PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 15

user arszczecin 2015-05-29 12:48:58
Szanowni myśliwce. Zostawcie lobbing, zostawcie zmiany w sprawie PŁ. Rozpierniczcie PZŁ, my sobie rade bez was damy.
Zgłoś
user Suwalszczak 2015-05-29 11:52:50
I taki Rolnik Podlaski myśli, że myśliwy jest na etacie i siedzenie nocami na polu rolnika, strzelanie dzików to praca. Tak jak pisał RDD widły w łapy i ganiajcie sobie dziki a nie tylko łapy po dopłaty wyciągać. Kto wam kłosy broni być myśliwym w tym kraju? Strzelać do własnych dzików, wykarmionych na własnym polu na własnej kukurydzy – Kto ??? Podaj jeden przykład ??
Zgłoś
user Rolnik z Podlasia 2015-05-21 16:53:40
RDD nie wiem skad te oburzenie . Domyślam się,że jesteś myśliwym :) nie mówię że to łatwe i mam szacunek do takich ludzi ale to na tym chyba Wasza praca polega ,tak ? Nam rolnikom też nie jest łatwo na codzień . A to , że dzika ciezko upolowac to znaczy że latwiej gospodarzowi świnie zarżnąć tak ?:)
Zgłoś
user partia miejska 2015-05-18 09:08:12
Tylko Marek Sawicki i PSL z Komorowskim obronią polskiego rolnika! Do broni, wszyscy głosować na Dudę! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Zgłoś
user z.. 2015-05-18 08:41:16
Unia nic takiego nie każe we Francji jest coś w kształcie KRUS i ...gówno może im ktoś nakazać...Unia nie każe unia tylko szuka frajerów, w Polsce na stołkach jest ich pod dostatkiem. Wiele niekorzystnych decyzji nie jest wcale pod dyktando unii, wiele pociągnięć odbywa się TYLKO pod płaszczykiem unii, żeby Obywatele nie szurali...( słynna płyta gnojowa, ostateczny (chory) kształt nowych dopłat...etc)...... głupi kupi.Wiem jak to dokładnie powstaje.
Zgłoś
user DD reporter 2015-05-18 08:07:37
Zobaczycie po wyborach kto by nie wygrał to tematem nr jeden będzie KRUS . Na razie delikatnie informują bo wybory ale po to pójdzie przekaz że UE każe i czy nam się podoba czy nie to musimy zlikwidować KRUS .
Zgłoś
user z.. 2015-05-18 07:29:40
A ja zapytam, czy sytuacja w rolnictwie jest aktualnie właściwa. 50% świń się importuje nie ma prawdziwych terminali, żeby wywieźć ziarno nie ma ochrony rynku rodzimego markety ściągające towar pochodzenia rolniczego nie płacą nawet podatków... nie uregulowane emerytury i świadczenia (ubezpieczony 15lat najpierw w ZUS potem 15lat KRUS nie dostaje emerytury)....można tu napisać litanię Mój wniosek jest taki....nie mam ŻADNYCH preferencji politycznych....wiem jedno JEDYNIE ZMIANA może przynieść zmiany......przyspawanie starego stołka nie daje nawet szans na zmiany...bo słów wiele padło a w sprawach rolnictwa, zdrowia, podatków, szkolnictwa, bezpieczeństwa państwa NIE widać żadnej poprawy. Coraz to nowe restrykcje dotykają ludzi słabszych, chorych, starych i nie zrzeszonych.....MÓJ kraj jest dla wszystkich ...bo maluczkich jest więcej...a telewizja manipuluje i KŁAMIE....chroni swoje interesy..tj interesy ludzi trzymających władzę, ludzi robiących interesy na naszych grzbietach. Zawieźcie na wybory NOWEGO (może niedoskonałego- ale nie ma inaczej), choć jednego sąsiada....dla Nas dla POLSKI. PS już zaczęła się nagonka żeby zachwiać ludźmi...powinien być tydzień ciszy wyborczej.....a głosy nieważne powiedzą jaki jest procent fałszerstw.....ludzie idący na wybory to nie idioci...krzyżyk łatwo postawić.....
Zgłoś
user partia miejska 2015-05-17 23:03:46
Dobrze że Marek Sawicki nie kandyduje. Tylko on broni polskiego rolnika. Z innymi sobie poradzimy.
Zgłoś
user rolnik 2015-05-17 22:00:45
Duda nam dopłaty zabierze! Ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)))))))))))))))))))))))))
Zgłoś
user RDD 2015-05-17 21:51:14
Rolniku z Podlasia, Widły w łapy i na dziki. Zostań i ty myśliwym i pilnuj sobie pola szczególnie w nocy jak nic nie widać.
Zgłoś
user kujawiak 2015-05-15 23:35:29
Sawicki umawiał się zemną co do Parowu że zostanie przesunięty do grudnia ale 99% nie sprawdziło się jak wierzyć tej władzy czy ktoś mi odpowie
Zgłoś
user maxio 2015-05-15 21:50:24
dalej monitorują ,zwalczają ,trzymają rękę na pulsie ,kradną miliony na tę walkę z ASF za te pieniądze można było by granicę 3 razy ogrodzić,, a choroba chodzi sobie piechotą ,,,ludzie ile można brać łapówy z zachodu za to żeby utrzymać tę chorobę jak najdłużej u nas w Polsce ,,i zniszczyć jak najwięcej hodowli tucznika ,,,przecież zachodnim firmom o to chodzi ,trzeba być głupkiem żeby tego nie zrozumieć,, a teraz zaczynają przegrywać wybory ,to zobaczycie jak szybko choroba będzie się rozprzestrzeniała na kolejne powiaty i województwa ...
Zgłoś
user EZO WLKP 2015-05-15 19:43:19
PSL chroni dzika i zwalcza polskiego rolnika.
Zgłoś
user rolnik podlaski 2015-05-15 12:32:03
to jeden z lekarzy który nie lubi w bawełnę owijać. Takie są fakty. Systematyczność upadków na ASF dzików. Ale tego się u nas nie zauważa. My zwalczamy ASF świń -i to naprawdę skutecznie. Myślę że będziemy dążyć niedługo do uznania naszego kraju za wolny od ASF- świń. Od ASF dzików niestety- nie. Tej choroby zwalczanej z urzędu nasze, ani unijne urzędy nie zwalczają. Dlaczego? Ja je rozumiem. Rozumiem te unijne urzędy. Naszych - nie rozumiem. Niedługo minie już półtora roku jak UE przygląda się ASF dzików w Polsce. Konsekwencje oglądactwa ponosi nasza gospodarka. Aktorom tego spektaklu rolnikom podlaskim nikt zapłaty nie daje. [b] Bilans tego okresu? 100 stwierdzonych dzików z ASF w Polsce, 60 znanych przypadków, "Tempo rozprzestrzeniania wirusa utrzymuje się", częstotliwość występowania tego wirusa "nie ulega zmniejszeniu". Brak programu zwalczania ASF dzików. Brak ASF świń w Polsce. Brak eksportu świń żywych, tuczników, warchlaków i mięsa wieprzowego. Podlaska świnia na wymarciu. Podlaska hodowla na wymarciu. Wkrótce nowe strefy. [/b]
Zgłoś
user Rolnik z Podlasia 2015-05-15 11:37:16
To wystrzelać to dziadostwo w piz.du a nie tylko rolników świnie ubijają ... To jest chore . Myśliwi nie chcą strzelać bo potem dużo papierkowej roboty ... Mniej roboty ubić świnie gospodarza ... Same brzydkie słowa cisną się na usta .... ;)
Zgłoś