PARTNERZY PORTALU

Komentarze 3

user gemba 2016-08-31 13:37:40
PSL nie jest partia zdelegalizowaną, wiec może się o wszystkim w majestacie prawa wypowiadać, mało tego ma taki obowiązek.
Zgłoś
user T.B. 2016-08-31 13:09:54
PSL nie powinien się w sprawach rolnictwa wypowiadać, bo rzadzili 8 lat. Rozprzestrzenianie ASF to głównie efekt zaniechań poprzedniego rządu. Obecnie czekam na obiecaną depopulacje dzika. Jeśli za opóźnienia odpowiada Polski Zwiazek Łowiecki to powinno się go rozwiązać, bo państw w państwie jest już za dużo.
Zgłoś
user Stefan Ławski 2016-08-30 16:53:18
Pan Prezes Kosiniak - Kamysz próbuje wygrać swoją rolniczą kartę, bo wie, że zostanie zaatakowany przez Waldemara Pawlaka na najbliższym Kongresie PSL-u. Stara gwardia PSL-owska z Pawlakiem i Struzikiem na czele chce wystapic na kongresie w roli zbawicieli ludowego ruchu i obalic KOsiniaka Kamysza; ich zdaniem koniczyna pogrąża się w ruchomych piaskach pod światłym przywództwem Władka z Krakowa. A Młody krakowski polityk sam lekarz z zawodu nie bardzo wie jak poradzić zareagowac sensownie na pomruki niezadowolenia rolniczego. Chłopstwo, które za namową Kaczyńskiego i proboszczów ze Ściany Wschodniej zagłosowało na tzw. dobrą zmiane zaczyna okazywać objawy niezadowolenia; a to ceny skupu wieprzowiny spadaja, a to za mleko za mało płacą a to za wisnie i inne owoce miekkie a to doplat bezposrednich nie ma na czas, a to to a to tamto. Po Jurgiela wiekszość z chłopó po prostu spodziewała się więcej. Jurgiel wcale nie jest wspierany przez Szydlo, premier broni własnego chwiejącego się już stołka, a Premier Polski Jarosław Kaczynski nie widzi w obszarze rolnictwa pola do popisu. JArosław Kaczynski rolników wzią jak dzieci ł na obiecanki a teraz trzyma ich za gradło programem 500 plus. Nieudolny prezes ARiMR - góral Obajtek na razie odsunięty jest w cień, w Janowie Podlaskim licytacja arabów szła jak krew z nosa a ANR na mocy ustawy sejmowej pilnuje, by chłop zbyt swobodnie nie dysponował ojcowizna czyli matka ziemią.. Co robi w takim razie Ksiniak Kamsz ? organizuje co i raz konferencje prasowe albo udziela wywiadow w ktorzch krytykuje nieudolne rządy podlaskiego Jurgiela. To stanowczo za mlo, gdyby był politykiem pełna gębą, szybko znalazłby powinien sobie doradców z SGGW albo Akademii Rolniczej i zaproponował rolnictwu konkretne rozwiązania. Gdyby to zrobił pokazałby i mądra głowę i jądra ze stali ; wewnetrznej opozycji dałby do zrozumienia, że problemy rolnictwa docenia i rozumie i ma juz w zandrzu ludzi, którzy gdy PSL dojdzie do koalicyjnej władzy będą fachowo potrafili poprowadzić ster rolniczej nawy. A tak to jego poityka wobec chłopów dąsajacych sie na Jurgiela przypomina zabawy w piaskownicy. KAczyński wiedział i wie, że klucz do pokonania PSL./PO znajduje sie na polach, w oborach i stodołach. a takze w kruhctach kościelnych. RAz zdobytej leży na polach w silosach i w oborach, jesli będzie potrzeba kopnie w d... JUrgiela i znajdzie innego administratora przy Wspolnej 30. Kosiniak- Kamysz zasypia gruszki w popiele zamiast wejśc w siuchte z inzynierami rolnikam z jego pokolenia i pokazac starym ludowcowo w stylu Sawicki, Kalemba et consortes, po prostu gdzie raki zimują. Jeśli PSL chce kiedykolwiek rządzić polskim rolnictwem Kosniak-KAmysz powinien juz ich dziś pokazywac ludzi i pomysły. A tak to uprawia politykę konferencyjną niczym pieknoduchy PO i Nowoczesnej.
Zgłoś