PARTNERZY PORTALU

Komentarze 4

user ob 2016-10-05 19:06:09
Powyżej wszystkie wypowiedzi na temat. Rząd podpisuje CETA, TIP pytam jakim prawem to robi, skoro mówi, że nie moze wpływać na ceny płacone rolnikom, sadownikom, rybakom za ich produkty. To ma być wolny rynek, to czego narzuca się nam co chwilę inne przepisy, podkłada inne "świnie" ? To jest DEMOKRACJA ? Nie możemy od wielu lat uzyskać normalnej ceny za swoje produkty, bo daja nam dopłaty, ale po drodze ile zabierają ............. . Nic z tego nie rozumiem.
Zgłoś
user CETA 2016-10-05 10:01:43
CETA i TTIP to takie poszerzenie przestrzeni życiowej hitlera robione przez kogoś innego w trochę innym wydaniu, bo pokojowo. A ludzie są jak przysłowiowa żaba w garnku - jak się podgrzewa wodę powoli i delikatnie to nie zauważa, że się zaraz ugotuje i nie protestuje. W latach 70-tych - 80-tych rodzina mogła sobie żyć na kilku hektarach, teraz na 10- 15 jest bardzo ciężko, praktycznie wegetacja i powolne "zjadanie własnego ogona" a ciekawe co będzie za 15 lat.
Zgłoś
user Rapier 2016-10-04 18:25:38
Rodzi się pytanie. Czy cała ta historia z ASF, chorobą urzędową, czyli taką, która w tym przypadku ma usunąć z rynku, a nawet z chowu świń na własny użytek rolników, głównie o małym areale nie jest m. in. przypadkiem elementem nacisku lub zachęty dla PIS do podpisania tej szkodliwej umowy CETA? Nikt przecież roztropny nie sądzi, że to nie jest także jakieś narzędzie, jeśli w ogóle jest taki patogen, a nie np laboratoryjnie wpuszczany do obiegu zwykły pomór.
Zgłoś
user OWN 2016-10-04 17:55:12
Jest takie powiedzenie - Co nagle to po diable . Cały komizm polega na tym że najpierw wprowadzi się przepisy a potem zapyta się kraje UE czy się zgadzają :) . A co będzie jak się nie zgodzą ? Cofną się w czasie by to odkręcić ?Wyjdzie jakiś ludzik z wąsem i powie że kto się nie zgadza ten przeciwko nam ? Takich rzeczy nie wprowadza się nawet w systemach komunistycznych , socjalistycznych nawet w dyktaturze żaden kacyk nie spodziewał się że wprowadzone prawa przez siebie po kilku latach zaakceptują przez aplauz poddani . Myślę że będzie to moment przełomowy w nowym porządku świata (NWO) i jak nie teraz ludzie się zbuntują to w sumie za te dwa , trzy lata nie będziemy mieli prawa nawet transparentu rozwinąć .
Zgłoś