PARTNERZY PORTALU

Komentarze 5

user ochrona-roslin.com.pl 2014-01-22 07:57:22
Można na to różnie patrzeć. Jedni będą martwić się się jak interpretować zapisy ustawy, a inni mogą na spokojnie zająć się prowadzeniem gospodarstwa. Z resztą i tak do każdego gospodarstwa trzeba podejść indywidualnie bo ogólniki raczej nie mają szans się sprawdzić w integrowanej ochronie roślin. Z pewnością jest mnóstwo możliwość aby uzasadnić stosowanie chemicznej metody ochrony roślin
Zgłoś
user coneser 2014-01-21 20:44:54
ach, p. Dawidzie, jaka dyskretna kryptoreklama ;)
Zgłoś
user ochrona-roslin.com.pl 2014-01-21 19:24:48
Odp 1 nie ma Odp 2 można na podstawie wiedzy o swoim polu (ach) jakie chwasty występują corocznie lub w okresie przed siewem "można przykryć kawałek gleby folią" w tedy chwasty szybciej skiełkują, można je rozpoznać po siewkach policzyć i są to dane pozwalające stwierdzić zagrożenie w roślinie uprawnej Odp 3 też jest to możliwe na podstawie znajomości biologi patogena jakie warunki pogodowe sprzyjają rozwojowi i wystąpieniu, czy odmiana jest wrażliwa na dany patogen, wczesne obserwacje na poziomie komórkowym połączone z z obserwacją warunków atmosfer itp. Odp 4 Z mojej strony wystarczy jedna ewidencja rozszerzona o informacje niezbędne przy IOroślin Dobry doradca i zero problemu przy prawidłowym prowadzeniu gospodarstwa;)
Zgłoś
user Ciekawski 2014-01-21 16:06:03
Kto mi odpowie na następujace pytania: 1.Czy sa opracowane progi szkodliwości dla chwastów?? Gdzie je znaleźć ?? 2.Czy można stosować herbicydy doglebowe ? Co wtedy wpisać w ewidencji zabiegów ochrony roślin w rubryce -przyczyna zastosowania ?? 3.Czy można stosować fungicydy zapobiegawczo ? Co wtedy wpisać w ewidencji zabiegów ochrony roślin w rubryce -przyczyna zastosowania ?? 4.Czy dotychczasowa ewidencja zabiegów ma być jeszcze dublowana przez notatnik profesjonalnego użytkownika ochrony roślin ? To tyle na poczatek panowie eksperci .
Zgłoś
user ochrona-roslin.com.pl 2014-01-21 13:40:22
Świetny tytuł, a nadal rolnik pozostawiony jest sam sobie.
Zgłoś