PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 38

user gość 2016-01-15 10:43:23
Bony rolnicze. Bardzo dobry pomysł! Państwo przejmie Euro ze złodziejskiej Unii, a nam da bony rolnicze. Żeby kasa nie wracało ponownie do Unii, bonami będzie można tylko opłacać: podatek rolny składki KRUS, ubezpieczeniu upraw w polskim towarzystwie ubezpieczeń rolnych (powstałym na bazie najlepszego ze SKOS-ów) W końcu będzie się bogaciła nasza Polska. Obecnie większość chłopów bezmyślnie wydaje te pieniądze na zagraniczne ciągniki, środki ochrony roślin, nawozy. Albo co jeszcze gorsze kupują zagraniczne telefony komórkowe, telewizory i inne badziewia. Komu to służy. Dawniej nie było Unii i telefonów komórkowych i ludzie też żyli.
Zgłoś
user Janusz 2016-01-14 23:37:47
GW opublikowała art Marek Wielgo na ten sam temat 8-go stycznia. Art jak art. Jeden z komentarzy pod tamtym artykułem napisał coś takiego: --- cyt --- kombinuje nad drugą ustawą o rolnictwie w której dopłaty przejmie państwo a rolnicy dostaną w zamian tzw bony rolnicze --- cyt --- Pragnę się dowiedzieć o co autorowi może chodzić: - czy o projekt jakiejś innej (niż ta której dotyczy sam art) ustawy, o którym bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek informacje; - czy raczej w emocjonalnych słowach wyraził swoje przewidywania i opinie, niepoparte publicznie dostępnymi źródłami; "Przeczesałem" sieć na okoliczność występowania sformułowań kluczy ("bony rolne"), przejrzałem m.in. strony sejmu (złożone projekty ustaw), rządowe centrum legislacji (projekty i założenia do projektów ustaw), strony min rol. Nie znalazłem żadnego wzmianek na ten temat (rzekomego przejęcia dopłat powierzchniowych przez państwo w zamian za bony rolne). Idea mnie bardzo frapuje, Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy natknęliście się gdziekolwiek na informacje o tej sprawie? Jeśli tak, proszę o jakiekolwiek wskazówki (autor, publikator, słowa klucze, cokolwiek co pozwoliłoby mi "namierzyć" oryginalną publikację). Pozdrawiam,
Zgłoś
user prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej. 2016-01-14 18:31:01
Natomiast kolego 70 ha zach-pom, nie zgadzam się z Tobą, że : "zakaz sprzedaży państwowej ziemi rolnej mógłby bardzo dobrze wpłynąć na rynek" - otóż państwowa kontrola nad własnością, lub państwowa własność środków produkcji ( w tym wypadku gruntów rolnych), nigdy korzystnie na rynek nie wpływała. Nie chcę się powtarzać, ale od kilkudziesięciu lat rozpisują się o tym "Austriacy", czyli przedstawiciele tzw. Austriackiej Szkoły Ekonomicznej. Aby tematu nie rozwlekać, proponuje książkę H.Hermana Hoppe, Wielka Fikcja. Państwowe grunty to zło ! To zło dla rolnika, bo nie może ich uprawiać jak właściciel. Państwowe grunty to zło dla każdego obywatela, bo wzrastają koszty społeczne utrzymania administracji nad tymi gruntami (budżetówka). Chodzi o to, że pieniądze dla państwowych zarządców i innych pracowników pochodzą z naszych podatków ! A więc zło ! Zło ! J jeszcze raz ZŁO ! Jaki jest sposób na rozwiązanie tego zła ? oczywiście, że PEŁNA PRYWATYZACJA ! Ale nie taka prywatyzacja, która by polegała na sprzedaży państwowej ziemi :) Oj co to to nie ! Aby prywatyzacja była sprawiedliwa, to ziemię powinni wszyscy pełnoletni obywatele dostać Z A D A R M O !!! Jak to zrobić ? Ano... Już raz to przerabialiśmy w latach 90-tych, przy okazji prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw. Wyemitować coś w rodzaju świadectw udziałowych i uwłaszczyć obywateli. Jaki taka akcja będzie miała przebieg ? Ano koncentracyjny w większości - chodzi o to, że większość uwłaszczonych od razu sprzeda swoje udziały tym, którzy będą zainteresowani byznesem "ziemskim". Przy okazji nie będzie można zapomnieć o pewnej grupie ludzi... Chodzi mianowicie o byłych właścicielach ziemskich, których państwo okradło, nacjonalizując ich majątki po 1945 r. Tę sprawę trzeba załatwić koniecznie po chrześcijańsku.
Zgłoś
user prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej. 2016-01-14 17:52:52
"""Nie co innym zabierze, tylko co mi da ta ustawa?""" - Święte słowa Panie kolego ! Wielu piszących na tym forum lewaków, modli się tylko, aby bliźni się nie wzbogacił - myślą jak taki klasyczny pies ogrodnika. Analizowałem projekt tej ustawy i stwierdziłem, że nic ona mi nie da :( Wręcz przeciwnie... Nie pozwoli mi się dalej bogacić - a bardzo bym tego chciał... Dla mnie, dla żony i dla dzieci :(
Zgłoś
user 70 ha zach-pom 2016-01-14 15:59:37
Sam zakaz sprzedaży państwowej ziemi rolnej mógłby bardzo dobrze wpłynąć na rynek. Państwo nie sprzedaje a dzierżawi i ma nadzór właścicielski na ziemią. Niestety przemycane razem z nim restrykcje w prywatnym obrocie ziemią są niekorzystne dla rolników i czynią z nich chłopów pańszczyźnianych. 1 Ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Włas. Rolnej Skarbu Państwa. 2 Kodeks cywilny. 3 Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. 4 Ustawa o prawie geodezyjnym i kartograficznym. 5 Ustawa o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. 6 Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego. Proponuję aby rolnicy prowadzący rodzinne gospodarstwa, zwolennicy tej ustawy wpisali jaką korzyść odniosą po wprowadzeniu zmian. Na przykład: Ad.1 Będzie mi lepiej bo nie będę mógł kupić państwowej ziemi. Ad. 2 Będzie mi lepiej bo nie będę mógł podzielić gospodarstwa na synów. Ad. 3 Będzie mi lepiej bo jak spadnie wartość ziemi to dam bankowi inne zabezpieczenie. Ad. 4 Będzie mi lepiej bo funkcjonariusze publiczni będą mieli swobodny dostęp do moich danych w ewidencji gruntów i budynków. Ad. 5 Będzie mi lepiej bo przez 10 lat od zakupu nieruchomości będę na niej osobiście pracował i nie będę mógł ustanawiać na niej hipoteki. Kara 40% będzie mi przypominała, żeby dbać o zdrowie i nie potknąć się przez te 10 lat. Ad. 6 Będzie mi lepiej bo gdy już kupię za pół darmo ziemię od sąsiada będę na niej osobiście pracował przez 10 lat. Nie będę jej mógł sprzedać ani przekazać w użytkowanie. Cieszę się, że jeżeli zabraknie mi sił nie nie dam rady 10 lat pracować sąd na wniosek Agencji, stwierdzi nabycie tej nieruchomości przez Agencję działająca na rzecz Skarbu Państwa. Macie jakieś jeszcze pomysły? Pomyślcie. Co mi da ta ustawa? Nie co innym zabierze, tylko co mi da ta ustawa?
Zgłoś
user marley 2016-01-14 14:09:02
ceny jakie wymieniles sa spoko i pewnie nie jeden by dal 20 tys za ha..niestety w mojej okolicy ziemia idzie po 120 tys i to jest dopiero glupota
Zgłoś
user gość 2016-01-14 11:50:21
@imen, zmienia będzie tania bo ci co ją teraz kupowali nie będą mogli tego robić. A rolnicy gołodupcy co krzyczą, żeby innym zabronić nie mają kasy i nie kupują. Jak była po 4.000 zł za ha nie kupowali bo było im za drogo, Po 10.000 zł nie kupowali bo to wariactwo i już było za późno na zakup, po 20.000 zł też nie kupują bo to już głupota. I jak klepali biedę tak klepią dalej. Jak będzie ponownie po 10.000 to też nie kupią bo tanieje a przecież nie są frajerami i poczekają aż będzie jeszcze tańsza. Po 4.000 zł też nie kupią bo już nie będą mieli sił pracować na roli. A to, że ma ciągnik za 200.000 zł (100.000 zł z unii + 100.000 zł jakiś kredyt z wekselem w banku) to nie ma znaczenia do cen ziemi. Zresztą niedługo komornicy wyjaśnią o co chodzi z tymi wekslami w banku i 5 letnimi zobowiązaniami dla wsparcia z unii Od bimbru mózgi im się zlasowały.
Zgłoś
user Silva 2016-01-14 09:04:55
Bo 300h mozna normalnym sprzętem obrobić praktycznie samemu z małą pomocą powiedzmy małżonka. Oczywiscie w sensownych kawalkach
Zgłoś
user imen 2016-01-14 08:43:21
@gość ziemia będzie tania bo wszyscy chcą ją kupić .50 ha będzie tanie bo wszyscy na kupowali traktorów za 300 tyś. Czyli 5 ton złomu jest warte gospodarstwo 50 ha Nie doczeka nie.
Zgłoś
user BIMBER 2016-01-14 00:10:58
A kto słyszał "niewolników" na 2giej minucie?
Zgłoś
user KrzysiekP 2016-01-14 00:04:19
Juz widze jak kupujesz nowe ha mając 15ha tym bardziej ze od 6lat nic nie kupiłeś jeszcze
Zgłoś
user jeziorak 2016-01-13 23:19:32
Ja ma gospodarstwo po rodzicach 15 ha, prowadzę je już 6 rok. Rodzice nadal mieszkają w starym budynku a my z żoną wybudowaliśmy nowy dom w Złocieńcu (miasto 10 tyś). Gospodarstwo mam 3 km domu ale jest to już inna gmina. W Złocieńcu nie mam ziemi rolnej. Przemeldowaliśmy się do nowego domu dwa lata temu. Wg nowej ustawy już nie jestem rolnikiem indywidualnym i nie wolno mi będzie kupić ziemi? TO JAKIŚ IDIOTYZM. Nawet jak przemelduję się z powrotem do domu rodziców i i tak przez 5 lat mogę zapomnieć o powiększaniu gospodarstwa. Tylko PIS-owska ciemnota mogła napisać takie prawo.
Zgłoś
user gość 2016-01-13 23:07:08
Dzięki nowej ustawie rolnicy stracą dużą część swoich majątków. Zmienia w 50 ha gospodarstwie nie będzie warta 1,5 mln zł tylko jakieś 300.000 zł. Większość rolników jest w kieszeni banków. Dlatego już niedługo komornicy będą mieli żniwa.
Zgłoś
user Krzysiek P Lubelskie 2016-01-13 21:58:42
Przynajmniej masz dystans i sie nie obrażasz z byle czego i to sie chwali ;)
Zgłoś
user prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej. 2016-01-13 21:34:43
:))) No taaak, zatkało mnie...
Zgłoś