PARTNERZY PORTALU

Komentarze 12

user Mam20H 2016-03-21 15:10:47
Dzięki tej ustawie wszyscy rolnicy stracą bo cena ich ziemi zmaleje czy to wystarczy za komentarz Jeżeli ktokolwiek popiera tą ustawę z rolników to chyba nie rozumie jakie będą jej konsekwencje.
Zgłoś
user prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej. 2016-02-17 17:26:39
Czekam z niecierpliwością kiedy Kaczor rozwiąże parlament ! W końcu nie po raz pierwszy wykaże brakiem kompetencji i słabą oceną sytuacji. Do tego czasu, my rolnicy i właściciele ziemi musimy uzbroić się w cierpliwość i nie popuścić nacjonalizatorom !
Zgłoś
user as 2016-02-17 11:00:07
Dziwię się, że chłopi jeszcze nie postawili kos na sztorc i nie pognali na Warszawę. To co proponuje ustawa to powrót do komuny albo i jeszcze gorzej. Nie będzie sprzedaży, ceny pospadają i rolnicy w efekcie zbiednieją.
Zgłoś
user maja 2016-02-17 10:25:14
No i się doczekaliśmy, a co na to ustawa o własności prywatnej ale łaskę zrobią, że dzici przez 10 lat nie będą MUSIAŁY uprawiać ziemi odziedziczonej po rodzicach, a co trzymać odłogi? Może od razu lepiej założą PGR lub spółdzielnię produkcyjną. Stare wraca. Żyję długo i pamiętam jeszcze stare czasy.
Zgłoś
user 1qaz 2016-02-16 07:28:04
Przywiązać chłopa do ziemi i go doić. Nacjonalizacja i komunizacja. Jak długo jeszcze będą dochodzić do władzy orędownicy komuny. Gdzie poszanowanie własności i wolny obrót nieruchomościami. Jedynym ograniczeniem w obrocie ziemią rolniczą jest zapewnienie jej uprawy. Może ustalmy na poziomie gmin które grunty to obszary rolne nie podlegające odrolnieniu i sprawa nieuczciwych przekształceń będzie zamknięta.
Zgłoś
user Kopa 2016-02-16 03:02:21
Ale warto tez zaznaczyć ze do tej pory tez tak było. Tylko dla działek powyżej 5ha
Zgłoś
user rolnik 2016-02-15 20:47:46
Warto wiedziec, ze wspomniany powyzej projekt ustawy przewiduje, że jeżeli nabycie nieruchomości rolnej następuje w wyniku umowy innej niż sprzedaż lub w wyniku jednostronnej czynności prawnej (w tym dziedziczenia!), to ANR będzie mogła złożyć jednostronne oświadczenie o nabyciu tej nieruchomości za zapłatą równowartości pieniężnej. Nacjonalizacja ziemi rolnej przez Agencję będzie możliwa praktycznie w każdej sytuacji, gdy zmienia ona właściciela, a więc w stosunkach wiejskich najczęściej w drodze dziedziczenia. Tak więc rolnik, sporządzając przed śmiercią testament lub zapis testamentowy, nie będzie pewny, czy jego ziemia trafi w ręce spadkobiercy jako ojcowizna czy też zostanie znacjonalizowana. W taki sposób prawo własności staje się de facto jedynie prawem dożywocia.
Zgłoś
user z.. 2016-02-15 19:28:05
@ roman a dlaczego rolnik lekarz, prawnik ma nie uprawiać ziemi...w rozumieniu ... czy to? gorszy matoł. Warunek czynne uprawianie ziemi. TZN. że..... dziecko rolnika... po mocnych kierunkowych studiach z doktoratem powiedzmy ekonomicznym ...NIE nadaje się na rolnika......BZDURA.....:)każdą wolną sobotę spędza na kombajnie czy traktorze .....i BUM....nici z powołania......i z poszerzenia jakości rolników ...NIE NADA....bo Dekret Bieruta......czy tam innego......oczywiście zawodówkę rolniczą sobie kupi i nią się okaże.......jakby urzędnicy niedouczeni szukali wykształcenia.....PANIE CHROŃ KRÓLA.....
Zgłoś
user roman 2016-02-15 19:14:24
A gdzie sa ulatwienia dla mlodych rolnikow? Jak mozna dokupic ziemie lub w ogole kupic po raz pierwszy skoro mlody rolnik nie ma prawa do uczetniczenia w przetargu ograniczonym. Podleganie ubepieczeniu w KRUSie, czy ukonczenie szkoly rolniczej (technik rolnik) nie kwalifikuje do przetargu na dzierżawe. Dlaczego ten temat w ogole jest pomijany.
Zgłoś
user garek 2016-02-15 18:24:24
Za darmo by się chciało kupić. Oj Krzysiek nie ładnie
Zgłoś
user prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej. 2016-02-15 15:50:13
Niedługo strefa jurysdykcji RP, będzie jednym wielkim kołchozem :) -Jurgiel musi się dokształcić - ma straszną... XIX-wieczną wizję państwa :) -Panie Jurgiel... Polska to nie Prusy z czasów monarchii Fryderyków... -Współczesne państwo powinno być konkurencyjną i wolnorynkową ( podobną do firmy ), strefą jurysdykcyjną, która ma zapewniać doskonałe usługi swoim obywatelom i chronić ich własność prywatną, a nie dymać ich z podatków, które przeznacza się na marmoladę dla darmozjadów :)
Zgłoś
user KrzysiekP 2016-02-15 11:27:10
I w końcu jak z tymi rolnikami z innych gmin. Beda kupowac w mojej gminie i podbijać cene ziemi czy nie? Bójka ziemia ma byc przez nich po 25 czy 30 tys to pierdziele ten interes.
Zgłoś