Nie bardzo rozumiem co chce wspierac opozycja, kiedy mogli wspierac to zarli, kradli, i PO-zwalali krasc innym gachom z nandy PO-kurczy.
Poki co, niech oPO-zycja jak nadluzej parkuje na politycznej bocznicy.
Trzy Pokolenia Ty już tak nie płacz o te wapnowanie bo małym gospodarstwom nic sie nie należy nawet dopłaty sa mniejsze a dla was wszystko jest to tego nie widzisz i nie płaczesz żeby było sprawiedliwie i po równo wszystkim
Na stronie www.schr.gov. pl znajdują się informacje dotyczące dotacji. Rolnicy powinni zgłosić się do najbliższej okręgowej stacji . Jeżeli mają aktualne badania od 01.01.2017 mogą zakupić zalecaną dawkę wapna koszt 2.13zł za 1 próbkę. Jeżeli nie mają badań należy je wykonać oraz zlecić wycenę zalecanej dawki wapna. Po zakupie wapna . Na fakturze musi być podany rodzaj wapna zgodnie z ustawą oraz % CaO w czystym składniku. Należy zgłosić się do stacji wypełnić wniosek o dotację. Dotacja dotyczy pól o pH<=5,5. Stacja wypełniony poprawnie wniosek prześle do wskazanego funduszu
Niech ktoś odpowie czy na dostarczone wapno muszą być wystawione 2 faktury jedna za zakup samo wapno a druga za transport bo minister informował że nie będzie dopłaty do transportu i rozsiana.
Raz - de minimis. Dwa: Wobec tego nie wszyscy, nie cały obszar, nie wszystkie użytki rolne da się w ten sposób wspomóc, wobec czego wybraliśmy wsparcie dla mniejszych gospodarstw, które mają bardziej zdegradowane gleby niż duże gospodarstwa, czyli powyżej 75 ha, gdzie tam o tym wapnowaniu pamięta się częściej.
Dlaczego obywatele którzy dbają są gorzej traktowani i im się nigdy nic nie należy. PH ok większy obszar, ale zwykły z pracy rąk trzech pokoleń. Dotyczy to również np ubezpieczenia- płatność wielokrotność KRUS a emerytura minimum i nie ma znaczenia ze płacone wielokrotnie, warsztat pracy muszę oddać, a przecież było płacone od początku KRUS średnia 4,5 raza- mieli dokładać za działy specjalne , ukradli, (myślę że państwo do mojej emerytury nie dołoży centa) Z większego obszaru zabiera się kilka hektarów na zazielenienie. Jeśli więcej i dobrze pracuję państwo zabiera mi faktycznie te hektary. To nie jest w porządku. Mam dość traktowania niekonstytucyjnego. Ludzie mniej pracujący są zwalniani z opłat , mają dotacje, różne wsparcia. To rozdawnictwo nierówne wyjdzie wkrótce bokiem roszczeniowemu ludowi. Bieda jest dziedziczna ktoś powiedział, branie socjalu i nadmiaru dotacji też. Pewnie pójdą łapy w dół, mam świadomość, że ci co biorą już są skażeni. .. Coraz bardziej nie lubię krzyku polityków i nieudacznych biurw... Najwyższy czas docenić ludzi pracy a nie dyskryminować ich.
trzy pokolenia- myślisz, że w 15-75 ha gospodarstwach to nie ma ludzi pracy? Myślisz, ze 30 czy 50 ha wzięło się z biedy i lenistwa? Uważasz, że zakup 10 ha za około 500 tyś zł bierze się z biedy? Nie każdy też dysponuje 1-2 klasą ziemi, na 4 i 5 też rozwija się rolnictwo, tylko wolniej i z mniejszymi zyskami. Przemyślałeś swoją wypowiedź? Nikt cię nie zmuszał do wychodzenia przed szereg korzystając z mln kredytów.
Pieniądze polskiego Podatnika ale nie rolnika wyrzucone w błoto.
Wapnowanie co to jest? wiedzą w ministerstwie? wątpie, a rolnicy wiedzą po co? większość nie wie co to jest każdy tylko uprawia.
Pieniądze powinny być tylko dla tych co zrobią badania wszystkich swoich gruntów a nie że będą sypać gdzie popadnie bo dali.
wydaje się panu "ja" że coś wie ... a niby inni nic nie wiedzą ...
Panie "ja" - rolnik, który nie wie po co mu wapnowanie z pewnością tego robił nie będzie, gdyż z kieszeni musi jeszcze sporo dołożyć (nie wszystkie koszty są kwalifikowane) więc nie będzie "sypał gdzie popadnie".
Co do podatków to obecnie rolnicy płacą ich chyba więcej niż pan "ja" - bo to nie tylko podatek rolny. My w samym VAT topimy sumy większe niż miasto, któremu do funkcjonowania potrzeba jedynie wyposażenia mieszkania i wypełnienie lodówki - my zaś na wsi musimy mieć nieporównywalnie szerszy wachlarz towarów, narzędzi, maszyn, środków, usług, .... itd. To wszystko kupujemy od Was (zakłady) więc proszę nas nie obrażać że rolnik to nie "polski podatnik" ! Pomijając to 80 % moich znajomych rolników tak jak ja chodzi normalnie do pracy, gdyż samo rolnictwo stabilności finansowej nie zapewnia żadnej - więc kto tu więcej podatków płaci ?
Komentarze