PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze do tekstu:

Fotowoltaika nie chce aukcji

Komentarze 7

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user P.J 2014-07-25 10:00:13
Fotowoltaika to występuje na rynku w różnych klasach, efektywności i cenie tak jak kolektory które produkuję zimną wode latem zamiast ją grzac. Pozatym tużą rolą pełni miejsce posadowienia urządzenia na dachu.
user AST 2014-01-29 10:16:06
DAM WSZYSTKIM ODPOWIEDŹ. ZAWSZE NAJWAŻNIEJSZE SA FAKTY A NIE POGLĄDY. POLSKA NIE MA TAK DOBRYCH WARUNKÓW NASŁONECZNIENIA JAK NIEMCY I WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA GLOBUS. MAPA POGODY W TV POKAZUJE NAS NA RÓWNI Z NIEMCAMI A JEST TO PO PROSTU WYGODNE. PRODUKCJA ENERGII ELEKTRYCZNEJ BĘDZIE OPŁACALNA GDY KOSZT INWESTYCJI ZWRÓCI SIĘ PO 8 LATACH. TO JEWST NIEOSIĄGALNE. PRODUKCJA CIEPŁEJ WODY JEST OPŁACALNA CO STWIERDZAM DOŚWIADCZALNIE NA POŁUDNIU POLSKI. TERAZ SPRAWA AUKCJI. Z WSZYSTKICH KRAJÓW EUROPY TYLKO W POLSCE ZAMIERZA SIĘ STOSOWAĆ AUKCJE A STOSUJE W SZWECJI. DLACZEGO? BO POLAK JAK WIDZI ŻE INNY MOŻE COŚ ZROBIĆ I ZYSKAĆ TO ROBI WSZYSTKO BY DO TEGO NIE DOPUŚCIĆ. ZMIERZAMY PONOWNIE DO TAKIEGO ZADŁUŻENIA POLSKI ŻE PRZYJDĄ Z MUSU RZĄDZIĆ NAMI INNI. BEZ WOJNY. WTEDY BĘDZIE UKRAINA NA PLACU ZWYCIĘSTWA W WARSZAWIE I OBWINIANIE WSZYTKICH TYLKO NIE SIEBIE. CO ZA KRAJ!
user Vin 2014-01-27 20:17:49
wyznawcy rządu piszą że to kicha myślę o PV!! ile dostali za komentarze??? jak ktoś nie ma opjecia o fotowoltaice niech nie zabiera głosu!!!nie mylić z SOLARAMI !!!!!
user Baanzi 2014-01-26 08:47:08
@T.B. masz panele słoneczne, że tak twierdzisz?? Prawda jest tak, że w lato gdy jest mocne słońce to panele trzeba zastawiać bo woda się zagotuje albo puścić na c.o. ale wtedy masz w domu saune. Natomiast w dni pochmurne tej wody nie można nazwać nawet letnią.
user T.B. 2014-01-25 18:28:46
W naszym klimacie fotowoltanika nie ma sensu, ale panele słoneczne dla celów grzewczych, są opłacalne, o ile instalacje dopasuje się do zapotrzebowania. Zimą do to raczej nie ogrzeje, co najwyżej wspomoże, ale od wiosny do jesieni ciepła woda w kranie.
user Kalosz 2014-01-25 18:09:51
ogniwa fotowoltaiczne może i są dobre, ale niestety w naszym państwie bez jakichkolwiek rządowych dopłat to sie nie opłaca. Z tego powodu że większośćogniw ma gwarancję na 20 lat, przy czym po bodajze 15 latach spada im wydajność o paredziesiąt procent po 20 latach już o połowę i co wtedy? całą instalacje do wywalenia i od nowa koszty montowania nowej? W Niemczech niemalze kazdy budynek w gospodarstwach rolnych jest zawalony bateriami słonecznymi z tego powodu że mają konkretne pomoce z rządu.
user rol-nick 2014-01-25 09:45:50
ciekawostką jest to, że producenci paneli nie zakładają farm fotowoltanicznych bo im się to zwyczajnie nie opłaca a Nam wciskają kit o opłacalności tego byznesu