PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze do tekstu:

Obrót ziemią wstrzymany?

Komentarze 17

Walczymy z niemerytorycznymi, niestosownymi, nasyconymi agresją i nienawiścią komentarzami. Jeśli zauważysz taki komentarz wcześniej prosimy zgłoś go natychmiast!
user Świete prawo własności narusza PiS 2017-04-18 14:53:59
PiS zawłaszcza państwo i chłopską ziemią chce dysponować, obrońca chytrych dorobkiewiczów, komuś nie pasują ceny ziemi, niech nie kupuje, prosta zasada, a może darmo niech oddają Wam ziemie na polecenie wodza Kaczyńskiego
user Łubudubu 2017-04-18 14:40:04
Do Tomków i innych Rolassów, ciekawe jakby Was jakieś nieszczęście dopadło i musielibyście zimie sprzedać, czy tez bylibyście zadowoleni z ceny jaka Wam dałby sąsiad? A może utworzyć na nowo PGR w gminach, bo ziemia będzie tania i nikt ja nie zechce kupić, bo trudno będzie ja sprzedać?
user Rambo 2017-04-16 01:06:04
Rollas gdybyś patrzył z pkt widzenia ekonomii byłoby to całkiem inaczej. W moim terenie po zmianie ustawy ceny nawet skoczyły do góry. To rynek powinien kształtować cenę a nie bzdurne przepisy. Każdy powinien mieć prawo dysponować swoim majątkiem! P.S. Handel a nie Chandel Rollas.
user rolass 2017-04-15 21:04:58
rozne sa sytuacje w zyciu nawet taka jaka wymieniles niestety...ja patrze na to z ekonomicznego punktu widzenia poprostu kupujac ziemie przy normalnej cennie jestemw stanie ja splacic i zarobic z czasem...na ta chwile plody rolne sa w takiej cenie ze nie oszukujmy sie ceny po 100tys raczej dla rolnikow nie byly wiec sie pytam kto to placil? i jeszcze raz ziemia nie sluzy do chandlu i dobra sa ograniczone wiec nie produkuje zywnosc a nie kase kolsi z wiejskiej ;)
user M.A. 2017-04-15 20:47:10
@Tomek i @ rolass. No rozmawiajmy co to jest kapitał spekulacyjny i dlaczego z zarabianiu na inwestycji w grunty rolne jest wyłączony rolnik "Z TRZECIEJ " GMINY, A UPRZYWILEJOWANY ROLNIK W KTOREJ JEST ZIEMIA (GŁOWNIE ZIEMIA POPEGEEROWSKA ? Wg. mnie ktoś kto kupuje grunty aby zarobić po kilku latach na różnicy cen za sprzedawane grunty powoduje , że ogół rolników zwiększa wartość posiadanego majątku w stopniu wyższym niż ogół obywateli. Czyli "wieś" - w ogólności - wychodzi z ubóstwa i stać ją nie tylko na udział " w dożynkach ale także w możliwości utrzymania całego garnituru zębów , higieny , zdrowia czy wykształcenia dzieci i odłożenia oszczędności - na czarną godzinę . Powtórzę pytanie : dlaczego uważacie , że rolnik który coraz taniej będzie lkupował sąsiedzka ziemię jest ważniejszy od tego , który z różnych powodów chce lub musi ją sprzedać. Mój sąsiad spadł z przyczepy i się połamał . w ubiegłym roku skończył 60 lat i obejmują go stare przepisy o prawie do przejścia na emeryturę w wieku 60 lat . Córka w mieście , syn w Irlandii . I co (?) ma sprzedać ziemię za połowę ceny sprzed dwóch lat - sąsiadowi za grosze ? To jest dobre ? A zapytam tak przy Wielkanocy - z jakiego powodu ? Bo @rolass chcesz się nachapać, jak ci w zachodniopomorskim, co nakupili więcej niż miał przeciętny szlachcic ?
user rolass 2017-04-15 20:09:38
tomek dobrze piszesz ustawa jako tako dla samego rolnika jest dobra,ceny wyhamowaly i ziemia trafia do rolnikow a nie kretaczy i wlasnie to tylko oni najwiecej krzycza bo kupili i nie moga jej sprzedac z zyskiem teraz....ziemia sluzy do produkcji a nie chandlu..
user tomek 2017-04-15 17:30:51
widać M.A ma ziemię do sprzedania i myślał że zrobi biznes życia i może jeszcze coś ze stołu oblizał psl, mam gdzieś po, pis itp zależy mi na tym żeby ktoś wreszcie coś zrobił żeby było lepiej. Zwykły rolnik np. jestem ja, mam gospodarstwo pracuje produkuję, nie kręcę lodów na boku lub w partii nie kupuje ziemi żeby ją sprzedać z zyskiem, kupuje żeby produkować. Jak chcesz cwaniakować to proszę bardzo każdy może tutaj wyrazić swoją opinię i trzeba ją uszanować bez względu czy sie z nią zgadzam czy nie. Powiedzcie mi czy jest ok jeżeli przy cenach ziemi palce macza kapitał spekulacyjny czy sprzedając pszenicę do 600 zł opłaca się zapłacić za hektar 40 lub 50 tys.? bo ja nie widzę sensu. A teraz powiedzcie mi czemu jest taki lament jak kapitał spekulacyjny majstruje przy cenach to już jest źle. Ziemia powinna być dla tych co chcą na niej produkować a nie dla cwaniaków którzy tylko chcą na niej zarobić. Jak napisałem źle to proszę poprawić mnie skomentować, zapraszam wszystkich do dyskusji oraz do wyrażenia swojej opinii.
user rolnik 2017-04-15 17:09:41
@MA filozofujesz durnowato i bez sensu. W/g ciebie 8,4% głosujących na PO to co, elita? A pozostałe 73% społeczeństwa to pryszcz?. A dlaczegóż to patologia i przestępczość ma się wywodzić z tych 18% ?. (...), chcący wysadzić sejm z uniwerku, Następny ,co babie głowę uciął, po studiach. Więzienia pełne ludzi z dyplomami. A ilu złodziei wykształconych unika sprawiedliwości. Zwykły człowiek w tym kraju uczciwie pracuje na POprzekrętów takich jak ty.
user Rambo 2017-04-15 15:37:47
Właśnie zamierzam kupić 1,5 ha dobrej ziemi. Niestety gospodarstwo mam poniżej 5 lat. Ile musiałem biegać za dokumentami to głowa mała. Czy taki stan rzeczy to nie jest parodia? A Pan z ANR do którego dzwoniłem kompletny brak elementarnej wiedzy a żąda duże ilości dokumentów. Do czego ten nasz rząd prowadzi? Zapraszam do rozmowy!
user M. A 2017-04-15 15:01:24
@Tomek, kto to jest zwykły rolnik, zwykły wyborca, zwykły człowiek, zwykły chleb ? Teraz to najłatwiej określić zwykłych wyborców, jako ludzi ( 18,5 % uprawnionych do głosowana) , którzy oddali głosy na PIS. A co to jest np. zwykły chleb ? Chleb z najprostszego w uprawie żyta, bez tłuszczu, mleka, cukru . Tylko zakwas (też produkt prymitywnie prosty). Np. prosty chłop ? Czyli brak wykształcenia, wiedza oparta na doświadczeniu przodków, strach, atak , ucieczka albo ucieczka przed atakiem, wiara w cuda i nadprzyrodzone siły. Co dają społeczeństwo rozumnemu zwykli ludzie, zwykli rolnicy ? Siłę roboczą dla przemysłu, mięso armatnie. Coś jeszcze ? Problemy: opóźnianie rozwoju narodu i państwa, przemoc, przestępczość kryminalną? Konieczność utrzymywania części z tych zwykłych ludzi z uwagi na niewydolność ekonomiczną, choroby, patologie . Wracam do pytania: kto to są zwykli rolnicy?
user tomek 2017-04-15 11:03:55
ta ustawa najbardziej skrzywdziła wszystkich tych co kupowali ziemie z myślą o jej sprzedaży jak ruszą programy bo rolnicy bedą musieli powiększać areał, oraz Ci którzy dostali ją w spadku a mieszkają w mieście i też liczyli że za 4 h kupi mieszkanie 75m/k. Dla zwykłych rolników jest ona o tyle dobra bo wyhamowała ceny które już naprawdę były z kosmosu i miały się nijak do rzeczywistości. Oczywiście zgodzę sie ż tym że jak każda ustawa ma i swoje wady choć by nadmierna biurokracja ale jak ktoś chce to da radę.
user biznesmen 2017-04-15 08:56:24
Ja mam hektarków od groma i więcej nie potrzebuję.
user realista 2017-04-14 21:42:55
a to jaki skromny rolnik kupuje dwie gminy dalej ziemie przy obecnej opłacalności w swojej gminie trzeba się zastanowić czy warto dać 50 tys.za ha-tobie byznesmenie nie pasuje teraz
user jacek 2017-04-14 20:21:08
A ja jestem zadowolony z tej ustawy. Dzięki niej kupiłem 10ha bdb ziemi na którą wcześniej nie miałem szans (bliskie sąsiedztwo miasta)
user lesnik 2017-04-14 20:02:54
Ta ustawa to skandal. A urzędnicy robia co chcą. Minister do wymiany !!!!
  • 1
  • 2