PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 34

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user hereford 2014-02-05 08:50:41
Do płacenia podatków,zus itp. trzeba rozpatrzeć specyfike zarobkowania. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ciężko jest zaplanować przyszłość w rolnictwie. Nigdy nie wiemy czy nie wymarznie czy nie wymoknie czy ktoś nie wprowadzi modulacji albo zabierze upo... W firmie masz możliwość reagowania z miesiaca na miesiąc a nawet z dnia na dzień , rolnik myli się raz w roku co moze kosztować go majątek. Nie wypominajcie KRUS-U bo nikt z was nie chciałby nie wiedzieć czy w przyszłym miesiącudostanie kase czy nie ..
user Inny 2014-02-04 22:19:30
@rol-nick To druga opcja, że taniej wychodzi ich ZUS niż KRUS. No to mamy przypadki w odwrotną stronę. Tylko w porównaniu z taksówkarzami na KRUSie to mały odsetek.
user rol-nick 2014-02-04 21:59:07
Fajne macie pomysły ale trafiacie jak kulą w płot :) Są czynnymi rolnikami. Sami uprawiają swoją ziemię. Każdy pyka powyżej 1000 mth rocznie ciągnikiem. Pomyślcie. Myślenie nie boli. Myślenie ma przyszłość. Dodam, ze jeden z kolegów ma troje dzieci.
user Inny 2014-02-04 20:25:45
@młody Koledzy @rol-nick prawdopodobnie zostali zatrudnieni na umowę o pracę więc płatnikami KRUS-u już nie mogą być. Do tego w wolnych chwilach zajmują się gospodarką albo oddali ją w dzierżawę w zamian za dopłaty.
user młody 2014-02-04 20:18:30
@rol-nick Twoii koledzy przeszli z KRUS-u na ZUS czy KRUS ich po prostu wyrzucił bo przekroczyli dochód bodajże 20 tyś rocznie ?
user rol-nick 2014-02-04 17:04:47
@inny Pisałem juz, że nie odrobiłeś pracy domowej! W moim najbliższym otoczeniu mam 6 kolegów którzy zrezygnowali z KRUS na rzecz ZUS. I co? Łyso Ci? A powinno bo znów palnąłeś głupotę
user Inny 2014-02-04 16:27:52
@ar Brawo, wygrałeś główną nagrodę w konkursie "Zgadnij kto to". Gdzie mam wysłać butelkę taniej gorzałki? @Bamber Co się stało? Przepraszam, że zniszczyłem ci światopogląd o tym, że rolnicy tylko utrzymują nasz budżet. Przepraszam ale nie nie chciałem tego zrobić. Ale na usprawiedliwienie podam to, że sam zacząłeś się licytować kto płaci więcej podatków. I tak, powiedzmy że jestem z wielu współwłaścicieli KGHM. Jako że państwowa emerytura jest mało pewna więc oszczędzam poza i trochę pieniędzy mam w akcjach m.in. KGHM. Nie próbuję nikogo zrównać. To ty próbujesz wywyższyć rolników. Zarabiasz, płacisz podatki i chwała Ci za to. Ale po groma gadasz głupoty o mesjanizmie polskich rolników? Jeżeli ten na 10 ha ma tak źle, to niech spieprza do miasta albo zagranicę. Te 2-3 tys złotych podatku i 800 złotych KRUSU zostanie mu zamienione na minimum 5 tys ZUSU, składki zdrowotnej i innych a o dopłatach które by wynosiły w tym przypadku prawie 10tys także mógłby pomarzyć. Jakoś nie widzę ucieczki z KRUSu do ZUS-u tylko odwrotnie. Co do podatku, w obecnej formie podatku dochodowego, nie można amortyzować nieruchomości czyli zakupu ziemi nie wrzucisz w koszty. Jedynie odsetki od kredytu będziesz mógł wrzucić. Jeżeli w podatku dochodowym dla rolników niczego nie zmienią, to zakupem ziemi od jego niepłacenia nie uciekniesz, a nawet będziesz musiał płacić podatek od kredytu na zakup ziemi.
user Bamber 2014-02-04 10:28:39
@inny Czy Ty jesteś właścicielem KGHMu ? Jeśli nie to nie świeć blaskiem odbitym. Nie każdy zarabia miliardy bo ma pozycje monopolisty. Rolnik, który gospodaruje na 10ha ledwo wiąże koniec z końcem, klepie biedę, nawet jeśli nic nie zarobi, to musi rocznie zapłacić 2000 do 3000zł podatku. A taki jak Ty próbuje wszystkich zrównać z ziemią bo wyjechał ze wsi, wsią jeszcze pachnie, założył działalność i zapłacił trochę więcej jak 1000zł podatku. Kosztów ziemi nie można wliczyć w koszty prowadzenia gospodarstwa bo nie ma podatku dochodowego tylko zryczłtowany rolny, jak będzie dochodowy to będziemy odliczać. A skoro na gospodarstwie taka słodycz to kup konia i uprawiaj te Twoje 5ha, może dostaniesz z UE dotację na konia, na pług, może przestanie Ci się marzyć KGHM.
user ar 2014-02-04 00:51:08
był tu niedawno użytkownik, który miał poglądy, retorykę toćka w toczkę jak @inny! strzelam z pamięci -vader? jeden nick nie wystarczy?
user rol-nick 2014-02-04 00:31:00
@mazowsze Nas = rolników Naszych = rolniczych nasze = rolnicze Mazowsze, sorry, ale Ty jesteś Dramat. W zbyt wielu aktach. @inny Prosiłem Cie jak kogo rozumnego: "Policz. Pomnóż. Podziel. Dopiero po tym się udzielaj" Jak nie odrobiłes zadanej pracy domowej to jak Ty chcesz to wszystko ogarnąć??? Za ciekni w uszach jestes Bolek żeby to wszystko pojąć "z marszu" OVER
user Inny 2014-02-03 23:41:15
@bamber Zapłaciłem więcej niż 1000 złotych. Sam ZUS mnie wyniósł 12 tys złotych. Niestety ale vatu czy akcyzy od paliwa nie mogę sobie odliczyć jak ty. Podatek od nieruchomości też płacę i jest to 1100 złotych rocznie czyli od 5 ha w mojej gminie. No ulgi jakie miałem to od internetu jedynie kiedyś. I nie chwal się podatkiem rolnym bo KGHM płaci dochodowego tyle, co 1,5mln rolników w Polsce rolnego. I jak porównujesz kto ile płaci podatków, to Bambrze porównuj się firmą która ma takie obroty jak ty a nie z pracownikami w miastach. Ciekawe czy wtedy będziesz tak dumny jak dużo płacisz. I wobec obecnych zasad, zakupu ziemi nie możesz wliczyć w koszt prowadzenia działalności. Tak samo kredyt wzięty na nią.
user bamber 2014-02-03 22:54:35
@inny,@mazowsze Informuję mieszczuchów,że rolnicy płacą podatek VAT (wszyscy- ryczałtowcy oraz VATowcy), podatek rolny (który jest zryczałtowaną formą podatku dochodowego) oraz podatek drogowy zawarty w cenie oleju napędowego. I tak w zeszłym roku zapłaciłem ok. 30000zł podatku rolnego, zapłaciłem podatek drogowy zawarty w cenie 10000L ON kupionych do gospodarstwa mimo, że 95% tego paliwa spaliłem w polu. Założę się, że"inny" oraz "mazowsze" zapłacili podatek dochodowy, który zamknął się w 1000zł i podnoszą głos. Tyle płaci rolnik na 4 ha. Czy ma dochód czy nie zapłacić musi, odpisać też nic nie może. A po ciężkiej pracy wieczorem muszę czytać wieczorem głupie komentarze. Z utęsknieniem czekam na podatek dochodowy, żeby się banda mieszczuchów w końcu zamknęła. Większość swojego dochodu zainwestuję w ziemię oraz sprzęt,zapłacę parę groszy podatku dochodowego i będę się wymądrzał na forach, żeby w końcu upier........ przywileje górnikom i innym nierobom
user Inny 2014-02-03 22:25:15
@baanzi Zapomniałeś dodać, że Fiat zrobił to pod dużym naciskiem polityków włoskich a nawet kościoła. Myślisz, że ot tak Fiat inwestuje w przestarzałą włoską fabrykę 700 mln aby uratować Włochy przed kryzysem? To po cholerę wcześniej z tych Włoch uciekał skoro tacy patrioci z nich?
user ar 2014-02-03 22:04:43
@inny a patrzyłeś? niekiedy wystarczy otworzyć oczy
user Baanzi 2014-02-03 22:02:49
Widzę, że inny u Ciebie ciężko z czytaniem ze zrozumieniem. Podałem przykład Fiat jak ograniczyłem w czasie kryzysu produkcję Pandy w Polsce a nie we Włoszech chociaż to było dużo mniej opłacalne. A to jest przykład, że kapitał ma narodowość. Mam nadzieję, że teraz już zrozumiałeś