PARTNERZY PORTALU

Komentarze 12

user jo44 2017-02-09 13:55:45
(równowartość 477 tys. zł) na rzecz 55 poszkodowanych rodzin, po 16tu latach. Śmiechu warte. ps Ludzie, gra ta nazywa się MONOPOL. NIC NIE WYGRA Z EKONOMIĄ SKALI! W takiej kanadzie ciągnik potrafi pół dnia w jedną stronę pola jechać. Rywalizacja kosztowa nie ma ZUPEŁNIE sensu. Bez ochrony rynku, etc umarł w butach... po kolei, każdy miejscowy producent - bo nawet chleb do odpieku taniej w chinach da się zrobić i na miejsce przywieźć .. CWP
Zgłoś
user hoł 2017-02-08 20:37:19
Ludzie zrozumcie znoszenie limitów produkcyjnych = nadprodukcja Nadprodukcja= spadek opłacalności .Jak rynek nie będzie w jakiś tam sposób kontrolowany to z europejskim rolnikiem stanie się to co z małymi sklepami w Polsce po wejściu do UE .A każda umowa o wolnym handlu= zalew produktami z właśnie tamtych krajów .Europejczyk nie ma nawet najmniejszych szans konkurować z Amerykami czy to północną czy południową . Mamy obecnie do czynienia z celowym wycinaniem małych i średnich gospodarstw. A przynajmniej doprowadzaniem ich do granicy opłacalności. NP. w markiecie nie schodzi jakiś produkt i trzeba go wyrzucić koszty ponosi i producent i markiet ,ale ktoś musi pokryć koszty oni do tego NIE DOŁOŻA nie ma h**a . Czyli co czyli trzeba doprowadzić do tego ,aby surowiec był w hO* i ciut ,ciut ,aby on był prawie za darmo ,a kto produkuje surowce do produkcji? No rolnik a jak sobie zrobić dużo taniego surowca a no posmarować w siedzibie euro kołochozu ,aby tamtejsze lemingi zaczęły stopniowo znosić limity produkcyjne i znieść wszelkie bariery na import towarów z innych części świata gdzie nie ma takich rygorystycznych wymogów i gdzie koszty produkcji są mniejsze. I stawianie obór na 200-300 krów czy tam czego innego nic nie da. Tu trzeba walczyć o szczelność rynków. Europa może produkować dla krajów, gdzie potrzeba jest żywności ,a nie importować gdzie mamy jej zwyczajnie za dużo.
Zgłoś
user Karol 2017-02-08 17:43:20
A myślicie że odporność wyczyńca polnego jest efektem mutacji genetycznych? To nic innego jak efekt szczepionki. Żyjecie w Matrixie wykreowany przez koncerny!!!
Zgłoś
user Banan 2017-02-08 17:40:24
A miastowy to taki mądry? Obecnie studiuje w wielkim mieście i szczerze mówiąc jestem przytłoczony ilością tej bezmyślnej bandy idiotów, mały % z was ma coś oleju w głowie. Nigdy nie sądziłem, że w miastach mieszka aż tylu debili.
Zgłoś
user robert 2017-02-08 17:35:48
Bardzo szanuję Polskich rolników. Mieszkam w mieście ale wiem ile pracy i wysiłku trzeba włożyć aby w Polsce być rolnikiem. Kretyn napisał i zredagował ten artykuł.
Zgłoś
user rolas 2017-02-08 17:26:44
Hmm, firma produkująca jakieś chemikalia zlewa cały swój syf na pobliską wioskę, ta pokrywa się jakąś pianą, państwo wydaje dokument że jest totalny kwas i taka sytuacja wymaga wkuwania prawa przez 15 lat żeby wygrać proces? ... coś jest nie halo z tym światem
Zgłoś
user mały grek 2017-02-08 16:13:15
Polski chłop jest głupi. Tak po prostu - głupi. Daje się dymać, jak ... na to brak słów. I nie bzie go. Bo nie jest żadną potęgą. To brednie.
Zgłoś
user Rolnik nawet wykształcony 2017-02-08 16:09:31
Ty (...) po "technikum" jak taki jesteś orzeł to czemu na tej wsi nie zostałeś, to nie rolnik głupieje tylko polityka i "wyedukowani" twórcy polityki rolnej jaki my mamy na o wpływ? skoro jesteśmy mniejszością? i dziś w rolnictwie trzeba się znać na wielu dziedzinach życia gospodarczego na chemii, na mechanice, na zarządzaniu itp.,itd. Wiec nie porównuj nas z chłopem pańszczyźnianym bo to nie ta epoka, my nie chcemy dotacji tylko godziwe ceny na produkty przez nas wyprodukowane bo to nie rolnik dostaje dziś dotacje tylko przemysł producenci nawozów, środków ochrony roślin, środków do produkcji, części zamiennych maszyn itp. Dziwie się ze ty taki orzeł po technikum tego nie rozumiesz. Więc nie ubliżaj tym co ten trudny i mało opłacalny dziś zawód wykonują i ich wykształceniu bo niejedno krotnie są bardziej pragmatyczni niż nie jeden docent po studiach. I pamiętaj że od polnej myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza. I zamiast szacunku mamy właśnie takie połajanki.
Zgłoś
user hoł 2017-02-08 15:30:38
wsiok Chłop to jest p*da do robienia kokosów na jego głupocie i nie wiedzy. Dowodem chociaż by brak jakiegoś większego sprzeciwu ,gdy są znoszone kwoty produkcyjne lub gdy od wejścia Polski do euro kołchozu tylko dlatego ,że są dotacje .Ceny poszły 100%150% do góry Co jest jednoznaczne z powiedzeniem teraz h&e będzięta robić za darmo osły jak sobie nie potraficie wywalczyć warunków i robi was w h)ya kto chce . A jak nie to miotła w dłoń i zamiatać chodniki ,bo takie są kompetencje przeciętnego chłopa ,gdyby zabrać możliwość życia z gospodarstwa. Kończyłem technikum rolnicze i wiem jakie tam orły uczęszczają. Z resztą po co wiele mówić kwoty mleka jak sami chcieli znosić Znów obniżki ;) i mleczko na 0.90 groszy za L info 100% Nigdy wcześniej gdy było kwotowanie cena nie była tak często na tym poziomie ,a teraz co pół roku BRAWO . A jak wielu cepów czekało na zniesienie limitów ,bo obora łon będzie stawił haha to teraz będzie tam mieszkał albo chłopy na sale weselne dawajta haha , A najlepsze jest to ,że są d&&nie ,którzy dale stawiają nie wiem na co te baaaa%ny liczą . Wolnego rynku wam się dee&&e zachciało.
Zgłoś
user weq 2017-02-08 15:09:53
Że wsio to co? Uważasz że jest gorszym człowiekiem od innych. Taki gorszy sort twoim zdaniem?
Zgłoś
user są różne wsioki 2017-02-08 14:12:11
to wsiok z Chin, w Chinach wszystko możliwe
Zgłoś
user wsiok 2017-02-08 13:56:53
Chłop potęgą jest i basta !!! To dobry przykład tego, że nie należy się dać zastraszyć i prawnie dochodzić swoich racji i to we wszelkich dziedzinach życia.
Zgłoś