PARTNERZY PORTALU

Komentarze 6

user Gil Sowizdrzał 2016-09-13 08:06:01
Pełna zgoda z Grzevoo, jak czytałem ten post to wydawało mi sie - przez moment-, ze to ja go pisałem, bo podzielam kazde słow z tez tam zawartych...
Zgłoś
user rolnik trzodziarz ale już niedługo 2016-09-12 22:21:47
Jak czytam te komentarze to myślę sobie: JAK TU NIE PIĆ ;-D
Zgłoś
user grzevoo 2016-09-12 20:33:36
To co się dzieje z klimatem jest po prostu zatrważające. Ale winni temu jesteśmy przede wszystkim my sami. A rolnictwo jest jednym z wiodących w tym zakresie działów gospodarki. Chciwość człowieka doprowadzi do jego zagłady. A ziemia już niedługo nie wykarmi nawet połowy obecnej populacji. Namawianie ludzi do robienia dzieci to jest zbrodnia wobec tych dzieci, którym przyjdzie żyć w świecie który im zostawimy. A coraz bardziej jest prawdopodobne, że będzie to świat podobny do tego z "Mad Maxa". Ludzie nie będą walczyć jednak o ropę, a o łyk czystej wody i cokolwiek do zjedzenia. A te wszystkie "wypasione" sprzęty rolnicze (mówię o tym bo to portal rolniczy) przykryje kurz i zeżre rdza i nie będą one warte absolutnie nic, podobnie jak 99 % rzeczy, które nas teraz otaczają
Zgłoś
user Gil Sowizdrzał 2016-09-12 17:33:24
Na świecie pojawiają się już opinie, że nastepna wojna swiatowa będzie o wodę, CZy ktoś a zwlaszcza portal Farmer wie ile trzeba wody do wyprodukowania jednego jabłka???: PODOBNO 17 litrów wody. jeśli to prawda, to skad my weźmiemy wodę do wyprodukowania takiej ilosci ton jabłek > skoro lata sa coraz bardzie suche i ciepłe. Podobno TO LATO należal odo najgoretszych od stu trzydziestu lat. Woda jest problemem, a polski bilans wodny jest bardzosłaby i nic sie nie robi w tym celu, by go poprawić. Wydaje sie, że ziemia jest już na granicy wydolnosci, że juz więcej w sensie globalnym nie da się z Mateczki Ziemi wydusić. czy nikogo to nie niepokoi????
Zgłoś
user Wnuk Rolnika 2016-09-12 15:09:02
Ale szczególnie skuteczna jest tzw. mała retencja wody, począwszy od potoków górskich, przez strumyki i różnych, nawet najmniejszych rzeczek. To złagodzi fali falę powodziową i zmniejszy więc powodziowe katastrofy, a woda w ziemi czerpana przez rośliny na skutek ewaporacji pobierając ciepło z otoczenia ochłodzi powietrze. Obserwujemy to w lesie, gdzie zawsze jest chłodniej. Sięgnąć trzeba więc i to szybko po "małą retencję" wody, jako jedno z lekarstw przeciwko ocieleniu. Tanich i prostych.
Zgłoś
user xerxes 2016-09-12 14:07:50
Produkcja żywności też jest bardzo szkodliwa dla środowiska naturalnego,. im będzie więcej ludności na świecie, tym trzeba będzie więcej produkować jedzenia a to będzie prowadzić do degradacja środowiska naturalnego. i naszej powolnej - ludzi - degradacji. jeszcze tylko dziesięć lat i będzie po zawodach.
Zgłoś