PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Hobbysta 2018-06-22 01:04:24
  Dlaczego rolnicy są takimi cynikami i ofermami życiowymi. Wmówili wam że dzik roznosi ASF i samodzielnego myślenia brak. Może weterynarz który przyjechał na kontrolę i odpowiednio nie zabezpieczył obuwia roznosi zarazę a może pospolity szczur który zaległ w Waszej ostoi rozniósł ASF. Po prostu chcą zlikwidować wam biznes i tyle przy okazji skłócić z myśliwymi wbrew pozorom sprzymierzeńcami. Jednak niektóre tępo myślące istoty nie potrafią tego zrozumieć. Elektoracie jedynej słusznej władzy ogarnijcie się. Jak tak dalej pojdIe to zostaniecie z długami i będziecie zapierniczac u Niemca na długi które zaciągneliście u Niemca brawo rozmachu i intelektu.
  • Sylwia 2018-10-08 09:10:38
   Dzięki tym "ofermom życiowym" masz co żreć pajacu. Trochę kultury i szacunku na forum. Pozdrawiam Ciebie i Tobie podobnych, "wszystko-najlepiej-wiedzących".
   PS. Nie właź na fora, które Cię nie dotyczą
  • Saletra 2018-10-08 09:43:07
   Biedaku Twoje argumenty to tylko obrażanie innych. Nikt rolnikom nie wmówił że asf roznoszą tylko dziki. Tylko chcemy sprawiedliwości. Skoro od nas rolników wymaga się ksiąg zwierząt, kolczyków, mat itd. to dlaczego takie same zasady nie obowiązują dzików które wszędzie biegają? są równi i równiejsi? A teraz oświeć nas jaka epidemia nawiedziła dziki że tak masowo zaczęły padać? Boisz się że niedługo nie będziesz miał do kogo postrzelać? Powieś sobie swoje zdjęcie w pokoju i dawaj:)
 • RRo 2018-06-12 01:12:37
  Cześć wszystkim, temat wrócił, ja też wróciłem z trzydniowego polowania na dziki i rogacze (coś owszem padło, pogoda dopisała i pies miał tez pracę dochodząc po farbie strzelonego dzika). . a MINISTRY przed wyborami samorządowymi muszą coś załatwić z szacowaniem szkód, bo sądzą, że zyskają głosy rolników..
  . . taki mamy klimat, takie mamy prawo, że Rząd (właściciel zwierzyny) chce mieć tej zwierzyny mnóstwo. . to rząd ustala, ile saren i dzików ma żyć w Polsce. . nadwyżkę mają odstrzelić Koła Łowieckie. . ale rząd nie chce płacić za szkody rządowej zwierzyny, więc w zamian za regulację jej ilości przez Koła Łowieckie każe Kołom Łowieckim płacić odszkodowania. Koła Łowieckie stają się właścicielem tusz ubitych saren, dzików etc. . i z sprzedaży tego MAJĄTKU muszą zapłacić Rolnikowi odszkodowanie. . i naturalnym jest, że chcą zapłacić możliwie jak najmniej, a nadwyżkę zachować. . a Rolnik chce jak najwięcej, też naturalne. . i mamy konflikt. .
  . . Rolniku, jeżeli chcesz mieć mniej szkód, przekonaj Kowalczyka, aby w Polsce było mniej saren, jeleni, dzików, łosi. .to Kowalczyk ma decyzję. . i przekonaj Kowalczyka i Jurgiela, aby Koła Łowieckie musiały ODDAĆ dla rządu wartość całej upolowanej zwierzyny w Polsce (ok. 175.mln zł), wszystko co do złotówki. . i niech się wtedy rząd martwi, jak zapłacić za szkody, a nie Koła Łowieckie. . a Koła Łowieckie i myśliwi nie zrzeszeni w Kołach Łowieckich będą sobie polować dla przyjemności i pić piwo z Rolnikami. . oczywiście może też być prawo zwierzyny powiązane z prawem ziemi, to mi jest jako myśliwemu obojętne, ktoś to musi strzelać. . i jeszcze jedno – czy ja jako Myśliwy musze być członkiem PZŁ czy członkiem Ligi Obrony Kraju, to jest obojętne. PZŁ może dla mnie nie istnieć. .polować, wyjść do lasu, zawsze będzie można. . .
  .. teraz to właściciel zwierzyny (rząd) miga się od płacenia za szkody i zrzucił to na Koła Łowieckie. . a nich weźmie sobie te wszystkie pieniądze ze sprzedaży tusz i nie płaci. . a kto wtedy będzie szacował, - z pewnością nie Koła Łowieckie. Rolnik jest od upraw, Myśliwy od polowania.
  • RRo 2018-06-12 02:05:18
   Oczywiście moja literówka, ma być: . a NIECH rząd weźmie sobie te wszystkie pieniądze ze sprzedaży tusz i NIECH płaci odszkodowania. . a kto wtedy będzie szacował, - z pewnością nie Koła Łowieckie. Rolnik jest od upraw, Myśliwy od polowania, właściciel zwierzyny od szacowania na swój koszt i płacenia szkód.
 • Jasiu 2018-06-08 23:35:25
  Jak się uchwala ze względów czysto ideologicznych ustawę obliczoną na jeszcze większe skonfliktowanie myśliwych z rolnikami i w zasadzie na zniszczenie łowiectwa to się nie ma co dziwić. Ile dali gminom na przeszkolenie pracowników i zorganizowanie systemu - 5 dni, tydzień? Kasę na to rzucili? Obecna ustaw jest owocem działania lobby ekoświrów i ma na celu rozwalić łowiectwo. W tle zakaz polowań przez hobbystów. Regulować populację będą wyłącznie profesjonaliści. Sposób szacowania ubezpieczeń miał doprowadzić do bankructw i likwidacji kół łowieckich i nasilenia konfliktów. W skutek bałaganu i bezwładu administracji oraz oporu gmin, sołtysów i także nadleśnictw to się nie udało a koła mogły podważać każdą wycenę szkód. Trzeb bubel prawny poprawiać na gwałt.
  • Myśliwy 2018-06-09 07:32:51
   Min. Jurgiel krzyczy w imieniu rolników że trzeba to przejąć od PZŁ, że chłopi sami by sobie chronili pola etc, i jeszcze mieli z tego kasę. W moim kole 70% to miejscowi, w większości rolnicy. Gdy są największe szkody czynione przez dziki to ludzie ci co zrozumiałe nie mają czasu polować. Są wtedy zasiewy, żniwa, zbiory kukurydzy, kartofli. Wszystkim w tym Kraju teraz umyka że myśliwi to wolontariusze którzy robią to za darmo. Jeśli więc wejdą firmy prywatne do zmniejszania populacji do czego dąży lobby ekoterrorystow to gminy będą musiały płacić duże sumy za odstrzał dzików, bobrów, saren, żurawi, gęsi.., czyli tych zwierząt które czynią najwięcej szkód. Rolnicy chyba nie zdają sobie sprawy ile teraz jest papierów, urzędowych uzgodnień wokół łowiectwa. Oczywiście wąskie grono na takich zmianach byvzarobilo. Ale byłyby to małe, ukierunkowane na komercję gospodarstwa łowieckie. Reszta rolników musiała by liczyć na gminy i firmy zewnętrzne. Życzę powodzenia.
   Wystarczyło by jednak aby do szkód łowieckich dołożyło się państwo, ale tego pań minister nie powie.
  • RRo 2018-06-12 02:14:33
   . do Jasiu. . zwróć uwagę, Jasiu, że dla Myśliwych z pasją rozwalenie Kół Łowieckich to też ciekawa propozycja. . ja już jestem "profesjonalistą". mam wieloletnie doświadczenie, doskonałego psa tropiącego, odpowiedni sprzęt, strzeliłem już łącznie setki zwierzyny, dzików, jeleni, saren, lisów, jenotów. ..i robota fajna, w deszcz siedzisz w domu..
 • Max 2018-06-07 08:07:13
  Gminom wcale na tym niezależny mają tylko dodatkowy problem
 • Myśliwy 2018-06-07 01:42:39
  Jeśli to się zmienia to na pewno nie że względów na "chody" myśliwych. Najbardziej tego chcą gminy. Zostały zaskoczone tą zmianą, nie mają przeszklonych pracowników, pojazdów, kasy na delegację, etc. Liczyli że zajmą się tym sołtysi ale ci zagrozili w wielu regionach rezygnacją.
  Lasy Państwowe też na tę chwilę nie mają kadry przeszkolone w dostateczny sposób. Stąd zmiany Panowie, a nie że względu że myśliwi mają jakieś lobby. Jeśli by tak było to ostatnia nowelizacja by nie weszła bo dla nas jest zła.
  Dlatego jeśli już chcecie szukać zainteresowanych zmianami to we własnych gminach.
 • Max 2018-06-06 22:44:50
  Ilu posłów to myśliwi? Nie będą sobie I kolegom utrudniać życia i kombinują jak to obejść. Powinien być rzeczoznawca niezależny. U mnie teraz był myśliwy I niby osoba z gminy, którą okazał się pseudo rzeczoznawca pracujący od wielu lat dla kół łowieckich
 • Kowal 2018-06-06 21:02:44
  Tak wygląda dobra Bolszewicka zmiana XD.
 • Kitamicha 2018-06-06 18:03:24
  PiSuary chciały skłocic sołtysow z rolnikami i myśliwymi ale się nie daliśmy KTO NASTEPNY ?
 • andrzej 2018-06-06 14:31:33
  to idiota poseł niech mi PODA nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego lub innej instytucji dla której obca osoba dysponuje ich pieniędzmi?!?!?!!!!
 • grzesiek 2018-06-06 14:19:53
  powinien być dodany punkt .nie stawienie się przedstawiciela dzierżawcy obwodu łowieckiego nie jest przeszkodą w szacowaniu szkody, termin szacowania szkody wyznacza rolnik.

  u mnie myśliwi unikają się stawienia na szacowanie
  • Kam 2018-06-07 01:33:47
   Teraz Przyjacielu tak jest. Jeśli myśliwy się nie stawi szacowanie może się odbyć. Poczytaj dokładnie przepisy.
 • rolnik polski 2018-06-06 10:27:55
  Najlepszy jest zapis o niestawiennictwie rolnika lub przedstawiciela ODR-u nie powoduje odstąpienia od szacowania, gdzie tu równość, dlaczego nie ma w zapisie także strony myśliwych, bez nich też można przeprowadzić szacowanie. I kolejny bubel to odwołanie do nadleśnictwa, a dlaczego nie do Izby rolnej, przecież szkoda jest w uprawie rolnej nie leśnej. Nie wspominam już o OHZ-tach, którymi zarządzają Lasy Państwowe, tu będą sędziami wew własnej sprawie. Cała ta ustawa o Prawie Łowieckim to jeden wielki gniot, tak jak obecnie obowiązujący model łowiecki w Polsce. A ASF w kraju ma się co raz lepiej. Właśnie idzie do utylizacji ferma z kilkoma tyś sztuk świń w tym 700 loch. Ale myśliwi nie zamierzają eliminować dzika, bo lochy prowadzą młode, bo nie będzie do czego strzelać itp. Minister środowiska i rolnictwa do natychmiastowej dymisji, tu potrzeba pilnych działań i kogoś z jajami do podejmowania decyzji nie koniecznie pod publiczkę. Straty w całym kraju będą w setkach milionów a odbudowa hodowli potrwa lata.
  • Mateusz 2018-06-06 14:05:00
   W pełni zgadzam się z tą opinią.
  • arszczecin 2018-06-06 14:55:07
   Patrz , minusy myśliwi stawiają
  • andrzej 2018-06-06 14:56:38
   do rolnik polski. a czemu szacowny pan nie napierdala prośnych lub karmiących macior
   • rolnik polski 2018-06-06 15:22:01
    Do utylizacji szły i jeszcze nie raz pójdą całe stada loch, prosiąt itp tylko dlatego, że znalazły się w strefie gdzie dzik roznosi wirusa, nawet nie były zarażone. A wasze dzikie prośne lochy to często nosiciele wirusa. Oczywiście wasze dwa neurony gdzie iskra przeskakuje raz w tygodniu tego nie ogarniają, dla was liczy się tylko wasze strzelanie i nic i nikt więcej.
   • Piegus 2018-06-06 15:24:09
    Bo z tego chłopaczku ŻYJE I CIEBIE ŻYWI
  • Kulfon 2018-06-06 20:57:18
   Krzycz chłopie krzycz, póki co rządzi pis a oni głupi i głusi.
  • Myśliwy 2018-06-07 01:46:17
   Teraz tak jest od 1 kwietnia że bez myśliwego można szacoawac. Jeśli myśliwy się nie stawi szacowanie może się odbyć. Poczytaj dokładnie przepisy.
  • Jasiu 2018-06-08 23:38:03
   Ta ustawa została napisana przeciwko myśliwym. Rząd i partia mają rolnika tam gdzie kura jajko.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.175.121.230
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.