PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze do tekstu:

Do ilu rolników zapukał komornik?

Komentarze 10

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user Konrad 2018-09-17 15:18:52
Do mnie komornik pukał nie raz, nie dwa, z tego względu, że niestety widnieje w katologu zadłużonych. Tutaj pojawił się też mój kolejny problem, kiedy to chciałem dostać kolejną pożyczkę, myślalem, że nie ma takiej możliwości na szczęście w Poradniku novacash znalazłem przydatne informacje i dowiedziałem się, że mogę otrzymać taki kredyt.
user Kornacki 2017-03-27 19:13:40
@pitun (pitol czy jak ci tam); świnki po 3,50 to będą ale bez kontraktu. Jak nie masz pojęcia o temacie, to się nie wcinaj z głupotami.
user putin 2017-03-22 21:03:22
Jeszcze trochę świnki będą po 3,50 zł to dopiero będzie żniwo komornicze .
user rolnik polski 2017-03-22 15:26:37
@Tak myślę - Też kilka lat temu kupowałem ziemię z ANR i miałem podobne zabezpieczenia, do każdego kredytu w banku weksel obowiązkowo, do programów typu młody rolnik modernizacja, weksel obowiązkowo i tak można wyliczać. Takie mamy prawo od kiedy pamiętam, więc nie rozumiem dlaczego pijesz do rolników, i chyba ostatnich wyborów. Czy tylko oni chodzą na wybory i tylko na wsi są kościoły. Czy myślisz że 500 plus miastowych nie kupiło, czy miesięcznice to robią miastowi czy rolnicy. Prawo w większości jest stanowione przez miastowych i silne grupy lobbystów - polityków i znajomych królika, taki mamy dziki kraj i niewielka jest w tym zasług rolników bo bardziej zajmują się pracą w polu jak polityką.
user Tak myślę 2017-03-22 13:17:14
@rolnik polski, kupowałem kilka lat temu od Agencji ziemie , to zabezpieczenia stanowiły prawie 300 % należności i jeszcze Agencja mogła w ciągu 5 lat odkupić te grunty za cenę mojego zakupu . Takie państwo. A dlaczego rolnicy wybierali i wybierają takich posłów co tak głosowali i głosują przeciw rolnikom (np. ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego) ? Ano bo ksiądz (z chłopskiej rodziny) nawoływał rozmodloną na pielgrzymkach durnotę by głosowała na chłopskich przeciwników.
user miko. 2017-03-22 13:09:23
Każda wieś musi mieć swojego bankruta bo wtedy ma punkt negatywnego odniesienia i poprawę swojego samopoczucia. Dłużnik jest w pogardzie i to niezależnie od przyczyny upadku. Tak w sądzie jak i wśród sąsiadów, którzy powiadają , a to bankrut i dobrze mu bo po co się sadził na (i nie liczył) : na zakup ziemi, budowę obory - większej od sąsiadów, nowej hodowli czy uprawy. Bankrut powstrzymuje następnych od ryzyka, którzy mówią, dobrze że czegoś tam nie zrobiłem bo bym wylądował tak jak Józek czy Franek. Takie prawo jak było hamowało rozwój, a utwierdzało chłopstwo, że trzeba tak robić jak dziadki uczyli.
user rolnik polski 2017-03-22 13:07:39
@ cares - a Ja nie rozumiem dlaczego dziś prawo faworyzuje wierzyciela, zarówno banki (np bankowy tytuł wykonawczy) jak i wszelkiego rodzaje instytucje lichwiarskie. pożyczając kasę biorą zabezpieczenie kilka razy przekraczające wielkość pożyczki. np biorąc kredyt podpisujesz weksel i odpowiadasz całym majątkiem a nie np zakupionym ciągnikiem, samochodem. Kredyt na budowę domu a odpowiadasz wszystkim co masz i co będziesz miał. Powinno się zapisać w prawie że odpowiedzialność kredytobiorcy sprowadza się do kredytowanej ruchomości lub nieruchomości. W przypadku pożyczek niecelowych to wysokość pożyczki powinna odpowiadać wysokości zabezpieczenia by nie było kryminalnych sytuacji wyłudzenia domów, mieszkań itp za pożyczkę kilku tys zł i dopiero wówczas będzie można mówić o równym traktowaniu stron. Dziś moim zdaniem na przegranej jest dłużnik. I żeby było jasne to uważam że pożyczki należy oddawać.
user Stan. 2017-03-22 13:00:42
Uzupełniałem swoją wypowiedź ale nie została zamieszczona. Otóż, zarówno wierzyciel jak i dłużnik podejmują ryzyko w zakresie swojej działalności. Bankructwo i upadłość należą do systemu gospodarczego służącego rozwojowi produkcji i usług. Istota polega na ograniczeniu ryzyka utraty całego majątku. Jeszcze przed rokiem - rolnik - mógł tylko zbankrutować czyli cały jego majątek (oprócz tej krowy i trzech baranów) mógł być zlicytowany. Do ochrony rodziny przed tragedia utraty "wszystkiego" służą spółki kapitałowe (z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjne, także komandytowo akcyjne i częściowo komandytowe). Do tego służą grupy producenckie i umowy na produkcje i dostawy - zabezpieczone pod względem płatności, te same jakie stosują banki. I teraz pytanie: dlaczego tylu mądrych (również na tych stronach ) nie prowadzi edukacji w zakresie zarządzania ryzykiem (i majątkiem) ? Bo środowisko rolnicze nie kształci swoich rolników w tej dziedzinie. W izbach rolniczych (przynajmniej tak było w mojej ) jest wrogość do każdego kto wyrasta z wiedzą powyżej tego chłopskiego " jo wim lepij".
user ceres 2017-03-22 11:47:51
Nie rozumiem dlaczego prawo ma chronić jeszcze bardziej dłużnika niż wierzyciela. Komornik jest tylko wykonawcą woli wierzyciela popartej wyrokiem niezawisłego sądu. Wierzyciel może zostać bez środków do życia, a prawo ma dbać o dobre samopoczucie dłużnika. Rolnik nie jest ubezwłasnowolniony podejmuje decyzje suwerennie i musi ponosić konsekwencje swych złych decyzji. Proponuję, aby wszyscy rolnicy tworzyli fundusz z własnych środków na rzecz zadłużonych kolegów rolników, którzy nie umieli liczyć i ocenić swoich możliwości finansowych - myślę jednak, że w tym wypadku środowisko rolników nie będzie zainteresowane wspieraniem kolegów dłużników. Jeśli matematyki koś nie umie to niech się szybciutko nauczy, natomiast sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi niech dyskutuje o tym jak nauczyć rolnika prawidłowo liczyć.
user Stan. 2017-03-22 10:39:54
Pani Redaktor archaiczność przepisu nie wynika z jego wydania w 1996r. (chyba, że zmieniamy treść pojęcia archaiczny). Zarządzenie wywodzi się z Prawa o sądowym postępowaniu egzekucyjnym z 1 stycznia 1933r. Dz,.U. nr 93, poz.136-138. (Z 1 stycznia 1933r. !) Cytuję art. 63 pkt3) : Nie podlegają egzekucji zapasy żywności , opału niezbędnego dla dłużnika , jego rodziny i jego służby na okres 1 miesiąca ((aktualnie służba pominięta - przypisek mój, aktualnie na 5 miesięcy - przyp. m.). Nie podlegają zajęciu (nadal przepis aktualny i stąd archaiczny ) : Punkt 4) krowa dojna albo dwie krowy lub trzy owce. Problem jest gdzie indziej; media nakręcają histerię na temat "ciągnika spod Mławy", a w międzyczasie zmieniło się prawo egzekucyjne - bardziej wrogie dla dłużników (którzy uciekają w upadłość).