PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Komentarze 12

user Biała 2018-11-15 13:21:29
Największą patologią występuje wśr9d lekarzy weterynarii, którzy mienia ja próby wynikøw krwi u świń.Rolnicy od bardzo dawna podejrzewał ich o takie czyny gdyż cały coś im brak pieniędzy i są głodni ...Na podstawie obiawøw klinicznych wyrżnięto zdrowe świnie w pień doprowadzając hodowców do ruiny. Ksiądz Chodził powiedział że istniejącej po to by nam służyć więc juź wkrøtce nie będziecie nam zupełnie potrzebni i będziecie zbierać puszki w rowie...
Zgłoś
user inspektor wet 2018-11-15 13:44:07
Agitatorze Proniemieckiej Organizacji nawet klawiaturę masz nazistowską. Zmień tekst bo przynudzasz. Nasza praca jest wymagana przez prawo międzynarodowe i dzięki nam polska żywność może być eksportowana. Wkrótce minie czas takich jak ty pseudorolników bezproduktywnie siedzących w 3 pokolenia na hektarze żyta i wyłudzających od państwa dopłaty. Do roboty.
Zgłoś
user Biała 2018-11-15 14:16:11
Jak wam mało to do biedronki tam nauczą Was pracy. Siedzieliście tylko na czterech literach.dzień zaczynaliście of kawy i kończy liście na piciu kawy.
Zgłoś
user inspektor wet 2018-11-15 14:53:55
Pracowałem na kasie, na budowie i w rolnictwie. Mam porównanie. Główna różnica jest taka, że tam po wyjściu z roboty miałem wolne. Teraz całymi dniami odbieram telefony od ludzi, którym nie chce się czegoś sprawdzić albo wertuje przepisy napisane przez warszawiaków zza biurka i kombinuję jak ludziom pomóc.
Zgłoś
user Robert 2018-11-16 18:21:29
Nie wiem co bierzesz ale musisz to odstawić.....
Zgłoś
user inspektor wet 2018-11-15 11:51:35
Jeżeli miłościwie nas opodatkowujący rząd nie znajdzie pieniędzy na podwyżki to weźmiemy przykład z policjantów. 2 tysiące lekarzy weźmie L4 na tydzień, eksport stanie, rzeźnie staną, Polska straci kilkaset milionów złotych, nie będzie na 500+ dla patologii i kasa się znajdzie.
Zgłoś
user Rolnik 2018-11-15 12:52:08
Brawo WY! Czerwony dywan trza przed Wami rozłożyć. Gdyby nie Wy ,i Wasza Ciężka Praca w ciepłym klimatyzowanym pokoiku , tobyśmy umarli z głodu:) Z góry przewiduje wiele negatywnych komentarzy( mam to.....).
Zgłoś
user Lol 2018-11-15 15:49:49
. Inspekcja to tylko Nabijanie kasy nic więcej Kontrolę? To też praktycznie Nabijanie kasy bo ktoś wymyślił durne przepisy które mało maja wspólnego z rozsądnym rolnictwem. Mało jest artykułów jak podejmie się decyzję o wybijaniu świń ze strefy. Z góry zakłada się że tam gdzie asf tam i również jest obok. Pamiętajcie inspektorzy, wy straszycie nas a to my was utrzymujemy bo pelnicie slozbe dzięki nam rolnika. Miejcie to na uwadze bo dużo decyzji podjętych na wschodzie granicy przez inspekcje jest nie teafnych. Skąd się wzięły mity o szukaniu igły w stofu siana żeby tolko odszkodowań nie płacić? Kto wydał takie polecenia żeby bawić się w szpiegów. Już dawno mogliście postulowac o zabezpieczenie kraju przed epidemia asf - wy jesteście od tego nie rolnicy. Rolnik jakie ma uprawnienia w zwalczaniu chorob? Żadne. Plaga dotknęła kraj to teraz nie przerzucajcie winy na rolników bo rujnujecie konkretne jednostki. Trafi się i taki deaperat co prędzej czy później zacznie inaczej z wami rozmawiać jak dojdzie do tego że będziecie mu likwidować stado. Tragedię wiszą na włosku i to nie z winy rolników. Wy reprezentujecie kraj przed prezydentem w dziedzinie chorób i tu nie ma żadnegonpola do dyskusji. W czasie gry nie zmienia się ich zasad. Teraz narazacie rolników na koszta bo przez waszą paaywnosc mamy to co mamy.
Zgłoś
user inspektor wet 2018-11-16 07:50:22
My przepisów nie wymyślamy. Wprost przeciwnie. Wprawdzie przysyła nam się projekty ustaw i rozporządzeń, ale z terminem na uwagi takim, że zanim sejm dostanie nasze uwagi przegłosowana ustawa czeka na podpis prezydenta. Zarzucanie nam pasywności to jakieś kuriozum. Mamy ogromne braki kadrowe, a mimo to zadania wykonujemy. Żaden rolnik u którego byłem na kontroli bioasekuracji nie zrobił nic przed kontrolną. Dosłownie nic. Przyjeżdzamy i tłumaczymy jak dzieciom co mają zrobić i piszemy za nich rejestry. Po co było wysyłanie ulotek, szkolenia itd. wszyscy mają to gdzieś. Tłumaczy się proste rzeczy i patrzą jak ciele. Zero wiedzy, zero świadomości, mnóstwo roszczeń.
Zgłoś
user Piter 2018-11-16 07:59:36
od 2013r inspekcja weterynaryjna walczyła o zabezpieczenie kraju przed ASF, ówczesny Główny Lekarz Weterynarii (Janusz Związek) głośno wtedy mówił o konieczności przywrócenia granicy na wschodzie (nie tylko płotu, ale normalnych zasieków) - Po-Pis mu wtedy podziękował za współpracę poszukaj troszkę informacji w necie to znajdziesz szukanie igły w stogu siana? to było jasne polecenie odgórne z warszawy, bo pieniędzy na odszkodowanie nie zapewnili i nie było z czego wypłacać wiesz że na 2017r przewidziano na odszkodowania całe ZERO ZŁOTYCH!!! dopiero w listopadzie po tym jak walnęła ptasia grypa i trzeba było wypłacać odszkodowania to zrobiono przesunięcie kasy i dano jakieś 23 miliony złotych, pomyślisz pewnie kupa kasy -- NIE, bo wtedy decyzji na odszkodowania było już na prawie 30 milionów złotych!!, tak pieniędzmi żongluje imć morawiecki, żeby się w polsce w kasie zgadzało i to nie inspekcja weterynaryjna wymyśla przepisy!!, wiele z nich krajowa izba lekarsko-weterynaryjna oprotestowała, ale rządzący mieli to gdzieś!
Zgłoś
user Lol 2018-11-16 12:33:45
A od kiedy wiadomo że asf jest przy granicy? Weźcie nie stekajcie tak. Czy się stoi czy się leży budżetowce się należy. Nie macie żadnego ryzyka że wam ktoś nie zapłaci. Dzwicie się że rolnicy nic nie robią a co mają robić i za co? Każdy czeka co powie kontrola bo człowiek naszarpie się zrobi to i tamto a przyjdzie jeden z drugim i jakoś przepis inaczej zinterpretuje i co dalej? No jak co mandat. Druga kwestia to korzystając z jakiej kolwoek pomocy od razu rolnik wiąże się na ileś lat do zwierząt więc komu to w tych czasach potrzebne. Lazicie i ChA zwalczacie już x lat i końca nie widać. W dani był okres gdzie szczepili na auyszkiego (czy jak tam się pisze) i w rok się z tym uporali. Unas tak Lazicie i Lazicie i wiecznie wam mało. Co się zajedzie do weterynarii to wiecznie kawusia i klejdry krysi i zdzisi o szopenie a petenci czekają. Rolnik nie ma wyboru jak chce robić na swoim to musi gryźć zeby a wy macie żal tylka że wam mało za robotę od poniedziałku do piątku. Każdy chciałby tak pracować. Ile zarabiacie - konkrety? Nie wierzę że "szef" leci z wami strajkowac. Każdy kto zaczyna przygodę z pracą musi się liczyć z tym że cudów nigdy nie będzie.
Zgłoś
user inspektor wet 2018-11-16 13:50:11
Wiadomo było że jest przy granicy i co z tego? Dostaliśmy nowe etaty? Nie. Rząd zarządził skup interwencyjny z zagrożonych terenów? Nie. Co zrobiono? Wydano rozporządzenie o bioasekuracji bez fizycznej możliwości jej weryfikacji. I rząd się cieszył. Bo przecież wystarczy napisać rozporządzenie a rolnicy nagle przestaną być robiącymi lewiznę niechlujami. Inspekcja mając braki kadrowe w całej Polsce na głowie staje żeby oddelegować pracowników na front wschodni ale dosłownie nie ma kogo. Rolnicy nic nie robią z lenistwa. W rozporządzeniu jest wyraźnie napisane co należy robić i ciężko to inaczej zinterpretować. Ale co z tego jak się przeczytać nie chce. Każdy chciałby tak pracować? Jakoś kolejek nie widzę. Skończ najtrudniejsze studia w kraju i przyjdź pracować za 2300 - 2600 na rękę. Zapraszam.
Zgłoś