PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • ukasz 2015-01-31 19:04:45
  to sie umyj jak ci smierdzi ania nadeta jak bania
 • ania 2015-01-31 17:17:47
  Strasznie durny ty ukasz jesteś! Całuj w zadek ten swój PSL i nie otwieraj gęby na forum, bo straśnie gów#em z ekranu jedzie.
 • ukasz 2015-01-31 16:37:55
  powinni zabrac wam te nowe ciagniki na poczet kar za paraliż maista i odesłac z kwitkiem
 • smoku 2015-01-31 16:27:10
  Patrzcie na górników jak trzeba było to własne kobity na ulice ze szmatami wygonili a widok płaczącej matki górnika do kamery wzruszy każdego, jeszcze troche to by swoje " głodne" dzieci pokazywali - władzy to nie wzruszy ale chodzi o opinię publiczną. O pokazanie, że polski rolnik to nie ten co go PSL w nowym JD pokazuje i opowiada ile to mln z UE dzięki nim dostał , tylko ktoś kto za swoją pracę nie dostaje godziwej zapłaty, że musi dokładać do tego biznesu i żyje nadal gorzej niz przeciętny miastowy. Mówię wam ,że wykreowany przez media wizerunek polskiego chłopa jako bogatego biznesmena nie będzie łatwo przełamać. Wiarygodność chłopa biadolącego nad swoim losem na tle nowego JD jest w przekazie społecznym po prostu żadna a poparcie społeczne jest rzeczą ważną bo tych co go nie mają ta władza z pewnością oleje i tyle i tylko to chciałem dodać.
 • arszczecin 2015-01-31 15:52:20
  Smoku. Masz rację lecz także jej nie masz. W szczecinie nie wpuszczali do miasta nowego Johna z przyczepą bo p. Policjant stwierdził wyciek oleju. Z węża :)
  U nas lokalnie mali, duzi, średni jeździli samochodami bo na pytanie o traktor padało hasło: bez migacza, bez hamulca, bez ogrzewania, bez bez bez.
  Jeśli ccofną Johna co będzie że starym ursusem? Chociaż były śliczne ursuso zetory. Odrestaurowane.

  Największym kłamstwem piechocinskiego było stwierdzenie o protestujących zachodniopomorskich obszaenikach. Ja stałem z 4ha, sąsiad na 20, drugi z 60, trzeci z 400 a jeszcze inny ma 11. Solidarnie.
  Smoku. Mądrze piszesz. Ale w tym ost się mylisz
 • franek 2015-01-31 09:59:19
  @smoku, trochę się zapędziłeś. Co ma zrobić właściciel dwóch ciągników, w tym nowego, jeśli przychodzą do niego koledzy i mówią. " Franek pojedż ty, bo nasze stare, często nierejestrowane graty glina od razu zwinie na lawetę a przy twojej nówce nie ma się czego przyczepić" Zwiną mi jedynego ciapka i czym będę robił? Jadą ci, co mają w 100% sprawny sprzęt, a taki jest tylko nowy. wystarczy, że ci kapnie olej ze skrzyni i jesteś out. Nie zrażaj tych z nowym sprzętem, bo walczą we wspólnej sprawie, inaczej sam będziesz stał, i nikt cię nawet nie zapyta po co stoisz. Zamiast jednoczyć, to wy chcecie rozbijać rolników, głupki.
  Was nie widać na protestach, ani w ciapkach, ani bez! Miastowi nie zrozumieją (masz przykład tego na forum), że nikt nie daje ciągników za darmo, ale jeśli takie bzdury powtarza rolnik, to skandal. Skoro dawali za darmo, to trzeba było brać, a nie zazdrościć teraz.
  A władzy o to chodzi, by rolników skłócić i podzielić, bo wtedy są słabi.
  Spójrz na górników. Są silni w grupie i za jedną kopalnią wszystkie stają. Rozbici przepadną.
 • robroy 2015-01-31 09:08:25
  100 % prawdy @smoku , tylko o wizerunek niech nawet zadba 95 % rolników to pokomusza TV i tak pokarze te 5 % w gumowcach a zarazem nowiutkim JD . Kiedyś gdy rolnicy nie chcieli wstąpienia do UE to także pokazywano krowy oblepione g....m i wypowiedzi rolników którzy nie potrafili się nawet wysłowić więc stworzono iluzję zmian .Dziś będą pokazywać że rolnik jest tak bogaty dzięki UE że go stać na takie cacka , więc jak mu źle niech sprzeda sprzęt ale nie wytłumaczą że jest to niemożliwe jak w przypadku frankowiczów by sprzedali mieszkania . W Polsce media robią więcej złego niż sami rządzący PSL grupa . Do tego nie mamy związków rolniczych tylko opłacanych przydupasów nominowanych odgórnie zazwyczaj powiązanych z PSL .Czarno to widzę .
 • Shedin 2015-01-31 09:00:33
  Święta racja.Są jeszcze ludzie myślący i mający umiar,ale tacy nie pchają się na pokaz ;)
 • smoku 2015-01-31 00:53:09
  Powiedzcie kiedy była na wsi większa patologia przed wejściem do UE czy teraz i sprawa jasna. Niektórzy mieli po prostu zbyt łatwy dostęp do naprawdę dużych pieniędzy np grupy producenckie czy krowiarze, co wygenerowało sztuczny popyt na środki do produkcji i maszyny . Zanim weszły dopłaty kto chciał mógł dzierżawy po PGR brać bo chętnych za wielu nie było bo nikt nie płacił za samo posiadanie ziemi. I to było normalne i nagle "piękny kaźmirz" co teraz jako przydupas UE niezłą kaskę robi krzyknął 3xYES i pojawiły się dopłaty z początku niewielkie ale stopniowo rosły. Nagle ziemia stała się świetną inwestycją a skoro tak to można ją łatwo sprzedać a coraz trudniej kupić. Minęły lata "spektakularnych przemian na wsi " jakby to PSL powiedziało i oto co mamy na wsi. Ano niby to samo czyli duże latyfundia, przeważnie spółki handlowe czasami wiele spółek po ok. 300 ha należących mniej lub bardziej formalnie do 1 osoby, gdzieniegdzie przetrwały spółdzielnie i te są uzbrojone po zęby w nowe maszyny ale też i często nieźle zadłużone. Trochę średnich, które na jakiś tam PROW czy MR się pozałapywały ale nadal same nie są pewne czy przetrwają. Na końcu są małe GR nie otrzymujące praktyczni nic poza suchą obszarówką i produkujące jak dawniej swoje. W tych GR jest największy potencjał do uruchomienia ale problem w tym że one dostają największego kopa w tyłek przy niskich cenach jak teraz co oznacza brak możliwości odbicia sobie strat dodatkowi dotacjami. Z drugiej strony skoro małe nie chłoną dopłat jak gąbka to oznacza że są najtańszą dla UE grupą rolników i zarazem najbardziej wyzyskiwaną przez ten system. Tymczasem kogo widzimy na strajkach, panów obszarników w JD za 200-300 tys. zł OK maja słuszną rację ale na miłość boską to tak jakby mówili ale mi źle bo nie mogę na wycieczkę dookoła świata polecieć. ktoś kto robi taka szopkę w TV chyba naprawdę pojęcia nie ma co to wizerunek i odbiór społeczny. To jest strzelanie sobie w kolano bo nikt nie będzie współczuł komuś kto przyjeżdża na strajk drogim zachodnim ciągnikiem, będą płakać nad tym co go komornik okradł ale nie nad wami. rolnik musi też umieć pokazać, że jest źle a on wyskakuje z klimatyzowanej kabiny i papla trzy po trzy. Miastowy odbiera to tak o kolejny gnój za darmo taki ciągnik dostał i jeszcze płacze a my w mieście za minimalną zapierniczamy jak murzyni i nikt nam nic nie daje a w sklepach drożyzna. Oczywiście PSL -owi o jest na rękę, nawet nie musi specjalnie reagować bo przecież każdy widzi jak dzięki nim jest a wsi dobrze.
 • tomek 2015-01-30 23:42:08
  Masz troch e racji ale nie tak do końca. Polski rząd chce zniszczyć rolnika. A unia nam nie potrzebna, podrożały koszty produkcji itd. A strajkują bo nabrali sprzętu ,kb zawierzyć się uniknąć i maja problem, ale ogólnie to dotyczy nasz wszystkich. Pozdrawiam tych nie wyrozumiały. 😈😈😈😈
 • Realista 2015-01-29 12:09:35
  Stop krzykaczom, taki mamy chory kraj, że racji nie ma ten co mądrze mówi, tylko głośniej krzyczy. Czy ktoś się dokładał, jak fabryka była nierentowna na pomorzu? Cisza, cichosza, zamknąć trzeba było. A do tych nierobów w kopalniach, latami mld płyną i jest dobrze. Jeśli coś jest nieopłacalne to się zamyka. Wszyscy się mogą przebranżowić, górnik, świeta krowa, nie może. chore. Zadnych środków na ratowanie kopalń. To samo bambrzy. Ziemia na kreche, sztucznie nakręcona cena na grunty. 3 ciągniki nowe na 70 ha, bo sąsiad ma, to i on. Tylko sprzęt użytkowany jest może przez 15 dni w roku. A potem lament, bo mało płacą. Nie mało płacą, tylko ty więcej oczekujesz, bo masz większe koszty. Sam sobie jesteś winien skoro byłeś baranem, bo baran nie myśli, tylko idzie tak jak całe stado. Teraz niech barany idą strajkować. Śmieję się z pseudo rolniczków. Mam 76 ha ornych, 5 łąk, 7 lasów. 3 wieprze w chlewie dla siebie i rodziny, krowa na mleko, trochę drobiu, sad, staw, pszczoły. Jestem samowystarczalny, bo nawet mam małą turbinę wiatrową i panele słoneczne. Sprzedaję pszenicę konsumpcyjną, rzepak, jęczmień browarny i paszowy. Najnowszy sprzęt to mtz 82 z 2008. Zaraz się masa specjalistów odezwie, że się nie rozwijam. Tia. Idę powoli do przodu, bez niepotrzebnych kredytów, długów. A wy mocno do przodu, tylko z hukiem na pysk padniecie, jak ceny jeszcze spadną. I prawidłowo. mierz zamiary na siły. A niektórzy to mają siłę co najwyżej w pięściach, i języku, bo zwoje mózgowe dawno albo zużyte albo niewykorzystywane.
 • Polski Rolnik nie krzykacz 2015-01-29 11:49:28
  rolnicy i górnicy uczyć się trzeba było a nie przywileje dopłaty i inne udogodnienia, a wciąż wam źle mówię to jako rolnik mam 80 ha i 50 krów i wstaje rano o 4 i zapierdzielam a nie non stop narzekam a mleko mam po 1.12 po kosztach albo i mniej, bo tak to grupa krzykaczy i innych nierobów w naszym imieniu wstyd robi. hodowcą trzody się nie dziwie bo jest źle ale to jest rynek nikt nie karze nikomu produkować na siłę i nikt, a Frankowicze brali kredyty które były średnio o 40% tańsze od tych w złotówkach, a teraz biegają i lamentują że mają kredyt taki jak ludzie co wzieli w złotych a przez pierwsze lata mieli tanie kredyty, zobaczymy co będzie się działo na ciemnej wsi jak dopłaty się skończą to chyba apokalipsa będzie bo banda niewykształconych chłopów na pokaz pokupowała sobie po 3 nowe traktory i nie wiadomo co jeszcze, Polska wieś jest przeinwestowana w relacji do rzeczywistych możliwości, i tylko ograniczony naród mówi Rząd albo Unia wszyscy są winni chcą nas rozłożyć,dopłaty do produkcji a nie obszarowe bo tylko ziemia drożeje bez sensu a nieroby w dzierżawę dają za dopłatę plus tonę i się cieszą że nic nie muszą robić taka jest prawda stwierdzam to wszystko z przykrością.
 • rolnik 2015-01-29 08:33:09
  a ja jako rolnik się na takie rozwiązanie nie godzę Ustawowe!!!!!!! pierw Rząd doprowadził Rolnictwo do ruiny swoją nieudolnością a teraz proponuje nam fundusz!!!!!! Wal się Sawicki na łeb frajerze
 • Krzysiek222 2015-01-28 19:53:36
  Rolnictwo i górnictwo choć zgoła odmienne łączy program zgnojenia realizowany konsekwentnie przez kolejne nierządy.Oszołomska propaganda wmawia brak popytu tak na żywność jak i węgiel.Tylko pytam się czym nasz kraj może pochwalić się i na czym zarobić na swoje utrzymanie jak nie tymi odwiecznymi dobrami narodowymi?Mamy jakieś nowoczesne technologie,motoryzację ,turystykę itd?Ciekaw jestem kto na was urobi darmozjady z sejmu,biur,agencji,korporacji...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.168.62.171
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.