PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 19

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user Kasia015 2014-01-28 16:06:25
Do "arszczecin", dziękuje za podpowiedź.Poczytam jeszcze trochę.Simental jest mi znany jednak muszę poszperać więcej;)a jeśli chodzi o lim, że taka historia, że agresywna i tak rozrabiała?Z tego co wiem to z natury rasa łagodna jeszcze jałówka?Może jakiś wyjątek?
user z. 2014-01-26 23:09:18
...dla mnie żarcie (prawie) ekologiczne to podstawa....ostatni jestem na etapie doskonalenia się w pieczeniu chleba tylko na zakwasie (takie tam innowacje)....skład muszę opatentować....normalnie.... kradną mi chleb..:) zanim wystygnie....
user z. 2014-01-26 22:46:34
..to jeszcze inna historyjka ...po tej przygodzie z koziołkami stwierdziłam, że w sumie po co mieć problem, lepiej zorganizować (obcego) ojca rodzinie i...po problemie sam załatwi mleczność moich dwóch już ..ślicznych koniecznych żywicielek.....cap jak cap czarniutki był i najpierw z różkami potem z rogami ...a potem roooooogami....kiedy chów kóz zaczał przechodzić, do historii mleczko nie było konieczne..napalił się na kozła miejscowy "dygnitarz"...a że czasem mam dobre serce dałam mu capa w prezencie....:) z tęsknoty za mną.rozwalił gościowi obórkę, zniszczył przyzwoite ogrodzenie i.......dał nogę do sąsiada robiąc szkodę......u mnie takich jaj nie było...
user jarki 2014-01-26 22:45:15
Ha ha kóz nie przystało poczciwemu rolnikowi znamy to ;) Teraz czasy się zmieniają a koza jako kosiarka i mleko zdrowe :) My rolnicy możemy sobie zapewnić zdrową żywność a @miastowy niech żre chińszczyznę z marketu Mnie ostatnio nachodzi chęć hodowania królików dla siebie a i drób eko nadal jest
user arszczecin 2014-01-26 22:15:37
@z takie życie. sprowadziłem simentala z niemiec, jałówki roczne wraz z "tym " bykiem kopiącym. Po jakimś czasie kaska wyszła i nie doszła, trzeba coś opierdzie lić. Padło na sima. przyjechali ludzie obejrzeli wybrali, zawiozłem, zapłacili.; był 15 grudnia. termin cieleń na przełom styczeń/luty. w połowie stycznia gość dzwoni ze jestem oszust, ze za drogo kupił jałówkę cielną, bo dziś był inseminator i ją pokrył. ja rzeczę : ze mam papier wracza ze cielna etc. rozeszło się po kościach bo genetyka była bardzo bardzo. w połowie lutego dzwoni że sliczny byk mu się urodził z tej sztuki. wspólnie z gospodarzem ustalilismy że ja jestem oszust a INSEMINATOR sprzedał mu takie ekspresowe nasienie :P
user z. 2014-01-26 22:03:29
..nie znam się kompletnie na krowach, ale z zainteresowaniem czytam, bo w sumie krowy to wg mnie bardzo przyjemna dla oczu produkcja. Podobają mi się właśnie mięsne są śliczne........Pozwolę sobie tu sprofanować (temat o szlachetnych zwierzątkach).....Moja koza daaawno temu (musiała być dla mleka).. po kilku razach u zaprzyjaźnionego capa, wydawało się że nie miała ...woli....Hodowca ze mnie żaden więc po jakimś, czasie jak bidula patrzyła na mnie smętnymi oczami, dając mi do zrozumienia, ze nic z tego...pojechałam do weterynarza, ten obejrzał odmierzył miksturę... zapodał i stwierdził...jutro na pewno będzie chciała....za kilka godzin bekiem poruszyła całą okolicę, nie byłoby w tym nic szczególnego ale za kolejne dwie godziny ...biegały dwie rześkie małe kózki....:):) .Była baba z kozą u weterynarza.... była szybko sprawę załatwił...udało się....to był odlot......facet miał przechlapane....a w ogóle z tymi kozami były jaj na górnym "c" w naszym rejonie, chów kóz był "zabroniony" tak zwyczajowo ...nie przystało.
user ekojajo 2014-01-26 20:13:47
Miałem dobermana i zalizał by obcego,a łagodny pasterski owczarek collie był postrachem całej wsi :)
user arszczecin 2014-01-26 19:57:45
eko, nie przypisywal bym tego tylko na garb rasy limusine, bardziej na dana sztukę. limusine sama w,sobie jest rasa stadna, może być agresywna w stadzie. w porównaniu do sima, jest b agresywna, lecz miałem byka sima który zerwał się z pastwiska, matka moja poszła stado zagonic i byk grał nią w siatkówkę. po przestawieniu go do stada krów gniotl brata do beczki, gdy został w cieletniku/ jalowniku, a krowy na pastwisko przechodzily koło niego zaczął kopać dziury w wybiegu, tluc w ściany. w efekcie miałem prawie pol metra dziurę w wybiegu ;) . jak go z cieletnika na auto wyprowadzalem na kantarku, dosłownie i w przenośni nucilem piosenkę I Bealive i can fly, buty zostały w błocie ;) . a sim ponoć rasa łagodną jest. limusine byk był spokojniutki ;)
user ccc 2014-01-26 19:04:25
Ekojaj nie bajeruj znowu
user ekojajo 2014-01-26 18:52:32
Ja kiedyś dawno,jak jeszcze nikt nie słyszał w Polsce o limousine,kupiłem okazyjnie w PAN jałóweczkę 12 miesięcy czystej rasy.Gdy chodziła latem po polu na pastuchu elektrycznym z innymi to było ok.Na jesieni musiałem uwiązać w oborze to tak waliła łbem,że rogi pourywała do krwi.To zamknąłem ją w kojcu na luza to tak biła w ścianę nogami,że stawy jej popuchły,dostała zapalenia,skażenia organizmu i koniec.Tak się skończyła moja przygoda z tą rasą ( 30 lat temu to było )..Obecnie kupuje krzyżówki lim x ncb i bardzo sobie chwalę i przyrosty i łagodność charakteru.
user arszczecin 2014-01-26 18:33:07
kasia, tak jest to popularny simental pomieszany z olewem red ho, w wyniku czego ma twardość sima i wydajność ho. zoba na www.fleckvieh.de jedyna wada, łatwość w zatuczeniu co powoduje komplikacje z rozrodem.
user Kasia015 2014-01-26 17:50:55
Mam na myśli wspomniane wcześniej w komentarzu rasę fleckvieh.Przyznam,że nie słyszałam o niej.
user Kasia015 2014-01-26 17:46:55
A jeśli dobrze mam rozumieć to nie jest rasa typowo mięsna?Jest to bardziej dwukierunkowa mleczno-miesna?
user ar 2014-01-24 17:04:11
@tomasz mazur, nie nie słyszeliśmy! a co to jest? podasz charakterystyka
user TOMASZ Mazur 2014-01-24 16:49:49
PRZEREKLAMOWANE, AGRESYWNE, MAŁE, SŁYSZELIŚCIE KEDYŚ O FLECKVIEH
  • 1
  • 2