PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • FreeAnimals! 2019-06-14 13:00:49
  Ardanowski, tzw min. rolnictwa i jemu podobni to najwięksi zwyrodnialcy wobec Zwierząt ! Wprowadził rzeź dzików, a to LUDZIE są winni zarazie i sami ją rozprzestrzeniają przez brak higieny a teraz myśliwi-mordercy dokonali dzieła ! Już Bóg NIE może patrzeć na to zwyrodnialstwo obozów koncentracyjnych zwanych przemysłowym chowem. Przyroda już się sama broni przed tym okrucieństwem żywych stworzeń ! Świnki są tak inteligentne jak pieski !!!! Ardanowski to morderca z amputowanym sumieniem, popiera m.in. ubój rytualny, wspomnianą rzeź dzików, zatwierdza pestycydy zabijające pszczoły ... Teraz kombinuje jak wymordować Wolne Krowy z Deszczna. To są NAJZDROWSZE I NAJSZCZĘŚLIWSZE krowy chyba w całej Europie, bo żyją jak Bóg przykazał, bo na WOLNOŚCI ! Ardanowski, jak TY i tobie podobni tłumaczą sobie "czyńcie sobie ziemię poddaną" jako morduj, wycinaj, niszcz ???? To jest bezczeszczenie Ogrodu Pana przez pomiot szatański. Ziemia jest nam przez Boga pożyczona !!! Ziemia i Zwierzęta NIE są WASZE !!!
 • Niko 2019-06-12 12:57:57
  Minister niedługo przez te kłamstwa się przewrócisz...
 • Olo 2019-06-11 22:26:32
  Przecież to chore znajdować ciągle nowe przyczyny zarażenia w zależności od publiki i sytuacji.Panie Giżyński kończ Pan wstydu oszczędź. Już godziny dzielą od lutego wydalenia przez Was rozporządzenia do szkoły Pan wróć bo ominęła Pana lekcja z kalendarza. Za to za dużo Pan się naczytał PANIE PINOKIO
 • Yugo 2019-06-10 22:07:02
  RRo.....Jest opinia że do polityki idą ludzie tzw. nieudacznicy życiowi, lub ludzie którzy wyszli z dołów społecznych i nie dawali sobie rady w normalnym życiu, teraz oni brylują na świeczniku i decydują w państwie w którym jest 40 milionów ludzi
 • Yugo 2019-06-10 08:21:17
  RRo........hipokryzja polskich parlamentarzystów jest na niespotykaną skalę, na równi z ich odpowiednikami z państw trzeciego świata.
  • RRo ślubowanie poselskie 2019-06-10 09:49:39
   A każdy z nich przysięgał w Sejmie, czasami na Boga: „Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.”
  • nn 2019-06-10 11:23:00
   W poprzednich kadencjach było przeciętnie 20% myśliwych wśród posłów. Teraz chyba nie mniej.
   • RRo ślubowanie poselskie 2019-06-10 13:37:49
    do "NN", .... i ponad 90% katolicy, o białej skórze, 20% wegetarianie i 60% cykliści, i ponad 80% jadło na obiad w niedziele rosół z kury.
 • Niko 2019-06-09 15:00:22
  Co Ty wygadujesz?ASF juz tyle lat jest w Polsce,zmieniasz tylko ludzi na stolkach pod pretekstem braku walki z ASF,wsadziles Ardanowski MALCA jako przewodnika myśliwych i zbawce w walce z ASF,a wirus jak byl tak jest,a PZL teraz nie podjal zadnych dzialan i to majac takie poparcie u ministrów! Mowisz o bioasekuracji a sam ja stosujesz bedac w lesie na grzybkach?
  • Ban 2019-06-09 15:52:18
   MALEC to zafundował myśliwym statut niezgodny z ustawą Prawo łowieckie, co on wie o ASF,jak chciał wszystkie dziki razem z Izdebskim i Ardanowslim wybic
 • Kodeks Użytkownika Lasu 2019-06-09 14:35:53
  Panie Giżyński - Największym użytkownikiem lasu są Lasy Państwowe. Uważam, że to świetny pomysł, aby nauczyciel j. polskiego i Wicemister Rolnictwa uczył Leśników z Lasów Państwowych i pracowników Zakładów Usług Leśnych ZUL chodzenia po lesie. Systemowego chodzenia z karami ustawowymi od 3 miesięcy aresztu do lat dwóch, bez zawieszenia.
 • Olo 2019-06-09 12:24:23
  Panowie ministrowie najlepsze są tematy zastępcze bobry winni brak chęci do pracy...tylko tak dalej a i inspekcja w końcu się roz...roli i nie wiem kto ten burdel nie dofinansowany wręcz dziadowski będzie ciągnął....żal tylko mądrych ludzi którzy robią co mogą mimo przeciwności i takim dyletantom jak ministrowie...
 • Ardo 2019-06-09 11:59:51
  ARDANOWSKI masz swojego Prezesunia Malca i Lowczego Albertina to od tylu miesiecy a poprawy z zwalczaniu ASF zadnej! MALEC po srednim wyksztalceniu to nawet nie wie co to ASF,a co mowic i strefach i bioasekuracji! Masz Ardanowski to co chciales,to nie zwalac winy teraz na mysliwych!!!Znow puszczasz propagande by kogos wywalic ze stolka?
  • pawel 2019-06-10 09:52:45
   ASF w Polsce od 2014 r. i słuzy tylko jako propaganda
 • Gizy 2019-06-09 11:53:54
  Izdebski gdzie jestes razem z Malcem? ASF atakuje,mieliście takie pomysly na zwlaczanie ASF a w praktyce NIC!
 • Mieeetek 2019-06-08 17:50:09
  Giżyński...zapłacić mi to pojade polować na dziki. Za darmo mi się nie chce. Za darmo to sobie pojade kozła strzelić. Możesz swoje dzieciaki ustawiać, jeśli masz,a nie hobbystów. Jarosław Pierwszy Cnotliwy niech poluje z reszta tych pisowskich "mężczyzn"
 • RRo 2019-06-08 17:05:37
  Panie pośle Giżyński, Ja – Myśliwy – i moi Koledzy Myśliwi, z którymi o tym rozmawiam – NIE WYŁAMUJEMY się. …… To Ty sam Osobiście zrobiłeś jako POSEŁ wszystko, aby myśliwi nie strzelali do dzików. …… W kwietniu 2018 roku Ty Osobiście głosowałeś za „nowelizacją” ustawy „prawo łowieckie”. …. Ty Osobiście zabroniłeś myśliwym szkolić psy na dziki. … Ty Osobiście zlikwidowałeś 50 zagród dziczych PZŁ, w których szkolono psy dzikarze. Już ich nie ma… Ty Osobiście nakazałeś myśliwym informować ciebie i wojewodę 14 dni wcześniej, zanim myśliwi wyjdą na polowanie zbiorowe. My, myśliwi wiemy z dnia na dzień, gdzie dziki przyszły, i tak jak kilka lat temu mogliśmy następnego dnia obstawić młodnik i je wystrzelać, teraz nam nie wolno. …. Ty Osobiście nam tego zakazałeś. … Ty Osobiście nam zakazałeś strzelać 100 metrów od zabudowań gospodarza, który nas błaga na kolanach, abyśmy mu dziki z kukurydzy wystrzelali. …. Ty Osobiście zabroniłeś płoszyć zwierzynę z pól. …. Ty Osobiście zabroniłeś uczyć nasze dzieci sztuki myśliwskiej. …. Ty Osobiście zakazałeś nam polować na prywatnym gruncie. … …Ty osobiście zezwoliłeś na blokady polowań na dziki organizowane przez ekoterrorystów, za Twoją Osobista zgodą, …Ty Osobiście zapewniłeś w ustawie bezkarność ekoterroru. .. i to wszystko zrobiłeś Ty osobiście, nakładając na nas myśliwych karę do 5 lat więzienia za załamanie Twoich, przez ciebie Osobiście ustawowo nałożonych zakazów. .. To teraz proszę Ty Osobiście – jeszcze nie jesteś taki stary, rocznik 56 – zasuwaj za tymi dzikami. … I Ty Osobiście je wystrzelaj, skoro Ty Osobiście nam nie pozwalasz.
  • nn 2019-06-09 05:59:48
   W ten sposób RRo oświecił mnie dlaczego myśliwi wpisują w swych statystykach dotyczących pogłowia dzików bzdury- tylko aby pasowało do wymaganych zagęszczeń 0,1 i 0,5 szt/100 ha. To przez ministra Giżyńskiego, ekoterrorystów, brak psów i dzieci na polowaniach, ogólny dyskomfort i zastraszenie braci łowieckiej. Jest sposób! Policzyć rzetelnie i pokazać, że bez ochrony policji na polowaniach, bez psów, bez dzieci, wsadzenia milionów budżetowych pieniędzy w samofinansujący się najlepszy model dalej będą ganiać setki tysięcy dzikich świń z ASF. Odwagi RRo! Od dzisiaj w sprawozdaniach tylko prawda, najczystsza prawda o liczbie dzików. Prawda wyzwoli myśliwych!
   • RRo 2019-06-09 11:48:33
    do „nn”. Nie znasz się na rzemiośle, nie znasz się na Ustawie a „mądrzysz się”, jak zwykle głupio. Inwentaryzację robią ustawowo corocznie KOŁA ŁOWIECKIE razem z LASAMI PAŃSTWOWYMI (Kowalczyk) i przedstawiciele IZBY ROLNICZEJ (Ardanowski). Stan dzików jest potwierdzony przez Kowalczyka i Ardanowskiego. Roczny plan opiniuje właściwy WÓJT (BURMISTRZ, PREZYDENT MIASTA) i zatwierdza NADLEŚNICZY. ..Bzdury to ty wypisujesz, a nie WÓJT, BURMISTRZ, NADLEŚNICZY i IZBA ROLNICZA. …… w 2018 roku rzad, sejm, senat i prezydent zakazali praktyczne normalnych, jak poprzednio, polowań na dziki, choć w 2018 roku ASF parł do przodu z pełna siłą. …ponadto rząd, sejm senat i prezydent zaprosili do blokad polowań Ekoterror i „urobili” Policje, aby nie interweniowała zgodnie z prawem. I wspierają ten ekoterror w mediach. I chyba też opłacają takich przykładowych „nn”, aby pisali bzdury.
   • nn 2019-06-09 12:47:58
    @RRo RRo, chętnie pokażę twój wpis nadleśniczemu, który na piśmie stwierdził, że inwentaryzacja nie należy do zadań nadleśnictwa. Więc wynika z tego, że robienie z ludzi idiotów jest ustawowym obowiązkiem wszystkich zajmującym się na różnych poziomach łowiectwem :)) .
   • RRo 2019-06-09 13:38:20
    Do „nn” (niedouczony niedouk), i do zainteresowanych = roczny plan łowiecki zatwierdza Nadleśniczy, za to wieloletni (10-cio letni) plan łowiecki sporządza Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, a zatwierdza Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, na całą Polskę.. A „NN”nie zna się na Ustawie a „mądrzy się”, jak zwykle głupio. Aktualna ustawa „prawo łowieckie”: ….. Art. 8a. 1. Roczny plan łowiecki jest sporządzany na okres od dnia 1 kwietnia do dnia 31 marca roku następnego (łowiecki rok gospodarczy), w szczególności na podstawie inwentaryzacji zwierzyny. ….. 9. Roczny plan łowiecki jest sporządzany przez dzierżawcę obwodu łowieckiego, po zasięgnięciu opinii właściwych wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) oraz właściwej izby rolniczej, i podlega zatwierdzeniu przez właściwego nadleśniczego Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe w uzgodnieniu z Polskim Związkiem Łowieckim. ……A jeżeli „nadleśniczy na piśmie stwierdził” to albo ty nie umiesz czytać, albo OBAJ nie znacie ustawy, a Nadleśniczy wyleci z roboty…. tylko po co ja cię Niedouczony Nieuku uczę? Jak zwykle „perły przed wieprze”. … Art. 8c. 1. Wieloletni łowiecki plan hodowlany (taki na 10 lat) 5. Wieloletni łowiecki plan hodowlany jest sporządzany przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, w uzgodnieniu z właściwymi Marszałkami województw i Polskim Związkiem Łowieckim, po zasięgnięciu opinii właściwych Izb rolniczych. 6. Wieloletni łowiecki plan hodowlany zatwierdza Dyrektor Generalny Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Ucz się dziecino...
   • nn 2019-06-09 14:00:04
    @RRo Masa oczywistych zapisów z ustawy. Jeszcze bardziej oczywista rzecz: pan nadleśniczy zna swój zakres obowiązków ( ma zresztą pod sobą OHZ), tylko rżnie głupa bo wie, że za utrzymanie nadmiernych stanów dzików w OHZ i podległych jego nadzorowi obwodach nic mu nie grozi. Jego pozycja zawodowa, kariera i zarobki zależą w dużym stopniu od kolesi, którzy przyjadą do OHZ polować. Jeśli będzie dużo zwierzyny, polowanko udane, szybki strzał, ładne trofeum- wtedy nadleśniczy pozostanie w miłej pamięci swej zwierzchności zawodowej i partyjnej. To nic, że ASF, że bydlaki niszczą pola, setki rolników pomstują- od nich kariera, pozycja zawodowa i awanse Iksińskiego nie zależą.
  • FreeAnimals! 2019-06-14 13:12:30
   TY psychopatyczny MORDERCO ! Jakim trzeba być potworem z amputowanym sumieniem by jarać się rzezią niewiniątek ! ŻĄDZA zabijania jest jak NARKOTYK !!! PZŁ powinien być ROZWIĄZANY jako zbrodnicza organizacja !!! Czy znasz V-te przykazanie "NIE zabijaj" !!! Jeszcze dzieci i psy wciągacie w ten BESTIALSKI proceder !!! XXI wiek a tu taki holokaust się panoszy ! Bóg WAM tego bestialstwa wobec Zwierząt NIE wybaczy !!! Tzw św. Hubert został świętym, gdy PRZESTAŁ polować - wy niedouczone jełopy !!! Ziemia, Lasy i Zwierzęta NIE są WASZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • REM 2019-06-08 15:04:03
  Liczyć dziki to niestety trzeba umieć. 80 tys. było na początek sezonu, a potem się rozmnażały (w/przez kukurydzę) o kilka razy więcej od stanu początkowego, co odstrzelono. Kukurydza to nośnik zarazy, szczególnie w strefach objętych ASF (uprawianej bez ograniczeń, po lasach, gdzie/ile sie da) i zagłady zwierzyny drobnej oraz przyczyna tak zwiększonego rozmnażania się dzików. Bez kukurydzy przyrost dzików byłby ok. 1/2 st. początkowego, a nie kilkukrotny. Czego się czepiają, plany odstrzałów wykonane, poziom 0,5/0,1 dzika też, a nic innego nie kazali. Rządzić też trzeba umieć.
  • nn 2019-06-09 06:03:53
   Liczyć to trzeba umieć. Z twego wywodu wynika nieuchronnie, że główna masa odstrzeliwanych dzików to kilkunastokilogramowe warchlaki. Dlaczego wynika- pomyśl dobrze zanim jeszcze raz takie bzdury napiszesz.
 • Obserwator z bliska 2019-06-08 14:24:18
  Jeszcze nikt nie poruszył sprawy roznoszenia ASF przez kłusowników. A na niektórych obwodach jest to proceder rozpowszechniony.kto to ma zwalczać, Tylko proszę nie mówić Że polices.
  • REM 2019-06-08 15:11:00
   100% racji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • nn 2019-06-08 14:13:53
  Sztandarowe hasło obecnego rządu w sprawach środowiska: "Idźcie i czyńcie sobie ziemię poddaną", tylko że w sprawach ASF to oni właściwie się poddali. Tyle po głupich hasłach. Nawet nie potrafią kontrolować Lasów Państwowych by te zaprowadziły ład w swoich OHZ i wymusiły na PZŁ podawanie rzetelnych danych dotyczących pogłowia dzików.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.81.89.248
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.