PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Zorro 2019-04-20 05:51:14
  @Rro Jak byś się nie wykręcał to widać jak bardzo bolą Cię ogrodzone pola. Chłop RRo pozostania już zawsze zwykłym chłopem którego zmusili do nauki pisania i czytania. Chyba Cię to nie obraża? Wszak Ty też piszesz takim tonem w stosunku do innych nie znając ich a oceniając. Taki z Ciebie "inteligent" . Powodzenia @Rro i @Yugo przy ogrodzonych polach ha ha ha
 • Zibi1 2019-04-19 10:22:02
  Pani Pokora Kalinowska, porusza pani ciągle sprawy na linii chłop myśliwy, a może pani zacznie nowy temat, aby Trybunał rozpatrzył sprawę czy obecnie 99% ziemi będąca w użytkowaniu chłopów, która została zrabowana prawowitym właścicielom jest w zgodzie z prawem międzynarodowym.
  • RRo 2019-04-20 01:12:46
   farmer nie napisze nigdy o prawowitych właścicielach setek tysięcy hektarów w Polsce, o Radziwiłłach, Lubomirskich i innych prawowitych właścicielach ponad połowy ziem Polski. Reformy komunistyczne, odkułaczenie, nadanie ziemi chłopom na "ziemiach odzyskanych", które to ziemie były własnością książąt niemieckich - chłopi by sie do końca życia z odszkodowań nie wypłacili, ich prawnuki też.to nie jest temat dla Farmera.
  • Jaś 2019-05-06 11:07:19
   Farmer archiwaliów nie omawia
 • Yugo 2019-04-18 23:50:07
  Jak podają zagraniczne media a za nimi i polskie, Parlament Francuski, najwyższa izba czyli Senat Francuski zatwierdził ustawę o ochronie polowań przed blokowaniem przez /zielonych/ eko- oszołomów,......... za utrudnianie polowań teraz będzie grozić 30 tys euro lub rok więzienia. /Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 września/ Parlament uzasadnił tym że myśliwi dbają o zwierzynę w sposób stały i ciągły, natomiast /zieloni/ eko-oszołomy potrafią tylko na kilka godzin w roku przykuwać się do drzew lub w sposób tylko krótkotrwały blokować polowania. Nie przyczyniają się w sposób fizyczny do introdukcji i zwiększenia populacji zwierzyny, nie dokarmiają zwierzyny w stanie wolnym w okresach gdy ona tego potrzebuje. Nawet taka Brigide Bardott nic nie wskórała........................................................RRo,..... a niech sobie chłopi/rolnicy/ grodzą swoje pola, ich sprawa, mnie stać pojechać za granicę na polowanie, chętnie mnie tam zobaczą i moje pieniądze...zapraszają cały czas. ........Stawiam koniak przeciwko herbacie że Rząd i tak chłopów /rolników/ wykiwa.
  • RRo 2019-04-19 07:28:28
   Zgadzam się z przedmówcą. Rząd minister Kowalczyk już zakręcił chłopami jak dziećmi w marcu 2018. Chłop nie chciał, aby buce z piórkiem myśliwi szacowali szkody, bo buce oszukują, więc nowa ustawa - szacuje sołtys. Sołtys chłopa ma w nosie, szacować nie będzie, więc zmiana ustawy, znów szacuje buc myśliwy, a ODR za 100 zł asystuje, Nadleśniczy służy za odwołanie.. 12 milionów Kowalczyk zabrał Lasom Państwowych dla ODR-ów które nie mają głosu. Z praktyki wiem, że za 100 zł ODR tyłka z biura nie ruszy, bo na paliwo nie starczy a buty się ubrudzą, więc przynajmniej tyle dobrego, że Lasy zaoszczędzą. A chłop zobaczył lizaka "będzie dobra zmiana". I wiele się porobiło, a jest jak było. Oczywiście, że rząd i Trybunał Konstytucyjny na czele z prezeską Julią naobiecują chłopom wszystko, łącznie z „konstytucyjnym prawem własności”. Potem zwróci uwagę, że Art. Art. 50. 1b ustawy („Wyłączenie gruntu z obwodu”) nie stoi w sprzeczności z Art. 27b. 1. ustawy („wprowadzenie zakazu polowania na własnym gruncie”), chłopom się pomyliły pojęcia, a Konstytucję i tak się zmieni. Rząd, w przeciwieństwie do chłopów przeczytał 63 strony ustawy. Chłop, butny nadęty ignorant, który opanował pod przymusem w dzieciństwie trudną sztukę pisania i czytania, ogrodzić pole umie, ale przeczytać ze zrozumieniem 63 strony ustawy - nie.
  • Ten 2019-04-19 13:38:35
   Z głupotą nie należy się obnosić , to niestosowne .
 • RRo 2019-04-18 21:09:57
  Zawsze twierdziłem i twierdzę, że szkody chłopskie wyrządzone przez dziki to problem chłopa i właściciela dzika, czyli premiera. Nie mój, nie myśliwego. Sejmiki wojewódzkie ustalają obwody łowieckie w Polsce. W celu oddania ich Kołom Łowieckim, aby zarządzały polowaniami i płaciły odszkodowania chłopom. Jeżeli chłop wyłączy z obwodu swoje pole, to nie będzie wolno na nim polować. Art. 50. 1b. Skarb Państwa odpowiada za szkody wyrządzone przez zwierzęta łowne, (dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny), na obszarach niewchodzących w skład obwodów łowieckich. NIEWCHODZĄCYCH – czyli również WYŁĄCZONYCH. „Wyłączyć z obwodu” może tylko sejmik wojewódzki i sąd administracyjny. Jak sejmik „wyłączy”, to już nikt nigdy tam nie będzie mógł polować. Teren ten nie będzie częścią obwodu łowieckiego, tak samo jak nie jest częścią obwodu łowieckiego skwerek przy rynku w twojej wsi. ……. Krajowa Rada Izb Rolniczych chce, aby chłop mógł wyłączyć z obwodu swoje pole, bo tak się Chłopu spodobało, a Skarb Państwa ma płacić za zżartą przez dziki marchewkę i kukurydzę. Mi osobiście – jako Myśliwemu – ten pomysł się BARDZO PODOBA. Popieram go z całych sił ! Na polach kukurydzianych dziki będą niestrzelane się swobodnie bzykać i rozmnażać, żreć do woli, roznosić ASF, a premier będzie Chłopom za szkody płacił. Dziki wejdą do wsi, zbuchtują ogródek Proboszcza, a wtedy STAROSTA wyda nakaz odstrzału REDUKCYJNEGO. Odstrzał redukcyjny nie jest polowaniem, a Skarb Państwa musi za to zapłacić Myśliwemu, bo tylko Myśliwy - czyli JA - ma prawo wykonywać odstrzał redukcyjny. Odstrzał redukcyjny jest czynnością zleconą przez administrację państwową i jego wykonanie podlega ochronie policyjnej, za utrudnianie chłop pójdzie (nareszcie!) do więzienia. Chłopy – byle tak dalej! Obyście wygrali! …. za dwa lata będę wykonywać odstrzał redukcyjny dzika na twoim polu pod ochroną policji !
  • Zorro 2019-04-18 21:43:51
   @Rro Nie wiem czy zauważyłeś czy nie chcesz zauważyć ale ostatnio gdzie się nie rusze to widzę wciąż nowe ogrodzenia pól rolniczych. Jak tak dalej będzie to zostanie Ci strzelanie w lesie do pół żywych wyczerpanych z głodu zwierzaczków. Niebawem pozostanie Ci strzelanie to tarczy na festynie.
   • RRo 2019-04-18 22:19:38
    zorro, o moje strzelanie się nie martw, ogradzaj sobie swoje pola. Zwierzyna albo zdechnie z głodu - problem właściciela, czyli premiera i jego doradców, Kingi Rusin, Piotra Kraśko i innych "Eko-celebrytów". Jak premier chce zagłodzić swoje zwierzaczki przy klaskaniu „eko-celebrytów”, niech głodzi. Jak chce płacić chłopom za marchewkę i kukurydzę za ich głosy wyborcze, niech płaci, chłop zawsze przekupny jest. To premiera zwierzaki, a chłopstwo mu pomoże je zagłodzić i wytruć. Moim zadaniem jest redukcja zwierza, jeżeli jest go zbyt dużo. Może zwierzyna pójdzie pod pomnik jedynie słuszny do miasta, i tam będzie dostawać gratisowe jabłka z AgroUnii. Na chłopskie festyny nie chodzę i nie strzelam z wiatrówki, to dobre dla chłopów i dla „zorro”, jarają się zestrzelonym cukierkiem. Na szczęście są jeszcze kraje, gdzie poluje się normalnie, i tam jeżdżę. Ty wolisz siedzieć w „ollinkluzywie” z teściową w hotelu w Egipcie i upijać się piwem, ja jeżdżę na aktywne polowania. A jak premier mnie poprosi, abym wykonał odstrzał redukcyjny lub sanitarny – ASF – to się zastanowię. Jak zapłaci, wykonam. Jak nie zapłaci, niech się martwi on i chłopi. To nie mój problem.
  • nn 2019-04-19 12:11:55
   Niech ktoś zamontuje RRo alkomat w komputerze, bo zaczyna tę samą śpiewkę co na wszystkich forach: obrażanie, fanfaronada, wulgaryzmy, prowokowanie kłótni.
   • RRo 2019-04-19 13:21:17
    Mało szanowny „NN”, chłopi mają niewątpliwą wiedzę i przewagę na „miastowymi”, a mianowicie od dziecka są przyuczani do prac polowych, orania, siania, nawożenia, odchwaszczania, opryskiwania, obsługi maszyn rolniczych i dojnych, karmienia bydła i świń, odbierania porodów bydlątek, dbania o nie. Chłopi znają się na nawozach, herbicydach, pestycydach, 50 odmianach rzepaku, żyta, pszenicy i wszystkiego, czym się zajmują. Chłopi mają olbrzymie doświadczenie praktyczne w swojej pracy. Ale „RRo” im się nie wcina z „miastowymi” mądrościami, jak najlepiej udomowić stonkę ziemniaczaną. Za to ty, chłopie „NN” wymądrzasz się w sprawach, na których się zupełnie nie znasz. Na początku XX wieku zmuszono chłopów do nauki czytania i pisania, a teraz przeczytasz streszczenie ustawy i już jesteś „prawnik”. Ignorant jesteś, butny i nadęty. Zrób choć raz bilans skonsolidowany holdingu międzynarodowego. Ja umiem. Chłop umie zająć się polem, zasiać i zebrać co trzeba i kiedy trzeba. Ja nie umiem. A jeżeli cię to obraża, kiedy tłumaczę, że chrzanisz głupoty pisząc o „wyłączeniach” a myślisz o Art. 27.b.1.ustawy, to tym bardziej pokazuje, jak nadętym ignorantem jesteś. Na szczęście są czytelnicy tego forum ze wsi, którzy myślą. I tym myślącym dedykuję swoje prawnicze uwagi.
   • Hubert 2019-04-19 23:41:05
    nn....RRo pisze prawdę i używa języka dyplomatycznego, w jego tekstach nie ma wyzwisk, a prawda którą napisał między innymi o tobie nie bardzo ci się podoba. Pewnie chciałbyś usłyszeć potwierdzenie jaką wy macie biedę, jak was polski Rząd okrada i ciemięży i niedługo będziecie chodzić boso bo taka u was panuje bieda na wsi. Jak widzisz kij ma dwa końce, i dość tego, na waszym chłopskim portalu przez kilka lat padały wulgaryzmy pod adresem myśliwych, wam chłopom było można, a innym nie. Winna też jest redakcja która nie kasowała obraźliwych słów, tylko solidaryzowała się z chłopami i starała się dyskretnie dokopać myśliwym. A może ty sam pod zmienionym nickiem pisałeś obraźliwe słowa na myśliwych......RRo pisz tak dalej i Yugo też.
   • arszczecin 2019-04-20 01:39:32
    Hej ereeruś aka b2r aka born to roll co ty wiesz o wyłączeniach? II SA/Wr 831/17 II SA/Wr 276/18 II SA/Wr 278/18 II SA/Wr 801/17 II SA/Wr 817/18 II SA/Lu 441/17 II SA/Lu 442/17 II SA/Lu 189/18 II SA/Lu 525/18 II SA/Lu 830/18 II SA/Lu 46/19 II SA/Go 710/16 II SA/Go 585/17 II SA/Go 123/18 II SA/Łd 398/16 II SA/Łd 435/17 II SA/Łd 1002/17 II SA/Łd 273/18 II SA/Łd 310/18 II SA/Łd 572/18 II SA/Kr 548/17 II SA/Kr 1356/17 II SA/Kr 1672/17 II SA/Kr 1673/17 II SA/Kr 33/18 II SA/Kr 78/18 II SA/Kr 79/18 II SA/Kr 80/18 II SA/Kr 335/18 II SA/Kr 378/18 II SA/Kr 418/18 II SA/Kr 674/18 II SA/Kr 275/18 IV SA/Wa 1301/17 IV SA/Wa 1302/17 IV SA/Wa 3433/17 IV SA/Wa 42/18 IV SA/Wa 953/18 IV SA/Wa 954/18 IV SA/Wa 958/18 IV SA/Wa 1210/18 IV SA/Wa 1141/18 VIII SA/Wa 401/18 IV SA/Wa 3223/18 II SA/Rz 550/17 II SA/Rz 1283/17 II SA/Rz 1284/17 II SA/Rz 150/18 II SA/Rz 403/18 II SA/Rz 161/18 II SA/Rz 731/18 II SA/Bk 359/17 II SA/Bk 941/17 II SA/Bk 653/18 II SA/Bk 383/18 II SA/Gd 36/18 II SA/Gd 74/18 II SA/Gd 75/18 II SA/Gd 76/18 II SA/Gd 116/18 II SA/Gd 236/18 II SA/Gd 156/18 II SA/Gd 312/18 III SA/Gd 76/19 II SA/Gl 85/16 II SA/Gl 387/17 II SA/Gl 932/17 II SA/Gl 1179/17 II SA/Gl 846/18 II SA/Ke 30/18 II SA/Ke 121/18 II SA/Ol 1132/16 II SA/Ol 373/17 II SA/Ol 471/17 II SA/Ol 547/17 II SA/Ol 940/17 II SA/Ol 7/18 II SA/Ol 62/18 II SA/Ol 69/18 II SA/Ol 120/18 II SA/Ol 186/18 II SA/Ol 224/18 II SA/Ol 247/18 II SA/Ol 360/18 II SA/Ol 431/18 II SA/Ol 432/18 II SA/Ol 433/18 II SA/Ol 434/18 II SA/Ol 621/18 II SA/Ol 843/18 II SA/Ol 844/18 II SA/Ol 846/18 II SA/Ol 845/18 II SA/Ol 860/18 II SA/Ol 10/19 II SA/Ol 51/19 II SA/Ol 140/19 II SA/Ol 153/19 II SA/Po 775/17 II SA/Po 821/17 IV SA/Po 148/18 II SA/Po 155/18 IV SA/Po 175/18 IV SA/Po 204/18 IV SA/Po 417/18 II SA/Po 257/18 II SA/Po 428/18 IV SA/Po 129/18 II SA/Sz 546/17 II SA/Sz 312/17 II SA/Sz 83/18 II SA/Sz 321/18 II SA/Sz 376/18 II SA/Sz 201/18 II SA/Sz 320/18 II SA/Sz 374/18 II SA/Sz 1139/18 II SA/Sz 1261/18 II SA/Sz 1266/18 II SA/Sz 1297/18 II SA/Sz 1262/18 II SA/Sz 1263/18 II SA/Sz 1265/18 Czytać chłopów nauczyli, pisać również w wolnej chwili z praw korzystać pozwolili a myśliwce konia bili Zamiast pleć tu swe ciećwierze weź się do roboty szczerze bo za chwilę tobie stanie polowanie na sawannie
   • arszczecin (...) 2019-04-20 03:26:02
    arszczecin (...)
 • Kulfon 2019-04-18 11:55:55
  komuś tu się w głowie pomieszało. z tym wyłączeniem gruntów z polowania jest podobnie jak z OC na pojazd. jeśli nie masz opłaconej składki i ktoś ci ten pojazd uszkodzi to nie masz szans na odszkodowanie a jeszcze mandat cię czeka za brak OC a za pole wyłączone z polowań chcesz kasę? Liczę na zdrowy rozsądek TK chociaż obserwując ich dotychczasowe wyroki wiem że naiwny jestem jak dziecko.
  • Zik 2019-04-18 14:43:53
   A jak myśliwy ma chronić uprawę na gruncie wyłączonym z polowania. Ma fruwać i uszami kła skac przeganiając zwierxyne
   • rolnik1 2019-04-18 19:47:55
    Ty myśliwcze won z mojego pola, a jak szkoda to dawaj kasę. Chłopska mentalność nie zmieniła się od 100 lat, chciwość i pazerność.
   • myśliwy 2019-04-18 21:21:12
    Zik - nie chroń! wytocz chłopu proces, że nie pozwala postawić ambony na środku pola i wygrasz. Ja wygrałem. nie muszę płacić.
 • Hachafir 2019-04-18 11:30:31
  Myśliwy będący użytkownikim gruntów rolnych włączając je z użytkowania przez myśliwych powinien być automatycznie pozbawiony uprawnień myśliwskich w tym prawa do posiadania broni i prawa do odszkodowania za szkody wyrządzone przez dzikie zwierzęta.
  • Prawy myśliwy 2019-04-19 10:49:35
   Każda własność prywatna powinna być chroniona i myśliwy powinien mieć prawo polowania na swoich włościach czy to rolnych, czy leśnych i nikt tego prawa nie może mu zabrać.Jestem myśliwym i jestem za takim rozwiązaniem prawnym
   • Stefan 2019-04-19 13:28:10
    Jesteś facet (...) myśliwym jak jnni
 • Hachafir 2019-04-18 11:18:39
  Myśliwy który jest użytkownikim gruntów i wyłącza je z użytkowania przez myśliwych powinien być pozbawiony uprawnień myśliwskich .
 • Hachafir 2019-04-18 11:12:22
  Dzikie zwierzęta w stanie wolnym są własnością skarbu państwa i tylko żywe są w stanie czynić szkody to niech skarb państwa płaci za szkody a myśliwym za redukcję szkodników a tym samym szkód .
 • Ja 2019-04-18 10:50:30
  Takie mamy wykształcone władze. W końcu w razie czego szewc może piec chleb, a piekarz murować domy. Może już czas wymienić władzę kompromitującą się od 30 lat?
 • Adrian 2019-04-18 07:19:14
  Czyli rolnik jak zwykle cwaniak. Zakaz odstrzału szkodników przez myśliwych ale odszkodowanie za te szkodniki dostać musi bo tak to jest niekonstytucyjne. Nie chcecie myśliwych na swojej ziemi to na swój koszt ubezpieczajcie i usuwajcie szkodniki
 • Dziki 2019-04-18 06:09:15
  A jak się będą miały do tego wieloletnie i roczne plany łowieckie(chodzi o pozyskanie zwierzyny) kto rozliczy i sprawdzi rolnika ile strzelił tych niedobry H dzikow i sarenek?
 • Chłop 2019-04-18 05:57:11
  Chłop żywemu nie przepusci
 • mkm 2019-04-17 22:40:19
  z tego co czytam niektórzy chcieliby strzelać do każdej zwierzyny na swoich polach, a co to k....rwa dziki zachód czy co?
  • Prawy myśliwy 2019-04-18 09:43:59
   Każdy kto posiada uprawnienia łowieckie, powinien dokonywać odstrzału zwierzyny na własnej własności rolnej lub leśnej bo to się należy jak chłopu ziemia
 • RRo 2019-04-17 21:30:45
  To sobie sami pilnujcie. Szkody to problem rolnika nie mój.
  • Aaa 2019-04-18 08:18:58
   Ogrodzić las i tam trzymać dziki a nie wypasać na polach rolników . Wypadki z winy dzikich zwierząt .Kto czerpie korzyści myśliwy .
   • Słupek 2019-04-18 10:47:09
    A nie prościej dzbanie własne pole ogrodzić?
 • Mysliwy 2019-04-17 21:29:12
  Aż się we mnie gotuje. Niedość, że nie rolnik ma prawo nie wurazić zgody na polowanie na jego terenie (tu sie zgadzam ma tego prawo), to już to jeszcze mam (...) odszkodowanie płacić nosz jasna cholera czy czasem nie przeszadzają czasem rolnicy.
  • Tomasz 2019-04-17 22:31:44
   To napij się zimnej wody. Chcecie hobby uprawiać to trzeba wiedzieć że hobby kosztuje. Skoro myśliwi uważają że to niesprawiedliwe to rozwiązać koło łowieckie i macie spokój z rolnikami. Proste?
   • Rols 2019-04-17 23:38:12
    Jestem coraz bardziej za tym, co by myśliwi na dwa lata broń do szaf schowali. Po takich komentarzach tylko się utwierdzam. Sobie będziesz jeden z drugim z widokami za tymi dzikami po swoim polu latał.
   • Myśliwy 2019-04-17 23:51:20
    Ok. Niech pan popatrzy na to z innej strony rolnik wyłącza pole z obwodu łowieckiego, w tym momencie nie mogę tam prowadzić gospodarki łowieckiej co za tym idzie ochorny pól przed szkodnikami, na dodatek mam zapłacić jeszcze odszkodowanie mam zapłacić no coś tu jest nie halo?
   • Paweł 2019-04-18 06:12:01
    Proponuję żebyś sam się schlodzil. Pomoc nie pomoże ale na chwilę przestaniesz głupoty pisać.
   • Wiesław 2019-04-18 06:53:56
    Społeczeństwo traci wyobraźnię. Gorszy się polowaniem, a kupuje jajka, sery, kurczaki, wołowinę i wieprzowinę - nie zastanawiając się nad warunkami fizycznymi i "farmakologicznymi" hodowli, już nie mówiąc o sposobie uboju. Wyjścia innego nie ma, jak tylko tłumaczyć, cierpliwie tłumaczyć. Łatwo myśliwego okrzyknąć zabójcą. A ciekawe, jak się powinno nazwać delektujących się przygodami Rambo czy jakichkolwiek gier czy filmów, gdzie dla uciechy widza strzela się do ludzi. To normalne?
   • Wiesław 2019-04-18 07:11:56
    A ciekawie będzie, jak się rolnikom do skóry dobiorą ekolodzy. Zabronią chowu drobiu w klatkach, każdej kurze będzie przysługiwał metr kwadratowy wybiegu i jedno gniazdo na 10 kur. Z krowami trzeba będzie odbyć codzienny spacer na łąkę co najmniej 250 metrów w jedną stronę. Nie będzie wolno karmić kukurydzą ani dodawać hormonów na laktację. W jednej oborze będzie wolno trzymać tylko 10 krów. Wtedy zobaczycie, co to znaczy mieć problemy. Nie dajcie się napuszczać na myśliwych, bo będziecie tylko pionkami w grze tak jak nauczyciele. Wesołych Świąt.
   • crv 2019-04-18 15:03:27
    A gdzie jest napisane że łowiectwo to jest hobby ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.165.57.161
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.