PARTNERZY PORTALU

Komentarze do tekstu:

Likwidacji ochrony wilka nie będzie

Komentarze 33

user Obserwator 2019-09-22 14:21:46
„@NN” kolejny „ekofil” z „VIVA” czy „Otwarte Klatki”, zajmujący się złamaną nóżką „jelonka” i katarem u „dziczka”. Tego rodzaju demagodzy jak „NN” nie są w stanie zrozumieć pojęcia Ochrona Gatunku, płaczą nad pojedynczym osobnikiem, bo każdy jest „kochany i cacy”. A odpowiedzi na podstawowe pytanie ekofil „NN” – ile wilka będzie w sam raz w Polsce – dać nie umie. Jego umiejętność myślenia nie sięga tak daleko. Ale fakt, że ekofil „NN” tego nie rozumie mnie nie martwi, „ekofile” nie myślą. Martwi mnie, że odpowiedzialny za środowisko minister też nie wie, „ile wilka będzie w sam raz w Polsce”. Odpowiedzialny za środowisko minister w Polsce nie ma żadnego planu, żadnej wizji ochrony i kontroli gatunków zwierząt dzikich w Polsce. Ministra interesują jedynie słupki wyborcze, a nie dobrostan dzikich zwierząt, w równowadze z gospodarką i dobrostanem ludzi.
Zgłoś
user nn 2019-09-22 14:54:47
@RRo Dla mnie wilk robi dobrą robotę. Dziki i zwierzyna płowa robią mi szkody w uprawach,. Wilk zajmuje się szkodnikami i mam gdzieś płacz różnych RRo i innych myśliwych.
Zgłoś
user Obserwator 2019-09-22 19:30:15
Czyli „@NN” to nie miastowy ekofil, ale wiejski rolnik (od uprawy), który jest zainteresowany likwidacją saren, jeleni i dzików, bo mu w szkodę włażą i „NN” chce, aby wilki zeżarły wszystkie sarny.. Rolnik od uprawy, NN, zawiązał sojusz z ekofilami z miasta i Kingą R., aby wilków było 30.000. Za to innemu rolnikowi (od krów i jałówek), które to jałówki są zżerane przez wilki, nie przeszkadzają sarny, ale wilki. I rolnik od jałówek chce wystrzelać wilki. Jak widać, żaden z tych rolników nie jest w stanie umysłowo wynieść się ponad poziom „Kali ukraść krowa – to dobrze, Kalemu ukraść krowa to źle”. Bajdurzenie rolnika „NN” o wilku z Parku Narodowego jak widać, to ściema. A już miałem nadzieję, że „NN” to ideowy ekofil, choć ograniczony. A wyszło jak zwykle – rolnik, jedyne co się liczy, to KASA.
Zgłoś
user Obserwator 2019-09-22 10:45:48
Demagogia „@Rafał” i innych ekofikołków. Aby powiedzieć „wilków nie ma za dużo” trzeba określić, ile to jest „za dużo”, „za mało” i ile to jest „w sam raz”. Ekofile chcą, aby wilka było „więcej, więcej i coraz więcej”, a przy 30.000 się zastanowimy. Ekolog chce, aby gatunek wilka na wolności był zachowany i stabilny. W ograniczonej ilości, pod kontrolą gatunkowa, w ilości 500 osobników w całej Polsce. Nadwyżkę trzeba wystrzelać, i to zacząć strzelać już, później się populacji nie opanuje, jak populacji dzika czy bobra. Panie „Ekofilu” – pytanie : ile wilka będzie „w sam raz” w Polsce?
Zgłoś
user nn 2019-09-22 12:20:34
Co masz do powiedzenia o odstrzeleniu wilka żyjącego w Roztoczańskim Parku Narodowym, głównie tam polującego i będącego jednym z ważnych elementów kosztownego programu badawczego. Wilk w życiu pewnie na oczy krowy i owcy nie widział, bo w okolicznych wsiach jakakolwiek hodowla jest ewenementem. Może polował na dzieci?
Zgłoś
user Anonimowy 2019-09-22 00:45:47
Jak czytam te komentarze, że wilki wyciąganą dziecko albo coś to mam ochotę strzelić takiemu idiocie w łeb i patrzyć czy równo puchnie... Ludzie jesteście idiotami, bez kitu, zero pojęcia, zero kontaktu z rzeczywistością, zastanówcie się co wy piszecie i o czym...
Zgłoś
user Rafał 2019-09-21 23:54:38
Wilków jest coraz więcej w Polsce, ale nigdzie nie ma za dużo, wilki sa bardzo terytorialne i nie pozwalają innym wchodzić na swoje terytorium, żyją w rodzinach ,średnio 5 osobników. Jedną rodzina zajmuje teren dwóch średniej wielkosci gmin. Śmierć, któregoś członka rodziny osłabia watachę i często wtedy wilki próbója szczęścia we wsiach, gdzie są mniej zwinne zwierzęta, dzieje się tak zwłaszcza gdy w pobliskich lasach myśliwi zabijają zbyt wiele zwierząt nie pozostawiając odpowiedniej bazy żerowej
Zgłoś
user Marek 2019-09-22 09:40:11
O czym ty mówisz człowieku. Niby coś wiesz a piszesz bzdury. Jak według ciebie myśliwi mogą odstrzelić za dużo zwierzyny? Mogą polować tylko na tyle sztuk na ile dostali pozwolenie od państwa- czytaj Lasy Państwowe. Jest to weryfikowane corocznie. Więc pytam jak? Nie oczerniaj jak noe rozumiesz. A wszystkich proszę czytajcie ale myślcie.
Zgłoś
user Teś 2019-09-21 10:33:14
Zadać sobie należy pytanie czy wilki są ważniejsze od całej pozostałej zwierzyny i zwierząt hodowlanych jeśli tak to chrońmy je nadal a za 10 lat nie będzie zwierzyny a wydlodniale i przegeszczone wilki zaczną wyciągać dzieci z piaskownicy.
Zgłoś
user Anzelm 2019-09-21 10:29:08
Jestem myśliwym od kilkunastu lat. Gdy zaczynałem polować o wilka h mówiło się jak o ufo. Czyli: "gdzieś tam ponoć są ale nie u nas". Obecnie wilki w naszych stronach stały się na tyle popularne że są widywane za dnia i to w granicach administracyjnych mojego miasta. Co prawda do ataku na ludzi jeszcze nie doszło ale wypasane bydło bywało już atakowany. Padlina jeleni i dzików jest czestrzym zjawiskiem niż żywe zwierzęta. Saren praktycznie u nas już nie ma w jeszcze 5 lat temu mieliśmy najmocniejszą populację na Kujawach.
Zgłoś
user Magdalena 2019-09-21 22:07:52
Widzę rozwiązanie- zdelegalizujmy myślistwo, to zwiększy się polulacja saren.
Zgłoś
user Manfred 2019-09-22 05:56:12
Czytasz ze zrozumieniem? Było myślistwo a nie było wilków- najmocniejsza populacja na Kujawach. Doszły wilki populacja zredukowana. To ja się pytam kto jest reduktorem? Posłuchajcie trochę praktyków w tej dziedzinie a nie gości którzy kasę tylko chcą wyciągać.
Zgłoś
user Zaucho 2019-09-21 10:07:55
JEŻELI WIDAĆ ŻE JEST ZA DUŻO TEGO WILKA BO PCHA SIE DO LUDZI CZYLI WYNIKA Z TEGO POTENCJALNE ZAGROZENIE TO W GESTI RZADZACYCH JEST NEUTRALIZOWANIE TEGO ZAGROŻENIA. NP.DWA RAZY W ROKU ZBIOROWE POLOWANIA NA WILKA I REDUKCJA POPULACJI ALBO JEST DRUGI SPOSOB SKORO TAK LUBIMY DRAPIEZNIKI TO SPROWADZMY SOBIE LWA ,TYGRYSA , MOZE LAMPARTA W NASZE LASY ...BO I TAK TAM JUZ NIEWIELE ZOSTAŁO. BRAK REALNEGO I ASERTYWNEGO PODEJSCIA DO TEGOŻ ZAGROZENIA JAKIM JEST BRAK PANOWANIA NAD POPULACJA WILKA , BOBRA CZY INNEGO SZKODNIKA..
Zgłoś
user Fifi 2019-09-21 09:46:23
Najlepsza bylaby redukcja do zera . Lub łapac i wywozic pod granice slowacka , tam ochrony nie i redukcja pojdzie gładko.
Zgłoś
user w.p 2019-09-21 08:02:32
jaka jest ilosc wilka na km. kwadratoowy w niemczech a jaka w polsce prosze o odpowiedz- domyslam sie 30 razy mniejsza hahaha a w holandi a belgi w angli etc
Zgłoś
user Mirosław 2019-09-20 20:53:15
Codziennie gdzieś w Polsce wilki zjadają rolnikom jakieś zwierzęta, zwierzęta o które się dba, karmi,leczy i opiekuje od małego, psy które są przyjacielem i obrońcą, zwierzęta te są rozrywane i patroszone żywcem i zjadane, i nikt tym się nie przejmuje, ale jak ktoś zastrzeli jednego wilka to wszystkim odpierdala.
Zgłoś
user Aleksander 2019-09-20 21:17:56
Jeśli hodujesz zwierzęta to ich pilnujesz, zakładasz pastuchy elektryczne, jeśli kochasz swojego psa to nie puszczasz go samego i ogradzasz podwórko
Zgłoś
user max 2019-09-21 08:57:58
a co masz na mysli pod pojeciem pilnowanie zwierząt???moze rolnicy maja sie cofnac z 60 lat wstecz i byc codziennie na polu i pasc krowy i pilnowac przed wilkami???jaki problem dla wilka ma pastuch???przezkoczy lub podryje i jest na pastwisku,jesli niewiesz wczym rzecz,a zakładam ze niewiesz to sie niewypowiadaj na ten temat!!!!!
Zgłoś
user nn 2019-09-20 21:48:50
A ja jestem zadowolony z obecności wilków, bo lochy przestały wodzić po 6-9 warchlaków, tylko o połowę mniej- tak im skutecznie burasy przychówek podbierają. Bywa i loszka zniknie. A i sarenki dużo grzeczniejsze. Teraz jeszcze ASF robi swoje i z dzikami będzie cisza. Pieski wiedzą, że samotne polowania są ryzykowne, bo z myśliwego można stać się zwierzyną, trzymają się domów. Dobrze jest.
Zgłoś
user Teś 2019-09-21 10:45:22
Daj znać czy gdy wilki zjedzą pierwsze dziecko waszej wsi nadal będziesz pełen tego entuzjazmu. Problem z wilka i to nie tylko to zejest ich za dużo. Problemem jest to że jest ich coraz więcej i za kilka lat może okazać się że w Polsce zamiast jeleni, saren itd mamy wątkach wyglodzonych drapieżników które nie boją się ludzi ponieważ były przez nich chronione. Zapraszam Cię wtedy na grzyby do lasu .
Zgłoś
user max 2019-09-21 17:26:15
niewiem co za ch..j ze takie głupkowate wypowiedzi typu ,,dobrze ze wilki są,, itp mają pozytywne oceny ,a te które mówią ze jest z wilkami problem to mają negatywne oceny???!!!!czy ludzie juz naprawde są głupsi od tych wilków???moze mieskim zulkom od dobrobytu sie w głowach poprzewracało!!!!
Zgłoś
user Stafan 2019-09-21 09:56:07
Przede wszystki Polacy nie potrafia rzadzic . W Polsce robi sie wszystko odwrotnie : Zamiast dbac o Rolnika o las , chroni sie wilka , zamiast dbac o rybaka chroni sie foki . Nigdy nie mielismy , nie mamy i nie bedziemy mieli czym sie pochwalic. Teraz chca pieniedzy od ubitej zwierzyny łownej ale dla zywej nic nie chca dac . Dlaczego nie ma stowarzyszenia np.Jelen Szlachetny lub sarna ...? Tylko wilk bóbr, ryjówka czy chu...wka ???
Zgłoś
user xd 2019-09-20 19:48:11
Jedna Unia w PL kilka tysiecy w Germani kilkaset i chca strzelac !!!! Co to wolna amerykanka czy przepisy UE nie trzeba przestrzegac !!!!
Zgłoś
user max 2019-09-21 08:50:45
nie to niejest wolna amerykanka,to jest madra decyzja niemiec,za wczasu zlikwidowac problem w wersji mikro,a unas to jak zwykle niezapobiega sie za wczasu a pózniej problem,tak jak z asfem!!!!wilk wazniejszy od człowieka!!!!
Zgłoś
user maszka 2019-09-20 19:38:13
wystrzelac wszystkie wilki!!!!panstwo płaci odszkodowania za straty,ale rolnik musi na noc zganiac bydło, jakby niemiał nic innego do robotty tylko zganiac i wyganiac bydło!!!chore to jest ale prawdziwe!!!!niemcy maja kilkaset sztuk i juz mysla o jakichs krokach,unas to kroki benda podjete,jak wilki zjedza jakiegos księdza albo jakąs szyche na stołku!!!!taki czas ze w polsce wazniejszy od rolnika jest wilk,dzik i ksiądz!!!!nikt nieliczy sresu jaki rolnik hodujący bydło przezywa!!!!
Zgłoś
user Ja 2019-09-21 09:06:04
Podobnie myśleli Chińczycy - wróble zjadają ziarno zbóż, to trzeba je wybić, żeby mieć więcej żywności. Jak pomyśleli tak zrobili i wymordowali wszystkie wróble. W pierwszym roku plan się sprawdził, było więcej zboża. W kolejnym nadwyżkę zeżarły robale i Chińczycy szybciutko zaczęli importować wróble. Jakby Maszka nie spała na lekcjach w szkole, to by wiedziała, że nadmierna ingerencja w przyrodę tylko nam szkodzi. Ziemia bez gatunku ludzkiego będzie funkcjonować. Ludzie bez innych gatunków w końcu wymrą.
Zgłoś
user nn 2019-09-20 16:33:07
"W ostatnich dniach media poinformowały o zastrzeleniu przez myśliwych dwóch wilków – jak sugerowano, chodzi o straty, jakie wilki powodują dla kół łowieckich. Zatem nie tylko rolnicy są grupą zainteresowaną ograniczaniem ochrony roztoczonej nad wilkami." Jak to jest? Podobno myśliwi nie radzą sobie ze zwierzyną, bo jest ich za mało, nie mają czasu, a często i chęci polować. Każdemu rolnikowi na "farmerze" proponują wstąpienie do koła łowieckiego- a tu chcą likwidować zawołanego łowcę, czyli wilka... Na poważnie: Obydwa wilki miały obroże telemetryczne, dlatego zabicie ich wyszło na jaw. Jeden z nich o imieniu "Kosy" był wilkiem zamieszkującym Roztoczański Park Narodowy i zginął zastrzelony tuż przy jego granicy. I to jest wybitnym s... syństwem, cała obłuda środowiska, które oficjalnie umywa łapki, ale nieoficjalnie kibicuje takim postępkom.
Zgłoś
user Michał 2019-09-20 21:05:41
Myśliwy wyposażony w lornetkę i mający wiedzę nie podjął ryzyka strzału do wilka z GPS em. Chyba że idiot ostatni. Należy poszukać w innych szeregach niezadowolonych z obecności Wilków.
Zgłoś
user nn 2019-09-20 21:41:04
Roztocze nie jest terenem konfliktowym jeśli chodzi o wilki i rolnictwo. Komu zależy na tym by je wystrzelać? Tu mogę przytoczyć słowa łowczego okręgowego PZŁ w Zamościu niejakiego Dominika Wojtucha, jeszcze z roku 2006. " Na Zamojszczyźnie jest zbyt wiele wilków i rysi". Ponawiam pytanie: czy myśliwi z braku kadr nie radzą sobie z regulacją populacji zwierzyny łownej? Jeśli tak, to co mają do wilków?
Zgłoś
user max 2019-09-21 17:48:06
i bardzo dobrze zetak jest!!!!gdybym znał człowieka osobiscie to bym mu postawił ze dwa litry dobrej wódki za zabicie wilków!!!!kilka strat w hodowli bydła bendzie mniej.glupoty piszecie i tyle,czy te wilki robią cos pozytecznego???nawet dzikiej zwierzyny niechca łapac bo mają pod bokiem bydło i owce ,jak zjedza to wtedy bendą atakowac ludzi!!!!!
Zgłoś
user Michał 2019-09-20 11:17:08
Jak kogoś zjedzą to będą się zastanawiać.
Zgłoś
user Zenek 2019-09-20 11:40:06
Tak, babcię Czerwonego Kapturka już zjadły, nie słyszałeś ?
Zgłoś
user W realu :-) 2019-09-20 13:27:45
Ja słyszałem że to nie prawda, widziano ją na Wiejskiej.
Zgłoś