PARTNERZY PORTALU

Komentarze 27

user co na to związki 2016-03-08 13:40:31
rozumiem z Twojej wypowiedzi, że przytoczone kwoty to niedużo ale uzmysłów sobie teraz, że przeciętny pracownik merytoryczny rocznie otrzymuje nagrodę w wysokości ok. 3 tys. zł. może te niespełna 15 tys. to bieda dla Ciebie ale nie dla przeciętnego pracownika ARiMR
Zgłoś
user szybka 2016-03-04 16:42:56
A może przy okazji warto powiedzieć ze PAN prezes dla siebie i swoich zastępców podpisał zarządzenie ze z pieniędzy agencji beda pokrywane opłaty za wynajem dla nich mieszkań w Warszawie. Dla niego samego to kwota 4000!!! A obiecane w grudniu podwyżki dla pracowników bo od 8 lat nie było waloryzacji i średnia płaca to 2200 brutto, zostały przez niego wycofane i nie dostaną ani zlotowki za to kupił 240 zestawów edukacyjnych do przedszkoli wartości 3000zl jeden. A jak to się ma do tego ze w chwili obecnej ida wypłaty przez 3 mce nie do 305 kierowników ale 610 bo zwolnieni!!!! Twierdzi ze nie będzie szkoleń ze będą oszczędności a już się dla nowych kierowników odbywają 2 dniowe szkolenia na których mówi im się czym się agencja zajmuje bo nikt nie ma zielonego pojęcia do jakiej pracy trafił. Dobra zmiana. Śmieszne
Zgłoś
user qwerty 2016-03-04 16:41:23
Obajtek kazał sobie kupić 3 wypasione telefony komórkowe służbowe za 14 tysięcy złotych a także kazał sobie kupić oryginalne obraz do gabinetu, bo byle landszaftów podobno nie lubi.
Zgłoś
user PSL PSL PSL - DZIADY 2016-03-03 20:32:05
CO NA TO ZWIĄZKI !!! RĘCE OPADAJĄ, ARTYKUŁ NAPISAŁEŚ?! ALE PO CO, ŻEBY SIĘ TŁUMACZYĆ? WINA PSL-U I TYLE !!! CO DO PRACY KIEROWNIKÓW I ZMIAN PERSONALNYCH - CO WYBORY TAK JEST WIĘC CO PŁACZESZ !!!
Zgłoś
user jari 2016-03-03 18:29:41
Cóz wy chłopki mozecie ? tylko popłakac sobie na forum haha
Zgłoś
user z.. 2016-03-03 17:46:29
Jak się rozwiąże Agencje nie będzie tych problemów . Kto widział, żeby ganiać poważnego rolnika 3x o 3 ary....co roku inne PEG-i....a na dzisiejszej decyzji....prawie 100zł mniej z ha.....oczywiście zazielenienie płatne kiedyś ...tj k.czerwca. Każde produkcyjne gospodarstwo dostało okradzione.....a miało być dążenie i równanie do starej unii. Przy tak podłym rynku i późnych wypłatach....RYBOŁÓWSTWO.... W modernizacji rolnik doświadczony to...mięso armatnie..... Manipulowanie narodem.....rzygać się chce...... Cztery strony drobnego druku na decyzji......a nie można prościej, językiem ludzkim........ 15 tysięcy nagrody to dużo za dużo..... ??....15 tys ...to zysk netto z ilu ha kukurydzy...oto jest pytanie....
Zgłoś
user co na to związki 2016-03-03 13:53:03
rozumiem, że p. Obajtek (chyba ma dużo za uszami, jakieś sprawy o duże przekręty? prasa coś na ten temat pisała) nie zna podstaw arytmetyki, rozumiem, że jego ludzie (autorzy audytu) tym bardziej tych podstaw nie znają (nie mogą ujawnić, że szef jest głupszy od nich). Ale pan redaktor sztukę czytania i pisania w jakimś stopniu posiadł, więc zakładam, że z 4 działaniami arytmetycznymi nie powinien mieć problemu? A jednak... Uprzejmie informuję, że każdy z 84 dyrektorów co roku przez 8 lat brał premię w wysokości poniżej 15.100 zł rocznie (daje to kwotę 10 milionów); analogicznie (trudne słowo) 54 dyrektorów przez 8 lat otrzymywało co rocznie nieco poniżej 14 500 zł premii (co daje owe 7 milionów). Rozumiem, że trzeba coś znaleźć na ludzi, ale nie należy upubliczniać dowodów na własną głupotę. Minister Jurgiel jest odpowiedzialny za destabilizację systemu dopłat bezpośrednich i opóźnienia w ich realizacji. Zwalanie winy na rzekomy brak systemu lub problemy z jego funkcjonowaniem to zwykła ściema. Od wyborów minęło już 4 miesiące. Zwolnienia w biurach powiatowych odbiją się w sposób katastrofalny na terminach realizacji dopłat. Kiedy nowi pracownicy nominowali z nadania PiS zdobędą niezbędne kompetencje zawodowe i uprawnienia do autoryzacji . W lipcu? Jeszcze trzeba się pozbyć zastępców a może i naczelników w dalszej perspektywie. Powoływani kierownicy nie mają często pojęcia o pracy w ARiMR. To że wsadzi pan do szafy w każdym biurze swojego człowieka to w to wszyscy wierzymy. ... Mamy nadzieję, że szkalowanie przez Pana pracowników największej agencji płatniczej w kraju odbije się Panu "czkawką", bo Związki Zawodowe Pracowników Agencji w imieniu pracowników powinny domagać się przeprosin z Pana strony i nie tylko. .... To skandal Panie ministrze co Pan wygaduje. Jedną swoją wypowiedzią przekreśla Pan wartość pracy kilku tysięcy pracowników agencji. Od początku utworzenia ARiMR nie słyszeliśmy większego oszczerstwa wymierzonego w tą instytucję. Co do odwołania Kierowników Biur Powiatowych bo tak Ci" szefowie" się nazywają to bzdura co Pan opowiada, że zostali odwołani bo były sygnały o godzących w rolników zachowaniach pracowników. Tak idiotycznego wytłumaczenia jeszcze nie słyszeliśmy. Oczywiście nie ma Pan odwagi przyznać, że zwolniliście kilkudziesięciu kierowników bo trzeba zrobić miejsce dla swoich
Zgłoś
user Lewar 2016-03-03 10:33:23
@quetzalcoatl Masz u mnie dobry obiad, ile lat potrzeba było żeby to zrozumieć ( 13 w UE ) i nawet nie rok po zniesieniu kwot mlecznych }:) pozdro 300 kopta się z koniem ciekawe kto zęby straci !!!
Zgłoś
user quetzalcoatl 2016-03-03 08:06:08
Dawniej agencje rolne obsadzali członkowie Samoobrony, później PSL - owcy teraz ludzie związani z PiS. To ich różniło. Natomiast to, co ich łączy, to narodowość - POLACY. Dlatego nie mam nadziei na lepsze funkcjonowanie i tych i innych instytucji, jak też tego kraju. Przykro to mówić, bo sam jestem Polakiem, ale w naszym wydaniu zarządzanie czymkolwiek tak właśnie wygląda.
Zgłoś
user z.. 2016-03-03 07:11:58
@ imen ale to są pieniądze z naszej (rolniczej) puli ...to są pieniądze zabrane z każdego hektara, dlatego właśnie mamy mniejsze dopłaty i ten wzrost zatrudnienia w Agencji też obciążą ...bo kasa jest jedna, tylko ilość "łap" rośnie.....więc zagmatwanie, co by głupawy rolnik nie doliczył.....przed rowem, za rowem, pod lasem..... W Czechach obsługuje prywatna firma ...nie całe 400 osób na cały kraju ....u nas 17,5 tys...plus nagrody za "dobrą pracę".........po 120 tys ....na łeb ..... A Ty imenie 120 w plecy .....(bo świnie, bo mleko, bo nieograniczony import ze wschodu, bo prowizja do kredytu)...... Konopnicka już wiedziała co nastąpi.....cyt "zbuntujcież wy się chłopy przeciw swemu sobaczemu losowi"........ Bo jedni mają nagrody bez pracy ...inni mają nagrody za system......a innym dziki (każdej maści) buchtują.....I TO JEST WŁAŚNIE PORZĄDEK TEGO ŚWIATA. Myślicie, że ktoś odpowie, że przyznał sobie niesłusznie kasę.....oczywiście odpowie rolnik cięższą pracą.....bo ktoś musi pracować, żeby inny miał..... Jestem zwolennikiem dobrych zarobków za rzetelnie wykonana pracę i oczywiście odpowiedzialność za swoje czyny.
Zgłoś
user west 2016-03-02 22:14:47
PiS zrobił skok na służbę cywilną i agencje rolnicze rezolutnie zniósł zapisaną w ustawach maksymalną liczbę zastępców prezesów i wymóg kwalifikacji oraz konkursów na stanowisko więc teraz w każdej agencji czy też w KRUSie rządzi prezes z PiS i kilku zastępców miernych ale wiernych i węszą rozliczając poprzedników by pokazać że poprzednicy byli be więc wystarczy że my będziemy ciut lepsi bo trochę mniej będziemy kraść. Prezes Jarek grzmiał dość nepotyzmu i kolesiostwa a sam przyjaciółkę mamusi zatrudnił w PGE. W naszym lokalnym biurze powiatowym ARiMR już się rozgościła przyjemna rodzinka z PiS i jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa bo kilku pracowników siedzi na gorących krzesłach ale póki ich następcy nie otrzymają certyfikatów i zdadzą egzaminów muszą jeszcze pracować.
Zgłoś
user BP 2016-03-02 22:11:41
Ciekawe jak Pan Prezes wytłumaczy, że w moim biurze nowy kierownik z PiS (bez doświadczenia w arimr i jakiegokolwiek związku z rolnictwem) zarabia więcej niż jego poprzednik (wykształcenie kierunkowe, 12 lat w arimr, w tym 5 ostatnich na stanowisku kierownika).
Zgłoś
user imen 2016-03-02 21:17:07
Afera za afera za aferą goni aferę a dotacji brak, mydlenie oczu trwa nadal jakież to nieprawidłowości ale rok temu już miałem nowy wniosek na dotację a dotacje wypłacone . Jeśli ktoś uważa że to co się dzieje w agencji to znaczy jakie mają nagrody interesuje rolników to się myli . Ja bym im dał dwa razy tyle tylko żeby wszyscy rolnicy dostali dotacje 2 grudnia.
Zgłoś
user Ejakulat 2016-03-02 21:11:59
ehhh ręce opadają całkowicie... utrzymywać całą sitwe politycznych kumplów... po prostu się odechciewa żyć i pracować w tym kraju... w żadnej firmie europejskiej nie ma tylu prezesów, dyrektorów, zastępców itd. itp... po prostu trwonienie NASZYCH pieniędzy. DRAMAT!!!
Zgłoś
user gg 2016-03-02 20:44:10
Duże kwoty szumnie brzmiące tylko 10 czy 7 milionów na dyrektorów Oddziałów Regionalnych i zastępców to jest na 8 lat. To już na rok wychodzi 906 tys podzielić to na 54 osoby to wychodzi 17600 na osobe i zapewne to kwota Brutto. Ciekawe ile zarabia obecnie Prezes i jego 4 zastępcy na miesiąc (jeden zastępca więcej niż przed wyborami)
Zgłoś
  • 1
  • 2