PARTNERZY PORTALU

Komentarze 8

user Wodo 2019-05-03 18:56:42
Kolejny artykuł z serii "rynek nasycił się pługami, agregatami talerzówkami itd czas rolnikom sprzedać nowe maszyny". Do jasnej cholery, czy ktoś w końcu przedstawi rzetelne badania porównawcze róznych metod uprawy w jakimś rozsądnie długim czasie? Czy dalej mamy wierzyć producentom maszyn jak temu idiocie w "strukturyzowaną wodę" (pozdrawiam wszystkich wierzących). Ci rolnicy twierdzą, że mogą wywozić co roku 8-10 ton pszenicy z hektara i nie stosować nawozów i środków ochrony roślin? Chyba komuś się coś pod beretem przestawiło. Albo rybki, albo akwarium. Albo będziemy walić koszty chemii po 1500-2500 zł na hektar i będzie taki plon jak jest (3-5 razy większy niż 30 lat temu), albo wrócimy do plonów 25q/ha pszenicy jak było w latach 80-tych. Jest wyjście - mniej żreć - i zdrowiej, i taniej.
Zgłoś
user wf4 2019-05-03 19:28:44
przyjacielu- sa technologie w... sejfach, gdzie skrzyzowano pszenice z perzem siejemy raz na 7 lat i wile innych krzyżowek w obrebie ,,rodziny" ale! one zniszczyłyby te wszystkie firmy chemiczne i ten caly biznes ktory zasila chemia rolnictwo! w indiach pozwolili n a siew ryzu odpornego na szodniki i chofroby i ustał głod! technologie energetyczne rownież sa -tez w sejfach bo gdybysmy wykluczyli rope z obiegu gospodarczego to światowa gospodarka by upadła i zwlaszcza wlasciciel tych koncernow .......!
Zgłoś
user T.B. 2019-05-03 20:47:57
Kolego odstaw ziółka, bo odlatujesz.
Zgłoś
user bid 2019-05-03 21:54:46
z tymi ziolkami przesada - synu w wieku 60 lat sie nie bierze! mam 85 ha i mowię i pisze na swoim poziomie i doceniam klase innych -o skrzyzowaniu pszenicy z perzem artykuł w top agrar nie pamietam nr. o N .Tesli- polecam film =podkreslam ! ukrainski !na you tube nikola tesla-niesamowity człowiek ktory wyprzedził nie epoke a kilka epok! osobiscie dla mnie najwiekszy geniusz wszech czasow a reszta ..... najlepsze życzenia dla inteligentnych! ,,kto ma głowę ten mysłi kto ma............!
Zgłoś
user rol-nick 2019-05-03 08:11:13
spoko, widziałem też ten zachwyt we Francji. Pięknie, ładnie, kilka roślin na poplon, żeby było dużo biomasy: rzepak, rzepa, łubin, gryka, facelia, słonecznik. Bo to rozluźnia glebę, bo konserwuje, bo nie używamy pługa, bo to oszczędza paliwo, bo to proeko i takie tam bla bla bla I tylko talerzówką to mieszają. A jak po talerzówce nie wszystko ginie? "No, a jak nie ginie to glifosat" :)
Zgłoś
user refg 2019-05-03 19:08:08
jesli zmodyfikuja glifosat a prace trwaja to kierunek jest b. dobry tylko!!!!- uprawa uproszczona to jest wieeelka wiedza i umiejetnosci poparte specjalistycznymi maszynami nierzadko robionymi wlasnorecznie: p Gryn -zamojskie na you tubie posłuchajcie człowieka ktory wciela w zycie ta technologie jego wiedz jest niesamowita mogłby mowic godzinami o glebie , zyciu biologicznym zmianach w glebie strukturze profilu glebowym etc sprzecie,. ktory sam konstruuje kilkaset ha - jestem jego fanem i b. pozdrawiam! jest w rodzaju ,,ludzi pozytywnie zakreconych""- nie obrazam, ale jest pionierem na duuuza skale z.. sukcesem! a sluchajac jego wykladu przykladow na wlasnym gospodarstwie mozna uwierzyc w sens uprawy uprosczonej- warunek! wielka wiedza.,, najpierw sie z ciebie śmieja pozniej sie pytają jak robisz a na koncu sami robia jak ty" !!!
Zgłoś
user fhy 2019-05-03 22:08:17
rol-nick! widzisz! piszesz na swoim poziomie intelektualnym nie przedstawiełeś się ile masz ha wykształcenie etc. a to świadczy o obie żle! bo mając 10ha i... 200 to sa dwa punkty widzenia i perspektywa! a mając kilkaset ha bo taka sytuacja bedzie mieć miesce za kilkadzieiat lat -jeszcze inna! sa gospodarstwa kilkutysieczne wiec trzeba zachowac umiar w ocenach bo ci kilkutysieczni śmieją sie z nas ile wlezie!!! ,,, mowa jest srebrem a milczenie złotem" ekonomia sie kłania - no bo nikt nie robi przeciwko sobie!
Zgłoś
user rol-nick 2019-05-04 06:22:24
jak tak bardzo potrzebujesz to masz: 100 hektarowiec po SGGW
Zgłoś