PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze do tekstu:

Traktorem uciekał przed policją

Komentarze 19

user Anna 2018-09-20 19:44:23
Bo już myślałam że zostanę waszym sekundatem, to oczywiście żart, pozdrawiam was, odpocznijcie od klawiatury, jutro popiszecie a Ja przeczytam, pa.
Zgłoś
user rolnik 2018-09-20 19:41:03
Jańcio jak już tak pokochałeś RRo to poczytaj jego inne posty na temat rolników np. Asf, szkód łowieckich itd. Dowiedz się kogu wchodzisz w d....
Zgłoś
user saletra 2018-09-20 19:25:04
RRo jednak zostałeś poprawnie określony. Jesteś typowym cwaniaczkiem bo sam obrażasz innych a jak Ciebie ktoś obrazi wykorzystujesz to a nie potrafisz odnieść się do prawdziwych argumentów. W tym wypadku stwierdziłeś że rolnicy powodują najwięcej wypadków a nie potrafisz odnieść się do innych powodowanych przez np. Tiry motory czy młodych kierowców. Jesteś tutaj klaunem tego portalu i typowy tchórz.
Zgłoś
user Anna 2018-09-20 17:57:49
Chciałam napisać że musieli policjanci się natrudzic by go złapać bystrego rolnika,
Zgłoś
user RRo 2018-09-20 18:57:38
witaj Anno, bardzo sympatycznie się rozmawia z Jańciem, to jest rozmowa na luzaku, oby takich więcej. pozdrawiam
Zgłoś
user Jańcio 2018-09-20 19:27:00
Dokładnie. Jest wszystko na luzie. Fakt, nazwałem Rro trollem (i nie cofnę tego :p) , ale nie chodziło mi o niego jako osobę, ale o sposób napisania takiego tam jednego posta, który brzmiał podobnie jak powtarzane do znudzenia Balcerowicz musi odejść. Bo poza tym ciekawie się rozmawia i konkretnie. W moim odczuciu plusem jest u Rro to, że nie jest zaślepiony cudownością myśliwych. Bo niektórzy z nich tacy są, że na żadnego ze swojego grona złego słowa nie da powiedzieć, np słynna Diana. Ogólnie z pewnych względów nie lubię myśliwych, w dodatku u mnie żaden z nich niech lepiej stopy nie stawia, ale co innego, gdy z którymś z tego grona można po ludzku i rzeczowo porozmawiać. Jedynie czasu mam za mało, żeby się rozpisywać tyle, co mój rozmówca.
Zgłoś
user Anna 2018-09-20 17:45:34
Panowie wrzuccie na luz,,, bynajmniej policjanci natrudzic się by byst bystrego rolnika złapać, a nie jak zawsze punkty zbierać za złapanie rowerzysty,,,,
Zgłoś
user Jańcio 2018-09-20 12:10:14
Rro, proszę o komentarz w sprawie zachowania myśliwego i otrzymanego przez niego wyroku: www.farmer.pl/fakty/polska/wyrok-dla-mysliwego-ktory-zastrzelil-czlowieka Niestety musisz skopiować to w Google, bo nie można zamieszczać linków.
Zgłoś
user RRo 2018-09-20 15:39:22
Do Jańcio, oczywiście, że będzie komentarz, bardziej umysłowy niż komentarze „saletry”, „bambra” i „bosaka”, co jak widać oderwani granatem od brony są i jedynie argumentem cepa się posługują, bo umysłowych zabrakło, cytuję: „nieuk, cymbał, głupek, osioł, ograniczony, hipokryta”. Komentarz Jańcio prosty, wypadek jak inne, źle rozpoznał myśliwy cel. Myśliwy 29-letni, mało doświadczony, ale z aktualnymi badaniami psychologicznymi i psychiatrycznymi. Klasyczny „strzał do czarnej plamy”. Myślał, że dzik, a zastrzelił człowieka. Mogę ci podać jeszcze kilka (ale nie kilkanaście !) przykładów z ostatnich 10-ciu lat, ciekawy jest przypadek z roku 2012, kiedy dziewczyna myśliwy zastrzeliła gościa co po ciemku na czworakach po polu łaził w nocy i sadził marihuanę pomiędzy kukurydzą. Bardzo dokładnie to opisała prasa łowiecka. W roku 2011 myśliwy zastrzelił swoją żonę na polowaniu, która po ciemku podchodziła pod ambonę, chcąc mu zrobić niespodziankę. Takich przypadków jest jeden lub max dwa w roku, i wszystkie są mi znane. Wyrok za nieumyślne spowodowanie śmierci to 5 lat w Polsce, czy przy pomocy karabinu czy przy pomocy traktora. Tyle samo dostanie rolnik, co zabił drugiego rolnika .Farmer:„Pod kołami ładowarki zginął rolnik.” 10.09.2018 pijany 26-letni operator ładowarki najechał na 55-letniego rolnika., gmina Pasłęk. Myśliwi 20 lat temu pili w trakcie polowania, i to nieźle. Dziś w trakcie polowania żaden myśliwy się nie odważy, to pewne cofnięcie pozwolenia na broń na zawsze, a jeżeli zdarzy się wypadek, to rekwiruje się broń. Myśliwi strzelają rocznie 1,25 miliona zwierząt, czyli oddają 1,25 miliona celnych strzałów. W wypadkach z bronią ginie średnio 1,5 osoby rocznie od 10 lat. Dziś myśliwi piją po polowaniu. I trzeba doprowadzić do tego, aby rolnicy również pili po pracy, a nie w trakcie. I dalej uważam, że zabranie traktora to będzie dobra kara.
Zgłoś
user Jańcio 2018-09-20 16:38:23
Ok, tylko jednego przede wszystkim w tym akurat przypadku nie rozumiem. Dlaczego oddanie strzału do nie wiadomo jakiego celu, do czegoś ciemnego na polu (nie strzela się w konkretną część ciała?) i (do cholery jasnej) jednak na trzeźwo nadal nazywa się polowaniem? W takim przypadku powinien to polowanie dawno zakończyć, a nie "jak do czegoś nie strzelę, to nie wracam do domu". Trzymając broń, trzyma się w ręku ewentualne życie osoby lub zwierzęcia. Mając w ręku taką władzę, złe jej użycie nie powinno być nazywane nieumyślnym.
Zgłoś
user RRo 2018-09-20 17:23:34
Do Jańcio. Odpowiedź będzie długa. Masz 100% racji, przed oddaniem strzału myśliwy ma psi obowiązek dokładnie rozpoznać cel, strzelać do Rozpoznanego celu. Wypadek, o którym piszesz zdarzył się w lutym 2017 roku. To ważne, bo od 2016 roku minister – dla „exterminacji” dzików zniósł okres ochronny na „prośne” czyli ciężarne lochy, który to okres ochronny od 20 lat zaczynał się od 15 stycznia i trwał do 15 sierpnia. Jeszcze rok wcześniej myśliwy nie odważył by się strzelać do „czarnej plamy” podobnej do dzika, bo gdyby to była locha, to strzelił by w okresie ochronnym i by dostał karę, nawet zakaz polowań na 1 rok. I strzelało się do „rozpoznanego celu”, trzeba było odróżnić lochę od odyńca lub przelatka (rocznego dzika) Teraz „wszystko co czarne na polu, niskie i się rusza to dzik”, i wolno strzelać. Żadnych okresów ochronnych. Strzelając amunicją myśliwską, która się rozbija w środku zwierza wystarczy trafić „w środek”, oczywiście najlepiej trafić na komorę (serce/płuca). Strzelając „w środek” albo padnie na miejscu, albo padnie po kilkuset metrach. Energia pocisku myśliwskiego (standard kaliber 30-06) to 2.500 J (dżuli) na 100 metrach. Zwykły pocisk pistoletowy 6,35mmx15,5mm Browing na 50 metrach ma energię 50 J (dżuli) i zabija skutecznie człowieka. Pocisk myśliwski 30-06 (7,62mmx63mm) na dzika ma 50x większą moc i powoduje szok uderzeniowy. W lutym jeżeli był śnieg, to po śladach farby (krwi) można dojść padłego zwierza nawet po kilometrze. To jest polowanie w nocy. Jak wyjdzie wataha dzików i jeden stanie bokiem, to celuje się „w okolice serca”. . . . ale w przypadku tego myśliwego co zabił człowieka wina może być tylko nieumyślna. Nie chciał zabić człowieka. Chciał zabić dzika. Tak samo jak kierowca traktora nie chciał zabić człowieka. Chciał dojechać do celu. Traktorzysta też miał władzę nad pojazdem. Ja radze wszystkim znajomym, aby w nocy idąc po polu lub skrajem lasu świecili małą nawet latarkę, lub świecili smartfonem. Dziki nie świecą. Można też gwizdać lub sobie śpiewać. To nie żart, tak samo jak idąc skrajem szosy lepiej świecić latarką, to cię zobaczą.
Zgłoś
user saletra 2018-09-20 11:14:50
RRo bu ha ha ha ha ale nieuk z Ciebie. Rolnik 64 lata jechał pod wpływem a RRo już wielką aferę widzi bo wszyscy rolnicy tacy jak ten co już dawno prawko stracił. RRo Ty cymbale nie porównuj jakiegoś niemal emeryta do normalnych rolników co nawet nie maja czasu piwa wypić pilnują i pracując na swoim gospodarstwie bo nie mogą sobie pozwolić. Ty głupku to jest portal rolniczy więc nie napiszą Ci o innych wypadkach których jest pełno każdego dnia. W rolnictwie i innych pojazdach były są i będą wypadki bo już takie czasy mały że za dużo pojazdów a drogi są fatalne i tego się tak szybko nie przeskoczy. Pijani też są wszędzie i ich nie bronie ale nie tylko rolnicy piją. Wracaj do szkoły ośle i oddaj w końcu broń zanim sobie albo komuś coś robisz.
Zgłoś
user bamber 2018-09-20 11:03:22
RRo Ty w ogóle masz problem z myśleniem i to się nie zmieni u Ciebie. największe zagrożenie powodują tiry i młodzi kierowcy którzy się popisują. W każdej kategorii kierowców masz czarne owce ale jak rolnik coś wywinie to RRo już się czepie że szczęścia. Może wypowiedz się o motocyklistach pędzących 200 na h nie panujących nad maszyną? masz w ogóle świadomość jaki z Ciebie głupek?
Zgłoś
user Bosak 2018-09-20 10:58:01
RRo nie wiem jak Cię określić tak ograniczony jesteś. Nie możesz wkładać wszystkich rolników w jeden worek. Są tacy jak ja jest ich wielu co uważają na drodze zwłaszcza na cymbałów co jadą co jadą ile się da nie patrząc na znaki. Może o nich się wypowiedz hipokryto co jadą bez głowy i rozwalają dzieci na pasach? Zbyt ograniczony jesteś aby pojąc temat? No co trzeba o tym głośno mówić.
Zgłoś
user RRo 2018-09-20 09:24:15
fakt, składnie nie dziennikarska. Ale to kolejny przypadek pijanego rolnika stwarzającego Śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Uważam, że jedyną metoda powolnego eliminowania takich przypadków jest ZAREKWIROWANIE z urzędu traktora, czy jakiejkolwiek maszyny, bez względu na własność. Nawet jeżeli ktoś Ukradł ciągnik, to winien jest Właściciel, że nie zabezpieczył przed kradzieżą. Tak samo, jak jest w przypadku Broni Myśliwskiej. Jak myśliwemu ukradną broń, cofane jest pozwolenie na broń. Może się skończą wreszcie rajdy Rolników po pijaku.
Zgłoś
user Jańcio 2018-09-20 09:47:24
Każde forum musi mieć swojego trolla. Że też akurat rro został mianowany na to stanowisko...
Zgłoś
user RRo 2018-09-20 10:06:53
Jańcio, prawda w oczy kole. Wy Rolnicy stwarzacie w Polsce najwięcej zagrożeń dla życia i zdrowia, swojego i innych. I na trzeźwo, i po pijaku. I trzeba o tym mówić bez przerwy, może zaczniecie myśleć i się zmieniać.
Zgłoś
user Rolnik 2018-09-20 08:54:28
"traktor (...), który poruszający się". Analfabetyzm wśród pismaków jest porażający. Jak już to: "ciągnik, który poruszał się"
Zgłoś
user marcin 2018-09-20 10:50:10
on się nie poruszał tylko jechał
Zgłoś