PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • MR 2016-09-14 14:22:16
  Przykłady stosowania mocznika:
  •Dodatek do mieszanki treściwej w ilości 1-2% (10–20 g mocznika w 1 kg mieszanki). Zaleca się zmielenie mocznika przed dokładnym wymieszaniem z paszą treściwą.

  Lewar zamiast reagować emocjami (i dość głupim pomysłem by komuś szkodzić donosem czy oficjalną informacją ), zmobilizuj się i doucz wiedzy rolniczej bo umiesz posługiwać się komputerem ale gimnazjum to za mało by dyskutować z ludźmi , którzy w każdych warunkach produkują mleko w kosztach konkurencyjnych do innych dostawców.
  •Skarmianie mocznika, jako składnika TMR, w ilości 100–150 g na krowę dziennie. Celowym jest przygotowanie przedmieszki mocznika z paszami treściwymi, co ułatwia dokładne wymieszanie z innymi komponentami TMR, a także zabezpiecza przed podaniem mocznika zbrylonego
  •Wymieszanie z melasą w stosunku 9 kg melasy na 1 kg mocznika. Następnie roztwór taki rozcieńcza się z wodą w stosunku 1:1
  •Mocznikowanie zakiszanego surowca z kukurydzy. Metoda ta polega na posypywaniu warstw ubijanego w silosie materiału mocznikiem w ilości ok. 5 kg na 1 tonę surowca. Aby równomiernie rozprowadzić mocznik w zakiszanej masie, zaleca się jego rozpuszczenie w niewielkiej ilości wody (1 kg mocznika na 2-3 l wody) i spryskanie każdej nowo ubitej warstwy
  •Mocznikowanie całego ziarna zbóż - metoda szczególnie przydatna dla małych gospodarstw. Ziarno moczy się w plastikowych beczkach z pokrywą, w 22% roztworze mocznika (13 kg mocznik + 47 l woda + 100 kg jęczmień) przez 3–4 doby. Następnie ziarno odcedza się i pozostawia w przykrytym pojemniku. Mokry preparat nadaje się do skarmiania do 30 dni w lecie, natomiast w okresie zimowym przez 50 dni.
 • Lewar 2016-09-14 11:50:10
  Misia, jaka mleczarnia kupuje od ciebie mleko?? Napiszę list odręczny do prezesa ww firmy aby umieścił w reklamach swoich produktów informację ze to zdrowe pachnące polskie białe mleko pochodzi od krów karmionych nawozem sztucznym pozdro 300 }:)
 • Mirka 2016-09-14 11:19:42
  Pani /Pan moderator, czy jest jakiś obyczajowy powód do tego aby utrzymywać wpisy jakiegoś : byka, ogra czy innego Ludwika - ludzi z zaburzeniami seksualnymi , którzy nie mieli szczęścia by urodzić się w rodzinach , w których dzieci przyswajają sobie normy obyczajowe na cywilizowanym poziomie i potrafią swoje potrzeby zaspokajać bez wulgarnego traktowania kobiet ? Czy należy się godzić na popularyzowanie chamstwa i braku jakiejkolwiek ogłady ? Przecież to byłoby chore.
 • G 2016-09-11 18:10:11
  Kto jest w stanie produkować mleko taniej to na rynku zostanie proste
 • Kaka 2016-09-11 08:37:56
  Chyba tobie łyso bo tymi wrzucamy próbujesz, ukryć wątek na którego temat toczyła się rozmowa. Żal PL
 • Misia B 2016-09-10 21:42:42
  No i co chłopoki, łyso wam , poczytajcie co ludzie piszą na innej stronie , na temat tego co mówi pani analityczka , a mówi nie głupio.
 • Przedruk 2016-09-10 21:38:51

  Ty lewar lepiej słuchaj i ucz się ze zrozumieniem jaka jest " Rola azotu i jego wykorzystanie w rolnictwie". No napisz kilka mądrych zdań bez wymądrzania się bo już mnie irytujesz tymi wstawkami (i naucz się , że twoje ulubione słowo pisze się przez "ch", a nie tak jak na płotach przez "h".

  Misia A, 2016-09-08 10:10:27


  Pogłebię twój stan wiedzy,, mocznik to nie białko" tak jak gaz jest do kuchenek nie do samochodów tak mocznik jest do nawożenia roślin a.nie karmienia zwierząt nawet jak się nazywa paszowy, zadbaj o stan UZ i GO, mocznik zostawisz w.magazynie }:) pozdro 300 cały czas coś się cieli

  Lewar, 2016-09-08 09:22:14


  co przyniesie przyszłość? - dalszy spadek w skupach mleka, bo będzie rzekomo nadpodaż na rynku. Wieprzowina padnia, bo ASF będzie szaleć po całej Polsce. Nadpodaż zbóż dobije producentów. To samo rzepak - w tej chwili jest tyle nasiane, że musi być cena niska bez względu na plony. Więc na wsi zostaną kołchozy obszarników, reszta będzie dogorywać i modlić się, żeby banksterom było z czego na czas oddać. Chcieliście uni, to teraz będziecie ją mieć. Mądry Polak po szkodzie. To nie Unia była nam potrzebna, tylko dobre rządy, których od dekad nie ma.

  Stanisław, 2016-09-08 08:58:14


  A ja tam lewara lubie :)

  parody, 2016-09-08 08:28:26


  W odpowiedzi ; Jest problem z ustaleniem co oznacza dzisiaj produkcja nowoczesna . Wygląda na to, że nie tyle urządzenia i budynki co właściwe – dzisiejszym czasom – myślenie . Liczenie jaki jest zwrot w przychodach z poniesionych kosztów. Kto nie liczy paszy, wydajności , zdrowotności , pracy , to choćby miał w oborze „cuda na wiankach” , niestety ale nowocześnie nie produkuje , produkuje w sposób przestarzały , właściwy dla okresu ciągłego niedoboru mleka itd. A taki okres niedoboru już się nie wróci . Wydaje mi się , że w tym podejściu do nowoczesności jest odpowiedź na pytanie kto szybciej może zbankrutować czy hodowca , który produkuje jak chłop, który chodzi bez kompletu zębów ale nie ma długów czy rolnik , który zdaje sobie sprawę , że bankructwo należy do systemu i trzeba się z nim liczyć.

  Stan., 2016-09-07 21:38:14


  byku, tylko się nie pomyl bo Ta w zielonym (drugi rząd ?) jest rzeczywiście super ale to kobieta i możesz stracić "nabiał" jak cię dorwie mąż.

  kolega, 2016-09-07 21:24:47


  Stan czy w drodze postępu można na nowoczesnej produkcji mleka zbankrutować , bo lewar trzy miesiące temu pisał po publikacji , wykładzie tego Kowalskiego na Farmerze , co to go chwalisz , że wszyscy nowocześni mleczarkowie to bankruci (nazywał ich ... pisząc nazwę tego członka (ciała ) z błędem ortograficznym . Pozdro. No ty ciotka z Pcimia , to wybrałaś sobie internautę - tego co to pisze części ciała z błędami ortograficznymi - do obroooony aż dziw bierze.

  Cezka, 2016-09-07 20:28:24


  Słuchaj Stan , bo widać , że uważałeś na wykładach , to na czym ma polegać ta nowoczesna produkcja mleka ?

  pytek, 2016-09-07 19:54:00


  A co sądzili uczestnicy o propozycjach ograniczenia produkcji mleka za rekompensatą ? Może na 3 miesiące wypożyczyć krowi sąsiadowi , a potem wziąć jego ? Chyba to nie będzie nielegalne bo chyba w tej Unii wzięli to pod uwagę, ze przyznane pieniądze trzeba jakoś wykorzystać ? Tylko czy od tego ubędzie mleka ?

  uczciwy(prawie), 2016-09-07 19:35:35


  Ciotka z Pcimia , twoja obrona lewara , który również mnie obraził "jako barana do strzyżenia " jest tak kulturalna, że wychowanie pobierałaś chyba w na innym poziomie cywilizacyjnym . A opinia Stana o konferencji (szeroka) i o braku należytego szacunku dla młodych kobiet (jako istotny "drobiazg" , z którą się również stykam - gdy zabieram głos , jest faktycznie zgodna i z moim odczuciem .

  Nie "blondynka" , 2016-09-07 19:22:00


  No i masz, zamiast więcej o tym co wymyślili uczestnicy konferencji , to znów głupoty z "lewarem" i z "ciotką z Pcimia" w tle. Dla niezorientowanych : Pcim miejscowość , w której wójtem był Obajtek z ARiMR. Widzę , że była pełna sala . Ktoś wymyślił sposób na zmniejszenie produkcji bo jak się wszystkim opłaca , to rośnie produkcja do takiej ilości , że nie ma na nią zbytu? . Prawo unijne daje możliwość ograniczenia produkcji poprzez porozumienie organizacji producentów mleka . Było coś na ten temat ?

  MR, 2016-09-07 19:11:03


  ta w zielonej-oh super

  byk, 2016-09-07 18:55:23


  Stan, jestes bardzo źle wychowany, bredzisz coś o zdrobnieniu od i mienia Dorota, jakby ta PAni prosiła Cie a o mecenasowanie, a z drugiej strony ubliżasz człowiekowi nieznanem, bo występującemu pod pseudonimem od głupków. Dajesz dowód swojego totalnego prostactwa. Nawet jesli "lewar" pisze rzeczy, które nie są Ci w smak nie ma powodu do inwektyw... Marsz do kąta.

  Ciotka z Pcimia, 2016-09-07 18:46:32


  Lewarowi się wydaje , że Farmer zorganizował Konferencję by "chłopy" szkolili wykładowców i ludzi , którzy w każdych warunkach dają sobie radę w tym biznesie . Widzisz Lewar , takie chłopki są skazane na niepowodzenie . Ciemny lud "pańszczyźniany " tylko czasem wygrywał z "dziedzicami ", weź to pod uwagę.

  123, 2016-09-07 17:52:03


  Niewątpliwie „gwiazdą” był prof. Kowalski (od żywienia) , nie tylko nikt nie wychodził z wykładu ale wszyscy na salę wrócili . Z tym , że na Konferencji byli (jak na wywiadówce ) „rodzice grzecznych uczniów „ . Dla mnie były ważne dwa wątki: zasuszanie (uzasadnione) – nawet na 60 dni przed wycieleniem i podnoszenie białka w kiszonce z kukurydzy poprzez posypywanie (lub polewanie roztworem ) ugniatanej sieczki mocznikiem w ilości od 3 do 5 kg na tonę (oczywiście pilnowanie bilansu w TMR). Także liczenie kosztów , nie tylko wydatków (temat wg. mnie wymaga pogłębienia)
  Moje zainteresowanie (i zaufanie) wzbudził hodowca pan Jacek Płodziszewski, wydaje się , że ma cechy dobrego wspólnika . Facet nie przesądza z góry żadnej opinii (poza oczywiście durnymi) ale korzysta z wiedzy i doświadczenia innych . Szanuje tych co dobrze odchowują jałówki i słusznie .
  Nieźle zaprezentował się BGŻ, nie ma pewności czy tak dobrze z kredytowaniem jest w odddziałach ale dyrektor był dość wiarygodny i w zachęcający sposób nakłaniał do kontaktu (nawiasem mówiąc nigdy nie udało mi się skorzystać z kredytu w tym Banaku (niekonkurencyjnośc) ale …
  Przedstawiciel MRiRW, pan Maciej Fedak „podpadł mi „ i to nie brakiem przydatnych informacji (bo je miał) ale brakiem kindersztuby. Po wystąpieniu ( sprawnym , płynnym , zwartym co do treści ) pani Śmigielskiej powiedział tak: jak już pani Dorotka powiedziała… Chłopie , to że kobieta wygląda dziewczęco , to nie oznacza, że można o niej mówić (na konferencji ) Dorotka . Moja córka odpowiedziałaby natychmiast : Jak przed chwilą powiedział pan Maciek . Byłoby głupio Panu , Panie Fedak z Ministerstwa (?) – prawda ?
  Zaimponowali mi przedstawiciele Sokołowa . To co zaprezentowali o umowach , to jest już jakiś pozytywny element współpracy z producentami bydła(niezależnie od tego , że takie rozwiązania wprowadzał 20 lat temu prezes Indykpolu pan Piotr Kulikowski .
  Prezes Wierzbicki . Noooo, daj Boże - wszystkim organizacjom tak sprawnego wykładowcy i marketingowca. Słuchając go dłużej można by przesiąknąć ideą chowu bydła mięsnego i rzucić „mleko”.
  Szkoda, że farmer nie zaprosił Agrobiznesu , byłoby większe oddziaływanie . Kończę bo „coś „ mi się cieli .
  Do Lewara (co się przed chwilą pojawił) ; czy dopuszczasz taką oto myśl , że jesteś - nie tyle że głupek ile człowiek osobowościowo - pokręcony ? No co takiego mądrego jest w Twoim przekazie ? No co ?


  Stan., 2016-09-07 17:41:39
 • Przedruk 2016-09-10 21:35:43
  Ty lewar lepiej słuchaj i ucz się ze zrozumieniem jaka jest " Rola azotu i jego wykorzystanie w rolnictwie". No napisz kilka mądrych zdań bez wymądrzania się bo już mnie irytujesz tymi wstawkami (i naucz się , że twoje ulubione słowo pisze się przez "ch", a nie tak jak na płotach przez "h".

  Misia A, 2016-09-08 10:10:27


  Pogłebię twój stan wiedzy,, mocznik to nie białko" tak jak gaz jest do kuchenek nie do samochodów tak mocznik jest do nawożenia roślin a.nie karmienia zwierząt nawet jak się nazywa paszowy, zadbaj o stan UZ i GO, mocznik zostawisz w.magazynie }:) pozdro 300 cały czas coś się cieli

  Lewar, 2016-09-08 09:22:14


  co przyniesie przyszłość? - dalszy spadek w skupach mleka, bo będzie rzekomo nadpodaż na rynku. Wieprzowina padnia, bo ASF będzie szaleć po całej Polsce. Nadpodaż zbóż dobije producentów. To samo rzepak - w tej chwili jest tyle nasiane, że musi być cena niska bez względu na plony. Więc na wsi zostaną kołchozy obszarników, reszta będzie dogorywać i modlić się, żeby banksterom było z czego na czas oddać. Chcieliście uni, to teraz będziecie ją mieć. Mądry Polak po szkodzie. To nie Unia była nam potrzebna, tylko dobre rządy, których od dekad nie ma.

  Stanisław, 2016-09-08 08:58:14


  A ja tam lewara lubie :)

  parody, 2016-09-08 08:28:26


  W odpowiedzi ; Jest problem z ustaleniem co oznacza dzisiaj produkcja nowoczesna . Wygląda na to, że nie tyle urządzenia i budynki co właściwe – dzisiejszym czasom – myślenie . Liczenie jaki jest zwrot w przychodach z poniesionych kosztów. Kto nie liczy paszy, wydajności , zdrowotności , pracy , to choćby miał w oborze „cuda na wiankach” , niestety ale nowocześnie nie produkuje , produkuje w sposób przestarzały , właściwy dla okresu ciągłego niedoboru mleka itd. A taki okres niedoboru już się nie wróci . Wydaje mi się , że w tym podejściu do nowoczesności jest odpowiedź na pytanie kto szybciej może zbankrutować czy hodowca , który produkuje jak chłop, który chodzi bez kompletu zębów ale nie ma długów czy rolnik , który zdaje sobie sprawę , że bankructwo należy do systemu i trzeba się z nim liczyć.

  Stan., 2016-09-07 21:38:14


  byku, tylko się nie pomyl bo Ta w zielonym (drugi rząd ?) jest rzeczywiście super ale to kobieta i możesz stracić "nabiał" jak cię dorwie mąż.

  kolega, 2016-09-07 21:24:47


  Stan czy w drodze postępu można na nowoczesnej produkcji mleka zbankrutować , bo lewar trzy miesiące temu pisał po publikacji , wykładzie tego Kowalskiego na Farmerze , co to go chwalisz , że wszyscy nowocześni mleczarkowie to bankruci (nazywał ich ... pisząc nazwę tego członka (ciała ) z błędem ortograficznym . Pozdro. No ty ciotka z Pcimia , to wybrałaś sobie internautę - tego co to pisze części ciała z błędami ortograficznymi - do obroooony aż dziw bierze.

  Cezka, 2016-09-07 20:28:24


  Słuchaj Stan , bo widać , że uważałeś na wykładach , to na czym ma polegać ta nowoczesna produkcja mleka ?

  pytek, 2016-09-07 19:54:00


  A co sądzili uczestnicy o propozycjach ograniczenia produkcji mleka za rekompensatą ? Może na 3 miesiące wypożyczyć krowi sąsiadowi , a potem wziąć jego ? Chyba to nie będzie nielegalne bo chyba w tej Unii wzięli to pod uwagę, ze przyznane pieniądze trzeba jakoś wykorzystać ? Tylko czy od tego ubędzie mleka ?

  uczciwy(prawie), 2016-09-07 19:35:35


  Ciotka z Pcimia , twoja obrona lewara , który również mnie obraził "jako barana do strzyżenia " jest tak kulturalna, że wychowanie pobierałaś chyba w na innym poziomie cywilizacyjnym . A opinia Stana o konferencji (szeroka) i o braku należytego szacunku dla młodych kobiet (jako istotny "drobiazg" , z którą się również stykam - gdy zabieram głos , jest faktycznie zgodna i z moim odczuciem .

  Nie "blondynka" , 2016-09-07 19:22:00
 • Ludwik 2016-09-10 20:14:46
  bez przesady, może ta niunia nie ma kwalifikacji, ale doświadczenie ma pewnie spore.. bo jakoś się dostała na taką posadkę. Wielu z was szukałoby z nią igły w stodole...
 • bieda bieda pabieda 2016-09-10 18:03:48
  Hodowca w Przeciwieństwie do ciebie i innych krowiarzy nie potrzebuje ta dziewczyna pomocy finansowej sama wypracowuje swoją pensje darmozjadzie
 • rolniczka 2016-09-09 22:34:14
  Przerażający szowinizm i kompleksy przemawiają przez poniższe komentarze. Tyle w temacie.
 • Hodowca 2016-09-09 22:22:54
  Lalunie bez kwalifikacji i doświadczenia na wyższych stanowiskach to standard w federacji, chyba każdy wie w jaki sposób się tam znalazły tak jak pani dyrektor w Jeżewie.
 • ekojajo 2016-09-09 21:13:47
  Ktoś na siłę promuje tą panią i to za nasze pieniądze.Cwaniaczek jakiś ...
 • mietek 2016-09-09 16:49:29
  że niby ma wyglądać jak ta dziewoja? a może takie do pomocy chcą nam powysyłać ;) obawiam się że skończyło by się to taką sama katastrofa jak przy obecnej pomocy :)
 • kzo 2016-09-09 15:58:26
  Najlepiej napchać kasy federacji. Przecież z nas - niewolnikow- dobrze sobie żyjecie. Wiec nie daj boże żeby rekompensat nie bylo wysokich

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.173.217
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.