PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • dany 2018-10-15 10:03:17
  RRo I to jest najlepsze podsumowanie Ciebie "MYŚLIWI PIJĄ PO POLOWANIU A ROLNICY W CZASIE PRACY" równie dobrze można napisać w drugą stronę. CZY TY RRO JESTEŚ NA POZIOMIE PRZEDSZKOLA? BO TAK SIĘ ZACHOWUJESZ. Kubusiu co się stało? Proszę Pani a Wojtek mnie bił! A a Ty biłeś Wojtka? Nie Proszę Pani ja nie tylko On. CZŁOWIEKU TAK TO SIĘ KAŻDY MOŻE TŁUMACZYĆ MY NIE TYLKO ONI. Jesteś zwykłym prowokatorem i trollem który zniszczył to forum.
 • Sprawiedliwy 2018-10-15 09:39:05
  @Anna i @ Ben Gold mają racje. Nie można osądzać zza klawiatury skoro nie zna się wszystkich faktów. @RRo nie ma racji bo wręcz wymaga od innych aby osądzili rolnika winnym i wsadza go jak sam pisze do więzienia. Ale tak jest jak człowiek nie jest obiektywny i zamiast tak ja Anna czy inni wstrzymać się od osądów woli wydać wyrok zza klawiatury kierowany osobistymi pobudkami uprzedzenia do rolników. Nie wiem czy ktoś zauważył ale @RRo już się gubi w tym co pisze bo co chwilę zmienia zdanie i wycofuje się z tego co wcześniej pisał starając się winę zrzucić na adwersarza wyciągając jego słowa z kontekstu tak jak mu wygodnie. Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życzę a RRo niech tu dalej siedzi i spełnia swoje uzależnienie od komputera.
 • Ben Gold 2018-10-15 08:56:19
  RRo Ty sobie mną gęby nie wycieraj jak Ci pasuje. Nigdzie nie napisałem że ten rolnik jest nie winny. Stwierdziłem tylko że dużo takich wypadków jest powodowanych przez nadmierną prędkość. Tak jak już wcześniej pisałem od tego jest policja która tam była a nie jakiś pseudo myśliwy. Ale i tutaj nie potrafiłeś nic wymyślić od siebie i jak papuga ściągasz po mnie. pseudo rolnik. Lepiej zajmij się tymi myśliwymi którzy zabijają niewinnych ludzi a przykrywają to tylko wypadkiem. Jak masz za mało rozrywki to zapraszam do wojska tam Cie nauczą pokory do ludzi.
 • RRo 2018-10-15 08:50:45
  Do Jacek
  naucz się najpierw, jaka jest różnica między morderstwem, zabójstwem i spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym, to pogadamy. Na razie nie mamy o czym.

  Ale dziękuje za twoją uwagę i opinię, że 16.000 rolników, którzy posiadają broń myśliwską i uprawnienia do wykonywania polowań, to pijacy i nieroby. Ja miałem trochę inne zdanie, ale jestem teraz przekonany, wiesz lepiej, przecież jesteś rolnikiem.
 • Czytelnik 2018-10-15 07:03:53
  RRo dopiero co pisałeś że wszyscy rolnicy to kasta nietykalna a już zmieniasz zdanie? Ale się kompromitujesz człowieku. Jak udowodniłem Ci twoje kłamstwo że rolnik też odpowiada za swoje czyny nagle zmieniasz zdanie że to dotyczy tylko kilku osób? Chłopie przystań się kompromitować no chyba że lubisz robić z siebie błazna. Widzisz wcale nie jesteś taki mądry za jakiego się uważasz. Ha ha ha ha ha ha
  • RRo 2018-10-15 07:14:48
   nie zmieniam zdania, podałem przykład Benjamina Golda.
   Dotyczy to wszystkich rolników.
   Nie ma ani jednego wpisu, że rolnik jest winien i ma iść do więzienia.
   Ty tego też, czytelniku- rolniku, nie napisałeś.
   . . . napisz proszę: "Rolnicy, ja "czytelnik". jako rolnik potępiam pijanych rolników i tych trzeźwych też, co powodują wypadki drogowe. I trzeba im za karę zabierać traktory, ponieważ na wsi panuje przyzwolenie na pijaństwo”
   . . . wtedy przyznam, że jest jeden sprawiedliwy.
   . . . jak na razie, jesteś w „Kaście Nietykalnych Rolników” opierających pijaństwo rolników.
   • dany 2018-10-15 09:06:21
    Ja potępiam pijanych myśliwych. To jest dopiero NIETYKALNA KASTA której wszystko wolno. Jak to jest że jadą myśliwi kompletnie pijani i bawią się bronią a policja tylko kiwa im głowami i wymieniają się uśmiechami? Dla RRo pewnie to byli rolnicy skoro policja ich nie zatrzymała. Tym to wszystko wolno bo to KASTA NIETYKALNA żadne prawa ich nie obowiązują. Mogą strzelać jak to RRo określił przy świetle księżyca albo światła samochodu tez można wykorzystać. A że jakaś babka przy okazji dostała strzał to co tam na uj tam jechała jak myśliwy to pan nad panami i wszyscy mają mu z drogi schodzić.
   • RRo 2018-10-15 09:30:22
    Do „dany”
    Zgadzam się tobą,
    Potępiam też pijanych myśliwych z bronią, jeżeli z niej korzystają w stanie nietrzeźwym.
    Potępiam tez pijanych rolników, jeżdżących na traktorach.

    Przy świetle księżyca myśliwi strzelają do dzików od 100 lat, i strzelać będą. Tak się poluje.
    Przy świetle sztucznym polować nie wolno (aktualnie w Polsce). Jeżeli ktoś to robi, to jest to uznane za kłusownictwo, do 5 lat.

    Myśliwi od 20 lat tępią polowania pijanych myśliwych, i skutecznie.
    Myśliwi piją na imprezie po polowaniu.

    Rolnicy popierają pijaństwo pośród „swoich”
    Rolnicy piją w czasie pracy.
 • Obserwator 2018-10-14 22:29:57
  Czy pisanie na rolników "Kasta nietykalna" jest ok? Albo że są "jak dzieci" " wycierają podłogę rękawami" " są mięsem wyborczym""nie mają swojego zdania tylko każdy poklepuje ich po plecach" to tylko trolle tak piszą.
  • RRo 2018-10-14 22:56:41
   Poprawnie jest- „Rolnicy-Kasta Nietykalnych”. Tak, to jest OK.
   cokolwiek rolnik by nie zrobił, jakiekolwiek prawo go ogranicza, to rolnika nie dotyczy.
   Jest Nietykalny.
   A inni rolnicy z całkowitym pobłażaniem i przyzwoleniem się podpisują „ależ to tylko dowcip taki, popił sobie chłop, bo piątek i tylko traktorem po drugą flaszkę pojechał, a że dwie osoby zabite? Oj tam, u nas na wsi tak już jest.

   . . . politycy rozgrywają rolników jak dzieci. Obiecają i nie dają.. Rolnicy są potrzebni politykom tylko jako mięso wyborcze. Tak, potwierdzam.

   Co do „wycierania kolanami kurzu w kruchcie” nie mój tekst, i uważam, że jest bardzo zły.
   Bardzo zły
   • Czytelnik 2018-10-14 23:29:28
    RRo w jakim celu wypisujesz te głupoty i kłamstwa? Rolnik nie jest nietykalny jak piszesz. U nas jechał z hederem wjechał mu pijany i teraz kombajnista siedzi w więzieniu. Innemu wjechał motocyklista w przyczepę i też siedzi. A Ty wypisujesz brednie że rolnikow żadne przepisy nie obowiązują kto ma Ci w to uwierzyć? Rolnik jest tak samo karany na drodze jak inni na jakim świecie Ty żyjesz?
   • RRo 2018-10-14 23:53:34
    do Czytelnik:
    Kasta Nietykalnych oznacza, że wszyscy inni rolnicy, przykładowo tutaj Benjamin Gold, ABC, starają się zrzucić winę na 4 osoby w szpitalu, że spowodowały wypadek, że to piraci drogowi… i co tam jeszcze chcesz.
    Pijany rolnik zabije człowieka – Kasta Nietykalnych powie, że człowiek popełnił samobójstwo.
    Znajdź mi choć jeden wpis, gdzie przedstawiciel Kasty Nietykalnych, rolnik napisze: Tak, to Rolnik winien, powinien iść do więzienia.
    To jest właśnie Kasta Nietykalnych Rolników- nigdy nie przyznają, że Rolnik jest winien.
    . . .przykład:
    Ben Gold 2018-10-13 19:58:45
    „Największa przyczyną takich wypadków jest prędkość i wyprzedzanie na trzeciego. Bo po cóż zwalniać przed jadącym z przodu ciągnikiem jak można go wyprzedzać i jakoś to będzie.”
   • jacek 2018-10-15 07:49:02
    A co powiedzieć o myśliwych którzy nie odpowiadają nawet za morderstwo? Jak myśliwy zamorduje człowieka to nie jest to morderstwo tylko "wypadek podczas polowania" i kończy się na wyroku w zawiasach... Paranoja.... Ale cóż nie od dziś wiadomo, kto do tych kół należy.... Ręka rękę myje...
   • Anna 2018-10-15 07:52:32
    Nietykalni jesteśmy, każdy rolnik jeśli dopuści się wykroczenia drogowego, podlega karze, a w tym wypadku, prawda jest taka iż jak już wcześniej pisalam, szkoda że nie miał oświetlenia przy rozrzutniku, a osoba kierująca autem też nie jest bez winy, bo rolnik jechał i za wolno jedzie, a nie jest napisane czy miał wogole prawo wyprzedzać,,, ,, zawód który wcześniej wykonywałam to PIGULA, i co niektórym przydał by się zastrzyk na poprawę humoru,,, piszę to żartobliwie,
 • Michał 2018-10-14 22:27:28
  Wątek o wypadku na DK, Ale komentarze o łowiectwie.
  Takie rzeczy tylko na farmer.pl
  To jest straszne, co ma piernik do wiatraka?
 • RRo 2018-10-14 22:15:51
  Cześć Yugo,
  Ludzie są różni- pośród rolników są bandyci i pośród myśliwych też.
  Rolnicy- Kasta Nietykalnych- wrzucają myśliwych do jednego wora- ubecy i bandyci.
  Rolnicy nie widzą, że mają ponad 16.000 swoich rolnych myśliwych- rolników, ubeków i bandytów.
  Wór jest wspólny.
  Szyderstwa i obelgi pod adresem myśliwych to normalka, ale rolnicy i myśliwi mają z całą pewnością wspólny mianownik- normalne, zdrowe, racjonalne podejście do zwierząt i normalne relacje ze zwierzętami, szacunek i dobre uczucia. Dbają o zwierzęta, o ich dobrostan. Raczej szukam wspólnych mianowników.

  . . . .Wybacz, ale status społeczny tu nie ma nic do rzeczy.

  Rozmowy z rolnikami są bardzo ciekawe, choć często wnioski smutne.

  Na wiosnę tego roku, gdy była dyskusja o odszkodowaniach, to hasłem Kasty Nietykalnych było „nie będzie mi myśliwy swoich dzików na moim polu pasał”. Powoli jednak do rolników dociera, że dziki są rządowe, a rząd pozamiatał rolnikami jak małymi dziećmi i 3 razy zmieniał ustawę „prawo łowieckie”, aby zostało, jak było. Kowalczyk obiecywał, nic nie dał i jeszcze zabrał Lasom Państwowym 12 milionów i bezsensownie wydał na ODR.
  Pokazał rolnikom cukierek a potem zabrał. I co? Nic, jak to dzieci. Uwierzą kolejnym politykom.

  Ja walczę z pijaństwem u rolników, które zagraża innym ludziom, z „Kastą Nietykalnych”. Piętnuje też każdy występek myśliwych.

  Mnie forumowicze jak CCC, Jańcio, bamber, Bosak, obrazić nie mogą. Bosak w komentarzu do artykułu „Myśliwi postrzelili kierowcę” pisał do mnie . „za dużo tu nie podskakuj bo już z kumplami jednego takiego cwaniaczka w ambonie w nocy doszliśmy że ma teraz uraz do ambony. Wiem wiem dalej będziesz tutaj cwaniakował zza klawiatury. Tamten też był mądry w pysku z bronią. W nocy na ambonie już taki mądry sam nie był.”
 • Yugo 2018-10-14 21:37:20
  Zalogowałem się na Farmer pl. ponieważ nie mogłem ścierpieć szyderczych słów pod adresem myśliwych.
  W tym okresie trwała debata nad nowym prawem łowieckim, była więc okazja aby ...dołożyć.
  W grudniu ubiegłego roku ukazał się artykuł pani Marzeny Pokory - Kalinowskiej
  pt. Sarna zrobiła szkodę, pisz na Berdyczów, tym samym puściła w świat przekaz i sugestię już w samym tytule że myśliwi to kombinatorzy i krętacze i odmawiają wypłacenia odszkodowania, tymczasem w toku dyskusji okazało się że młoda rolniczka sama sobie winna i próbowała wyłudzić odszkodowanie od koła.
  Ale komentarze były pełne szyderstw pod adresem myśliwych.

  Niby dlaczego ja i moja żona która też poluje od 40 lat jesteśmy na łamach Farmer.pl wyzywani a redakcji ....w to graj i nie usuwają obelżywych tekstów.

  Życzę wam wszystkim drodzy internauci i również redakcji Farmer.pl abyście osiągnęli w życiu tak wysoki status zawodowy jak i społeczny jaki my osiągnęliśmy, tylko że wy w dyskusjach z braku argumentów sięgacie po wulgaryzmy.
  Należy zauważyć i można przeczytać wszystkie moje posty, że w stosunku do innych nigdy nie użyłem niecenzuralnego lub agresywnego słowa.
  RRo,... również nie używa słów obelżywych a mimo to jego adwersarze są w stosunku do niego agresywni.
  RRo i ja Yugo gdy zaczęliśmy tu na farmer.pl pisać, ton niektórych zapalczywych internautów trochę przygasł i o to nam chodziło, taki był nasz cel.
  Nie jesteśmy trollami tylko normalnymi obywatelami, których nie wolno bezpodstawnie obrażać i wyzywać.


  • Edek 2018-10-14 21:47:50
   Wystarczy poczytać wasze komentarze jak to nikogo nie obrażacie. Jesteście aniołami.
  • Jańcio 2018-10-14 21:53:07
   "ton niektórych zapalczywych internautów trochę przygasł"

   Bo jak ktoś jest tak nawiedzony, to lepiej dać mu się wyżalić, wypłakać i pokazać swoją myśliwską arcywszechwspaniałość. Dzieciom tak niewiele potrzeba do szczęścia, wam również.
  • Rolas 2018-10-14 22:08:06
   Z tego co ja zauważyłem przeważnie jak jakiś rolnik coś skomentuje to zawsze Wy się przyczepianie starając się mu udowodnić jaki jest głupi a jacy Wy mądrzy. Wystarczy przesledzic komentarze nawet tutaj. Pewnie spotkała Was jakaś trauma w życiu ale pod zły adres kierujecie swoje żale względem nieznanych ludzi. Ale rozumiem to już Bezsilność.
 • Daro 2018-10-14 19:54:19
  Młody kierowca trochę narozrabiał brak świateł po zmierzchu dlatego ja zawsze wolę jechać wolniej na wypadek takich sytuacji. Nie tak jak @RRo czy @Yugo którzy wolą pędzić autem i rozbijać swoje "mądre głowy" na rozrzutniku byle tylko mieć rację że ten nie miał świateł i jest winny. Co mi po tym? Lepiej pojadę wolno bo drogi nasze jakie są każdy widzi a sprzęt coraz większy.
  • RRo 2018-10-14 20:50:07
   I to jest właśnie przykład pobłażania dla „Kasty nietykalnych rolników”.
   . . . .„młody trochę narozrabiał”…
   oczywiście Kasta Nietykalnych „rolnik Daro” zaczyna swoje szkolenie:

   . . .„nie przejmuj się, młody, tylko 4 osoby w szpitalu, otarły się o śmierć, ale się wyliżą.
   tylko ta baba miała zdartą skórę z twarzy, a temu gościowi dłoń oderwało, ale została mu jeszcze druga.
   . . .nie przejmuj się, młody. tylko troszkę narozrabiałeś.

   A co tam, to jakieś chamy z miasta w osobówkach.
   A tak do rzeczy – obornik rozrzuciłeś?

   . . . nie przejmuj się młody, sędzia w Białej Podlaskiej nasz człowiek, on tutejszy, z Komarówki Podlaskiej. Jego żona u nas za nauczycielkę robi, załatwi się.

   A tak do rzeczy – rozrzutnik da się naprawić do środy?
   • Jańcio 2018-10-14 21:06:16
    Jak w wyborczej piszą o wypadku rolnika, to też komentujesz?
   • Daro 2018-10-14 21:12:13
    RRo gdzie to ja pisałem że jestem rolnikiem? Przedstawiłem się jako potencjalny kierowca auta. Ty już widać masz jakieś omamy z tymi rolnikami. Po prostu uważam na drodze sam dla siebie a Ty rozbijaj dalej swoją "mądra głowę" o różne maszyny rolnicze dalej. A jak bardzo narozrabial nie wiem bo nie było mnie tam dlatego napisalem że trochę narozrabial tak w przenośni ale tacy jak Ty widać jak nie mają czarno na białym napisane to nie wiele mogą zrozumieć;-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-);-)

 • Yugo 2018-10-14 15:40:30
  RRo,...rób swoje jesteś dobry w tym co robisz.....pozdrawiam DB

  RRo...... agresja w polskim internecie to zjawisko nagminne i niespotykane na taką skalę na świecie. Czytam zagraniczne portale dyskusyjne przeważnie łowieckie i z takim chamstwem i agresją słowną nie spotkałem się nigdzie.

  Rozmawiałem z prawnikiem PZŁ i w przypadku obelg można się do niego zwracać o pomoc i poradę. W tym roku było parę spraw sądzie i kilka obecnie się toczy, dotyczą wyzwisk i obelg pod adresem myśliwych. Jak usłyszałem wszystkie zostały wygrane, obecnie myśliwi już nie są bezbronni i kończy się czas szkalowania na wielką skalę środowiska myśliwych i ich osobiście.
  To samo pisze Adam Depka -Prądzyński w Braci Łowieckiej myśliwi nie są już bezbronni.
  Jak zauważyłeś poziom odpowiedzi niektórych internautów jest żenująco niski ich język to same wulgaryzmy.
  Podejrzewam że te wulgaryzmy mogą używać zalogowani pseudo-zieloni, nie sądzę aby zwykły rozsądny rolnik mógł na nas myśliwych mówić morderca lub używać wulgaryzmów.
  ===============================================================
  Przeglądam tę masę złośliwych komentarzy zamieszczanych przez różnych anonimowych internautów i się zastanawiam co oni w życiu zrobili i co zrobią.
  Na co dzień wycierają kolanami kurz w kruchcie i tylko narzekają że im Polska nie dała tego czy owego, odreagowują na cały świat pisząc różne bzdury. Wymyślają tylko kto z kim i za co. Są gotowi opluć każdego, nawet takiego któremu kłania się cały świat. Ot takie mają życie.

  Za chwilę posypią się na mnie gromy, ale jak zauważycie nie użyłem słowa
  rolnik
  • Pogromca nierozważnego Myśliwego 2018-10-14 16:06:04
   Jakie tam gromy? Po prostu Ciebie Yugo i RRo zwyczajnie jest mi Was żal. Zobacz wchodzicie na portal rolniczy temat wypadek z którym nie macie nic wspólnego staracie się kogoś wyśmiać i obrazić a potem robicie z siebie ofiary losu i sieroty. Dziwne nie uważasz? Do mamy też tak biegaliście na skargę bo kolega piłkę Ci w krzaki wyrzucił? Współczuje Wam naprawdę.
   • Anna 2018-10-14 16:23:25
    @Pogromca nierozwaznego Myśliwego, a czy nie uważasz że przesadził w tym wpisie, czyli co my ciemnogrod, a oni inteligencja, kurze wycieramy, pseudo-zieloni, co to ma być,
   • Pogromca nierozważnego Myśliwego 2018-10-14 18:28:21
    Myślę że to jakaś podpucha aby skłócić Rolników z Myśliwymi. Zauważ jedną rzecz a mianowicie kto na końcu swego wpisu pisze takie coś:"ZA CHWILĘ POSYPIĄ SIĘ NA MNIE GROMY" Czyli Yugo coś piszę dla prowokacji i jest już pewny że będzie jakaś reakcja z drugiej strony na jego arogancję. Co dwóch Myśliwych RRo i Yugo robi ciągle na portalu dla rolników i najwięcej mają do powiedzenia w sprawach wypadków rolniczych? Myślę że szukają słabego punktu u rolników aby ich prowokować bo wiadomo do tych co dopuścili się tych wypadków nie dotrą ale wkładając wszystkich rolników w jeden worek tylko kieruje nimi chęć prowokacji a nie jakiegoś pouczania które jest tylko przykrywką. Ale wszystko jest udekorowane fachową wiedzą połączoną jednak z pewną arogancją i chęcią wyśmiania tych którzy myślą inaczej. Dziwna sprawa.
   • Anna 2018-10-14 18:46:39
    Szczerze i tak napisałam co myślałam, bez względu na to jakiego efektu końcowego oczekują, i nie mam zamiaru nikomu ublizac, ale ruszyło mnie to, że kolanami kurz wycieramy, szczyt ignorancji i buty,
   • Pogromca nierozważnego Myśliwego 2018-10-14 22:36:27
    Anna ja myślę że szkoda czasu na nich. Ale jak to mówią pycha kroczy zawsze przed upadkiem. Jeszcze będą płakać jak chleba im zabraknie. Rolnik sobie poradzi bo biedy jest nauczony. Oni potrzebuja pomocy i żaden rolnik im tu nie pomoże. Dalej będą prowokować i robić z siebie ofiary. To jest choroba nieuleczalna. Zal mi ich i olewam już co piszą.
  • RRo 2018-10-14 18:59:53
   Do Yugo,
   Dobrze, że ZG PZŁ zajęło się groźbami karalnymi wobec myśliwych w Internecie,
   ale na tym miłym forum są rolnicy, którzy nie chcą mordować myśliwych.
   Rolnicy maja zdrowe, racjonalne podejście do zwierząt i normalne relacje ze zwierzętami, szacunek i dobre uczucia. Dbają o zwierzęta, o ich dobrostan.

   Tutejsi forumowicze, jak „Pogromca nierozważnego Myśliwego” ograniczają się w stosunku do mnie do epitetów typu „PRL-owski zacofany błazen”, „drobnomieszczański warchołek mieszkającym w kawalerce z meblościanką z lat 70-tych”, „pseudomyśliwy” etc.

   To zwykły poziom emocji u rolników, kiedy w dyskusji im brak argumentów merytorycznych.

   Ale trudno się dziwić, przez lata całe, pokolenia, począwszy do towarzysza Bieruta, przez towarzysza Gomułkę aż do towarzysza Morawieckiego wmawia się im, że są narodem wybranym, , „żywią i bronią”, „zdrowa tkanka narodu” i pompuje się w nich pieniądze podatników.
   I Rolnicy stali się „Kastą nietykalnych”. Sami w to uwierzyli.
   Ale dyskusje – dopóki nie sięgną po argumenty pozamerytoryczne – są ciekawe, trochę socjologiczne.
   • Pogromca nierozważnego Myśliwego 2018-10-14 19:15:43
    RRo naucz się czytać. To może pisał "Pogromca Myśliwego" Ja mam trochę inny nick jak byś miał problemy ze wzrokiem. Wiem że boli Cię co pisałem ale nie musisz wymyślać czegoś czego nie pisałem.
   • bamber 2018-10-14 19:43:47
    RRo przestań się ośmieszać bo pojęcia o rolnictwie i rolnikach nie masz. Znasz powiedzenie- Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza? Jak rolnicy są taką uprzywilejowaną grupą to zapraszam na gospodarstwo ale takie 10ha nie więcej i zobaczymy jak sobie poradzisz jak będziesz korzystał z pomocy państwa. Ciągle tak płaczesz to idz na gospodarstwo będziesz miał lepiej. Ale Ty jesteś mądry tylko w pysku.
  • Jańcio 2018-10-14 19:07:10
   @yugo
   Chcesz poczytać trochę obelg? Wejdź na forum łowieckikropkapl. Tam to jest dopiero jazda. Z jedną tylko różnicą. Tutaj nie mają wspólnego zdania rolnicy i myśliwi. A tam rzucają w siebie największym błotem sami myśliwi. To jest dopiero cyrk.
 • Pablo 2018-10-14 14:50:50
  A to ciekawe widział ciągnik a niedostrzegł rozrzutnika to co on pchał ten rozrzytnik
 • Krzysztof 2018-10-14 13:05:58
  Nazwanie kłusownictwem użycie światła sztucznego w polowaniu nocnym na dziki-to najzwyklejsza paranoja.Skoro poluje się nocą, powinno się mieć ku temu odpowiednie warunki. Wówczas można by odróżnić dzika od pary uprawiającej seks na łonie natury. Do niedawna strzelanie do loch było naganne, w tej chwili jest chwalebne i jest nagradzane premią finansową.
  Jeśli chodzi o oświetlenie maszyn rolniczych, to co stoi na przeszkodzie wprowadzenie obowiązkowego oświetlenia maszyn np. żółtego migającego?
  • RRo 2018-10-14 17:07:38
   doucz się:
   Minister Środowiska, rozporządzenie z dnia 23 marca 2005 r. „regulamin polowań”,
   § 4.
   1) Do wykonywania polowania dopuszcza się używanie wyłącznie urządzeń optycznych, w których obraz celu powstaje w świetle naturalnym (…)
   3) Dopuszcza się dochodzenie postrzałka z użyciem sztucznego źródła światła, nieprzytwierdzonego do broni.
   § 7.
   1. Polowanie w nocy może odbywać się na:
   1) piżmaki i drapieżniki - przez myśliwego wyposażonego w myśliwską broń palną z zamontowanym celowniczym urządzeniem optycznym, o którym mowa w § 4 ust. 1, oraz w lornetkę i latarkę;
   1a) dziki - przez myśliwego wyposażonego w myśliwską broń palną z zamontowanym celowniczym urządzeniem optycznym, o którym mowa w § 4 ust. 1 lub 1a, oraz w lornetkę i latarkę;
  • RRo 2018-10-14 17:14:37
   Krzysztof, już jest obowiązek oświetlenia pojazdów i przyczep (brony też) w nocy. możesz wprowadzić drugi obowiązek, żółte światło. Rolnicy będą NIE przestrzegać dwóch obowiązków, zamiast jednego. Jest i trzeci obowiązek, nie jeździć traktorem po pijaku, też go nie przestrzegają, i czwarty - mieć uprawnienia na traktor, też nie przestrzegają. Jest i piąty, oczyścić jezdnię po przejeździe zabłoconego ciągnika. Też nie przestrzegają.
   Taki quiz - ile na raz uda się rolnikowi nie przestrzegać przepisów?
   • Anna 2018-10-14 18:12:23
    Rozumie wszystko, tylko zrozum jedno iż te osoby które zazwyczaj przewijają się wpisami, ani nie piją, ani nie jeżdżą bez uprawnień, światła napewo też sprawne maja, a co do tego błota, hm mieszkam na wsi takiej gdzie mamy jednego Pana który notorycznie nam rolnikom zwraca uwagę, i w końcu też mu powiedziałam że mieszka na wsi nie w mieście, i nikt go nie prosił by tu zamieszkał. Z wsi miasta się nie zrobi taki nasz zawód, i żeby nie było iż jestem balaganiara, wychodzę z założenia iż obejscie świadczy o gospodarzu, a na koniec kolanami kurzu nie wycieram, i co wypracuje to moje, Twój kolega ani nikt nie daje mi pieniędzy na chleb,.
   • Krzysztof 2018-10-14 18:22:57
    Są też i inne przepisy choćby takie jak ograniczenia prędkości, albo zakaz wyprzedzania na podwójnej ciągłej ... i wyprzedź na ten przykład rower, albo pojazd wolnobieżny zgodnie z przepisami, toż za Tobą uformuje się kolumna pojazdów kilometrowych rozmiarów. Można przytoczyć również zakaz zatrzymywania w tunelach, a potem co? Nie pomogli. Gdyby próbowali i doszłoby do wypadku, kto byłby winien? Przytaczać można i w jedną i w drugą stronę, do normalności jeszcze daleko.
 • Ben Gold 2018-10-14 11:31:32
  Od wyjaśniania takich spraw jest Policja ona była na miejscu wypadku i zbiera dowody a nie jakiś pseudo myśliwy RRo który zza klawiatury wydaje wyroki.
  • RRo 2018-10-14 12:05:50
   Słusznie, Policja,
   a nie jakiś „pseudorolnik” Benjamin Gold (wyprzedzanie na trzeciego) czy „abc” którzy zza klawiatury wydają wyroki : „dlatego 36 latek jest winien wypadku”
   • Ben Gold 2018-10-14 12:29:08
    RRo pseudo myśliwy gdzie ja napisałem że jest niewinny? Wracaj do szkoły osiołku:)
   • Ben Gold 2018-10-14 12:37:53
    Rozumuje Rozumem osła (RRO) Ty lepiej za myśliwych się wez co Wam nie wygodne:)
 • Edek 2018-10-14 11:18:18
  Do Anna Ale przeczytaj sobie co pisze @RRo o 22;17 o rolnikach wkładając wszystkich w jeden worek. Pisanie że rolnicy mają inne przepisy drogowe i mogą sobie jechać w nocy bez świateł to duże nadużycie. Inne pojazdy też świateł nie mają też powodują mnóstwo wypadków i jakoś im RRo nie ubliża. On jest pewnie podstawiony aby skłócać rolników z myśliwymi bo znam wielu z nich ale żaden nie miał takich kompleksów i takiej urazy do rolników co On. To stary " Milicyjant" strach pomyśleć że może posiadać broń i iść na polowanie. Powinni odbierać broń wszystkim takim nie przebadanych psychicznie jak to pisze RRo o młodym rolniku.
  • Anna 2018-10-14 12:18:43
   Do @Edek, nie wiem czemu @Rro, wszystkich wrzuca do jednego worka, nie podoba mi się to, bo każdy z nas wpis robi i powinno być rozważane to co piszemy w danym temacie, każdy z nas nas rolników ma rozum i świadomość tego co pisze, a pisanie iż ten jest głupi albo ślepy tak napisał teraz o @Jancio,przykre,widoczne ma usposobienie typowe dla narcyzma, i uważa się za ideala,,,, piszę to szczerze bo mam taki charakter że to co myślę to mówię, nie lubie osób które pięknie do Ciebie w twarz mówią, a za plecami d..e maja,

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.152.38.154
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.