PARTNERZY PORTALU

Komentarze 14

user rolnik6666 2016-07-02 13:43:34
ma być w kazdej gminie powołany urząd wodny w kazdym ma pracować 20 osób ma zarabiać po 5 tyś miesięcznie i po to są opłaty zeby na pensje urzędasów darmozjadów starczyło
Zgłoś
user rolnik 2016-06-30 13:38:33
Od kiedy PiS jest taki "pro" europejski ? I potakuje głową na wszystko co w łuni mówią? Wiadomo ze to ściema, ze trzeba kasiory , ano na nową instytucję, a jak zostanie to dziura w budżecie duża i głęboka .... Problem z woda i jej brakiem na pewno w niedalekiej przyszłości wyjdzie na światło dzienne. Ale tu trzeba by zacząć od gospodarstw domowych i używania wody "z głową" i oszczędzania. W Japoni juz dawno zdają sobie z tego sprawę, dlatego brudna woda nie leci do ścieku tylko jest powtórnie wykorzystywana np. do WC Jesli takie opłaty wejda, to prosze bardzo kogo bedzie stać na ogórka za 5 zł/kg, czy kapuste.ziemniaki po 10 zł/kg ? Oczywiście wprost od producenta - nie ze sklepu
Zgłoś
user Zed 2016-06-30 08:48:42
W projekcie przewidują opłaty, bo korzystający z wody z rzeki, czy nawet z własnego stawu ma uczestniczyć w zwrocie kosztów usługi wodnej. Jaki ku... zwrot kosztów? Nikt (poza mną) żadnych kosztów nie ponosi. Jak biorę wodę z rzeki (niezdatna do picia) i nawadniam nią pole, to nie dość, że przez takie działanie zwiększam zasoby wody podziemnej (przefiltrowana przez ziemię może stać się wodą pitną), to jeszcze zmniejsza się ryzyko powodzi i spowalnia się wzrost poziomu wód morskich. Dodatkowo muszę kupić paliwo do agregatu lub ciągnika (płacę akcyzę i VAT). Takie działania powinny być wręcz dotowane. Lepiej żeby bez żadnego pożytku woda spłynęła do Bałtyku? Kto i jakie koszty ponosi z tego tytułu? Rozumiem jak ktoś korzysta ze zbiornika wodnego będącego rezerwuarem wody pitnej albo utrudnia gospodarkę rybacką, ale w innych przypadkach wykorzystanie rolnicze z wód powierzchniowych do nawodnień jest z korzyścią nie tylko dla gospodarki, ale i dla środowiska. To po prostu dodatkowy podatek i niech nie ściemniają, że wymaga tego unia. Stawka mogłaby być ryczałtowa tak jak np. składki na spółkę wodną (np. 50 zł/ha upraw nawarnianych), wtedy ok, ale nie takie stawki z kosmosu. Trzeba być eko-oszołomem albo pożytecznym idiotą pomagającym mimo woli konkurencji spoza kraju. To wykończy nie tylko hodowców ryb, ale także odbije się niekorzystnie na całym rolnictwie, przemyśle spożywczym i konkurencyjności polskiej gospodarki. Link do projektu: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12284651/katalog/12349263#12349263 a w projekcie opłata za pobór 1 m3 wody z rzeki, czy nawet własnego stawu do nawodnienia pola 0,82 zł + minimum 250 zł opłaty stałej za dzień! Łaskawy Pan zmniejszy do 1/3, ale to i tak szalenie wysokie opłaty, w szczególności do nawadniania upraw, a susza znów mocno doskwiera. Powinni mówić, że koszt będzie wynosił 1 grosz na osobę rocznie, przecież papier wszystko zniesie. Oczywiście trzeba jeszcze założyć licznik na pompę, bo jak nie to naliczą karę w wysokości pięciokrotnej stawki opłaty za 1 m3 pomnożonej przez maksymalną wydajność pompy! Oczywiście opłaty nie zasilą budżetu państwa, tylko spółkę "Wody Polskie".
Zgłoś
user Powała z Taczewa 2016-06-29 22:09:51
Patrzcie jacy oni wspaniałomyslni ,rolnik zapłaci 3 x mniej ,czyli ok 60 gr/m3.Np pobór do nawadniania 100m3 dziennie = 60zł x 30dni =1800zł,a ludziom sie wciska kit ze 1zł. PO/PSL nie wprowadziło bo byli cwansi i tyle w temacie. Dzisiaj media podają że sprowadzają prochy dwóch oficerów którzy wywiezli 75 ton złota w 1939r. Jest miejsce dla tych ludzi na Polskiej ziemi, ale trzeba zadac sobie pytanie gdzie jest dzisiaj te 75 ton, ale o tym ani mru mru. Gonić ogniem i mieczem szkodników Rzeczypospolitej, niezaleznie jakie fatałaszki dla niepoznaki przywdziewają.
Zgłoś
user rolnik 2016-06-29 20:01:47
Niemieccy rolnicy płacą za wodę 0,0014 euro za 1 m3/woda powierzchniowa/,a my prawie 40 razy więcej.
Zgłoś
user Józef Kulza 2016-06-29 19:39:49
Niemcy zgodziły się na to, by założyć tę całą Unię Europejska tylko, po tu by monetą uspokoić swoje wyrzuty sumienia za bezeceństwa wojenne wywołane przez tego szalenca austriackiego Hitlera. De Gaulle zmusil Adenauera do finansowania europejskiego rolnictwa, bo chciał nakarmić francuskąj wieś , tak, tak tej samej, ktora głodowała w latach 50 i 60 a dziś Unia Europejska istnieje tylko , po ty by totalne darmozjady zwane eurospołami wide Kalinowski, Hetman i Siekierski brały po 50 - 60 tysiecy miesięcznie w przeliczeniu na złotówki a Tusk, syn prostego kaszubskiego cieśli i pielegniarki kosił 50 tysiecy euro miesiecznie jako tzw prezydent Europy. Unia jest też po to, by Jarosław Kaczynski z Jurgielem mogli z półanalfabety zrobic "prezesa" agencji platniczej ARiMR. i by półanalfabeta Obajtek, ktory miał poważne problemy ze skończeniem technikum weterynaryjnego w Nowym Targu, mógł pobierac 17 tysiecy pensji miesiecznie a jego kochanica i matka nieslubnego dzieciaka niejaka Justyna Urban zwana Ciotką z Pcimia, by była dyrektorką departamenty administracyjno- gospodarczego z pensją 10 tysiecy złotych. Po to jest Unia Europejska, Zrozumielisie wreszcie, czy jeszcze nie zrozumieliście.?? po co ta Unia jest ....
Zgłoś
user jatoja 2016-06-29 16:00:18
Jak zwykle nadinterpretacja przepisów przez naszych urzędasów prawo unijne nie zmusza państwa członkowskiego do ww opłat to regulują władze państwa w jakiej formie to ma być ale łatwiej zgonić na unie niż samemu powiedzieć szukamy kasy aby was oskubać.
Zgłoś
user Czytelnik portalu 2016-06-29 15:57:21
Tylko natychmiastowe wyjście Polski z unii uchroni nas przed bzdurami unijnych przepisów. Jestem za opuszczeniem tych nierobów z unii i różnej maści hochsztaplerów. Po Brexicie czas na Polexit.
Zgłoś
user Piotr Kandyba 2016-06-29 15:17:26
W artykule już tak zamieszano, że nie wiadomo kto ile będzie płacił. Dlaczego nie ma prostego porównania po jednej stronie stawka dzisiejsza po drugiej przyszłościowa. Mam wrażenie że nic nie wiadomo dalej. W niektórym miejscu są ceny za m3, w drugim ile będą niektórzy płacili rocznie więcej. Sami sobie obliczymy czy będziemy płacili więcej czy mniej bazując na prostej tabeli. Już to co nie zrobiło PO mała nas obchodzi, patrzmy w przyszłość.
Zgłoś
user nostradamus 2016-06-29 14:20:11
Jaka UE nakazuje ? Jakie kary ? Wszyscy już dobrze wiedzą że taki sztuczny twór przestał istnieć ! UE już nie ma ,pozostali tylko panowie wzajemnej adoracji i główkują co stworzyć zamiast , by trwać przy korycie . Jak powstanie Unia narodów to nikt nie będzie zmuszał do płacenia za wodę , śmieci, CO2 itd. Każdy naród będzie sam stanowił swoje wewnętrzne prawa i skończy się mówienie że UE każe . Drugi wariant unii to stworzenie super państwa z takimi samymi prawami ,zasadami , podatkami dla wszystkich narodów a wtedy problem podatku za wodę będzie bezzasadny . Wtedy będziemy mieli takie problemy że dzisiejsze to pikuś (o przepraszam Pan Pikuś ) . Wtedy nawet Ci co tęsknili za komuną mogą się nawrócić na demokrację :) . Po prostu sami sobie nie zdajemy sprawy jakie historyczne zmiany nastąpią . Co niektórzy myślą że za rok dostaną dopłaty jak co roku bo wniosek złożyli ale nikt nie zastanawia się kto niby ma dać te dopłaty . Obecna UE nie dość że jest bankrutem bez idei to jeszcze żyranci bankrutują . Sam do końca nie wiem co będzie zamiast UE ale należy brać pod uwagę każdą możliwość . Niestety nawet wojnę :( .
Zgłoś
user Stefan Ławski 2016-06-29 11:33:04
A może portal rolniczy zasygnalizowałby obecność na Polskim rynku wydawniczym książki argentynskiego pisarza Martina Caparrosa p.t. "G ł ó d" , bo problem wody w Polsce istnieje i pojawi się w przyszłości w najmniej oczekiwanym momencie. Następna wojna światowa podobno toczyc sie będzie właśnie o wodę. W O D A !!! bez kropli wody nie zrobi się nawet grama jedzenia.
Zgłoś
user hejo 2016-06-29 10:17:31
"rolnicy powinni być zadowoleni..." porównam to do stwierdzenia że politykom wprowadzono wynagrodzenie na poziomie 1 tyś zł... a po miesiącu dodam że naród zwiększył im gażę trzykrotnie.. powinni więc być zadowoleni nie??
Zgłoś
user Paweł W. Jakoniuk 2016-06-29 10:14:45
No ludzkie paniska te PiS-y po prostu, zrzucili na mieszczuchów obowiązek płacenia za wodę po prostu dbaja o ludzi na wsi. niewiarygodne. Całwoac rączki Panie Gajda takiś PAn lduzi PAn
Zgłoś
user kichawyborcza 2016-06-29 09:54:57
Czyli narazie nie dowiem sie ile zaplace za m3 wody ze studni do deszczowni?
Zgłoś