PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 23

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast poprzez naciśnięcie !
user jarki 2014-01-17 08:27:06
Cena do jakości jedyny warunek i będziemy rozważać
Zgłoś
user Inny 2014-01-17 00:00:10
@kk Ja bardzo chętnie kupię polski ciągnik. Pod jednym warunkiem, jakość będzie odpowiednia do ceny. Najpierw to Ursus musi odbudować markę, którą Bumar przez 20 lat zniszczył a dopiero wtedy robić tak odważne kroki, bo jeżeli własna konstrukcja nie wypali to Ursusa może to pogrążyć. Jeżeli mając do wydania 200tys i wybierać między nowością Ursusa a czymś sprawdzonym z zachodu to wybiorę to drugie na dzień dzisiejszy. Bodajże Pronar i Farmer w nowych modelach korzystają z zachodnich podzespołów co niestety przełożyło się na cenę i z tanich ciągników zrobiły się drogie i sprzedaż spadła.. A wystarczyło żeby te firmy poprawiły najpierw jakość swoich produktów żeby zdobyć zaufanie klientów. A jak wiemy Pronar i Farmer to jakością nie grzeszyły. Jeżeli Ursus pójdzie tą samą drogą to czeka go ten sam scenariusz.
Zgłoś
user Kolodziej 2014-01-16 21:03:41
Trzymam kciuki za Ursusa chętnie wyłożę kasę na sprzęt produkowany w Polsce. Po rozłożeniu skrzyni Farmera mogę powiedzieć, że np łożyska mamy bardzo dobre.
Zgłoś
user adi 2014-01-16 17:35:15
@Lelo niekoniecznie byliśmy samowystarczalni, patrz seria ciężka. W Polsce powstawał tylny most w Ursusie i podnośnik w Archimedesie we Wrocławiu, Zetor był odpowiedzialny za silniki, przekładnie produkowało czechosłowackie ZVL Považské strojárne a rumuńskie UTB z Braszowa dostarczało przednie mosty napędzane
Zgłoś
user kk 2014-01-16 17:32:48
Jezeli zajmie sie ty ktos z glowa kto ma rzeczywiscie dalekosiezne plany to niech to kosztuje jeszcze 'ogromniejsze' pieniadze. Grunt, ze po kilku latach bedzie mozna sprzedac produkt na ktory bedzie popyt i wszystkie naklady sie zwroca i jeszcze bedzie mozna zarobic. To jest wg mnie wlasciwa droga wreszcie ktos sie tym zajal , wspolpraca naukowcow z biznesem, teoretykow z praktykami to ogromna szansa, wiecej takich inicjatyw. Duzo lepsze podejscie niz marudzenie i narzekanie ze napewno sie nie uda i lepiej za mysl techniczna placic obcym i samemu zyc z ochlapow w postaci zaplaty za niskoprzetworzone lub nieprzetworzone prdukty ktore Polska teraz przedewszystkim produkuje i sprezdaje. Nie zachowujmy sie jak swinie dla ktorych wazne jest tylko zeby w korycie bylo pelno.
Zgłoś
user Inny 2014-01-16 13:53:28
@Lelo Bo własne konstrukcje kosztują ogromne pieniądze. Jakoś rolnikom nie przeszkadza, że Fendt to składak, a nawet jest uważany za najlepszy ciągnik, użytkownikom Valtry A czy Masseya że powstają na tej samej taśmie co Pol-mot/Ursus. Nie wiem dlaczego, ale wobec polskich maszyn mamy większe wymagania niż zachodnich. Rzemieślnicze produkcje porównujemy do zachodnich gigantów, mimo że polska talerzówka to 1/4 ceny tej zachodniej, 110 konnego ursusa za 130 tys złotych do zachodniego który kosztuje 180 tys czy więcej. Pewnie, że możemy produkować wszystko własne tylko że cena także poszybuje w górę. I ciekawe ilu chętnych znajdzie się na w 100% polskiego Ursusa mając do wyboru za te same pieniądze JD, Deutza czy Masseya? Wtedy to zacznie się narzekanie, że polski sprzęt jest zbyt drogi i nie wart tych pieniędzy. Jeszcze niedawno to przerabialiśmy z Ursusem.
Zgłoś
user Lelo 2014-01-16 11:36:24
Własne czyli produkowane przez siebie czy na zlecenie bo to jest duża różnica. Najważniejsze jednak aby były produkowane w Polsce przez polską firmę. Niestety obecnie ciągniki "produkowane" u nas to składaki z części z całego świata. U nas jedynie powstają maski i kabiny. Niektóre firmy montują też felgi produkcji Pronara. Szkoda, że nie jestesmy samowystarczalni tak jak w PRLu, gdy wszystko od najmniejszej śrubki po silniki i mosty powstawało w Polsce. Dlaczego tak zniszczyliśmy własny kraj? Dlaczego mamy kupować silniki w Anglii czy Chinach jak możemy produkować własne?
Zgłoś
user jarki 2014-01-16 11:15:04
''Jednocześnie producent będzie mógł stać się dostawcą najnowocześniejszych układów transmisji dla innych producentów ciągników'' pomarzyć dobra rzecz
Zgłoś
  • 1
  • 2