PARTNERZY PORTALU

Komentarze 23

user z.. 2016-05-18 09:10:27
A czy to jest uczciwe, że starzy ludzie którzy budowali kraj (obowiązkowe dostawy..etc stracone pokolenie) żeby nie mieli na chleb i leki bo 900 zł to przy starości dużo za mało. Takie fakty pokazują biedę, do dzieci do miasta nie pójdą bo to nie ich świat.
Zgłoś
user smoku 2016-05-17 18:56:50
A to jest normalne i uczciwe, że jakiś młokos po technikum albo i bez na dzień dobry dostaje dziesiątki tysięcy zł i uważa, że jemu się wszystko za darmo należy. Za moich czasów takich numerów nie było, trzeba było tyrać żeby do czegoś dojść ale przyszła głupia łunia ze swoją podwójną moralnością, rozdawnictwem kasy po kolesiach z agencyjek i PSL-u i wysiłek pokoleń wyrzuciła do kosza a młodych rozwydrzyła, rozbabrała i teraz taki bez nowego JD czy fenda czuje się jak gorszy sort. Zresztą ta głupota rozlała się po całym kraju i wszyscy tylko byli tym bardziej nagradzani i klepani po plecach im szybciej łuniją kaskę rozdawali nawet na pierwszej wody głupoty i tacy byli stawiani za wzór. Dziś zostały po nich jakieś chore inwestycje typu latarnie w szczerym polu, zarośnięte boiska czy inne dowody bezsensowności wydawania pieniędzy jak popadnie, które za jakiś czas będziemy wnukom pokazywać jako niechlubne pamiątki po czasach "świetności" łuni.
Zgłoś
user z.. 2016-05-17 11:41:32
Imen ...poruszyłeś dobry temat ..ZAZDROŚĆ....to taka mentalność.....po mojemu "buractwo".....to jest takie coś, które człowieka nawet w skórzanych butach ...nigdy nie opuści.... Ja mam lekarstwo na na działanie nie oglądać się na nikogo robić swoje, mieć swoje pomysły , cieszyć się jak sąsiad kupi dobry traktor ...bo jak będzie miał mocniejszy to w razie problemu wyciągnie z błota.....a dobrym samochodem jakby co zawiezie do lekarza i ...:) nie będzie wołał na paliwo bo to dla niego sąsiedzki dobry gest...... Jak się tak żyje reszta się sama znajdzie ...bo rolnictwo to ( w dużej mierze) dar od góry...(nie mylić z księdzem). Jeden dobry deszcz w maju ( w skali kraju) jest więcej wart niż też jeden Pałac Kultury. Pozdrawiam
Zgłoś
user avigdor 2016-05-17 11:09:11
jak to szło?: "Czemuś chłopie biedny? ......." Tak było, jest i będzie.
Zgłoś
user Lewar 2016-05-17 10:19:18
Smoku ziemia w surinam po.3500 euro za.hektar zimy nie ma 2000mm opadów rocznie średnia roczna temp 23* po jaki hu j w tej cebulandii ziemię i biedę mieć???? Nie roziem pozdro 300 }:)
Zgłoś
user Marian 2016-05-17 09:58:51
W 2015 r. najbiedniejsi rolnicy i mieszkańcy wsi.........i pracownicy ODR
Zgłoś
user Edward okolice Torunia 2016-05-17 09:31:46
niektórym to trawa rozum wypaliła. To że ktoś jedzie na kredytach i się niby rozwija to nie znaczy ze jest rozwojowy i niewiadomo jak ustawiony. Przykład moich okolic: gospodarstwo 25 ha 0,00 kredytów sprzęt swój, rzekłbym polski lata 90 oraz drugie 60 ha, nowe ciągniki kombajn i kupa kredytów. Ten mniejszy uśmiechnięty wszystko ogarnia, a drugi od świtu do zmierzchu tyra, z nikim nie gada. Czy każdy chce mieć więcej? Wolałbym te 25 ha i spokój. Nikt do grobu nie zabierze. Co najwyżej ziemią z tego pola go zasypią. Ale Polak cwaniaczek musi na pokaz wszystko zrobić. Ziemi nakupi bo dopłaty, sprzęt bo unia daje, a potem skamlenie że oddać bankom trzeba, że niskie ceny. Niech każdy bierze tyle ile sam da radę obrobić. Zatrudnianie innych mija się z celem. Obcy się nie stara, patrzy na kasę i tyle mu zależy. Nikt za miskę kaszy robić nie będzie.
Zgłoś
user imen 2016-05-17 09:00:28
@z na wsi najgorsza jest zazdrość jeden zazdrości case i jd drugi bmw a wszystko jest dla ludzi , część zaspała i przegapiła szansę na lepszy start inni się pospieszyli się i nie dożyli do dotacji i zbankrutowali jeszcze inni całe życie pod sklepem piwko piją .Każdy jest kowalem swojego losu.
Zgłoś
user z.. 2016-05-17 07:33:55
Wiem o czym pisze @smoku. Po sąsiedzku jest "elyta" jeździ wypasionym BMW spore gospodarstwo, sporo maszyn.....za plecami kiepska nie skończona zawodówka, na co dzień oranie miedz sąsiadom i przyorywanie dróg Skarbu Państwa, bieganie w klapkach za 10 zł (nie chodzi o 10 zł każdy ma tak jak może, tylko o taki spójny obrazek do BMW najnowszy model) po gnoju, pod garniturem z przed 10 lat skarpety dziurawe .....a jak rozedrze twarz na prawego sąsiada to aż boli...... Są fajne gospodarstwa i fajniejsze ......i jest straszna bieda .....ludzie muszą sobie radzić coraz więcej sąsiadów zmyka za granice ...od nas jeżdżą do "pakhausu" ...tu zarabiają po 450 funtów na tydzień kosztem rodziny....MUSZĄ......przeliczcie te funty na mleko.....od 30 krów.... ŻAL.....została tylko robota.@ Imen mam nadzieję że jesteś gospodarzem nie fajnym TYLKO FAJNIEJSZYM .....chwała tym co dają rade.......tak po prostu po ludzku. Pozdrawiam
Zgłoś
user 1qaz 2016-05-17 07:22:14
Trzeba brać przykład z mądrzejszych, korzystać z doradztwa, PROW a nie głupot z ambon. Dobra zmiana została wybrana i musi trwać, jak suweren zmądrzeje może się coś zmieni. Tymczasem obowiązuje nowa ustawa o obrocie ziemią i kilka innych bzdurnych rozporządzeń. Mam nadzieję, że ta zapaść na rynkach rolnych będzie trwać nie dłużej niż 4 lata.
Zgłoś
user imen 2016-05-16 22:08:55
@smoku kto Ci bronił chapać teraz żal ...
Zgłoś
user smoku 2016-05-16 21:51:29
Nasza głupia władza i nie lepsze unia uwłaszczyła obszarników i dała im za nic majątki, na które w normalnym kraju pracowały by latami w pocie czoła całe pokolenia a resztę rolników spisała na straty i wegetację bez żadnych szans na rozwój . Władza chciała mieć tzw. elitę rolnictwa do pokazywania w TV jako tych rozwojowych, a którzy de facto tylko niesłychanie szybko wszelkie dotacje doili a wcale żadną elitą nigdy nie byli i nadal nie są mimo kilku JD i Case czy Fendów z PROW. Oczywiście dzisiejsze ceny zbytu i ceny środków do produkcji są kuriozalne ale w zasadzie to zawsze tak było czyli wróciła stara bieda i jakby znieść dopłaty to mamy wypisz wymaluj to samo co przed tzw. epoką łunijną z tą tylko różnicą, że jakieś 10% rolników nachapało się dotacji i znacznie zwiększyło swój areał ziemi za tzw. tanie kredyty czyli kolejne dotacje.
Zgłoś
user Rolnik0000 2016-05-16 21:37:45
Miejskie nieroby przenieście się na wieś a będziecie żyli niczym szejki w jcie.Kuwe
Zgłoś
user gurnas 2016-05-16 21:26:38
Ci ludzie, o których piszę nie kupią żadnej ziemi, żeby hektar kosztował i 5 tys. bo to dla nich nieosiągalna suma. Niektórzy zamożniejsi rolnicy może faktycznie na ustawie zyskają, ale nawet oni muszą pamiętać, że przez 10 lat po zakupie ziemi muszą ją osobiście uprawiać, wystarczy dłuższy pobyt w szpitalu czy wyjazd za granicę i donos "życzliwego" sąsiada, żeby ANR miała pretekst do odebrania ziemi.
Zgłoś
user Stachu Reyment 2016-05-16 20:15:29
Chłop potęgą jest i basta....I tak sobie dalej to powtarzajcie. Do znudzenia. A Pan , wójt i pleban śmieją się z was w kuak..
Zgłoś
  • 1
  • 2