PARTNERZY PORTALU

Komentarze 5

user Stanisław Skoczylas 2016-05-30 15:35:26
Panie PIotrze Kundyba, nie było, nie ma i nie bedzie zaufania miedzy Polakami, bo to sie bierze z najszej historii, gdzie jeden dy...ł drugiego a potem były rozbiory, powstania, I - II Rzeczposolite i dalej jeden drugie dy...a a teraz nastał w Polsce kapitalizm, ktory ufundowany jest na tym ,że aby być bogatym trzeba kogos wydy...c na pieniadze i Pan o tym dobrze. wie. gdyby było inaczej, to prezes ARiMr SŁUP Obajtek nie byłby prezesem tej agencji platniczej, bo przecież on ten złodziej wydy..ł na forsę swojego wujaszka Lisa a teraz on ma namawiać do powstawania Grup producenckich, Czy Pan kpi czy o droge pyta?? Złodziej ma namawiać do zlodziejstwa.
Zgłoś
user Piotr Kandyba 2016-05-25 19:00:28
Pomimo bardzo krytycznej wypowiedzi pana Stanisława Skoczylasa uważam, że grupy producenckie są bardzo potrzebne. Abstrahując od aktualnego systemu prawnego, zagadnień związanych ze wsparciem grup ze środków unijnych, które należy zmienić w taki sposób, aby rolnicy byli zainteresowani powstawaniem większych podmiotów to logika mówi większy może więcej i jest silniejszy, pod warunkiem że jest zaufanie między rolnikami i tego życzę wszystkim rolnikom w Polsce.
Zgłoś
user wład 2016-05-25 17:00:15
Optymizmu zero. Ale Panowie mają sporo racji. Partie, które prą do władzy nie współpracują nigdy dla dobra wspólnego, to jak mają tworzyć wspólne organizacje rolnicy, którzy sobie też nigdy nie ufali i nie ufają. Byłem świadkiem takiego zdarzenia, ale w Niemczech; rolnik ciągnikiem z opryskiwaczem przyjechał do firmy sprzedającej ciągniki i maszyny rolnicze, wcześniej telefonicznie powiadamiając, że chce zmienić zarówno ciągnik, jak i opryskiwacz. Przygotowano mu zestaw, o który prosił i pojechał dalej pracować. Poprosił też, by wystawiono mu fakturę pomniejszając jej wartość o pozostawiony sprzęt. U nas NIEMOŻLIWE. Nikt nikomu nie ufa i to jest podstawowy problem, który bardzo przeszkadza tworzyć większe organizacje, które mogłyby działać z korzyścią dla wszystkich uczestników. Myślę, że skoro nie ufamy to mamy jakiś powód. Potrzebna jest trafna odpowiedź.
Zgłoś
user Dżon 2016-05-25 12:00:08
Wielki przekret 5 % od każdej przezuconej faktury a zwykły rolnik nic z tego ni ma tylko śmietanka
Zgłoś
user Stanisław Skoczylas 2016-05-25 11:17:35
Nastepny naiwny. Panie Prezesie Wierzbicki, czy Pan rozumie sowo globalizacja? To jest kolejna fora kapitalizmu i żadne wasze grupy producenckie nic tu nie dadzą. Unia Europejska wydała juz nie takie panaidze na tzw producenckie i co i >? i nic z zderzeniu z lokomotywa pod tytulem supermarkety, których włascicielem sa kraje bogate, Wasze grupy prodycenckie sa niczym. Niech Pan sobie to zapamięta. A za Grupy producenckie, np w sektorze owoców, ktore za Sawickiego były jednym wielkim przekrętem jeszcze Polska beknie.
Zgłoś