PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Olaf 2018-12-09 17:45:24
  To ja nie rozumiem że pomoc wróci po nowym roku? Ja dostałem pismo że sprawa powinna być załatwiona do końca grudnia. To jak mam to rozumieć??????
 • Prawdziwy polski rolnik 2018-12-07 08:58:33
  Oczywiście. Przecież każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o rolnictwie ten wie, że jak ma się 30% strat spowodowanych przez suszę to się zbiera dwie tony pszenicy z hektara. Każdy prawdziwy rolnik wie, że jak się da dobrze (raz na cztery lata) obornika a na wiosnę dorzuci 200kg saletry (więcej nie bo się położy) to pszenica może dać nawet 4 tony. Każdy normalny rolnik oszczędza nawóz a pryska tylko od chwastów bo zboże tanie(wszystko przez tych prywaciarzy) poza tym przez tą chemię to tylko same raki w koło, a wapno to w ogóle wymysł tych profesorków z Warszawy... Każdy prawdziwy rolnik karmi swoje świnie pszenicą po 800 zł i sprzedaje je po 3,5 zł. Każdy kto miał cokolwiek wspólnego z rolnictwem wie, że jak ktoś nie ma świń, krów, kur, kaczek to jest (...) nie gospodarz. A ci wszyscy "obszarnicy" co mają trochu więcej ziemi niż ja to zwykli złodzieje i naciągacze co się nachapali ziemi (na pewno po byłych PGR-ach). Zresztą czego im zazdrościć, to zwykli nieudacznicy jadący na kredytach i pracujący od rana do wieczora i to jeszcze w niedziele a do tego jeszcze "ojce" muszą za nich robić aż do śmierci!!! Prawdziwy rolnik popijając z kumplami piwo pod sklepem lży z takich nieudaczników... Jedyne co martwi rolnika z krwi i kości to to, że jeszcze nie dostał kasy za materiał siewny bo kasa poszła na nieudaczników... Przecież święta za pasem i bez tych pieniędzy może zabraknąć tradycyjnej wódki na wigilijnym stole oraz nowego smartfona pod choinką...
  • Rolas 2018-12-07 09:01:53
   Aż tak zabolało? @ja?
   • ja 2018-12-07 09:25:50
    Trochu jestem za stary i mam za grubą skórę żeby zabolało... Niestety jak się tutaj czyta wszystkie komentarze pod różnymi artykułami (skoro wszyscy piszą na serio) to taki się nam wyłania obraz polskiego rolnika... I nie ma się dziwić, że na wsi jest jak jest...
   • Rolas 2018-12-07 10:21:18
    @ja ciekawe pod jakimi nickami będziesz jeszcze pisał hm? Ale na pewno lepiej Ci będzie jak się tutaj wygadasz w końcu od tego jest to forum. I jak to pisałeś nawet nie wiesz do kogo to piszesz ale ważne że piszesz.
 • rolnik 2018-12-06 19:57:32
  NIE MA TO JAK CEP KTÓRY WKŁADA KIJ W MROWISKO A POTEM SIĘ DZIWI ŻE WSZYSCY MAJĄ Z NIEGO UBAW. JA TEŻ MOGĘ NAPISAĆ ŻE MIAŁEM REKORDOWE PLONY PSZENICA PO 9TON RZEPAK 4 TONY BURAK 70 TON W SIERPNIU I JESZCZE 100TYŚ POMOCY ZA SUSZĘ "BO TO JESZCZE PLONY PORAŻKA DLA MNIE" JAK PISAŁ @JA A ZA MATERIAŁ SIEWNY DOSTAŁEM 10 TYŚ A INNI PŁACZĄ ŻE JESZCZE NIE DOSTALI. ALE PO CO? Z GŁOWĄ JESZCZE NIE MAM ABY TAK PISAĆ. TAKIE COŚ TO MOŻE PISAĆ TYLKO CZŁOWIEK KTÓRY NIE MA POJĘCIA O ROLNICTWIE I SZUKA GŁUPSZEGO OD SIEBIE BO U NIEGO JUŻ WSZYSCY GO ZNAJĄ.
 • Anka 2018-12-06 19:31:33
  @Saletra, zmieniłam nick, bo ktoś od pewnego czasu zaczął się podszywac, dziwne tyle imion a akurat mojego któraś, czy któryś zaczął używać. @ja,miejmy nadzieję że będzie siedział cicho, albo znowu o innym nicku zaatakuje. Miastowy bynajmniej takich numerów nie robi, a ten rolnik jak z koziej (...) trąba. Ty juz długo tu piszesz, więc i nie dziwia Cię pewne zachowania ludzi, ale Ja krótko, i nie raz bym coś więcej od siebie napisała, ale jestem kobietą i nie wypada.
  • ja 2018-12-06 19:57:10
   Ja takich numerów nie robię. A ty zrozum to, że tu nie piszą ludzie z miasta bo niby co mieli by robić na forum dla rolników... Większość ludzi pisze tu bzdury aby się trochu pośmiać. A jak chcesz z kimś normalnie porozmawiać to zrób to w realnym świecie bo tutaj nie wiesz czy piszesz z dwunastolatkiem czy spoconym starym obleśnym dziadem, czy ktoś pisze prawdę czy cię podpuszcza... Dzisiaj o tym uczą już dzieci w podstawówce....
   • Pogromca @ja 2018-12-06 20:09:38
    Nie Ty wcale takich numerów nie robisz. Jeszcze wczoraj przechwalałeś się jakie to plony miałeś i jeszcze pomoc suszową dostałeś a potem ze wszystkiego się wycofałeś bo nikt nie wiem czy piszesz prawdę bo nikt nie wie czy jesteś kobietą czy mężczyzną bo nikt nie wie czy jesteś rolnikiem? Czyli jesteś niewiarygodny. Zresztą sam napisałeś że nie wiadomo kto tu pisze, że może ktoś pisać dla zabawy bo się nudzi. Dziwne, bo jeszcze nikt się tak sam siebie nie wydawał że może pisać ktoś dla jaj. Dziwoląg jesteś.
   • Anka 2018-12-06 20:18:30
    @ja, jakiś Ty wygadany, na "Ty", kim Ty do licha jesteś, i niby czemu sam tu piszesz, porozmawiaj sobie w Realu, bo tu nie wiesz z kim piszesz, może trzeba będzie obrać ta sama taktykę na Ciebie, bo argumenty jakie Ci piszemy nie docierają do Ciebie @Saletra, @Rolnik,. Nie zapominaj się i więcej razy nie pisz do mnie na" Ty", bo nick, mam, i jak masz jakąś kulturę osobista to zauwaz jestem kobietą. Wiele osób tu pisze, ale przechodzisz sam siebie,. Ucz siebie, rano napisałam Ci, nie znasz życia, ale to jak czyta się między wierszami.
 • rolnik mazowieckie 2018-12-06 14:31:11
  Witam! Mam pytanie jeśli strata w moim gospodarstwie z produkcji roślinnej wynosi 44% a z produkcji ogólnej 11% to czy mogę ubiegać się o kredyt suszowy?
 • Władysław 2018-12-06 13:53:08
  @ja biedny z Ciebie człowiek. Najpierw piszesz że dostałeś 50 tyś suszowego i 6 tyś za materiał siewny przy plonach 6,8 pszenicy na lepszych kawałkach 8 ton rzepak 3,8 tony a burak wrzesień 65 ton. Innych wygadujesz że płaczą za kasą za materiał siewny a sam chwalisz się że dostałeś. Ludzie materiał siewny kupowali w zeszłym roku i te pieniądze powinny być zabezpieczone. Jak jesteś posądzony o hipokrytyzm to z wszystkiego się wycofujesz. Dziecko ile Ty masz lat? Tutaj każdy ocenia drugiego po tym co pisze a nie ma zgadywać czy Ty kłamiesz czy nie. Idz się leczyć chory człowieku bo jesteś zwykłym prowokatorem i mam nadzieję że nie rolnikiem bo to wielki wstyd aby ktoś taki miał uprawiać ziemię. Wstyd człowieku wstyd.
 • Anna 2018-12-06 11:56:18
  @ja, byłeś najpierw rolnikiem, teraz już nie. Ja tu czy inny rolnik nie "kamuflujemy się, i nie podszywamy pod kogoś kim nie jestesmy". W każdej grupie społecznej są "czarne owce ", że piszą donosy i utrudniają sobie życie. Wiem z własnej autopsji, iż jednemu ze wsi żal było iż daję sobie radę (sama), i naslal mi kontrol, wynik zakup dystrybutora. I nie mam żalu do niego, ale jemu bym napewno tak nie zrobiła. I jak to ładnie napisałeś Droga Anno, i ta sama prosi Cię, byś wydawał się w konwersacje, ale przed pomysl jako kto tu będziesz wpisywal się. Pozdrawiam.
  • @ja 2018-12-06 19:35:03
   Jak się czyta takie komentarze w których nazywają Cię "wyłudzaczem" albo piszą że" POWINNI SIĘ NIM ZAJĄC CZY SŁUSZNIE DOSTAŁ" to już wolę być uważany za prowokatora i głupka... To jest ta właśnie solidarność rolników i gdyby ta dyskusja była w realu to już by poszła seria donosów... I oczywiście nikt się nie czepia @Saletra za słowa "Ja suszowego nie składałem ale żeby za materiał siewny nie wypłacali pieniędzy bo mój zwrot za zakup materiału siewnego poszedł do jakiegoś nieudacznika co dostał za suszę?" Albo @bambra który napisał "u mnie pszenica dała od 7-8 ton z ha więc te parę stówek do ha co dostałęś to jest ratunek dla niedojdów życiowych mameji jak Ty."... Czy to co pisałem było prawdą czy nie, zachowam dla siebie, bo jak widać w tym wątku "życzliwych" zazdrośników nie brakuje... A tym wszystkim specom od wyzywania innych od nieudaczników czy od weryfikacji czy się komuś należało czy też nie, proponuje obejrzenie filmów z tegorocznych żniw na YT. Tam jest kilka ciekawych vlogów na których chłopaki pokazują całą agrotechnikę i jakie plony osiągnęli mimo suszy... Tam pytajcie czemu skorzystali z suszowego....
   • Saletra 2018-12-06 19:48:26
    @ja przestań się kompromitować. Powiedz wszystkim dlaczego innym wskazujesz co zle napisali a ze swoich słów się wycofujesz? Nie potrafisz odpowiedzieć dlaczego chwalisz się że dostałeś 6 tyś za mat siew a innych oskarżasz że płaczą za kilkoma stówkami jak sam już brałeś? Jesteś zwykłym tchórzem który powołuje się na wypowiedzi innych a ze swoich wypowiedzi się wycofujesz? wystarczy że zabraknie Ci argumentów na trudne pytanie to nagle udajesz że to tylko prowokacja była. Tchórz i (...).
 • Anna 2018-12-06 08:58:28
  @ja, tu piszesz Droga Anno, tu że ten się zre, Ja czytam, czytam i powtarzam Ci że każdy za siebie tu odopwiada, a że obsataje za rolnikami i nadal będę, bo sama nią jestem, i też się to mnie tyczy. W Twoim otoczeniu zapewnie też są różni ludzie, świat by był nudny? Ale zapewniam Cię iż jesli krzywda, czy problem występuje w gospodarstwie, to rolnik - rolnikowi nie jest "wilkiem", tylko pomaga nawet i w nocy( mam na myśli pracę, pomoc) bo znowu czegoś się doszukasz w mojej wypowiedzi.
  • Saletra 2018-12-06 09:05:07
   Anna nie rozmawiaj z tym chorym człowiekiem. Raz podaje się za rolnika raz chce udawać kogoś innego. Nawet nie wie czy jest kobietą czy chlopem. Nie ma pojęcia że w internecie rolnicy mogą się spierać tym bardziej jak ktoś pisze takie brednie jak @ja ale nie wie że w życiu rolnik rolnikowi pomoże. A przypadki że jeden drugiemu wilkiem to nie tylko w rolnictwie są bo w każdej dziedzinie. Nie daj się wciągnąć psychopacie.
   • Anna 2018-12-06 09:15:02
    @Saletra, ok dzięki i pozdrawiam serdecznie Cię, miłego dnia i Mikołaja 😊, może dostaniesz chociaż cukierka dla oslody, (by się zrelaksować po tych wpisach), już mi ręce zgrabialy od zimna.
   • ja 2018-12-06 10:53:44
    Ty masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ja wiem kim jestem ale ty nie masz pojęcia bo nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie komputera. Trudno to zrozumieć??? A ta jedność wśród rolników to jest widoczna na każdym kroku, a zwłaszcza u Ciebie kiedy wyzywasz wszystkich którzy korzystali z suszowego od nieudaczników a sam wyciągasz łapę po kasę od państwa. I to jeszcze żądasz pierwszeństwa bo to jest ta Twoja pomoc drugiemu rolnikowi... Ile to tej jedności i wzajemnej pomocy było np pod artykułem o zwiększonym limicie zwrotu podatku akcyzowego z paliwa a zwłaszcza o dodatkowym "bonusie" dla gospodarstw utrzymujących bydło, albo tutaj jaki był jazgot, że @ja wziął suszowe a miał wg niektórych wysokie plony... Porozmawiajcie z ludźmi pracującymi w instytucjach rolniczych ile tam w ramach tej jedności i wzajemnej pomocy przychodzi donosów pisanych przez rolników na rolników... I z roku na rok jest ich coraz więcej....
   • Saletra 2018-12-06 14:41:41
    @Anna szkoda czasu na chorego człowieka. Ja przynajmniej się przyznałem że nie jestem bez winy a ten najpierw podaje się za rolnika i pisze co dostał a innym wypomina by na koniec z wszystkiego się wycofać że niby tylko ludzi wkręca. W jakim celu? Ostatni taki co mu tutaj niezgoda rolników przeszkadzała to był @RRo ale ten chociaż cały czas był myśliwym a @ja nawet nie wiem czy jest kobietą czy mężczyzną. No idiota jakich mało.
   • Anna 2018-12-06 15:16:52
    @Saletra, z pewnością wiesz jaki zawód poprzednio wykonywałam, i skwituje to tak(zaburzenia osobowości), i nie mam zamiaru go obrażać, ale problem chłopak ma, bo świat wirtualny, a realny to różnica. Zapedzil się iii, on nadal nie widzi problemu, tylko wyszukuje i wyszukuje. Mamy tą nowoczesność ale trzeba umieć z niej korzystać, a nie udawać rolnika, a za chwilę już nim nie jest. Omijać jego wpisy i tyle. A co do @Rro........ O ten to ostatnio mnie i @Gajoweg nazwał balwanami i nie tylko, i mało tego pod jego komentarzem miał poparcie, czyli co,,,,,,, bałwanem jestem i wogole nie przeprosił nas. Przykre...
   • Saletra 2018-12-06 18:44:47
    @Anna Obrażanie tutaj jest na porządku dziennym. Ja zostałem nazwany "troglodytą" tylko dlatego że zwróciłem uwagę @ja na to że chwali się że dostał 6 tyś zwrotu za materiał siewny a mnie wypomina że płaczę za kilkoma stówkami że ja chce wszystko dostać pierwszy. A może po po prostu się z tego wycofał ze strachu bo ktoś napisał że powinni go sprawdzić czy słusznie dostał 50tyś suszowego skoro chwali się tak wysokimi plonami? Za dożo nie ma co się tutaj przejmować wyzwiskami jak "bałwan" czy inne.
 • Anna 2018-12-06 07:58:47
  @Saletra, takie są tu realia, wiem wiem, gdybym nie była rolniczka, wcale bym tu wpisów nie robiła bo i po co, w końcu jak nie ma się pojęcia o rolnictwie,to prędzej czy później, sam dołek wykopuje sobie. I taki @ja,wymadrza się, poucza, ale po co? Niestety napisze to, niech przyjedzie do mnie, na jeden dzień, i wtedy Ja wezmę jak to napisał "pilot do ręki", i pokaże jak potrafi wykazać się jako niby ten rolnik, tylko nie wiem czy moje krowy dały by mu choć litr mleka, brak słów na takiego, szkoły życia nie przeszedł, a przydala by mu się.
  • ja 2018-12-06 08:15:08
   Droga Anno. To, że Polakami można kierować pilotem od telewizora to jest cytat z jednego byłego prezydenta. Oczywiście to była metafora i miał na myśli to, że można ludźmi kierować za pomocą mediów... I miał rację, a dzisiaj w dobie internetu daje to niesamowite możliwości wpływania na postawy ludzkie...
 • ja 2018-12-06 07:22:40
  A wy dalej nie rozumiecie przesłania... Jesteście grupą którą można kierować za pomocą pilota od telewizora... Łykacie wszystko jak lemingi... Co było prawdą a co mistyfikacją??? Moglibyście się zdziwić...
  • Anna 2018-12-06 07:50:14
   @ja,czego nie rozumiemy, to że życie to pasmo sukcesu lub porażki, wydaje mi się że rolnictwo znasz z czasopisma, coś tam gdzieś wyczytales, przejrzyj na oczy , urwales się z choinki, przestań i zakoncz te mądrości,
   • ja 2018-12-06 08:06:23
    Tego, że w dzisiejszym świecie nie można wierzyć w to co się przeczyta albo zobaczy w TV. Tego, że dzisiaj w bardzo łatwy sposób można ludźmi manipulować, napuszczać na siebie. A później macie tak jak macie, jesteście podzieleni, nie potraficie się zjednoczyć i razem walczyć o swoje... Żrecie się między sobą o to kto dostał parę groszy a kto nie dostał, kto dostał pierwszy a kto drugi... Ja tu się czyta niektóre komentarze to normalnie ręce opadają...
   • Anna 2018-12-06 08:20:57
    @ja, skoro tak mnie wywolujesz do odpowiedzi, to bardzo proszę o przeoczenie w mojego wpisu gdzie z kimś się jak to napisałeś "zre", Ja tu niejednokrotnie właśnie zwracam uwagę, i przez to nie wiem czy zyskuje sobie zwolenników, ale nie zarzucaj mi czegoś, co nie było.
   • ja 2018-12-06 08:37:48
    Pisałem o rolnikach jako grupie. Przeczytaj różne tematy to zobaczysz. Żrecie się o wszystko, zero zgody i jedności. Nawet takiemu @Saletrze przeszkadza, że jak on to mówi nieudacznicy dostali pieniądze za suszę a on nie dostał paru groszy za materiał siewny....
  • Saletra 2018-12-06 08:14:58
   @ja Raczej brak argumentow bo zostałeś skompromitowany. Sam piszesz że dostałeś 6 tys za materiał siewny i innym wyśmiewasz jak to piszesz " płaczą za kilkoma stówkami bo chcą dostać wszystko pierwsi" a sam już kasę liczysz. Czyli jesteś zwykłym dzieckiem które jak coś nie pasuje to zabiera swoje zabawki z piaskownicy i chce wszystkim udowodnić że jest najmądrzejsze. Juz zdanie zmieniłeś bo dostałeś liścia? Twoje słowo jest nie warte grosza dzieciaku.
   • ja 2018-12-06 08:29:34
    A skąd wiesz, że ja jestem rolnikiem??? A może nim nie jestem, może jestem kobietą a może mężczyzną??? Jak zostałem skompromitowany? Skąd wiesz co było prawdą a co fikcją? A co do wyśmiewania to ty tu napisałeś, że suszowe dostali nieudacznicy a sam jednocześnie upominałeś się o grosze z dopłat do materiału siewnego... heheh Kto tu jest hipokrytą?
   • Saletra 2018-12-06 08:46:04
    @ja Z takim ograniczonym umyslowo człowiekiem dawno nie dyskutowałem. Już Ci pisałem że moja kasa za mat siew poszła do nieudacznika takiego jak Ty i przynajmniej się tego nie wypieram. Ty za to chcesz dyskutować na argumenty ale jak dostaniesz liścia to szybko się wypierasz. Jak nie wiesz czy jesteś facetem czy kobieta to proponuję ci kolejną wizytę u psychiatry chory człowieku. Pogrążaj się dalej dzieciaku. Taka rada na przyszłość aby dalej ludzie tobą tak nie poniewierali: Słowo jest więcej warte od pieniędzy. A teraz spadaj cepiku bo mam inne zajęcia niż uświadamianie chorych ludzi na głowę jak Ty:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
 • Dana 2018-12-05 22:15:46
  @ja można było się domyślić że za takim trepem chwalącym się jak Ty może ukrywać się tylko mamy człowieczek z jeszcze mniejszym ...... I malutkim gospodarstwem. Współczuję Ci chłopcze.
 • ja 2018-12-05 22:01:21
  Moi drodzy, nie dziwcie się, że macie tak jak macie i że jesteście wykorzystywani na każdym kroku ale sami sobie jesteście temu winni. Dajecie sobą manipulować, wierzycie we wszystko co Wam napiszą albo powiedzą... Miała być beka śmiechu z takich półgłówków jak @Saletra czy @bamber a okazało się, że się inni też wkręcili... Z jednej strony miałem dzięki tym dwóm delikwentom kupę śmiechu ale z drugiej strony to trochu smutne, że są wśród rolników tacy troglodyci jak oni (zwłaszcza @Saletra)... Ale cóż, taka Polska...
  • Saletra 2018-12-05 22:07:24
   @ja chyba raczej Ci wstyd że została skompromitowany. Najpierw chwalisz się że pszenica rzepak burak na ten rok miałeś takie dobre plony i że dostała 50tys suszowego i 6 tys za materiał siewny i szydzisz z tych co też chcą swoją kasę za materiał a teraz jak została skompromitowany jako hipokrytą starasz się wybielić i udajesz że tylko innych skręcasz. Nie ma to jak facet nie ma swojego zdania tylko zmienia je jak rękawiczki. Idź się leczyć bo strach pomyśleć że mamy takich chorych na mózg obywateli.
  • Rolas 2018-12-05 22:23:26
   @ja Lecz się chłopie. Poważnie Ci mówię. Czerpiesz radość z chwalenia się czy z wkręcania kogoś i szukania że może ktoś znajdzie się głupszy od Ciebie?
  • Anna 2018-12-06 06:32:12
   @ja, beka śmiechu, itp. A co @Saletra czy @bamber, zawinili Ci,? Tu dorośli ludzie piszą, i każdy reaguje gdy ktoś pisze taki wpis iż pomimo suszy dostał pomoc, ale pomysl kto wyszedł na większego pajaca na tle tych wpisów, My jako rolnicy, czy Ty? W starożytności używali kar, smarowali nogi miodem i posypywali Pszenica, i puszczali kury, wiesz po co, by rozum powrócił na swoje miejsce, z nóg do głowy.
   • Saletra 2018-12-06 07:03:19
    @Anna niestety takie tutaj są realia. Ktoś się chwali że dostał 50 tys suszowego i 6 tys za materiał siewny tylko po to jak sam pisze aby Ci poprawić humor czyli chce tym drugiemu dowalić. Potem pisze jakie miał wysokie plony rekordowe jak na ten rok i jeszesz zarzuca innym że płaczą za kasą za materiał siewny a sam szczyci się że dostał. Na koniec jak jest rozszyfrowany że wszystkiego się wycofuje. Skład w ogóle biorą się tacy prowokatorzy?
  • Rolas 2018-12-06 07:17:08
   @ja A Ty masz 12 lat czy masz więcej a tylko poziom gimbusa reprezentujesz? Sam napisałeś że piszesz tutaj aby "beka śmiechu była z delikwentów" Az tak marne jest Twoje życie że normalnie nie potrafisz dyskutować i musisz się dowartościować? Pewnie ktoś w życiu z Tobą zrobił coś złego i szukasz pocieszenia? Współczuję Ci chłopie.
 • Anna 2018-12-05 21:43:16
  @ja,skutecznie mieszasz, taki wpis to dla Ciebie typowa "woda na mlyn", czy pomyslales robiąc wpis o tych ludziach co naprawdę potrzebowali pomoc od rządu za tegoroczną susze? Gdzie ich plon był niejednokrotnie na poziomie 2t/ha, a Ty szczycie się ile to dostałeś, jakie plony miałeś, i uważasz że ta pomoc naprawdę - Należała Ci się? Pomyśl zanim cokolwiek publikujesz bo dla Ciebie dopłata jest niczym, a dla innych ratunek.
 • Grzegorz 2018-12-05 21:33:59
  u mnie też bidnie w tym roku, zaliczki nic bo kontrola, suszowe po nowym roku
 • ja 2018-12-05 21:10:54
  Trzeba być zaradnym rolnikiem aby zboża średnio sypały 6,8 lepsze kawałki 8 Rzepak 3,8 a Burak 65 we wrześniu i jeszcze potrafić wyciągnąć 50 tyś z suszowego. Można? Jak widać można.
  • ja 2018-12-05 21:48:36
   Nie podszywaj się. Bo w tym temacie to ja wkręcam pod loginem @ja

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.216.157
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.