PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 22

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user jarki 2014-02-13 13:52:04
@ar podrzuć FARMEROWI te dokumenty na pewno się przydadzą
user ar 2014-02-13 13:41:08
heh, ukaszku nie ;) jarki, skasowane przeze mnie. na cholerę mi jeszcze problemy. jak góra publicznie umieści zrobię też to ja. ostrożność procesowa. @media, patrz, farmer to jednak media. a tak poważnie, w ostatnim tygodniu dwa skrajne do siebie tytuły : nie i nasz dziennik, zamiescily "takie" same artykuły. tvn i gazeta wyborcza przedstawiła pozytywnie temat rolniczy. dzieje się ;) farmerowi też trzeba podziękować.
user ukasz 2014-02-13 13:25:47
ar@ teraz udziela sie na rmf24 tam wstawia link do zdieć zapomniał już o nas
user jarki 2014-02-13 13:19:14
@ar co się stało z zdjęciem na FotoFarmer ?
user media 2014-02-13 10:55:11
Chłopcy, a Wy przypadkiem nie w mediach dyskutujecie?
user Uczeń Mistrza @s 2014-02-13 10:52:14
@arszczecin To wyjdźcie do ludzi, ale nie na lokalnej drodze tylko w dużych miastach, nie na traktorach za kilkaset tysięcy tylko zróbcie w centrach miast pikniki i pokażcie mieszkańcom jak to wygląda, pokażcie takie wykresy ale nie jeden a kilka. Weźcie kilka autobusów, zbierzcie ludzie i do stolicy na kilka dni. Namioty, grill, kilkuset rolników pod ministerstwem i to na pewno zainteresuje media w kraju.
user arszczecin 2014-02-13 10:38:57
uczeń, a ty myślisz ze co my robimy? wydaje ci się ze tam stoją kmioty i krzyczą? media łykną! zainteresował się tematem pospieszalski i co? ni ma go. ogólnopolskie -mainstream rulez. lokalne pilnują lokalnych bonzów. popatrz na kronikę i wywiad z szefem zachpom psl. wniosek do ministra? a czemu on tu nie przyjeżdża? bo wie !!! czemu krzyczymy ze anr powinna odkup realizować? a ty pierniczysz farmazony gdy uwagę podnosimy na cele statutowe anr
user Uczeń Mistrza @s 2014-02-13 10:11:49
@baca56 Kiepski z Ciebie nauczyciel gdy tylko pytasz a nie odpowiadasz. @arszczecin Ciekawy link. Właścicielem tej spółki jest w ogóle Danse Banka, Tyske i Polske. Przeglądałem jej historię i większość zakupów zrobiła ona w latach 90 a wtedy to Ministerstwo bez problemów dawało pozwolenia na zakup gruntów rolnych. Jeżeli macie więcej takich fajnych linków to rozgłoście to, media to łykną, zasypujcie prokuratury żeby wszczęła wniosek czy Ministra żeby sam to zrobił. Wybory się zbliżają więc to dobry czas na takie rzeczy.
user arszczecin 2014-02-13 08:47:42
zobacz uczniu jedna spółka , posiadająca córki , rozmnażają się przez pączkowanie. Przejdź do celów anr http://forum.farmer.pl/gallery/image/253-niedopuszczenie-do-nadmiernej-koncentracji-gruntow/ "Historia firmy Dangro Invest A / S została założona w 1997 roku przez kilka wizjonerskich inwestorów, którzy mieli za cel ustanowienie produkcji rolnej w Polsce. W lutym 1998 r., udało się przejąć dzierżawy nieruchomości w Jaroslawsko ok.. 1400 ha. - W ten sposób firma powstała w Polsce. Od tego czasu kilka razy nabyła dodatkowe ziemię tak, że firma ma obecnie ok.. 30.000 ha - z czego ok.. 22000 ha własność. bokach "Właściwości Polsce" i "Właściwości Rumunia" jest indywidualne właściwości opisane szczegółowo."
user baca56 2014-02-13 01:17:53
Uczeń Mistrza @s Nie odrabiasz lekcji i uprawiasz demagogię. Koniec edukacji.
user Uczeń Mistrza @s 2014-02-13 00:50:18
@baca56 Hmm... To ja mam odrabiać pracę domową? Ja znam Konstytucję jak i tą ustawę, cele ANR. Ale cały czas na dowody czekam. Ale nie pokazywane palcem tylko na papierze, z pewnych źródeł, że 50% gruntów ornych na Pomorzu jest w rękach Niemców. Nie jestem jak mój Mistrz @s i jak zobaczę linki, wykresy czy co tam macie i przeczytam, że jest tak jak mówicie, przeproszę i poprę wasz protest. Bo teraz to tylko hasła słyszę i pokazywanie palcem kto jest polskim rolnikiem a kto nie. I powiedz mi bo mnie to zaciekawiło, kto zmusza naszych rolników do płacenia za ziemię tak horrendalnych pieniędzy? Jakaś mafia jest na pomorzu i przystawia lufę do głowy podczas przetargu?
user west 2014-02-13 00:05:39
@baca56 za dużo od niego wymagasz on ledwo skończył gimnazjum, chłopak ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
user baca56 2014-02-12 23:57:07
@Uczeń Mistrza @s Nie wiem z jakiej szkoły ten Twój Mistrz, nie wiem też jakie tam macie przedmioty nauczania, jedno jest pewne: z warcholstwa i szczucia masz "celujący". Ale zważywszy że "takie będą rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie" spróbuję Ci pomóc trochę w innych przedmiotach, w których (sądząc z Twoich komentarzy) masz spore trudności. Popracuj nad takimi zagadnieniami: 1.Poszukaj w Ustawie Zasadniczej (inaczej mówiąc: w Konstytucji RP) fragmentu który mówi o ustroju rolnym RP. Postaraj się zapamiętać. 2.Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem ustawę o ustroju rolnym (nie pamiętam dokładnej nazwy ustawy, więc musisz sobie sam poszukać, jest w Dzienniku Ustaw :) 3.Przeczytaj uważnie zdanie: " W województwie zachodniopomorskim ok. 50% gruntów jest w posiadaniu 2% podmiotów, w większości spółek z kapitałem zagranicznym lub tzw. "słupów". Spróbuj (na podstawie Twojej wiedzy i innych dostępnych Ci źródeł) podać definicję "słupa". Spróbuj poszukać źródeł, które potwierdzą lub sfalsyfikują tą tezę. 4. Poszukaj źródłowych informacji, jakie zadania ma realizować Agencja Nieruchomości Rolnych. Spróbuj to skonfrontować ze znanymi Ci z mediów doniesieniami o działalności tej Agencji. 5. Sprawdź w słowniku lub w wikipedii co oznacza termin "moratorium". Następnie opisz (swoimi słowami) jak rozumiesz sformułowanie: "moratorium na sprzedaż ziemi rolnej cudzoziemcom". 6. Przeczytaj uważnie poniższe zdanie: "Doprowadzono w praktyce do sytuacji, w której obcy kapitał kupuje lwią część najlepszej ziemi rolnej na preferencyjnych warunkach i po niskich cenach, a miejscowi rolnicy zmuszani są do "wykrwawiania się" na licytacjach pozostałych "ochłapów", najczęściej gruntów marginalnych, które w wyniku manipulacji ANR osiągają ceny kilkakrotnie wyższe". Zdanie jest długie i złożone, Przede wszystkim dokonaj gramatycznego i logicznego rozbioru zdania. Następnie spróbuj odpowiedzieć na pytanie, czy słowa wzięte w cudzysłów należy rozumieć dosłownie, czy w przenośni. ("przenośnia" - sprawdź w wiki!). Jeśli w przenośni, to jak należy je rozumieć? Sprawdź też, co to są "grunty marginalne". 7. Po tych wszystkich ćwiczeniach spróbuj poskładać to wszystko w całość (powtórz kilka razy!!), dokonaj jakiegoś podsumowania (inaczej mówiąc: "resume", sprawdź co ten termin oznacza i z jakiego języka pochodzi). Odrób lekcje i wtedy wróć na forum. Nie próbuj wracać pod innym nickiem. Pomyślnej edukacji! Jak wrócisz z odrobionym zadaniem, dostaniesz następne ćwiczenia. Moje honorarium za korepetycje możesz przeznaczyć na wsparcie finansowe protestu rolników w zachodniopomorskim. Ostatnie ćwiczenie: znajdź sposób w jaki możesz przekazać te pieniądze. Pokaż pokwitowanie lub dowód wpłaty. Czekam niecierpliwie na Twój powrót na forum i na wyniki Twojej pracy!
user Uczeń Mistrza @s 2014-02-12 21:16:20
@italiano Oni nie przyszli ratować tylko próbują zmusić ANR do sprzedaży ziemi na ich warunkach czyli konkretnie im, oczywiście na preferencyjnych warunkach. Zaraz napiszecie, że są tam i inne postulaty aby poprawić los rolników. To jest tylko dodatek. Wystarczy, że sam premier Tusk obieca, że ziemia z ANR trafi do nich, wsiądą na ciągniki i rozjadą się do domów szczęśliwi, zapominając a całej reszcie jakże ważnych postulatów. Ciekawy jestem, gdyby rząd postawił warunek, że spełni wszystkie postulaty oprócz sprzedaży ziemi, czy by dla dobra ogółu Ci rolnicy zgodziliby się?
user PM 2014-02-12 20:46:31
A mnie się marzą... kosy na sztorc! Bezczelność w grabieniu Polski nie ma granic. Przynajmniej nie na Odrze i Nysie...
  • 1
  • 2