PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 22

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user JKC 2014-02-11 22:21:11
Weźcie się za samego premiera a nie minrola, który nic nie ma do powiedzenia. Blokada Gdańska miasta Tuska i bastion PO jest wg. mnie najlepszym rozwiązaniem. To tam jest największe lobby rządowe.
user ksawery77 2014-02-11 20:28:27
jestem z wam!i Ja przez cały rok strajkuję. Moje flagi jeżdżą zemną zawsze nawet jak pracuję w polu.Radzę wam zrobić to samo połączymy siły i wtedy zobaczycie co się będzie działo. Wszyscy się dołączą miasta też...
user farmer z Tucznej 2014-02-11 20:23:39
Ta głupotka płacenia za ziemię tak wysokich cen przyszła od Was z zachodniopomorskiego. U nas na wschodzie okolice Biała Podlaska chłop chce 1 mln zł za hektar ziemi ornej 6 klasy.Mówi "że pomarańcze możesz sadzić". To u Was ziemia tania!!! Nam przywieźli bobry parę lat temu i teraz wszyscy pływamy.Nas mają zalesić a Was wykupić. Takie są założenia Unii. I nic z tym nie zrobicie.Za kasę z unii kupiliście ich maszyny co wkrótce jeżeli zechcą to wam z satelity wyłączą lub zepsują.Ja jestem chłop nie ufny , bo jak ktoś coś daje to musi co najmniej krotność więcej zabrać. A pszenicy u nas rodzi się 2 t/ha a u Was 10-12 t/ha. Za 20 lat zapraszam na grzyby do lasu bo pewnie nie będziecie mieli gdzie się podziać a u Nas zamiast pola będzie las. Zielona strefa unii......................
user B2R 2014-02-11 20:22:59
No nie należała do spadkobiercy bo ją władza ludowa odebrała jego przodkom. Ale jego przodkowie ciężko na tę ziemię pracowali - pewnie tak samo ciężko jak twoi przodkowie na tę ziemię którą ty odziedziczyłeś oraz ty, na tą którą dokupiłeś. Znasz moje zdanie - ta ziemia to wspólne dobro społeczne i dlatego trzeba je sprzedać za jak najwyższą cenę. Powinna należeć do tego kto zapłaci za nią najwięcej bez względu na to skąd pochodzi. Nie próbuję cię obrażać - rozumiem, że w twoim interesie jest ograniczenie popytu na ziemię bo chcesz ją możliwie najtaniej kupić, ale sądzę, że tym prostym ludziom tutaj komentującym należy się pewna uczciwość. Swoimi chwytliwymi argumentami z patriotyzmem w tle trafiasz do ludzi pokroju @niczki i wielu, wielu innych. Poza tym próbujesz ich zorganizować po to, żeby ruszyli na Warszawę i walczyli w twoim partykularnym interesie - i powtarzam masz do tego święte prawo - na tym polega demokracja i istota lobbyingu. Ale chcę aby ludzie mieli tego świadomość i nie ulegali histerii, którą próbujecie wywołać. Niczka juz się prawie posrała ze strachu, bo nie wie co będą robili ludzie w mieście jak przestaną handlować maszynami rolniczymi.
user arszczecin 2014-02-11 19:52:22
@ b2r czy też inny, jak wolisz? nie myl pojęć. ta ziemia nie należała do spadkobierców. to raz. dwa. anr ma w swym statucie poprawę struktury agrarnej, oraz niedopuszczenie do nadmiernej koncentracji ziemi, a nie wyprzedaż! nie wierzysz, zobacz raport niku. trzy. ustawa o wyłączeniach miała służyć powiększeniu gospodarstw, służy? ani przed kosmalem ani tym bardziej przede mną nikt nie musi drzec, ale przed protestującymi drżą. nie wierzysz? blokada urzędu wojewódzkiego poprzez szwadrony policji, delegatury, etc. Ale pominmy to. Gdyż ani protestującym, ani tym bardziej władzy nie powinno zależeć na strachu. słaby straszy. a kabaretem należy określić twój , i tobie podobnych kąt widzenia. kabareton tworzy władza. wyobraź sobie sytuację. jest problem. przychodzi do twego domu sąsiad. i twierdzi ze nie wyjdzie, dopóty ty nie porozmawiasz z nim, celem wyjaśnienia sporu. Co robisz? wysyłasz żonę? dzieci? Czy też bierzesz innych sąsiadów , wyjeżdzasz do innego miasta i twierdzisz ze prowadzisz negocjacje celem wyjaśnienia sporu? Bo taka sytuacja ma miejsce w Szczecinie, w anr.
user arszczecin 2014-02-11 19:32:47
dziadku jarki, ale sama młodość nie wystarczy, potrzebne jest doświadczenie .
user B2R 2014-02-11 19:28:49
@arszczecin No nieźle pojechałeś. A zatem nie powinno się twoim zdaniem zwracać ludziom nieruchomości, które do kogoś należą jak spadek bo spadkobiercy jeszcze mogą skorzystać z przysługującego im prawa własności i to sprzedać niepolskiemu rolnikowi, który jest w stanie zapłacić więcej niż ty. Coraz głupsze te wasze komentarze. TO jest kabaret. Nikt was nie będzie traktował poważnie jak będziecie gadali takie bzdety. Zresztą chyba już was nikt nie traktuje poważnie. Powodzenia w strajku gwieździstym - premier drży jak osika przed tobą i kosmalem.
user jarki 2014-02-11 18:54:47
e tam tylko garściami ? może lepiej podam numer konta ;)
user kapciuch 2014-02-11 18:19:37
A Ty bedziesz siedział na forum i pisał głupoty i czerpał garsciami co my wypracujemy?? dobry jestes cwaniaczku
user jarki 2014-02-11 17:59:45
Za stary jestem na protesty wolę różaniec i ciepłe kapcie Swego czasu się nachodziłem po przejściach i nic to nie dało a nawet skutek był odwrotny Dzisiaj są WASZE czasy i protesty inne POWODZENIA do młodzieży świat należy
user respro 2014-02-11 17:52:21
Do "rolnik" wowczas ziemia lezala odlogiem i nikt nie byl zainteresowany jej zagospodarowaniem w ramach dzierzawy zupelnie nie rozumiem postulatu aby przedluzac dzierzawy, bo wlasnie wsrod dzierzawcow jest najwiecej spolek z kapitalem z zagranicy np. spolka Obojno z okolic Pyrzyc
user rolnik 2014-02-11 15:47:51
Zastanawiam się tylko czemu nie było protestujących 15lat temu gdy najwięcej ziemi szło w ręce obcokrajowców? Ta ziemia już została sprzedana i nikt jej już nie zwróci. Gdzie byli patrioci???
user niczka 2014-02-11 14:50:10
Do tego strajku powinno przyłączyć się całe społeczeństwo ,bo bez ziemi nie ma państwa.Niemcy żywność nam sprzedadzą ale po cenach takich,że Polaków zarabiających 2000 zł. na pewno nie będzie stać. Chyba,że na chleb i brukiew jak w obozach niemieckich w czasie II wojny.Tusk zniszczył cały przemysł, a teraz niszczy rolnictwo.Ciekawe gdzie obecni jeszcze pracownicy, ludzie z miast będą pracowali, jak nie będą potrzebne zakłady pracy handlujący sprzętem rolniczym,zakłady przetwórcze zostaną przeniesione do Niemiec, proszę zobaczyć co dzieje się z przemysłem cukrowym,ziemniaczanym.Polska będąc na czołowym miejscu na świecie w ich produkcji staliśmy się importerami.Pamiętajcie o tym idąc do wyborów.!!!!!!
user arszczecin 2014-02-11 14:45:59
jarki, a pojedziesz? wczoraj w szczecinie byli rolnicy z plawinka, był swietochowski i odpowiedzial ze tam wszystko jest zgodnie z prawem. ziemię wylaczyli spółce w celu przekazania spadkobiercy. a ze spadkobierca sprzeda ją od razu to nie ich problem. Anr powinna zmienić nazwę. Apisnr- agencja pośrednictwa i sprzedaży nieruchomości rolnych. Ci od Ciebie to rolnicy, po gadce można poznać ;) żaden mojżesz. 26 ogólnopolski protest. chętni są?
user jarki 2014-02-11 13:51:04
A może by tak faktycznie zablokować minrol!?! Na wzór ukraiński ciekawe czy byliby zachwyceni ;) Cz też politycy machali by gwieździstymi flagami jak w Kijowie
  • 1
  • 2