PARTNERZY PORTALU

Komentarze 3

user z podziwem dla Antka i jego mądrości 2016-10-22 11:40:12
A widzisz , wg Antka (jak mu tam : wszechwiedzącego mądralewicza ) Putin jest superczempionem handlu bo Mistrale odkupił od EGIPTU PO DOLARZE ZA SZTUKĘ ,
Zgłoś
user 123 2016-08-17 09:41:15
Embargo - przedłużone przez Putina - do końca 2017r spowodowało nadzwyczajny rozwój własnej produkcji . Dlaczego ? Ponieważ stała się opłacalna. z tym, że nakłady na rolnictwo (wielomiliardowe - w dolarach zaczęły się wraz z pierwszą prezydenturą Putina. Zapewne niewielu pamięta, że za odmowę - przez USA- sprzedaży określonej technologii Putin zablokował import amerykańskiego kurczaka w kwocie dostępu 1,2 mln ton. Oczywiście Bush uchylił zakaz ale Putin wówczas przywrócił import tylko mna 700 tysięcy ton. Kto pamięta , że lat temu 10 (?) nad Ukraina został zestrzelony samolot z inwestorami rolnymi z Izraela ? Więc to nie jest tak, że rozwój rosyjskiego rolnictwa zaczął się od sankcji za Ukrainę. No nie jest tak, ze można wybudować fabrykę kombajnów (4500 sztuk rocznie ) ot tak, z dnia na dzień. Tego typu kombajny mają wydajność zbioru z 60-70 ha na dobę (w Pyrzycach rekord bity przez dobę , to - jeśli dobrze pamiętam - 424 tony pszenicy). No cóż Putin zawsze trzeźwy i precyzyjny , jak każdy dobry były szpieg. Szkoda że nie można tego powiedzieć o naszych przywódcach i nie chodzi mi o trzeźwość ale o precyzję działań (nic na chybił trafił).
Zgłoś
user Maruda 2016-08-17 08:01:17
Czyli na skutek embarga zablokowano dostawy art spożywczych a w efekcie uruchomiono import technologii powodującej wzrost produkcji roślinnej i zwierzęcej np. podpisano z Classem umowę na dostarczanie maszyn dla rosyjskich rolników. W efekcie i tak Stara Unia zarobiła, może nawet lepiej ni na tej żywności.
Zgłoś