PARTNERZY PORTALU

Komentarze 13

user roch 2017-03-08 23:47:11
"W polskim przemyśle rolno-spożywczym zarobki są wielokrotnie niższe niż we Francji" i "francuscy chłopi nie mogą z tym konkurować" A przeciez my sie wzorujemy na francuskich rozwiazaniach, prawda panie geodeto Jurgiel.
Zgłoś
user Jestem 2017-03-01 21:52:09
Idź tam dalej koniem orać i nie pier*ol zacofańcu
Zgłoś
user worek 2017-03-01 20:02:58
za 800 zł to dalej ty będziesz frajerem
Zgłoś
user rolnik6666 2017-03-01 18:49:06
ta unia sama nie wie po co istnieje ,jakby chcieli robić duże farmy to nie dawali by tym małym niskotowarówek czy teraz 60 tyś .wiadomo ze 5 ha zboża to mało ale 5 ha szklarni to bardzo dużo .najpierw każą za nadmiar mleka potem dają na budowe obór i zakup krów jedno wielkie pomieszanie z poplątaniem zadnej jednej linii raz dają na budowe a potem za likwidacje płacą .tak samo jak teraz ta wielka ściema z tymi chorobami zwierzęcymi jakoś jak w unii nie byliśmy wszystko było zdrowe a zaraz po wstąpieniu krowy się wsciekły ,świnie syfa złapały a kury kichają ogólnie od tej unii wszystkim się popieprzyło .niby są dotacje na maszyny ale rolnik odzyskuje tylko tą podwyżke i to nie całą a bez dotacji kupiłby za połowe bez uganiania się z urzędasami .to tak jak promocja w markecie przed promocją gacie 150 zł a po obniżce 250 a koszt produkcji 5 zł w chinach no ale wszyscy zachwyt bo promocja.to nie jest tak ze chcą wielkie czy małe całe to politykierstwo unijne robi interesy i interesiki a rolników zarówno małych jak i dużych mają w (...) zresztą wszystkich nie tylko rolników .
Zgłoś
user Jestem 2017-03-01 16:16:43
Zygmunt to dopiero bedzie miał ostatki jak za chwilę będzie musiał sie prosić rolników żeby za 800zl ktoś obrobił pole :) to się wtedy pośmiejemy z frajera
Zgłoś
user Kot prezesa 2017-03-01 16:14:01
Przestańcie panowie marudzic ze jest tak źle sam jestem rolnikiem. I nie narzekam tylko trzeba inwestować z głową a nie kupować nad wyrost albo bo sąsiad ma a ja nie bede miał 😇
Zgłoś
user on 2017-03-01 13:32:43
@zygmunt przestań pie...przyć bo to nudne się już staje...
Zgłoś
user rolnik 2017-03-01 13:19:39
rolnicy chcący się rozwijać korzystają z różnych dotacji zaciągają kredyty szanowni państwo które potem trzeba spłacać a ceny płodów rolnych mało stabilne ogólnie to wszyscy narzekają bo nikt nie zagwarantuje jak to ma miejsce na zusie płacy minimalnej
Zgłoś
user ddd 2017-03-01 13:15:49
@Europejczyk Nie wiem czy to mówisz o tym jako informacja czy naprawdę w to wierzysz ale zastanów się przez chwile i pomyśl co by było gdyby UE udał się plan w 100 % i scalono gospodarstwa czy były by one ekonomicznie wydajne ? Było to już nieraz przerabiane i nigdy żaden PGR czy kołchoz nie był ekonomiczny , oczywiście można było powiedzieć komuna ale i dziś niestety im większe gospodarstwo tym szybciej pada przez cały wachlarz zdarzeń; pogoda , epidemie , choroby, tąpnięcia na rynku itd. , i nie chodzi o Polskę ale np. USA gdzie 80 % ziemi uprawnej jest własnością banku a farmerzy to najemnicy , prywatne rolnictwo to tylko małe do średnich farmy które może nie są wydolne ekonomicznie ale są . Podobnie w UE niestety nawet gospodarstwa po 300 ha zgodnie z twoją logiką nie mają racji bytu gdyż w globalizacji to są ogródki przydomowe . Według logiki że małe gospodarstwa mają zniknąć to należy iść dalej i łączyć najpierw jeden gospodarz w całej wsi następnie jeden na gminę potem grupa spółdzielcza powiatowa którą się zrzeszy w spółdzielnię wojewódzką która nadal okażę się mała więc będzie musiało się połączyć w ogólnopolską hybrydę a i tak będzie nadal twierdzić będzie się że to małe gospodarstwo bo Francja się połączyła rolniczo z Hiszpanią . Po wymuszeniu połączenia wszystkich gospodarek rolniczych w UE okaże się że i tak jest to małe gospodarstwo bo Ameryka płd. ma większe . Ekonomia powinna polegać na tym by było opłacalne a nie duże a żeby tak nie było pracują nad tym krętacze i złodzieje z całego świata . Dopowiem anegdotę która niech uświadomi ludziom czego chcą ; Siedzi człowiek i łowi ryby , nagle podjeżdża biznesmen i zaczyna udzielać rad- Takie siedzenie z jedną wędką to strata czasu , powinien pan łowić na pięć wędek . - A po co pyta wędkarz ? - Złowił by pan więcej ryb które mógłby sprzedać ,za zarobione ryby kupić jeszcze więcej wędek i jeszcze więcej zarobić , a jak by pan miał już dużo pieniędzy kupił by pan sieć by łowić jeszcze więcej ryb i stać się jeszcze bardziej bogaty , jak by pan już miał wystarczająco pieniędzy kupił by pan kuter następnie , przetwórnie ryb i wtedy miał by pan tyle pieniędzy że mógł by pan robić co zechce . - A pan myśli że co ja teraz robię ?
Zgłoś
user krusik 100 zł 2017-03-01 12:15:20
rolnik cały czas jedzie na stratach z tych strat nowe domy,maszyny,samochody i budynki
Zgłoś
user Europejczyk 2017-03-01 11:22:13
Wspólna Polityka Rolna miała w swoich założeniach zapewnić etap przejściowy i doprowadzić do likwidacji małych i zmodernizowania technicznie i strukturalnie dużych gospodarstw-bo tylko takie są ekonomicznie wydajne. Taki sam proces miał miejsce we wszystkich innych segmentach gospodarki: tekstylnym, budowlanym, elektronicznym-z tą różnica że nie wprowadzono żadnego finansowego wsparcia czy barier ochronnych..
Zgłoś
user Zygmunt 2017-03-01 10:21:20
A ja sobie siedzę w ciepłym domu, popijam kawę, i mam spokojną głowę, bo dostałem kasę za rok z góry. Jeden mistrz daje 2 500 na rękę za ha. I jak się nie cieszyć, kiedy wszędzie dokoła kryzys. Tylko najgorsze że dziś głowa boli po wczorajszych ostatkach. Cygan takiej ciężkiej nie ma.
Zgłoś
user mrówka 123 2017-03-01 09:51:51
To samo mogą powiedzieć i polscy rolnicy..... Ehhh wszędzie rolnik dostaje po tyłku....
Zgłoś