PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 15

user polska pszczółka 2016-04-01 22:51:11
O, o, oooo, czyżby cenzura w Farmerze? Byłam na komisjach w sprawie nowej ustawki łowieckiej. Przeżyłam szok. P. Jurgiel i Szyszko chcą za wszelką cenę utrzymać status quo PZŁ, organizacji, która przynosi polskiemu rolnictwu i gospodarce więcej szkód niż pożytku.Ta nowa ustawka, to nic innego jak "skok na państwową kasę" oznacza, że wszyscy obywatele będą łożyć na myśliwskie hobby a rolnicy najwięcej. Wg nowej ustawki będzie tylko gorzej, ponieważ wojewodowie -przedstawiciele i właściciele skarbu państwa wspólnie z myśliwymi będą dalej kręcić swoje interesy. Będą dalej wciskać ludziom ciemnotę, że te ich interesy to działalność non profit. Ponad 75% gruntów na których żyje dzika zwierzyna, to własność prywatna a zwierzyna, którą rolnicy karmią na swoich uprawach (myśliwi jedynie udają, że hodują i karmią- wiem, bo widziałam) jest własnością państwa?? To nie trzyma się kupy. Sami myśliwi po cichu mówią, że łowiectwo, prędzej czy później musi być sprywatyzowane, choć by z tego powodu by nie generowało tzw. szarej strefy. Dlatego rolnicy nie bądźcie naiwni. "Kolesie po lufie" wraz z wojewodami będą dalej sędziami we własnej sprawie, szykują w tym celu sprytną ustawkę i w białych rękawiczkach będą nadal okradać rolników i państwową kasę i prać brudne pieniądze czyli generować "szarą strefę". A tak na marginesie, ASF to polityczny wykombinowany i wydęty problem myśliwskiego i weterynaryjnego lobby by uszczuplić i tak chudy, deficytowy budżet. Do tej nowej ustawki trzeba będzie zaangażować kolejną rzeszę darmozjadów i dać im okazję do pasożytowania. Jedyną, możliwą i sensowną drogą do załatwienia tego problemu jest zniesienie monopolu PZŁ i prywatyzacja łowiectwa, która rolnikom, leśnikom, uczciwym myśliwym i polskiej gospodarce przyniesie wymierne korzyści. Tu nie jest potrzebna żadna ustawka w formie książki i ponad stu artykułów a jedynie KODEKS ŁOWIECKI, który w kilku, kilkunastu artykułach zawarł by sensowne regulacje prawne myśliwych, wędkarzy oraz rybaków.
Zgłoś
user Liliana 2016-01-30 13:46:38
Wszystko pięknie, tylko podejrzewam, że od zgłoszenia do szacowania ze dwa miesiące zejdą. I co? rolnik ma czekać na komisję? a czas płynie i pole rozgrzebane? i do którego koła się zgłosić? W każdej gminie powinno być czarno na białym, które koło łowieckie za jakie tereny odpowiada. Do tej pory to jakaś wielka tajemnica jest i z łaską rolnik dostaje adres!!!
Zgłoś
user Paweł 2016-01-25 12:31:56
Drogi Rolniku, zgodnie z obowiązującym prawem zwierzyna jest własnością Skarbu Państwa i nie możesz o niej decydować. Zarzucasz mi "sprzedanie duszy" a nie znasz prawa! Myśliwy nie jest właścicielem pozyskanej dziczyzny. Myśliwy ma tylko prawo do polowania za które płaci składki a pozyskana zwierzyna jest własnością koła, które pieniądze z pozyskanej zwierzyny przeznacza na odszkodowania rolnikom i opłaty za dzierżawę obwodów. Nie sądzę, abym ci coś wyjaśnił, bo wiesz wszystko najlepiej, ale może inni zrozumieją.
Zgłoś
user Rolnik 2016-01-21 13:35:47
Paweł, a jaki z ciebie rolnik skoro dyktujesz nam obowiązki i dedykujesz dodatkowe koszty nie myśląc o rekompensacie, tylko o darmowej dziczyźnie dla myśliwych. A gdzie zapłata za utrzymanie zwierzyny? A gdzie prawo do decydowania o własności? Sprzedałeś duszę naszym przeciwnikom i stanowisz tak jak wielu podobnych piątą kolumnę do sabotowania właściwych zmian.
Zgłoś
user Paweł 2016-01-21 10:48:05
Jestem rolnikiem i myśliwym zatem stoję po obu stronach barykady. Po wielu latach stwierdzam, że każda strona ma rację. Rolnicy - bo zwierzęta niszczą ich uprawy i myśliwi-którzy widzą jak wielu rolników to pieniacze zawyżający swoje plony. Jedyny impas to rzetelne podchodzenie do szacowania przez obie strony. Chcecie prawa do polowania na swojej ziemi? To jak rozwiążecie temat na terenach o rozdrobnionej powierzchni upraw? Średnia powierzchnia gospodarstw w mazowieckim to 8,5ha. Na terenie mojego obwodu musielibyśmy ustalać zgodę z 770 rolnikami . To jest nie wykonalne. Chcecie, aby zwierzyna nie niszczyła upraw kukurydzy? Zaprawiajcie nasiona Mesurolem i nie siejcie w bezpośrednim sąsiedztwie bagien i rzek. Siejcie tam zboża, które szybko zejdą z pola u umożliwią polowanie. Wiem, że to jest kłopotliwe, ale nie ma innego rozwiązania.
Zgłoś
user jędruś 2016-01-20 20:19:17
może być
Zgłoś
user wład 2016-01-20 13:06:24
A po co tu jeszcze wójta angażować ? Straty trzeba szacować szybko. Prawda ?
Zgłoś
user Rolnik 2016-01-20 12:02:07
Ta propozycja pogorszy znacznie sytuację rolników, a poprawi zdecydowanie los myśliwych. Skoro nie my tylko oni piszą ustawę, jak ma być inaczej?
Zgłoś
user Adam 2016-01-20 08:41:08
Wiosna idzie a dzik dalej w wielkiej populacji.Rolnicy czekają na spóżnioną nowelizację płacąc kary za protesty.Radzę zweryfikować wieloletnie plany hodowlane bo budzet rolników, skarbu państwa i kół nie wytrzyma .
Zgłoś
user wyborca 2016-01-19 21:59:34
Skończyć w końcu z przywilejami myśliwych, Won z tymi frajerami z cudzej własności. Co głodni są , nie mają co jeść , że muszą prowadzić myślistwo?. A może to sposób na spotkania i układy korupcyjne . Prawo własności - prawo do polowania.. Państwowe lasy państwowa służba myśliwska, a kasa za zwierzynę do skarbu państwa. Prywatne tereny to prawo do własność dziczyzny .
Zgłoś
user Rolnik 2016-01-19 21:44:36
Dalej prawo będzie niesprawiedliwe i ułomne. A hobby myśliwskie będzie prowadzone za pieniądze podatnika. Ilu tych darmozjadów ma jeszcze utrzymywać podatnik? .
Zgłoś
user lolo 2016-01-19 19:15:35
i bardzo dobrze, oby to szybko wprowadzili
Zgłoś
user nika 2016-01-19 15:25:30
PIS chce.... to niech ka zacznie coś robić bo na razie to dużo gadania ale efektów nie widać tak jak za ich poprzedników
Zgłoś
user baca 2016-01-19 14:37:54
a mi się takie rozwiązanie podoba
Zgłoś
user Krzysiek 222 2016-01-19 10:31:47
czekaj tatko latka...A co jak wojewoda też strzelec?
Zgłoś