PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 11

user sołtys 2018-06-25 16:05:01
@ ty NIBY ROLnik- jak bus naprawdę miał ziemie to bis se wiedział ze to jedyny zawód na swiecie którego nie można schowac do garażu , wstawić do hali , nakryc płachtą , cały nasz dorobek znajduje się na polu na łasce pogody.
Zgłoś
user jestem z miasta 2018-06-26 09:04:29
jestem z miasta, ale jak piszą rolnicy "kup sobie mieszczuchu 50 hektarów i zobacz, jaka to ciężka praca rolnika". praca taka sama ciężka jak inna, spawacza, górnika, marynarza, lekarza, pielęgniarki, budowlańca. ale Ziemia Tylko Dla Rolników - tak sobie wybraliście i tak jest. Nikt z miasta nie może w Polsce kupić 50 hektarów, rolnikiem może zostać tylko rolnik. A dla was, rolnicy, droga do inżyniera, lekarza, marynarza - otwarta. Rolniku, zostaw te ziemię odłogiem, jak ci tak źle i Marynarka szuka marynarzy, Policja szuka pracowników.. szpitale szukają lekarzy i pielęgniarzy, , do roboty do miasta, nie narzekać rolnicy. Praca w mieście czeka na was.
Zgłoś
user baca56 2018-06-26 21:32:20
Pierwsze ćwierć wieku swojego życia spędziłem w miastach, teraz od ponad ćwierć wieku jestem ze wsi. Ta ustawa jest do bani. To jest zamykanie getta. Bo nie tylko wejść do zawodu jest bardzo trudno, ale i wyjść z niego praktycznie nie sposób. Np. moje gospodarstwo (warte pi razy drzwi kilka milionów) stało się z dnia na dzień niesprzedawalne. Mogę jedynie "zdać ziemię na Skarb Państwa" jak moi dziadkowie w latach 70-tych i zadowolić się emeryturą 1000 zł. Ziemia rolna powinna przynosić profity tym, którzy na niej pracują.
Zgłoś
user RRo 2018-06-24 19:54:02
I rację mają gminy. Jak za asystę przy szacowaniu szkód łowieckich w uprawach ODR-y mają dostać kasę (z lasów Państwowych, Kowalczyk sądzi, że to będzie 10 mln), tylko za asystę przy szacowaniu, bo według nowej ustawy szacują Koła Łowieckie i OHZ-ty, to dlaczego gminy mają szacować np. szkody po gradobiciu za darmo? Słuszny postulat.
Zgłoś
user Rolnik 2018-06-24 14:17:16
A co kogo obchodzą jakieś delegacje czy praca po godzinach. Rolnik całe życie pracuje po godzinach i nikt mu za to nie płaci. A urzędasowi jak się nie podoba to niech zmieni pracę i niech idzie kopać rowy czy układać kostkę brukową. Bierze pensję ( i to nie małą) to niech ruszy (...) i robi to co do niego należy.
Zgłoś
user Też rolnik 2018-06-25 11:06:52
A z jakiej racji Państwo ma wypłacać odszkodowania za suszę? Mam gospodarstwo ok 30 ha, prowadzę też działalność i tam mi nikt się nie dokłada. PS. A swoje ha to ubezpieczam od suszy, i przezimowania. Jak odszkodowania z Państwa, to ok, ale tylko dla tych co pokażą ubezpieczenie z firmą zewnętrzną. Moment reszta się nauczy.
Zgłoś
user abc 2018-07-02 20:11:59
pytanie : jaki ubezpieczyciel , bo mój dał odpowiedź , że od suszy to nie moze ubezpieczyć jak pytałem kto może dostałem odpowiedź - nikt, tez jestem dwuzawodowcem
Zgłoś
user Bart 2018-06-24 12:21:02
Z tego szacowania tak niewiele wychodzi, w zeszłym roku komisja oszacowała u mnie blisko 40% strat w rocznej produkcji i pomocy żadnej. Złożyłem wniosek o umorzenie raty podatku rolnego, to burmistrz stwierdził że nic się nie stało, a pozatem to mam majątek (ziemie, sprzęt) to mnie stać na zapłatę
Zgłoś
user rolnik 2018-06-24 11:13:26
A czy ta pomoc będzie obejmowała straty w wyniku tylko suszy czy też innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych takich jak gradobicia, czy ujemne skutki przezimowania. Przecież to też są rolnicy, którzy stracili swoje plony. Może by ktoś zapytał w naszym imieniu Pana ministra? Może chociaż czy będzie możliwość zsumowania strat z poszczególnych szkód uznanych przez gminne komisje. Takie rozwiązanie jest najsprawiedliwsze dla całej społeczności wiejskiej.
Zgłoś
user stan 2018-06-23 16:48:00
po co latać po rolnikach i polach ???? wiadome że jak jest susza to qwa musi być sucho !! i jak jest sucho to musi byc drogo , a jak jest drożej to jest lepiej dla rolnika a gorzej dla konsumenta !!! chodzi o to żeby problem nagłośnić i obiecać rolnikom , a dać swoim albo kombinatorom , w między czasie spadnie deszcz , susza się skończy i się zapomni najbardziej poszkodowani sa ci co czynszu nabili po 3 000 za hektar !!! jak we łbie sieka to płakać i płacić
Zgłoś