PARTNERZY PORTALU

Komentarze do tekstu:

Wszystko zaczyna się od nasion

Komentarze 4

user rolnik 2016-07-31 12:19:33
Żeby w tym roku kupić nasiona zbóż przy dzisiejszych cenach zboża to kosztować musiały by na poziomie Pszenica 1520-1550 ; Pszenżyto 1450-1480 ; Jęczmień 1450-1480 ; Żyto 100-140 j.s. co tyczy się nasion Rzepaku to w tym roku moim zdaniem firmy przesadzają z ceną np.; Popular 820 ; Sensation 630 ; Osprey 300 ; Safer 750 ? ; ES Beata 320 - Sherpa 770 ; DK Exquisite 640 a jakie mamy ceny rzepaku w skupach lub zbóż ? Ludzie ja rozumiem firmy chcą zarobić, ale idiotów to już coraz mniej
Zgłoś
user djp 2016-07-31 09:29:32
A przepraszam, czy nasiona "kwalifikowane" są rozmnażane na Marsie, czy może w zamkniętym laboratorium? NIeeeeeeeeee!! One są rozmnażane na takich samych polach, na jakich my je uprawiamy, są tak samo narażone na szkodniki i choroby oraz warunki pogodowe jak na naszych polach. Nawet środki do ich ochrony są takie same. No to może maszyny mają inne (np dezynfekowane). Nie? Czyli dlaczego moja pszenica szybciej ma się wyradzać niż ta, która jako kwalifikat rośnie na polu obok. O co chodzi? Aaaaaa, o etykietkę. No to ja ją sobie sam wydrukuję. Drukarkę mam.
Zgłoś
user imen 2016-07-30 15:43:50
W tym roku nie kupuję czekam na zwrot z ARR z a zeszły rok .
Zgłoś
user lol 2016-07-30 14:02:06
Jakby te pseudo nasiona byly tańsze, nie trafialyby sie w nich zadne zanieczyszczenia innymi nasionami (taki mialem przypadek) , odporność na choroby (bo o tym tu mowa) bylaby faktycznie dobra (i tak przyjdzie co do czego to chemia leci w opryskiwacz), bylaby pewność co do zwrotu za nasiona kwalifikowane z arr to moze rolnicy byliby bardziej do tego przekonani. Suma sumarum każdy czyszcząc sobie nasiona i zaprawiajac smialo dorównuje plonom z nasionami kwalifikowanymi - niech ci naukowcy juz skończą brać ta kasę i dadzą juz spokój bo jest to jawne oszustwo! Jak ludzie sie rozmnażają to następne pokolenia tez sa gorsze? Złodziejstwo i kłamstwo. Jeszcze nie widziałem odmiany ktora nie byla zarazona przez żadnego grzyba. Taki to postęp ze stoją w miejscu! Firmy nasienne to tylko wyzyskiwacze. Jak ktos nie ma czasu na czyszczenie i zaprawianie nasion i ma przy tylku gotówkę to wiadomo ze sobie pozwoli na zakup nowych nasion - eureki nikt tym nie odkrył tylko nie piepszcie glupot ze są one niewiadomo ja odporne bo to nie prawda. Prawda jest za to ze coraz częściej rolnicy wracają do pewnych tradycyjnych odmian. Jak unas maja sie sprawdzić zachodnie odmiany jak unas praktycznie co drugi rok zima bez śniegu i zaś wielki lament. Co do rzepakow to dziwie sie ze zlikwidowano odmianę californium - w mojej ocenie najpewniejsza i najbardziej rozpoznawalna odmiana jaka rolnicy mogli siać.
Zgłoś