krzyczysz wina tuska, winny psl, cieniasie znajdź sobie życiowy cel.
user miastowy 2014-01-12 13:52:39
do zony miastowego: ty jesteś pan C z duzej litery który ma kompleksy w zwiazku z małym rozmiarem bo ciagle piszesz nie na temat
user lilly 2014-01-12 11:14:32
Na matifie spadło pare euro a u nas już u pośredników leci na łeb na szyje bo chce się zrobić panikę choć nikt nie wozi zboża bo umnie juz go nie ma, a po drugie zastanawiam się jak to jest ostatnio mój brat wiózł samochodem kukurydzę od rolnika z podkarpacia na dolny sląsk i w czasie jazdy 4-krotnie zmienił się właściciel tej kukurydzy szok -banda pośredników nierobów ma na tym pieniądze .
user przem 2014-01-11 21:18:34
ja piernicze ;/ znowu cos kombinuja wystarczy pare dni po -20 bez sniegu i mamy powtorke z 2012
user kulfon 2014-01-11 20:30:24
@miastowy - na twoim miejscu ze wstydu bym się spalił i do roboty wziął
  • 1
  • 2