Poznaniak 6 3m rolmasz Kutno z 1999 2019-02-18 08:41:15
Nie badzcie naiwni nawet ten zachodni sprzet to nie ten sam co kiedys . W polskich gospodarstwach pracuje jeszcze duzo sprzetu komunistycznego a mial byc taki zlomowaty . Wszystko dzisiaj smierdzi ryzem i ten markowy moze byc gorszy od malo znanego producenta . Przekonalem sie sam - kupilem pile spalinowa made in china o egzotycznej nazwie ile ona wypracowala to glowa mala brat tez taka kupil kilka razy uzyl i zlom pila kosztowala 300 zl . Najwazniejsza jest rownowaga pomiedzy naszym a obcym - pozdrawiam
Mam poloneza 3 na redlicach talerzowych i sieje ładnie na komputerze ponad 1000 h wysiane i daje rady podstawa to zrobić próbę i serwisować na czas , nieraz się płaci za markę ,wiadomo każdy kupuje według możliwości , najgorzej jak jeden kupi to drugi też musi myśląc a co ja będę gorszy a co, talk jak z ciągnikami sąsiad ma zielony to ja też kupię postawie niech wiedzą że ja nie gorszy .
Amazone lemkeny czy co kolwiek innego kupujecie chwalicie, z swego rodzimego nie chcecie bo rdzewieje bo to unia czy inny producent krajowy. Za dobry bajer gatke marketingu to nawet cheb kupicie z zachodu czy wschodu byle nie swego. Którzy coś zrobili żeby krajowy sprzęt był lepszy?
maszyny polskie niby dziadostwo,a mięso z zachodu nie powinni ludzie kupwac,może miastowi mają tez takie podejscie i mamy co mamy na rynku,ciągników swoich jako tako nie mamy ale maszyn sporo do wyboru
Ta technologia juz byla i przeminela z wiatrem. Jak kazda ma swoje plusy I minusy. Wrocila jak ostatnio talerzowki, a po co? Ano po to zeby sie krecilo w biznesie
A jaką to technologię wymyślona, że ta taka stara. Wszystko nowe to modyfikację starego, a talerz na nowo wprowadził Vaderstad i ma się dobrze. Mowa o agregatach ścierniskowych. A siewnik rzędowy mechaniczny jeszcze długo posłuży.
A w czym siewnik mechaniczny jest gorszy od pneumatycznego??
Umieszczenie skrzyni nad redlicami daje gorszy rozkład masy w agregatach uprawowo-siewnych zawieszanych - to się zgadza. Jeżeli chodzi o równomierność wysiewu, nie ma różnicy - w obu przypadkach jest mechaniczny aparat wysiewający o podobnej konstrukcji. Pneumatyka służy tylko do transportu nasion.
Pneumatyk jest droższy w zakupie i bardziej wymagający w eksploatacji. A chyba chodzi o to, żeby maszyna była prosta, w miarę niezawodna i mało kosztowna???
Takich głupot nie pisz. Dotacji z PROW nigdy nie brałeś? Taki jesteś bogaty. Gdyby rozdawali za darmo to byś pierwszy się pchał i łokciami rozpychał. A potem płacz, że nic się nie opłaca, a "pany" nie chcą nawet za darmo. Skoro takie beznadziejne, to głupi byłeś że kupiłeś. Było pokazać klasę i kupić lemkena bo taki tani.
Ja też kupiłem Amazone i sprzedałem bo łożyska w skrzyni poszły i miałem "szachownicę" na polu. Mam nowego agro-masz sr300 i jestem zadowolony(żeby nie było że chwalę polskie :) ).
na jesieni jak siałem pszenice z centrali nasiennej to zmieszałem z polifoską żeby mi wystarczyło na kawałek , siewnik stary poznaniak kupiony co nie można było ustawić mniejszej dawki wysiewu niż 220 kilo na hektar
Siewnikiem Poznaniak mój z 1985 r można wysiać każdą dawkę nasion w zależności od koła zębatego na łańcuchu,ustawienia kół zębowych wysiewu i zębatek skrzyni.
To, że nie ustawiłeś nie znaczy że nie można. Wystarczy przestawić koła zębate na zwiększony wysiew. Ale nie każdy zagląda pod osłony i może nie wiedzieć jak. Mam poznaniaka 5, razem ze zwiększonym wysiewem 36 przełożeń skrzyni. Jak ktoś chce się pobawić to można pokombinować z ustawieniem denek aparatów.
Komentarze