PARTNERZY PORTALU

Komentarze 45

user kierowniczka 2016-03-11 12:59:21
Pisma dostają wszyscy, tylko na jakiej podstawie zostały naliczone i wypłacone zaliczki?
Zgłoś
user jaroszka1971 2016-03-10 07:22:28
Witam serdecznie mam 20 ha zaliczka w listopadzie, teraz 2 rata i co teraz będzie 3 czy to jest takie cykanie tymi pieniędzmi
Zgłoś
user Zrozpaczony rolnik. 2016-03-09 13:47:55
Miałem kontrole ccp zaliczki nie otrzymałem,kredytu na jpo też nie moge otrzymac.Dochodze do wniosku ,że PIS taką segregacją zmierza do likwidacji cześci gospodarstw.Dodam iz jestem chodowca bydła i od 2 miesięcy pasza dla blisko 100 szt.pochodzi wyłącznie z zakupu.a dopłaty może w maju tak usłyszałem w ARiMR .Jak mam żyć w tym kraju???
Zgłoś
user jola 2016-03-08 14:28:10
kiedy kasa dobra tuba propagandowa jesteś pis rządzi od końca października, a zaniedbania przez 8 lat pozsl sa gigantyczne i na pewno kogoś wsadzą
Zgłoś
user kiedy kasa? 2016-03-07 13:48:21
Pieniądze muszą być zabezpieczone, może idzie to jak krew z nosa ale dokumenty mówią prawdę - gdyby Pis nie anulował aneksu do budowy systemu informatycznego to wypłaty zaczęły by się z końcem lutego. Trochę jestem jednak zawiedziony tymi kredytami bo dotyczą one jedynie płatności krajowych i za 19,5 ha wyszło mi jedynie 4,7 tysiąca. Myślę, że to wina systemu - wypłata dopłat to nie tylko wysłanie pieniędzy wszystko musi być odpowiednio udokumentowane i zapisane. Gdyby system był gotowy firma/firmy odpowiedzialne za jego przygotowanie podniosły by krzyk, że to nie ich wina, że się wywiązali a Pis ściemnia itp. Najprościej zrzucić na innych. PiS tak robi ze wszystkim. A ja sie pytam jak to możliwe że sąsiad dostał całośc dopłaty już w styczniu a ma obszary proekologiczne, zwierzęta, wysokobiałkowe. Te doplaty miały dopiero ruszyc w marcu-kwietniu, a według dzisiejszej informacji zazielenienie bedzie płacone oddzielnie w późniejszym terminie. Oczywiście nie mam pretensji do sasiada, ale do informacji przekazywanych przez Agencj "Poinformował, że w budżecie Agencji wprowadził oszczędności na kwotę 17 mld zł, m.in. nie będą wypłacone nagrody i zostaną ograniczone wydatki na szkolenia. - Nie ma zgody, by szkolenia były imprezami integracyjnymi - podkreślił dodając, że szkolenia powinny być treściwe i jednodniowe" - w końcu ktoś zacznie tam dobrze gospodarować. Oskarżanie PiSu za błędy PSL (na winę PSL wskazują wszystkie fakty - termin oddania systemu zaplanowany przez PSL na 22 luty, a PiS go przyśpieszył i uratował wielu rolników itp) to szczyt obłudy :( Tak to jest jak sie zwolnilo ludzi ktorzy mieli pojecie o doplatach a przyjeto na ich miejsce sprzataczki. A poza tym brakuje pisowi na ich obietnice. A ze system wysiadl to ich wymowka. Tak wiec rzadzacy niech w koncu przestana klamac. PiS zrobił skok na służbę cywilną i agencje rolnicze rezolutnie zniósł zapisaną w ustawach maksymalną liczbę zastępców prezesów i wymóg kwalifikacji oraz konkursów na stanowisko więc teraz w każdej agencji czy też w KRUSie rządzi prezes z PiS i kilku zastępców miernych ale wiernych i węszą rozliczając poprzedników by pokazać że poprzednicy byli be więc wystarczy że my będziemy ciut lepsi bo trochę mniej będziemy kraść. Prezes Jarek grzmiał dość nepotyzmu i kolesiostwa a sam przyjaciółkę mamusi zatrudnił w PGE. W naszym lokalnym biurze powiatowym ARiMR już się rozgościła przyjemna rodzinka z PiS i jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa bo kilku pracowników siedzi na gorących krzesłach ale póki ich następcy nie otrzymają certyfikatów i zdadzą egzaminów muszą jeszcze pracować.
Zgłoś
user likwidator 2016-03-07 11:57:50
kiedy masowe aresztowania za lewe systemy montowane w polskich instytucjach np system zusowski nie widzi systemu krusowskiego -poszly miliardy na te systemy ,
Zgłoś
user machno 2016-03-07 11:52:40
PORA zakładać STOWARZYSZENIA ROLNIKÓW . nie związki ani partie -tych kilku prezesow zawsze mozna trzymac na postronku -mieć haki itp , ale federacji kilku tysiecy małych autonomicznych stowarzyszen nie da sie kupić . walka trwa
Zgłoś
user Fulda2 2016-03-04 12:51:17
Listy wysyłają każdemu komu jeszcze nie naliczyli dopłat bo taki mają obowiązek ,ze jak nie naliczą do 1 marca to muszą wysłać pismo i to co na nim pisze to nie znaczy że ta kasa ma być na czerwca czy maja może być wcześniej,tak napisali bo coś muszą napisać.Tak mi powiedział w BP dzisiaj.Ja tez mam taki list i też w Biurze Powiatowym jak byłam powiedzieli że oni ten błąd wyjaśnili ale znając życie to pewnie nie raz tam będę wyjaśniać to.
Zgłoś
user Adam.lubelskie 2016-03-04 12:30:23
ja tez mialem niby bład,o 1 ar chodziło,mimo ze zawsze to samo wpisuje bo po kontrolach jakie wczesniej mialem tak wyszlo.od styczna jestem co tydzien w powiatowce,ciagle kontrola administracyjna.w tym tyg bylem,mowie to moze wyjasnie ten blad,a ona ze to juz zostalo wyjasnione, a gdzie decyzja? nie ma hah...nawet nie dostalem pisma o odroczeniu, wiec juz nie wiem co oni kombinuja.
Zgłoś
user Fulda2 2016-03-04 12:07:14
Ja dzisiaj dzwoniłam do BP i pani mi powiedziała że wnioski które mają błędy(ja mam na jednej działce PPK) jeszcze nie są obsługiwane wcale bo nie ma programu do ich naliczania.Mieli mieć program na 29 lutego ale go nie ma jeszcze i nie wiadomo kiedy będzie.Najpierw muszą mieć program żeby Biura Powiatowe miały jak obsłużyć wniosek a oni dopiero w Warszawie naliczą dopłaty.Nie ma systemu nie ma dopłat dla wniosków z błędami.Jak będzie coś działać to mogą sami nas wezwać do wyjaśnienia błędu.Tak mi pani powiedziała.Ja mam 4,30 ha i ONW dostałam ale pomniejszone za błąd.
Zgłoś
user krzczon 2016-03-04 08:50:43
To po jaką cholerę wk . ludzi tymi pisemkami
Zgłoś
user liczacy 2016-03-03 19:18:48
Zeniu, zaskoczę Cię, nie jestem z agencji, jak nie potrafisz wyliczyć ile dostaniesz dopłat to napisz, wyliczę Ci
Zgłoś
user Astra 2016-03-03 18:58:51
Popieram @013. Nowy system informatyczny powinien powstać PRZED 15 marca 2015 r. I do tego czasu powinny być opublikowane WSZYSTKIE zmiany w przepisach o płatnościach bezpośrednich. Były? - NIE!, I od tego zacznijmy. Dzisiaj mamy 3 rok nowego PROW, a Agencja nie ma wszystkich akredytacji. Tego też nie dostanie z dnia na dzień. Zapóźnienia są niewyobrażalne. A "najfajniejsze" jest to, że wszyscy którzy za "to" odpowiadają dostali premie.
Zgłoś
user 013 2016-03-03 18:48:29
@Chudini Nikt nie napisze takiej aplikacji w tydzień, a nawet w miesiąc. Nawet jeżeli pracowałyby nad tym 2000 osób. Jest to bardzo skomplikowany projekt. Tu ewidentnie ktoś od samego początku, czyli projektowania lub nawet wysyłania zamówienia na wykonanie systemu spaprał wszystko. Dalej poszło lawinowo. Kilka lat bawiłem się w te... (klocki) i co nieco wiem w temacie.
Zgłoś
user buzz 2016-03-03 16:44:44
drodzy koledzy czy ktoś z młodych rolników dostał dopłaty bezposrednie ? Minister deklarował ze płatnosc dla młodego ma ruszyc końcem lutego….
Zgłoś