PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 5

user ekorolnik 2018-08-07 17:11:22
@Włościanin, Pseudorolnicy, to tacy ktorzy produkuja smieciowa zywnosc, inaczej mowiac tj. karme dla ludzi, truja na potege wszystko co zyje, i takim dziadom winni zabrac wszystkie dotacje. Ten ciemnogrod pseudorolniczy finansuje aptekarzy i lekarzy oraz korporacje chemiczno-farmaceutyczne, won z roli!
Zgłoś
user ekojajo 2018-07-25 14:21:29
Dopłaty albo równe dla wszystkich albo wcale !
Zgłoś
user Włościanin 2018-07-25 12:24:23
Dopłaty to jest chory system finansowania rolnictwa. Albo dopłaty są jednakowe w całej Unii albo dajmy sobie z nimi spokój. Z definicji dopłata ma służyć zmniejszeniu kosztów produkcji. Koszty produkcji powinny być porównywalne, bo środki produkcji są na zbliżonym poziomie - tak się w polsce tłumaczy ciągłe podwyżki. A potem się okazuje, że rząd państw starej Uni dokładają więcej, bo w ramach UE należy niszczyć słabsze gospodarczo kraje. Nie chcę dopłat, chcę godziwe ceny w skupach. Okazuje się dopłaty to tak na prawdę socjal dla wsi, ale nie tylko bo masa cwaniaczków z Wiejskiej ma dodatkowe źródło dochodu. Albo produkujesz na rynek, albo wypad z systemu dopłat. Jeżeli ktoś czuje miłość do przyrody, to niech na własny rachunek hoduje na ugorach ptaszki i inne stworzonka. W mojej wsi na 30 gospodarstw, dokładnie 15 coś produkuje - mleko, zboża, rośliny przemysłowe, mięso. Druga połowa tylko czeka na dopłaty i przelew z GOPS-u. A wszyscy są ubezpieczeni w KRUS-ie. Co sprytniejsi to przepisali w umowach dzierżawy ziemię na szwagrów i kuzynów, byle dochód przeliczeniowy z hektara mieć do zasiłku mały. Taki system rozwija patologię. Tu nie ma mowy o rozwoju rolnictwa.
Zgłoś
user Mały3 2018-07-25 17:02:52
Szczera prawda.Albo produkujesz na rynek i możesz to udowodnić ,że jesteś prawdziwym rolnikiem albo zero środków, żadnych dopłat ,bo do czego? Do cwaniactwa? I przede wszystkim....to nie dopłata ale rekompensata.
Zgłoś
user B2R 2018-07-26 02:09:01
To jest dopłata. Co ci ktoś tymi pieniędzmi rekompensuje? Rekompensuje się stratę np. przez zakł. ubezp. lub utracony przychód. Deficyt intelektualny. Czytać książki chłopi. Inaczej się nigdy nie wyemancypujecie.
Zgłoś