Marek. LANCET PLUS 125 WG NASTĘPSTWO ROŚLIN:
W przypadku wcześniejszego zaorania plantacji potraktowanej środkiem (w wyniku
uszkodzenia roślin przez przymrozki, choroby lub szkodniki) na polu tym można uprawiać
zboża lub kukurydzę, jednak nie wcześniej niż 4 tygodnie od zastosowania produktu i po
zaoraniu plantacji na głębokość co najmniej 15 cm.
mam pytanie 5 dni temu opryskałem pszenice ozima lancet plus , teraz chce przesiac to jeczmieniem jarym czy w ogóle moge?? a jak tak to czy talerzowka wystaryczy?? moze mial ktos taki przypadek kiedys prosze o odp.
Na wiosnę to głównie oprystki na miotłę zbożową, która coraz mocniej daje we znaki. Właśnie dwa lata temu zaniedbałem temat po tem miałem problemy w trakcie zbiorów. Rok temu zrobiłe oprysk axialem 50 i było ok. Teraz też będę robił. Przmyrozków już nie m,a wody na polu też więc jest dobrze.
poludnie wielkopolski leje drugi dzien...ciekawe gdzie...???mieszkam 10km od granicy z dolnym śląskiem i przez ostatni tydzien spadlo 8mm wiec gdzie te wielkie opady.???a poza tym zboża ozime ładne,rzepaki też,jare szpilkuja...a co do artykułu to kazdy kto mogł wjechać w pole juz dawno wysial 2 dawki na zboża i na rzepak...
" Na polach błoto " Skąd ty się urwałeś ??? U nas też rośliny nie mają ochoty rosnąć ale z powodu owszem ochłodzenia ale głównie suszy ! Opad 4mm na miesiąc to wszystko na co mogą liczyć tej wiosny . Kujawsko -pomorskie .
Przy obecnej pogodzie (temperatura poniżej 10 C ) do tego pada ,nawet żyto nie ma ochoty rosnąć . Na polach błoto . Zboża ozime wyglądają mizernie .Na dobre plony to nie ma co już liczyć.I bez zmiany pogody ,to nic im nie pomoże.
Do autora tekstu, proszę nie pisać bzdur
Saletrosan 26 skład 19 azot amonowy, 7 azot azotanowy
Więc raczej nie jest to porównywalne do saletry amonowej gdzie mamy stosunek form azotu 17 do 17
Komentarze