PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 4

user smoku 2015-10-12 19:13:16
A największa klęska PSL to spowodowanie upadku każdej dziedziny rolnictwa i jego przejście na garnuszek łuni oraz stworzenie tzw. grup cwaniaków, kombinatorów wyjadających łunijne konfitury, często pokazywanych w mediach o zgrozo jako przykład wzór zaradności dla innych i dowód sukcesu zesłanego przez wstawiennictwo PSL. Całkowite oparcie rozwoju gospodarstw o łunijne środki i brak jakiegokolwiek pomysłu dla reszty chłopów a wręcz pogarda dla ich trudu to kolejny dowód porażki PSL. Efekty już widać - Polska stała się importerem podstawowych produktów żywnościowych jak np wieprzowina a tysiące gospodarstw stoi na krawędzi bankructwa. Nieliczne niszowe specjalizacje są tylko wyjątkami od reguły a powszechną praktyka jest farmeryzacja czyli masowa produkcja, nastawiona na ilość a nie na jakość i walory zdrowotne żywności. Nasza żywność jest jeszcze i może być nadal lepsza od zachodniej ale za kilka lat to się wyrówna.
Zgłoś
user doktor 2015-10-12 16:14:55
"...w czasie rządów koalicji PO-PSL o 40 proc. wzrosła produkcja rolna." - tu jest ten cały przekręt że rolnicy produkują o 40 % więcej ale nie oznacza to że zarabiają o 40 % więcej . Koszty produkcji także wzrosły o 40 % a dochód rolnika ??? Co do eksportu to dobrze było by przytoczyć słowa frajera który twierdził że jedynym kierunkiem może być Rosja . Jeszcze 4 lata temu Sawicki twierdził że jak Putin nie weźmie mięsa ,mleka ,warzyw i owoców to nikt nie kupi - dziś dobrze wiemy że bez Putina eksport lepiej się opłaca do Azji i arabów tylko trzeba było ruszyć cztery litery a nie nie pleść głupoty że Rosja to jedyny kierunek .
Zgłoś
user Daniel 2015-10-12 12:05:50
Frajer Pomidor. Czym on się chwali? Ile kosztują produkty rolne? Co z tego że dużo się produkuje i dużo sprzedaje skoro rolnik dostaje z tego grosze i na kredyty które tak napędziły ta produkcje mu niestarcza. Lepiej by się jaśnie oświecony wypowiedział dlaczego komisje suszowe ruszyły tak późno i nie szacowały strat w zbożach obiecywano po 400 zł do hektara a teraz okazuje się że mimo że straty były bardzo duże to kto miał tylko zboże niedostane ani złotówki. Podobnie z dopłatami bezpośrednimi kiedy rolnicy wiosną byli namawianie na sianie roślin wysoko białkowych obiecywał dopłaty po około 1000 zł do ha a teraz wyszło że będzie 420 JPO tez zmniejszone za to do pomidorów płatność kosmicznie wzrosła. Swoją drogą prokuratura powinna zbadać to co się dzieje z tymi dopłatami czy przypadkiem nie działa jakaś zorganizowana grupa przestępcza w tym ministerstwie. Honorowy człowiek w takiej sytuacji na tym stanowisku podał by się do dymisji a nie biegał za dziennikarzami i przypisywał sobie cudze zasługi.
Zgłoś
user paweł 2015-10-12 10:52:14
A z rolników zrobienie frajerów!!!!!!!!
Zgłoś