PARTNERZY PORTALU

Komentarze 18

user rolno 2016-09-15 13:27:59
KOCHANI TERAZ JEST TAK NAJWIĘCEJ ROLNICY WYKSZTAŁCENI I którzy mają największe gospodarstwa mają największe długi . Dziś mówili w agrobiznesie że duże gospodarstwa utrzymają się na rynku mleka i będą konkurować tylko wtedy jak będzie pomoc państwa .
Zgłoś
user rolno 2016-09-15 13:19:27
Przepraszam są ludzie wykształceni .Podwyżki cen skupu mleka tak piszą ,ja mówiłem rolnikom że za sierpień będzie obniżka lub na tym samym poziomie nikt nie wierzył podostawali faktury jedni mają obniżki drudzy na tym samym poziomie .Do przeklinania ministra nic nikt nie zrobi żaden rolnik .Będzie inny to samo będzie .Jak początek jest i koniec będzie .TYLKO KIERUNEK TRZEBA WSKAZAĆ .Związek radziecki wszystką żywność wchłonął .
Zgłoś
user pamięć PRLu 2016-09-14 22:00:51
Czytam wypowiedzi na tym forum i jestem nadal zdziwiony wieloma wypowiedziami - na poziomie gadania u cioci na imieninach . Wydajność zapoczątkował Gierek by wyżywić Związek Radziecki ? To jest poziom katastrofy smoleńskiej. Wydajonść zapoczątkował Gierek aby popyt robotników , którzy zarabiali więcej niż wytwarzali. Spożycie mięsa było wyższe niż obecnie . Czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy. Złodziejstwo na budowach , to nic . Większym złem była bylejakośc pracy, która powodowała , że poprawki kosztowały tyle ile produkt. PZPR schlebiała tłumom (klasie robotniczo - chłopskiej) tak jak dzisiaj PIS (bez wykształcenia , bez umiejętności pracy a ze zdolnością do .... prokreacji ). Ten PIS też sie na tym przejedzie , bo na forach "bydło i mleko " , aż się roi od wyzwisk i żądań podwyżki ceny mleka (bez jakiegokolwiek starania o jakośc mleka i oglądania się na wydajność produkcji).
Zgłoś
user rolno 2016-09-12 08:04:10
Budynek buduje ale jakie nakłady jak masz to 50 % lżej nie powinny stać puste .Wydajność bydła zapoczątkował gierek oby ZWIĄZEK RADZIECKI WYŻYWIĆ wyżywić .Tak tak wydajność zniszczyła rolnictwo oby jak najwięcej nie koniecznie zdrowo .Jak tak dobrze radzą sobie rolnicy i ta wydajność jest wszystkim to dlaczego bez żadnego kredytu nie kupisz traktora ,maszyn obory nie wybuduje .Rolnik samowystarczalny nie jest na nic wydajność .
Zgłoś
user tez rolniczka 2016-09-11 08:40:56
Rolno, to popatrz wokoło ile budynków stoi pustych, nikomu do niczego nie przydatnych. Ogarnij się , budynek dla rolnictwa w nowej technologii firmy budują w 3 tygodnie. Ziemia ? Wydajność się liczy z tej ziemi.100 lat temu z hektara zbierano 12 metrów pszenicy , a dzisiaj ? Podobnie jak wydajność z paszy . 30 lat temu na 1 kg żywca kurzego trzeba było 2,6 kg paszy, teraz 1,68 (średnio) . Krowa dająca 20 litrów dziennie była krową wystawową, dzisiaj to codzienność .
Zgłoś
user rolno 2016-09-11 06:34:35
Tacy z widłami mają lepiej w domu, myją zęby ,kąpią się co dzień domy mają piękne auto nie wiem .Lepiej żyją bo nie pakują kasy w złom co UNJA da .Podstawa ziemia i budynki .Propaganda Polska konkuruje z kim ? Same ze sobą .Nowoczesna dopóki dopóty są maszyny z PROW .
Zgłoś
user marek 2016-09-10 15:22:31
Właśnie stałem w sklepie obok takiego w gumofilcach co trwa : nie mył się chyba od niedzieli, u dentysty był chyba w dzieciństwie, jedna córka bawi w mieście dzieci , chłopak robi na budowie . Przyjechał rzęchem , po dwa piwa . Jemu nie sa potrzebni , ani profesorowie , ani nauczyciele , ani dentyści , ani producenci mydąła. Jemu są potrzebni wyłącznie ptoducenci wideł i gumofilcy , no i tacy co przywożą rzęchy z Niemiec.
Zgłoś
user rolno 2016-09-10 12:14:10
To jest na pokaz nowocześnie ,tak na wygląd na pokaz .Tak naprawdę ten w gumofilcach z widłami przetrwa zastosowanie do wymogów europejskich m i zna .Te większe w 70% są zależne od państwa .Jeden ruch w pogłębieniu zapaści w rolnictwie i koniec z gospodarstwem to na włosku wisi .Państwo nie jest w stanie pomagać na każde żądanie rolników .PO TO JEST PROW I INNE OBY ROLNIK BYŁ SAMO WYSTARCZALNY JAK Z PROW NIE DAJESZ RADE TO JAKIEJ POMOCY DUŻYM TRZEBA UDZIELAĆ OBY FUNKCJONOWAŁY .To ograniczenie produkcji jest absolutnie potrzebne w każdym sektorze rolnym .Powinno być jakość nie ilość .TO JEDEN RATUNEK DLA POLSKIEGO ROLNICTWA
Zgłoś
user po udoju 2016-09-10 10:23:51
Wszyscy wrogo nastawieni do innych ludzi , czy to do profesora czy rolników dających pozytywne wpisy opisują jak się nic nie da zrobić . jedyna rada to inwektywy , widły i ceny . Ktoś pisał już jeżeli ceny będą dla wszystkich opłacalne, to produkcja będzie wzrastać aż do momentu w którym nie będzie miał kto towaru kupować . Zawsze tak jest przy klęskach urodzaju. Zatem pomysł by płacić za ograniczanie produkcji jest pomysłem logicznym. Na tym polega profesorska wiedza by ja odkrywać i propagować. Gdyby rację mieli ci co w gumofilcach i z widłami , to bylibyśmy w XiX wieku.
Zgłoś
user biskup 2016-09-10 08:39:30
@Stan. generalnie musimy Cie wszyscy izolowac, tolerowac i napominac przy fantazjowaniu
Zgłoś
user rolno 2016-09-10 07:38:36
BARDZO PRZEPRASZAM WSZYSTKICH .PROSZĘ WSZYSTKIE OSOBY Z MIASTA WSZYSTKICH KONSUMENTÓW O PRZECZYTANIE PORAD WW JAKA TO ŻYWNOŚĆ ZDROWA .APEL O KUPOWANIE EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI .Ja nie znam się ale konsumenci niech ocenią .
Zgłoś
user T9 2016-09-10 05:19:36
Wszyscy już to doskonale wiedzą, problem to nie brak wiedzy rolników ale ceny skupu. Po co klepać to samo co nie wnosi nic nowego. Rola pracownika naukowego jest czysta teoria oni żyją z teoretyzowania więc siedzą myślą i piszą rozprawy czy lepiej dobić krowę stojąc z prawej czy z lewej strony i biorą kasę co im tam czy to ma sens. Proponuje takie rozwiązanie dla prof. jeśli chce Pan poprawić sytuację ekonomiczną rolników to każdy naukowiec widły, gumowce i do rolnika do pomocy za gratis przez rok. Proszę 5:15 już po śniadaniu i startujemy to jest real nie teoria z przecinkami i akapitami na swoim miejscu.
Zgłoś
user sołtyska 2016-09-09 22:11:44
No i właśnie takie Błądy zajmują się głównie rozwalaniem każdej wspólnoty , grupy czy zrzeszenia . Nic to nie wie , niczego nie rozumie tylko sztacheta do ręki i do boju. Też mam takich na wsi. Najlepiej po zasiłek i po 500+. Tam są najlepsi , bez wstydu , po cudze i zawze z pyskiem.
Zgłoś
user moder 2016-09-09 22:11:34
Ciebie moge usunąc @stan
Zgłoś
user MK 2016-09-09 21:49:33
Moderator czy możesz tę hołotę : Biskupa i Jamesa Błąda- z forum usunąć ? Wstyd dla rolników.
Zgłoś
  • 1
  • 2