PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • realista 2019-09-01 07:47:42
  Cały ten PZŁ to nadaje sie pod noga (...) dzwi .Tyle i aż tyle.
 • Rokitnik 2019-08-31 22:05:21
  Rzeczą podstawową jest to że, brakuje w tym artykule jednego podstawowego elementu. To jakim jest człowiekiem ten pan. Może trzeba popatrzeć się z innej perspektywy ? Jak zmusić kogoś do przebywania z osobą z którą się nie chce przebywać ? Choćby z trywialnego powodu jakim może być "buractwo" owej osoby ? Może jest pokroju tych co dzwonią na policję jak kombajn kosi po 22 ? a może z tych co piszą do gminy skargi na piejącego koguta sąsiadki ? Chcieli byście kogoś takiego w swoim otoczeniu ?
  • Kolega 2019-09-01 19:27:01
   Pasjonat i znawca przyrody, wielce etyczny i koleżeński Towarzysz łowów”, „polubiony za życzliwość, szacunek dla braci myśliwskiej, dbałość o dobro Koła i aktywne uczestnictwo w jego funkcjonowaniu”, „jest myśliwym bardzo aktywnym i etycznym”, „chętnie bierze udział we wszystkich pracach i czynnościach hodowlanych” – takie opinie z dwóch kół łowieckich
   • Rokitnik 2019-09-02 09:25:18
    Opinie przeważnie pisze jedna, max dwie osoby .... Gdyby tak było, to przy odwołaniu się do Walnego Zgromadzenia to był by przyjęty bez dwóch zdań. I teraz pytanie, dlaczego nie odwołał się od decyzji zarządu koła do Walnego Zgromadzenia ? Jeśli jest taki wspaniały ...
   • kolega 2019-09-02 09:53:33
    Mylisz się kolego Rokitnik. Opinię o danym myśliwym pisze przeważnie jedna osoba z zarządu koła ale po wcześniejszych uzgodnieniach z całym zarządem koła.Następnie w/w opinie podaje się do podpisania zarządowi koła tj prezesowi ,łowczemu itp... Opinia zawsze musi być jednogłośnie przyjęta przez zarząd koła. Co do odwołania do WZ to myśliwi ma taki przywilej ,ale nie obowiązek! Od niego samego zależy czy odwoła się do WZ czy nie. W większość kół łowieckich w Polsce myśliwi są potwornie zastraszani przez ZK i głosują jak im zarząd koła powie.Bojąc się przeciwstawić prezesowi czy łowczemu.(żeby mieć wszystko na odstrzale) Poza tym w każdym kole łowieckim w Polsce ,nowy jest traktowany jak intruz lub piąte koło u wozu.W większość przypadków spowodowane jest to zawiścią ,zazdrością itp... Koła są całkowicie zamknięte i zupełnie hermetyczne dla nowych myśliwych nie związanych z najbliższą rodziną danych członków koła.
  • Rada 2020-06-03 20:48:28
   Byle co jesz i byle co piszesz. Dostałeś się do koła bo byłeś w komitywie z prezesem albo znajomkiem jakiegoś kacyka z , PZPR , albo mówiąc kolokwialnie wlazisz w pewne miejsce bez mydła.
 • Roger 2019-08-25 09:52:23
  @prawo czy kolosiostwo- szkoda klawiatury chory przestępczy system PZŁ i tak nic się nie zmieni. Zapowiedział już to bohaterski minister ochrony środowiska, który od niedawna ma mieć niby nadzór nad PZŁ. Hulaj dusza! Sprawiedliwości nie ma. Za to są pieniądze. Powodzenia wrocławski PZŁ!
 • PiK 2019-08-25 09:41:49
  Przed przyjęciem nie dokonał tych przestępstw dopóki nie został przyjacielem łowczego okręgowego z Wrocławia i nie dorobił się milionów na kradzieżach samochodów we Francji. Sprawę prowadzi prok. Marcin Fotki z oleśnickiej prokuratury rejonowej. Wszyscy się go boją, bo nawet policjantom, którzy go aresztowali na 4 miesiące pozakładały sprawy w sądzie. Ponoć są przegrani i będą zwolnieni dyscyplinarnie. Sąd rejonowy w oleśnicy ma w kieszeni. A ponoć nawet i okręgowy we Wrocławiu. wrocławski łowczy R. Rycombel uchyla bezpodstawnie nasze uchwały. On z nimi idzie do sądu jako dowodami a sąd oleśnicki je przyklepuje. Skuteczny algorytm. Dla nas dramat!
 • Obserwator 2019-08-24 17:57:52
  @”prawo i kolesiostwo”. Nie możesz się pozbyć „statutowo” z Koła „gościa” który straszy ludzi? Który kradnie? Niewątpliwie za to dobrze „kuma gang”. TRZEBA BYŁO NIE PRZYJMOWAĆ !
 • Rolnik 2019-08-24 15:14:29
  J...ć was myśliwi. Rok temu na polowaniu zbiorowym zabiliście mi psa, który się spłoszył bo strzelaliście jak opętani koło domu. Mimo iż zgłosiłem ucieczkę psa to od razu jednemu z myśliwych to jakieś pół godziny po tym usłyszałem strzał i pisk. Pies konał jeszcze kilka godzin zanim go znaleźliśmy i dobiliśmy. Straciłem do was szacunek!
 • Kumie gangu 2019-08-24 14:18:49
  @Marian. Popieram nowe obowiązkowe kryteria zdania egzaminu na myśliwego, obowiązkowe kumanie gangu, grypsera więzienna w mowie i piśmie (w piśmie fakultatywnie, nie ma wymogu umiejętności pisania), sznyty, dziargi i tatuaże. Wykłady prowadzi osoba kwalifikowana - recydywista – z minimalnym wyrokiem z artykułu 156 i 158 kk lub wyższym z art. 148 kk. Egzamin przyjmuje funkcjonariusz państwowy służby więziennej.
 • Marian 2019-08-23 14:17:30
  Obserwator, czy tobie płacą za pisanie tych pięknych kłamstw? Jak nie kumasz gangu, to się lepiej zapisz do wędkarstwa. Tam Ci broni nie dadzą. Ciebie Jaruzelski uczył jak wytłumaczyć ludziom "dobro" państwa. To się nazywało nowomową. Ty dokładnie spełniasz wszystkie warunki. Spytaj łowczego okręgowego R. Rycombla z Wrocławia, czy wie czym się różni prawo od kolesiostwa. Tak samo wytłumaczy jak ty.
 • Prawo czy kolesiostwo 2019-08-23 14:07:42
  Obserwator. To dlaczego z naszego koła nie możemy się statutowo pozbyć gościa, który straszy ludzi, kradnie majątek koła. Jako łowczy sam na siebie wystawiał sobie faktury na wielotysięczne kwoty. Bo łowczy okręgowy z Wrocławia nie uznaje dokumentów, zeznań świadków i dowodów rzeczowych. 2 razy uchylił uchwałę walnego o wykluczeniu z koła. Struktury władz to banda, która nie przyjmie jak im nie pasuje zasłaniając się etyką. A z drugiej strony broni złodziei i oszustów. Więc obserwator nie pieprz o bezpieczeństwie, bo ruscy 17 września też szli nas wyzwalać. Taka sama twoja obłudna
  • Obserwator 2019-08-24 18:02:49
   @”prawo i kolesiostwo”. Nie możesz się pozbyć „statutowo” z Koła „gościa” który straszy ludzi? Który kradnie? Niewątpliwie za to dobrze „kuma gang”. TRZEBA BYŁO NIE PRZYJMOWAĆ ! trzeba myśleć zawczasu, a nie "kumkać gang"
 • Konrad 2019-08-23 10:21:36
  To prawda tu wcale nie chodzi o strzelanie a o przyjmowanie do kół łowieckich jest patologia. Chodzi o kolesiostwo i kasę już nie wiedzą ile brać za przyjęcie do koła. Ode mnie jedno koło zażądało 15 tys zł wpisowego, a drugie 10 000 zł. Jak powiedziałem ok zapłacę to stwierdzili że w tym roku nie ma przyjęć, po miesiącu dowiedziałem się ze przyjęto 3 innych myśliwych którzy nie są z terenów na których znajduje się koło. I tak już 8 lat.
  • stefan 2019-08-23 21:28:58
   Konrad a może onie nie chcą Cie w swoim gronie? Ciężko to zrozumiec? jak swina bedziesz rzadał przyjęcia jak ktoś Ci mówi wypierd...alaj?
 • Obserwator 2019-08-22 23:52:05
  @„prawo czy kolesiostwo” – właśnie takiego „Kolegi” który „nie kuma” i innych myśliwych wyzywa od „tępaków” nie chcę w moim Kole Łowieckim. Ów „kolega” z uprawnieniami do wykonywania polowań pomylił sobie pojęcia „prawo polowania” i „uprawnienia do wykonywania polowania”. Zdał egzamin, nabył uprawnienia i natychmiast chce coś zastrzelić. Obojętnie co, byle zabić. Ale prawo polowania posiada dzierżawca, Koło Łowieckie. Członkowie Koła Łowieckiego dobierają sobie Kolegów kulturalnych, spokojnych i godnych zaufania. Tak jak Klub wspinaczkowy lub Klub nurkowy. Na polowanie z bronią w ręku pójdę z człowiekiem, do którego mam zaufanie, pod wodę nurkować i wysokie góry też tylko z osobą zaufaną. A z samej formy wypowiedzi widzę, że mam do czynienia z butnym konfliktowym pieniaczem o nastawieniu roszczeniowym, do którego nie mam za grosz zaufania. Nie chcę go na „kolegę” myśliwego w moim Kole Łowieckim. To on się musi dostosować do społeczności Myśliwych Koła Łowieckiego, a nie Członkowie Koła do niego.
 • Lukasz 2019-08-22 20:41:21
  Dlaczego nie wolno strzelac do dzika spacerujacego przy plocie? Pani Pokora podala taki tytul a tu klops. Bredzi cos o kole lowieckim ktore nie ktore nie strzela przy plocie czyli dziala zgodnie z prawem. Oj dziennikarzyna chciala zablysnac atakujac mysliwych przeciez to takie modne
 • Prawo czy kolesiostwo 2019-08-22 20:26:57
  A ty obserwator chyba tępy jesteś, bo prostego materiału nie kumasz. Nie o dziki chodzi ale o hucwę we władzach PZŁ na różnych szczeblach. Nic sobie nie robią z prawa, z sądów i organów ścigania, bo są na ich usługach. Państwo w państwie! A zwykły obywatel?! Gdzie jego prawa?? Kto wysłucha jego skarg?! PZŁ w tej formie do natychmiastowej likwidacji!!
 • Obserwator 2019-08-22 13:35:11
  Przeczytałem jeszcze raz uważnie „artykuł”. W przedostatnim zdaniu „i dziki spacerują, jak spacerowały” redaktor „Farmera” sugeruje, że Koło Łowieckie Mewa nie wykonuje odstrzałów dzików, tych z Rocznego Planu Łowieckiego i tych z odstrzału sanitarnego, jeżeli taki został nałożony, a członkostwo w tym kole p. Roberta uzdrowi sytuację, i p. Robert odstrzeli wszystkie dziki. Czy redakcja „Farmera” zwróciła się do Koła Łowieckiego, Zarządu Okręgowego i Inspekcji Weterynaryjnej z pytaniem o realizację odstrzału w Kole Mewa?? Jeżeli nie, to dlaczego te insynuacje, że „dziki spacerują, jak spacerowały” ? Według oficjalnego źródła Lasów Państwowych, banku danych, Koło Łowieckie Mewa Braniewo w roku 2016 odstrzeliło 652 dziki. Plan na rok nastepny, na rok 2017 wyniósł 801. W roku 2017 wykonano czyli odstrzelono 909 dzików, czyli 108 ponad plan. Plan na rok 2018 wyniósł „tylko” 390 dzików, jak widać, odstrzał był bardzo intensywny. W roku 2018 strzelono 602 dziki, o 212 dzików więcej, niż w planie. Łącznie w latach 2016, 2017 i 2018 Koło Łowieckie Mewa Braniewo strzeliło 2.163 dziki. Dwa tysiące sto sześćdziesiąt trzy dziki odstrzelone. Nie znam Koła Łowieckiego Mewa ani nikogo z jego Członków. Ale czytam, że „Farmer” robi nagonkę na myśliwych, insynuując, że Koła Łowieckie nie wykonują nałożonych odstrzałów. Nie mam powodów, aby nie wierzyć w dane Lasów Państwowych. Czytając artykuł redaktor Pokory-Kalinowskiej odnoszę wrażenie, że redakcja „Farmera” zamieściła ten artykuł kierując się zupełnie czym innym, niż troska o intensyfikację odstrzału dzików.
 • Edek 2019-08-21 23:33:16
  Dziki są pod ochroną a gość za bardzo napalony na strzelanie do nich. To się nie może udać.
  • Stanisław 2019-08-22 13:29:40
   Edek coś Ci się pokręciło z tymi dzikami
   • Edek 2019-08-23 21:46:04
    @Stanislaw a nie są dziki pod ochroną? Dobrze roznoszą asf dlatego o nie tak dbają bo ktoś na asf dobrze zarabia.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.207.247.69
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

KONTAKT24

Widziałeś, słyszałeś coś ważnego? Byłeś świadkiem niecodziennego wydarzenia? Napisz do nas! Opublikujemy, zainterweniujemy, pokażemy całemu światu. Jesteśmy dla Was 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

DODAJ PLIKI

Kliknij lub przeciągnij pliki z dysku i upuść. Max. rozmiar pliku 4 MB.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.