PARTNERZY PORTALU

Komentarze do tekstu:

Dlaczego gleba ma kwaśny odczyn?

Komentarze 3

user Paweł 2019-02-12 18:16:16
Max Calc czyli ph REGULATOR z aktywnym hydratem wapnia z powodzeniem można stosować zarówno doglebowo jak i pogłównie. Wielu rolników stosuje go jesienią, pożniwnie, mieszając z glebą. Inni stosują go przed 1 grudnia – stosując pogłównie na plantacjach ozimego rzepaku czy zbóż ozimych. Rolnicy uprawiający kukurydzę i buraka cukrowego najczęściej stosują Max Calc na pola przedsiewnie na wiosnę, przed uprawą agregatem lub po wschodach, co przynosi wspaniałe rezultaty i ma duże uzasadnienie na stanowiskach o zbyt niskim pH. Odkwaszanie już w pierwszym kwartale po wysiewie ? Jest to możliwe przy użyciu odpowiedniego środka : Max Calc to pH REGULATOR z aktywnym hydratem wapnia i organiką oraz NPK. Nie działa inwazyjnie na rośliny, odkwasza szybko i skutecznie, nie niszczy próchnicy jak wapna tlenkowe. Więcej : www.wapnoorganiczne.pl Na łąkach i pastwiskach, także między pokosami. Dawkowanie jest uzależniona od odczynu pH gleby i zalecane jest od 0,7–1,5t/ha co wystarcza nawet na 3–4 lata. Max Calc skutecznie i bezpiecznie reguluje odczyn gleby. Ma on właściwości bardzo korzystne dla wzrostu i rozwoju wszystkich grup roślin rolniczych. Dzięki zawartości wapnia w formie aktywnego hydratu (Ca(OH)2) szybko i trwale podnosi odczyn pH gleby (nawet o 1-1,5 jednostki w ciągu 2-3 miesięcy). Max Calc to skuteczne rozwiązanie dla zakwaszonych, lekkich i średnich gleb, nabytych gruntów i dzierżaw, których wartość pH dość często oscyluje w granicach 4,0-4,5, jak i również dla gleb lekko kwaśnych aby bezpiecznie i szybko wyregulować ich odczyn. Ogromną zaletą pH REGULATORA Max Calc jest również zawartość substancji organicznej. Waśnie to dzięki niej Max Calc użyźnia glebę, zwiększa potencjał bardzo cennej próchnicy co w konsekwencji poprawia właściwości sorpcyjne gleby. Więcej : 602 188 508
Zgłoś
user Maniek 2019-02-06 10:23:15
CO tu dużo pisać. Trzeba po prostu systematycznie wapnować i wszystkie gleby trzymać w pH minimum 6,0 i to nawet te lekkie. Kto raz podniesie odczyn i zobaczy jakie to daje efekty temu już nie trzeba wmawiać że musimy wapniować gleby.
Zgłoś
user grzegorz 2019-02-05 21:34:22
ph gleby powyżej 6 i trochę opadów efekt wzrost plonu bardzo często nawet o 70%. jestem ogrodnikiem uprawiamy warzywa,ziemniaki również zboża. robię 8-10 analiz gleby analizy ogrodnicze drogie ale dokładne .przez ostatnie 20lat tsześć razy popełniłem błąd nie wapnując danego pola EFEKT spadek plonu przy takim samym nawożeniu z dostępem do wody AŻ O 70%.
Zgłoś